Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

door
Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

Tien jaar geleden speelden Anderlecht en Standard eind augustus de Belgische klassieker. Het werd 1-1, maar dat was maar een voetnoot. Die dag bereikte de rivaliteit tussen beiden, al enkele jaren steeds vijandiger, een absoluut dieptepunt. Axel Witsel brak het been van Marcin Wasilewski en de partij werd één van de meest historische wedstrijden tussen de twee rivalen, al was dat vooral in negatieve zin. Hoe verging het de spelers die die dag in het veld kwamen?


Anderlecht
Proto: Speelde nog vele jaren voor Anderlecht en trok dan naar KV Oostende. Passeerde nog even langs Olympiakos om nu tweede doelman te zijn bij Lazio.
Wasilewski: Kwam op wilskracht terug en speelde nog vier jaar voor Anderlecht. Trok naar Leicester City en speelt op zijn 39ste nog steeds voor Wisla Krakau.
Mazuch: Anderlecht wist hem enkele jaren later voor 3 miljoen euro te verkopen aan Dnipro. Belandde ook bij Sparta Praag en Hull City en is op  zijn30ste momenteel een vrije speler.
Juhasz: Speelde nog enkele jaren voor Anderlecht, maar John van den Brom zag het niet zitten in hem. Keerde terug naar Hongarije om voor Videoton te spelen.
Deschacht: Speelde tot 2018 nog voor Anderlecht. Na een jaar Lokeren is hij sinds dit jaar actief bij Zulte Waregem.
Chatelle: Nooit een echte RSCA-speler geweest en belandde nadien bij NEC, STVV en Bergen. Stopte op zijn 33ste en is nu analist bij de Waalse pers.
Gillet: Werd uitgeleend aan Bastia en trok in 2016 naar FC Nantes. Via Olympiakos is hij nu aan de slag bij de Franse tweedeklasser RC Lens.


Polak: Vertrok twee jaar later voor drie miljoen euro naar Wolfsburg. Speelde nog voor Nürnberg, Brno en is op zijn 38ste nog voetballer bij Prostejov.
Van Damme: Na een flirt met Standard trok hij naar Wolverhampton. Trok al snel naar Standard en is sindsdien persona non grata bij de Brusselse aanhang. Via LA Galaxy belandde hij bij Antwerp en sinds deze zomer aan de slag bij Lokeren.
Boussoufa: Anderlecht verkocht hem in 2011 voor 8 miljoen euro aan FC Anzhi. Nadien volgden Lokomotiv Moskou, AA Gent, Al Jazira, Al Shabab en onlangs tekende hij voor Al-Sailiya.
Suarez: Vertrok in 2015 bij Anderlecht en keerde terug naar Belgrano. River Plate haalde hem daar weg en hij werd er zelfs Argentijns international.
De Sutter: Viel in tegen Standard en was nooit een vaste waarde in Brussel. Via Club Brugge, Bursaspor, Lokeren en KV Oostende trok hij deze zomer naar Knokke.
Romelu Lukaku: Werd verkocht aan Chelsea. Werd uitgeleend aan WBA en Everton, dat hem overnam. Manchester United haalde hem binnen voor 85 miljoen euro en deze zomer kocht Inter Milaan hem daar weg.
Sare: Doorbreken bij Anderlecht lukte niet en hij ging nadien voor Rosenborg, Cluj, Dinamo Zagreb, Al-Ain, Guimaraes, Moreirense en Belenenses voetballen. Is op zijn 29ste op zoek naar een club.



Standard
Bolat: Verliet Standard voor FC Porto, maar speelde er amper. Nadien werd hij uitgeleend aan Kayserispor, Galatasaray, Club Brugge, Nacional en FC Arouca. Sinds 2017 bij Antwerp en daar een sterkhouder.
Sarr: Trok een jaar later naar het Spaanse Hercules en passeerde ook nog even bij KRC Genk en OFI Kreta. Op zijn 30ste zat zijn carrière er al op.
Collet: Vertrok na dat seizoen gratis naar Beauvais. Speelde ook nog voor Reims, Beira-Mar en US Creteil. Hing in 2014 op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Mangala: Ging voor 6 miljoen euro naar FC Porto, waar Man City hem voor 40 miljoen euro weghaalde. Werd geen succesverhaal en werd uitgeleend aan Everton en Valencia. Trok onlangs weer naar de Spaanse club.
Marcos: Versierde in 2010 een transfer naar Club Brugge, maar dat was geen succes. Speelde ook nog voor Ponte Preta en Roeselare en is nu op zijn 35ste makelaar.
Jovanovic: Ging gratis naar Liverpool, maar dat was te hoog gegrepen. Ging nadien naar Anderlecht en won daar twee titels. Op 33-jarige leeftijd stopte hij en werd makelaar. Was echter niet zijn wereld en is nu een zakenman in eigen land.
De Camargo: Mönchengladbach kocht hem in 2010 weg bij Standard en speelde ook nog voor Hoffenheim. Keerde even terug naar Standard en speelde ook nog voor KRC Genk en APOEL Nicosia. Sinds een jaar werkzaam bij KV Mechelen.


Dalmat: Een clubhopper. Speelde na Standard voor Club Brugge, Orduspor, Karsiyaka, Boluspor, Panetolikos, White Star Brussels en FC Bourges. Hing in 2017 op 35-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Defour: Versierde een toptransfer naar FC Porto, maar daar lukte het niet. Anderlecht haalde hem er voor 6 miljoen euro weg en trok nadien voor 8 miljoen euro naar Burnley, waar hij zaterdag zijn contract verbrak. Is op weg naar Antwerp.
Witsel: Ging naar Benfica en leek zo naar de Europese top te gaan. Koos echter voor Zenit Sint-Petersburg en nadien Tianjin Quanjian. Sinds vorig jaar sterkhouder bij Borussia Dortmund.
Mbokani: Werd verkocht aan AS Monaco, maar mislukte er. Ook Wolfsburg werd niets en Anderlecht haalde hem terug naar België. Een groot succes en werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Dynamo Kiev. Na uitleenbeurten aan Hull City en Norwich City belandde hij bij Antwerp, waar hij weer sterk presteert.
Mulemo: Een groot talent, maar de echte doorbraak bleef uit. Na Standard was hij nog te zien bij Bucaspor, KV Kortrijk, Beitar Jerusalem, Kaposvar, Vllaznia en Birkirkara. Op zijn 32ste op zoek naar een club.
Nicaise: Nooit een echte vaste waarde bij Standard. Voetbalde nog bij Lierse SK, Panthakrikos en Bergen en stopte in 2013. Is nu teammanager bij Standard.

CR

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Was deze partij een dieptepunt in de rivaliteit tussen Anderlecht en Standard?

Meest recent

Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

0
0
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

66
66
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

180
180
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

153
153
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

361
361
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

289
289
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

236
236
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

123
123
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

395
395
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

536
536
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

110
110
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

426
426
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

342
342
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

530
530
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

205
205
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

133
133
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

520
520
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

94
94
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

279
279
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

574
574
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

879
879
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

1088
1088
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

375
375
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

50
50
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

341
341

Meer sportnieuws