Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

door
Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

Tien jaar geleden speelden Anderlecht en Standard eind augustus de Belgische klassieker. Het werd 1-1, maar dat was maar een voetnoot. Die dag bereikte de rivaliteit tussen beiden, al enkele jaren steeds vijandiger, een absoluut dieptepunt. Axel Witsel brak het been van Marcin Wasilewski en de partij werd één van de meest historische wedstrijden tussen de twee rivalen, al was dat vooral in negatieve zin. Hoe verging het de spelers die die dag in het veld kwamen?


Anderlecht
Proto: Speelde nog vele jaren voor Anderlecht en trok dan naar KV Oostende. Passeerde nog even langs Olympiakos om nu tweede doelman te zijn bij Lazio.
Wasilewski: Kwam op wilskracht terug en speelde nog vier jaar voor Anderlecht. Trok naar Leicester City en speelt op zijn 39ste nog steeds voor Wisla Krakau.
Mazuch: Anderlecht wist hem enkele jaren later voor 3 miljoen euro te verkopen aan Dnipro. Belandde ook bij Sparta Praag en Hull City en is op  zijn30ste momenteel een vrije speler.
Juhasz: Speelde nog enkele jaren voor Anderlecht, maar John van den Brom zag het niet zitten in hem. Keerde terug naar Hongarije om voor Videoton te spelen.
Deschacht: Speelde tot 2018 nog voor Anderlecht. Na een jaar Lokeren is hij sinds dit jaar actief bij Zulte Waregem.
Chatelle: Nooit een echte RSCA-speler geweest en belandde nadien bij NEC, STVV en Bergen. Stopte op zijn 33ste en is nu analist bij de Waalse pers.
Gillet: Werd uitgeleend aan Bastia en trok in 2016 naar FC Nantes. Via Olympiakos is hij nu aan de slag bij de Franse tweedeklasser RC Lens.


Polak: Vertrok twee jaar later voor drie miljoen euro naar Wolfsburg. Speelde nog voor Nürnberg, Brno en is op zijn 38ste nog voetballer bij Prostejov.
Van Damme: Na een flirt met Standard trok hij naar Wolverhampton. Trok al snel naar Standard en is sindsdien persona non grata bij de Brusselse aanhang. Via LA Galaxy belandde hij bij Antwerp en sinds deze zomer aan de slag bij Lokeren.
Boussoufa: Anderlecht verkocht hem in 2011 voor 8 miljoen euro aan FC Anzhi. Nadien volgden Lokomotiv Moskou, AA Gent, Al Jazira, Al Shabab en onlangs tekende hij voor Al-Sailiya.
Suarez: Vertrok in 2015 bij Anderlecht en keerde terug naar Belgrano. River Plate haalde hem daar weg en hij werd er zelfs Argentijns international.
De Sutter: Viel in tegen Standard en was nooit een vaste waarde in Brussel. Via Club Brugge, Bursaspor, Lokeren en KV Oostende trok hij deze zomer naar Knokke.
Romelu Lukaku: Werd verkocht aan Chelsea. Werd uitgeleend aan WBA en Everton, dat hem overnam. Manchester United haalde hem binnen voor 85 miljoen euro en deze zomer kocht Inter Milaan hem daar weg.
Sare: Doorbreken bij Anderlecht lukte niet en hij ging nadien voor Rosenborg, Cluj, Dinamo Zagreb, Al-Ain, Guimaraes, Moreirense en Belenenses voetballen. Is op zijn 29ste op zoek naar een club.



Standard
Bolat: Verliet Standard voor FC Porto, maar speelde er amper. Nadien werd hij uitgeleend aan Kayserispor, Galatasaray, Club Brugge, Nacional en FC Arouca. Sinds 2017 bij Antwerp en daar een sterkhouder.
Sarr: Trok een jaar later naar het Spaanse Hercules en passeerde ook nog even bij KRC Genk en OFI Kreta. Op zijn 30ste zat zijn carrière er al op.
Collet: Vertrok na dat seizoen gratis naar Beauvais. Speelde ook nog voor Reims, Beira-Mar en US Creteil. Hing in 2014 op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Mangala: Ging voor 6 miljoen euro naar FC Porto, waar Man City hem voor 40 miljoen euro weghaalde. Werd geen succesverhaal en werd uitgeleend aan Everton en Valencia. Trok onlangs weer naar de Spaanse club.
Marcos: Versierde in 2010 een transfer naar Club Brugge, maar dat was geen succes. Speelde ook nog voor Ponte Preta en Roeselare en is nu op zijn 35ste makelaar.
Jovanovic: Ging gratis naar Liverpool, maar dat was te hoog gegrepen. Ging nadien naar Anderlecht en won daar twee titels. Op 33-jarige leeftijd stopte hij en werd makelaar. Was echter niet zijn wereld en is nu een zakenman in eigen land.
De Camargo: Mönchengladbach kocht hem in 2010 weg bij Standard en speelde ook nog voor Hoffenheim. Keerde even terug naar Standard en speelde ook nog voor KRC Genk en APOEL Nicosia. Sinds een jaar werkzaam bij KV Mechelen.


Dalmat: Een clubhopper. Speelde na Standard voor Club Brugge, Orduspor, Karsiyaka, Boluspor, Panetolikos, White Star Brussels en FC Bourges. Hing in 2017 op 35-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Defour: Versierde een toptransfer naar FC Porto, maar daar lukte het niet. Anderlecht haalde hem er voor 6 miljoen euro weg en trok nadien voor 8 miljoen euro naar Burnley, waar hij zaterdag zijn contract verbrak. Is op weg naar Antwerp.
Witsel: Ging naar Benfica en leek zo naar de Europese top te gaan. Koos echter voor Zenit Sint-Petersburg en nadien Tianjin Quanjian. Sinds vorig jaar sterkhouder bij Borussia Dortmund.
Mbokani: Werd verkocht aan AS Monaco, maar mislukte er. Ook Wolfsburg werd niets en Anderlecht haalde hem terug naar België. Een groot succes en werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Dynamo Kiev. Na uitleenbeurten aan Hull City en Norwich City belandde hij bij Antwerp, waar hij weer sterk presteert.
Mulemo: Een groot talent, maar de echte doorbraak bleef uit. Na Standard was hij nog te zien bij Bucaspor, KV Kortrijk, Beitar Jerusalem, Kaposvar, Vllaznia en Birkirkara. Op zijn 32ste op zoek naar een club.
Nicaise: Nooit een echte vaste waarde bij Standard. Voetbalde nog bij Lierse SK, Panthakrikos en Bergen en stopte in 2013. Is nu teammanager bij Standard.

CR

LEES OOK: Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Was deze partij een dieptepunt in de rivaliteit tussen Anderlecht en Standard?

Meest recent

Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

2
2
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

28
28
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

24
24
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

149
149
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

27
27
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

21
21
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

29
29
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

43
43
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

32
32
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

569
569
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

123
123
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

97
97
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

121
121
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

83
83
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

91
91
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

177
177
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

52
52
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

99
99
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

93
93
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

111
111
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

124
124
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

163
163
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

408
408

Meer sportnieuws