Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

door
Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

Tien jaar geleden speelden Anderlecht en Standard eind augustus de Belgische klassieker. Het werd 1-1, maar dat was maar een voetnoot. Die dag bereikte de rivaliteit tussen beiden, al enkele jaren steeds vijandiger, een absoluut dieptepunt. Axel Witsel brak het been van Marcin Wasilewski en de partij werd één van de meest historische wedstrijden tussen de twee rivalen, al was dat vooral in negatieve zin. Hoe verging het de spelers die die dag in het veld kwamen?


Anderlecht
Proto: Speelde nog vele jaren voor Anderlecht en trok dan naar KV Oostende. Passeerde nog even langs Olympiakos om nu tweede doelman te zijn bij Lazio.
Wasilewski: Kwam op wilskracht terug en speelde nog vier jaar voor Anderlecht. Trok naar Leicester City en speelt op zijn 39ste nog steeds voor Wisla Krakau.
Mazuch: Anderlecht wist hem enkele jaren later voor 3 miljoen euro te verkopen aan Dnipro. Belandde ook bij Sparta Praag en Hull City en is op  zijn30ste momenteel een vrije speler.
Juhasz: Speelde nog enkele jaren voor Anderlecht, maar John van den Brom zag het niet zitten in hem. Keerde terug naar Hongarije om voor Videoton te spelen.
Deschacht: Speelde tot 2018 nog voor Anderlecht. Na een jaar Lokeren is hij sinds dit jaar actief bij Zulte Waregem.
Chatelle: Nooit een echte RSCA-speler geweest en belandde nadien bij NEC, STVV en Bergen. Stopte op zijn 33ste en is nu analist bij de Waalse pers.
Gillet: Werd uitgeleend aan Bastia en trok in 2016 naar FC Nantes. Via Olympiakos is hij nu aan de slag bij de Franse tweedeklasser RC Lens.


Polak: Vertrok twee jaar later voor drie miljoen euro naar Wolfsburg. Speelde nog voor Nürnberg, Brno en is op zijn 38ste nog voetballer bij Prostejov.
Van Damme: Na een flirt met Standard trok hij naar Wolverhampton. Trok al snel naar Standard en is sindsdien persona non grata bij de Brusselse aanhang. Via LA Galaxy belandde hij bij Antwerp en sinds deze zomer aan de slag bij Lokeren.
Boussoufa: Anderlecht verkocht hem in 2011 voor 8 miljoen euro aan FC Anzhi. Nadien volgden Lokomotiv Moskou, AA Gent, Al Jazira, Al Shabab en onlangs tekende hij voor Al-Sailiya.
Suarez: Vertrok in 2015 bij Anderlecht en keerde terug naar Belgrano. River Plate haalde hem daar weg en hij werd er zelfs Argentijns international.
De Sutter: Viel in tegen Standard en was nooit een vaste waarde in Brussel. Via Club Brugge, Bursaspor, Lokeren en KV Oostende trok hij deze zomer naar Knokke.
Romelu Lukaku: Werd verkocht aan Chelsea. Werd uitgeleend aan WBA en Everton, dat hem overnam. Manchester United haalde hem binnen voor 85 miljoen euro en deze zomer kocht Inter Milaan hem daar weg.
Sare: Doorbreken bij Anderlecht lukte niet en hij ging nadien voor Rosenborg, Cluj, Dinamo Zagreb, Al-Ain, Guimaraes, Moreirense en Belenenses voetballen. Is op zijn 29ste op zoek naar een club.



Standard
Bolat: Verliet Standard voor FC Porto, maar speelde er amper. Nadien werd hij uitgeleend aan Kayserispor, Galatasaray, Club Brugge, Nacional en FC Arouca. Sinds 2017 bij Antwerp en daar een sterkhouder.
Sarr: Trok een jaar later naar het Spaanse Hercules en passeerde ook nog even bij KRC Genk en OFI Kreta. Op zijn 30ste zat zijn carrière er al op.
Collet: Vertrok na dat seizoen gratis naar Beauvais. Speelde ook nog voor Reims, Beira-Mar en US Creteil. Hing in 2014 op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Mangala: Ging voor 6 miljoen euro naar FC Porto, waar Man City hem voor 40 miljoen euro weghaalde. Werd geen succesverhaal en werd uitgeleend aan Everton en Valencia. Trok onlangs weer naar de Spaanse club.
Marcos: Versierde in 2010 een transfer naar Club Brugge, maar dat was geen succes. Speelde ook nog voor Ponte Preta en Roeselare en is nu op zijn 35ste makelaar.
Jovanovic: Ging gratis naar Liverpool, maar dat was te hoog gegrepen. Ging nadien naar Anderlecht en won daar twee titels. Op 33-jarige leeftijd stopte hij en werd makelaar. Was echter niet zijn wereld en is nu een zakenman in eigen land.
De Camargo: Mönchengladbach kocht hem in 2010 weg bij Standard en speelde ook nog voor Hoffenheim. Keerde even terug naar Standard en speelde ook nog voor KRC Genk en APOEL Nicosia. Sinds een jaar werkzaam bij KV Mechelen.


Dalmat: Een clubhopper. Speelde na Standard voor Club Brugge, Orduspor, Karsiyaka, Boluspor, Panetolikos, White Star Brussels en FC Bourges. Hing in 2017 op 35-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Defour: Versierde een toptransfer naar FC Porto, maar daar lukte het niet. Anderlecht haalde hem er voor 6 miljoen euro weg en trok nadien voor 8 miljoen euro naar Burnley, waar hij zaterdag zijn contract verbrak. Is op weg naar Antwerp.
Witsel: Ging naar Benfica en leek zo naar de Europese top te gaan. Koos echter voor Zenit Sint-Petersburg en nadien Tianjin Quanjian. Sinds vorig jaar sterkhouder bij Borussia Dortmund.
Mbokani: Werd verkocht aan AS Monaco, maar mislukte er. Ook Wolfsburg werd niets en Anderlecht haalde hem terug naar België. Een groot succes en werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Dynamo Kiev. Na uitleenbeurten aan Hull City en Norwich City belandde hij bij Antwerp, waar hij weer sterk presteert.
Mulemo: Een groot talent, maar de echte doorbraak bleef uit. Na Standard was hij nog te zien bij Bucaspor, KV Kortrijk, Beitar Jerusalem, Kaposvar, Vllaznia en Birkirkara. Op zijn 32ste op zoek naar een club.
Nicaise: Nooit een echte vaste waarde bij Standard. Voetbalde nog bij Lierse SK, Panthakrikos en Bergen en stopte in 2013. Is nu teammanager bij Standard.

CR

LEES OOK: Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Was deze partij een dieptepunt in de rivaliteit tussen Anderlecht en Standard?

Meest recent

Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

2
2
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

22
22
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

305
305
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

50
50
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

98
98
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

317
317
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

81
81
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

167
167
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

60
60
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

317
317
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

456
456
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

192
192
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

566
566
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

159
159
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

329
329
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

79
79
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

109
109
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

231
231
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

123
123
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

187
187
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

113
113
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

308
308
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

84
84
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

303
303
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

269
269

Meer sportnieuws