Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

door
Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

Tien jaar geleden speelden Anderlecht en Standard eind augustus de Belgische klassieker. Het werd 1-1, maar dat was maar een voetnoot. Die dag bereikte de rivaliteit tussen beiden, al enkele jaren steeds vijandiger, een absoluut dieptepunt. Axel Witsel brak het been van Marcin Wasilewski en de partij werd één van de meest historische wedstrijden tussen de twee rivalen, al was dat vooral in negatieve zin. Hoe verging het de spelers die die dag in het veld kwamen?


Anderlecht
Proto: Speelde nog vele jaren voor Anderlecht en trok dan naar KV Oostende. Passeerde nog even langs Olympiakos om nu tweede doelman te zijn bij Lazio.
Wasilewski: Kwam op wilskracht terug en speelde nog vier jaar voor Anderlecht. Trok naar Leicester City en speelt op zijn 39ste nog steeds voor Wisla Krakau.
Mazuch: Anderlecht wist hem enkele jaren later voor 3 miljoen euro te verkopen aan Dnipro. Belandde ook bij Sparta Praag en Hull City en is op  zijn30ste momenteel een vrije speler.
Juhasz: Speelde nog enkele jaren voor Anderlecht, maar John van den Brom zag het niet zitten in hem. Keerde terug naar Hongarije om voor Videoton te spelen.
Deschacht: Speelde tot 2018 nog voor Anderlecht. Na een jaar Lokeren is hij sinds dit jaar actief bij Zulte Waregem.
Chatelle: Nooit een echte RSCA-speler geweest en belandde nadien bij NEC, STVV en Bergen. Stopte op zijn 33ste en is nu analist bij de Waalse pers.
Gillet: Werd uitgeleend aan Bastia en trok in 2016 naar FC Nantes. Via Olympiakos is hij nu aan de slag bij de Franse tweedeklasser RC Lens.


Polak: Vertrok twee jaar later voor drie miljoen euro naar Wolfsburg. Speelde nog voor Nürnberg, Brno en is op zijn 38ste nog voetballer bij Prostejov.
Van Damme: Na een flirt met Standard trok hij naar Wolverhampton. Trok al snel naar Standard en is sindsdien persona non grata bij de Brusselse aanhang. Via LA Galaxy belandde hij bij Antwerp en sinds deze zomer aan de slag bij Lokeren.
Boussoufa: Anderlecht verkocht hem in 2011 voor 8 miljoen euro aan FC Anzhi. Nadien volgden Lokomotiv Moskou, AA Gent, Al Jazira, Al Shabab en onlangs tekende hij voor Al-Sailiya.
Suarez: Vertrok in 2015 bij Anderlecht en keerde terug naar Belgrano. River Plate haalde hem daar weg en hij werd er zelfs Argentijns international.
De Sutter: Viel in tegen Standard en was nooit een vaste waarde in Brussel. Via Club Brugge, Bursaspor, Lokeren en KV Oostende trok hij deze zomer naar Knokke.
Romelu Lukaku: Werd verkocht aan Chelsea. Werd uitgeleend aan WBA en Everton, dat hem overnam. Manchester United haalde hem binnen voor 85 miljoen euro en deze zomer kocht Inter Milaan hem daar weg.
Sare: Doorbreken bij Anderlecht lukte niet en hij ging nadien voor Rosenborg, Cluj, Dinamo Zagreb, Al-Ain, Guimaraes, Moreirense en Belenenses voetballen. Is op zijn 29ste op zoek naar een club.



Standard
Bolat: Verliet Standard voor FC Porto, maar speelde er amper. Nadien werd hij uitgeleend aan Kayserispor, Galatasaray, Club Brugge, Nacional en FC Arouca. Sinds 2017 bij Antwerp en daar een sterkhouder.
Sarr: Trok een jaar later naar het Spaanse Hercules en passeerde ook nog even bij KRC Genk en OFI Kreta. Op zijn 30ste zat zijn carrière er al op.
Collet: Vertrok na dat seizoen gratis naar Beauvais. Speelde ook nog voor Reims, Beira-Mar en US Creteil. Hing in 2014 op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Mangala: Ging voor 6 miljoen euro naar FC Porto, waar Man City hem voor 40 miljoen euro weghaalde. Werd geen succesverhaal en werd uitgeleend aan Everton en Valencia. Trok onlangs weer naar de Spaanse club.
Marcos: Versierde in 2010 een transfer naar Club Brugge, maar dat was geen succes. Speelde ook nog voor Ponte Preta en Roeselare en is nu op zijn 35ste makelaar.
Jovanovic: Ging gratis naar Liverpool, maar dat was te hoog gegrepen. Ging nadien naar Anderlecht en won daar twee titels. Op 33-jarige leeftijd stopte hij en werd makelaar. Was echter niet zijn wereld en is nu een zakenman in eigen land.
De Camargo: Mönchengladbach kocht hem in 2010 weg bij Standard en speelde ook nog voor Hoffenheim. Keerde even terug naar Standard en speelde ook nog voor KRC Genk en APOEL Nicosia. Sinds een jaar werkzaam bij KV Mechelen.


Dalmat: Een clubhopper. Speelde na Standard voor Club Brugge, Orduspor, Karsiyaka, Boluspor, Panetolikos, White Star Brussels en FC Bourges. Hing in 2017 op 35-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Defour: Versierde een toptransfer naar FC Porto, maar daar lukte het niet. Anderlecht haalde hem er voor 6 miljoen euro weg en trok nadien voor 8 miljoen euro naar Burnley, waar hij zaterdag zijn contract verbrak. Is op weg naar Antwerp.
Witsel: Ging naar Benfica en leek zo naar de Europese top te gaan. Koos echter voor Zenit Sint-Petersburg en nadien Tianjin Quanjian. Sinds vorig jaar sterkhouder bij Borussia Dortmund.
Mbokani: Werd verkocht aan AS Monaco, maar mislukte er. Ook Wolfsburg werd niets en Anderlecht haalde hem terug naar België. Een groot succes en werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Dynamo Kiev. Na uitleenbeurten aan Hull City en Norwich City belandde hij bij Antwerp, waar hij weer sterk presteert.
Mulemo: Een groot talent, maar de echte doorbraak bleef uit. Na Standard was hij nog te zien bij Bucaspor, KV Kortrijk, Beitar Jerusalem, Kaposvar, Vllaznia en Birkirkara. Op zijn 32ste op zoek naar een club.
Nicaise: Nooit een echte vaste waarde bij Standard. Voetbalde nog bij Lierse SK, Panthakrikos en Bergen en stopte in 2013. Is nu teammanager bij Standard.

CR

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Was deze partij een dieptepunt in de rivaliteit tussen Anderlecht en Standard?

Meest recent

Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

21
21
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

12
12
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

7
7
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

54
54
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

33
33
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

81
81
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

574
574
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

117
117
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

188
188
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

445
445
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

143
143
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

140
140
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

46
46
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

86
86
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

271
271
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

331
331
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

238
238
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

297
297
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

64
64
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

130
130
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

60
60
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

251
251
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

182
182
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

273
273
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

98
98

Meer sportnieuws