Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

door
Tien jaar naar de 'horrormatch': zo verging het Witsel, Wasilewski & co

Tien jaar geleden speelden Anderlecht en Standard eind augustus de Belgische klassieker. Het werd 1-1, maar dat was maar een voetnoot. Die dag bereikte de rivaliteit tussen beiden, al enkele jaren steeds vijandiger, een absoluut dieptepunt. Axel Witsel brak het been van Marcin Wasilewski en de partij werd één van de meest historische wedstrijden tussen de twee rivalen, al was dat vooral in negatieve zin. Hoe verging het de spelers die die dag in het veld kwamen?


Anderlecht
Proto: Speelde nog vele jaren voor Anderlecht en trok dan naar KV Oostende. Passeerde nog even langs Olympiakos om nu tweede doelman te zijn bij Lazio.
Wasilewski: Kwam op wilskracht terug en speelde nog vier jaar voor Anderlecht. Trok naar Leicester City en speelt op zijn 39ste nog steeds voor Wisla Krakau.
Mazuch: Anderlecht wist hem enkele jaren later voor 3 miljoen euro te verkopen aan Dnipro. Belandde ook bij Sparta Praag en Hull City en is op  zijn30ste momenteel een vrije speler.
Juhasz: Speelde nog enkele jaren voor Anderlecht, maar John van den Brom zag het niet zitten in hem. Keerde terug naar Hongarije om voor Videoton te spelen.
Deschacht: Speelde tot 2018 nog voor Anderlecht. Na een jaar Lokeren is hij sinds dit jaar actief bij Zulte Waregem.
Chatelle: Nooit een echte RSCA-speler geweest en belandde nadien bij NEC, STVV en Bergen. Stopte op zijn 33ste en is nu analist bij de Waalse pers.
Gillet: Werd uitgeleend aan Bastia en trok in 2016 naar FC Nantes. Via Olympiakos is hij nu aan de slag bij de Franse tweedeklasser RC Lens.


Polak: Vertrok twee jaar later voor drie miljoen euro naar Wolfsburg. Speelde nog voor Nürnberg, Brno en is op zijn 38ste nog voetballer bij Prostejov.
Van Damme: Na een flirt met Standard trok hij naar Wolverhampton. Trok al snel naar Standard en is sindsdien persona non grata bij de Brusselse aanhang. Via LA Galaxy belandde hij bij Antwerp en sinds deze zomer aan de slag bij Lokeren.
Boussoufa: Anderlecht verkocht hem in 2011 voor 8 miljoen euro aan FC Anzhi. Nadien volgden Lokomotiv Moskou, AA Gent, Al Jazira, Al Shabab en onlangs tekende hij voor Al-Sailiya.
Suarez: Vertrok in 2015 bij Anderlecht en keerde terug naar Belgrano. River Plate haalde hem daar weg en hij werd er zelfs Argentijns international.
De Sutter: Viel in tegen Standard en was nooit een vaste waarde in Brussel. Via Club Brugge, Bursaspor, Lokeren en KV Oostende trok hij deze zomer naar Knokke.
Romelu Lukaku: Werd verkocht aan Chelsea. Werd uitgeleend aan WBA en Everton, dat hem overnam. Manchester United haalde hem binnen voor 85 miljoen euro en deze zomer kocht Inter Milaan hem daar weg.
Sare: Doorbreken bij Anderlecht lukte niet en hij ging nadien voor Rosenborg, Cluj, Dinamo Zagreb, Al-Ain, Guimaraes, Moreirense en Belenenses voetballen. Is op zijn 29ste op zoek naar een club.



Standard
Bolat: Verliet Standard voor FC Porto, maar speelde er amper. Nadien werd hij uitgeleend aan Kayserispor, Galatasaray, Club Brugge, Nacional en FC Arouca. Sinds 2017 bij Antwerp en daar een sterkhouder.
Sarr: Trok een jaar later naar het Spaanse Hercules en passeerde ook nog even bij KRC Genk en OFI Kreta. Op zijn 30ste zat zijn carrière er al op.
Collet: Vertrok na dat seizoen gratis naar Beauvais. Speelde ook nog voor Reims, Beira-Mar en US Creteil. Hing in 2014 op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Mangala: Ging voor 6 miljoen euro naar FC Porto, waar Man City hem voor 40 miljoen euro weghaalde. Werd geen succesverhaal en werd uitgeleend aan Everton en Valencia. Trok onlangs weer naar de Spaanse club.
Marcos: Versierde in 2010 een transfer naar Club Brugge, maar dat was geen succes. Speelde ook nog voor Ponte Preta en Roeselare en is nu op zijn 35ste makelaar.
Jovanovic: Ging gratis naar Liverpool, maar dat was te hoog gegrepen. Ging nadien naar Anderlecht en won daar twee titels. Op 33-jarige leeftijd stopte hij en werd makelaar. Was echter niet zijn wereld en is nu een zakenman in eigen land.
De Camargo: Mönchengladbach kocht hem in 2010 weg bij Standard en speelde ook nog voor Hoffenheim. Keerde even terug naar Standard en speelde ook nog voor KRC Genk en APOEL Nicosia. Sinds een jaar werkzaam bij KV Mechelen.


Dalmat: Een clubhopper. Speelde na Standard voor Club Brugge, Orduspor, Karsiyaka, Boluspor, Panetolikos, White Star Brussels en FC Bourges. Hing in 2017 op 35-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.
Defour: Versierde een toptransfer naar FC Porto, maar daar lukte het niet. Anderlecht haalde hem er voor 6 miljoen euro weg en trok nadien voor 8 miljoen euro naar Burnley, waar hij zaterdag zijn contract verbrak. Is op weg naar Antwerp.
Witsel: Ging naar Benfica en leek zo naar de Europese top te gaan. Koos echter voor Zenit Sint-Petersburg en nadien Tianjin Quanjian. Sinds vorig jaar sterkhouder bij Borussia Dortmund.
Mbokani: Werd verkocht aan AS Monaco, maar mislukte er. Ook Wolfsburg werd niets en Anderlecht haalde hem terug naar België. Een groot succes en werd voor 12 miljoen euro verkocht aan Dynamo Kiev. Na uitleenbeurten aan Hull City en Norwich City belandde hij bij Antwerp, waar hij weer sterk presteert.
Mulemo: Een groot talent, maar de echte doorbraak bleef uit. Na Standard was hij nog te zien bij Bucaspor, KV Kortrijk, Beitar Jerusalem, Kaposvar, Vllaznia en Birkirkara. Op zijn 32ste op zoek naar een club.
Nicaise: Nooit een echte vaste waarde bij Standard. Voetbalde nog bij Lierse SK, Panthakrikos en Bergen en stopte in 2013. Is nu teammanager bij Standard.

CR

LEES OOK: Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Was deze partij een dieptepunt in de rivaliteit tussen Anderlecht en Standard?

Meest recent

Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

18
18
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

139
139
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

21
21
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

62
62
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

67
67
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

48
48
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

180
180
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

184
184
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

343
343
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

48
48
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

157
157
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

82
82
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

78
78
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

249
249
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

130
130
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

464
464
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

185
185
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

90
90
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

431
431
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

180
180
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

714
714
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

69
69
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

96
96
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

323
323

Meer sportnieuws