EXCLUSIEF: "Luckassen maakte bij PSV een goede indruk in de voorbereiding"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Derrick Luckassen op huurbasis weggehaald bij PSV en het heeft ook een aankoopoptie. De fans van Anderlecht reageren niet echt positief, maar wat mogen ze de komende maanden verwachten van de Nederlander? We polsten bij Rik Elfrink, journalist bij het Eindhovens Dagblad en al jaren volgt hij PSV van zeer nabij.


Luckassen is 24 jaar en mocht weg bij PSV, dat hem voor 5 miljoen euro had weggehaald bij AZ. Vorig jaar werd hij uitgeleend aan Hertha Berlijn, maar daar speelde hij amper vanwege een blessure. Toch kan Luckassen Anderlecht wel degelijk wat bijbrengen.

"Luckassen is een fysiek sterke verdediger, die veel in zich lijkt te hebben om in het topvoetbal als rechter centrale verdediger uit de voeten te kunnen. Afgelopen seizoen liep voor hem in de soep, wegens een blessure. In zijn eerste seizoen bij PSV verloor hij de concurrentiestrijd van Daniel Schwaab en kwam hij soms in het elftal, regelmatig op posities die hem wat minder goed liggen."


Luckassen brengt Anderlecht veel fysiek vermogen bij.
Polyvalent
Bij Anderlecht moeten ze hem niet meteen als optie op de rechtsachter of als verdedigende middenvelder aanzien, ook al kan hij daar uit de voeten. "Hij speelde als '6' en rechtsback, maar Luckassen wil zichzelf graag ontwikkelen in het hart van de verdediging. Dit seizoen vond ik hem een goede indruk maken in de oefencampagne. Zowel verdedigend als in het spel aan de bal was progressie te zien."

Maar het ging wel mis in de voorronde van de Champions League… "Toch was er ook tegen FC Basel, in de strijd om Champions League-kwalificatie, een grote fout. Als hij erin slaagt om 90 minuten de concentratie volledig vast te houden en in zijn hoofd meer vertrouwen heeft en vindt, ben ik er nog altijd van overtuigd dat hij voor een club als PSV van waarde kan zijn. Wie weet lukt het hem bij Anderlecht om een stap vooruit te zetten."

LEES OOK: Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Zal Luckassen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

26
26
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

61
61
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

141
141
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

199
199
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

90
90
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

425
425
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

121
121
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

118
118
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

37
37
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

38
38
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

148
148
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

149
149
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

500
500
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

118
118
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

208
208
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

45
45
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

159
159
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

148
148
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

354
354
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

150
150
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

100
100
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

413
413
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

75
75
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

162
162
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

176
176

Meer sportnieuws