EXCLUSIEF: "Luckassen maakte bij PSV een goede indruk in de voorbereiding"

576
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Derrick Luckassen op huurbasis weggehaald bij PSV en het heeft ook een aankoopoptie. De fans van Anderlecht reageren niet echt positief, maar wat mogen ze de komende maanden verwachten van de Nederlander? We polsten bij Rik Elfrink, journalist bij het Eindhovens Dagblad en al jaren volgt hij PSV van zeer nabij.


Luckassen is 24 jaar en mocht weg bij PSV, dat hem voor 5 miljoen euro had weggehaald bij AZ. Vorig jaar werd hij uitgeleend aan Hertha Berlijn, maar daar speelde hij amper vanwege een blessure. Toch kan Luckassen Anderlecht wel degelijk wat bijbrengen.

"Luckassen is een fysiek sterke verdediger, die veel in zich lijkt te hebben om in het topvoetbal als rechter centrale verdediger uit de voeten te kunnen. Afgelopen seizoen liep voor hem in de soep, wegens een blessure. In zijn eerste seizoen bij PSV verloor hij de concurrentiestrijd van Daniel Schwaab en kwam hij soms in het elftal, regelmatig op posities die hem wat minder goed liggen."


Luckassen brengt Anderlecht veel fysiek vermogen bij.
Polyvalent
Bij Anderlecht moeten ze hem niet meteen als optie op de rechtsachter of als verdedigende middenvelder aanzien, ook al kan hij daar uit de voeten. "Hij speelde als '6' en rechtsback, maar Luckassen wil zichzelf graag ontwikkelen in het hart van de verdediging. Dit seizoen vond ik hem een goede indruk maken in de oefencampagne. Zowel verdedigend als in het spel aan de bal was progressie te zien."

Maar het ging wel mis in de voorronde van de Champions League… "Toch was er ook tegen FC Basel, in de strijd om Champions League-kwalificatie, een grote fout. Als hij erin slaagt om 90 minuten de concentratie volledig vast te houden en in zijn hoofd meer vertrouwen heeft en vindt, ben ik er nog altijd van overtuigd dat hij voor een club als PSV van waarde kan zijn. Wie weet lukt het hem bij Anderlecht om een stap vooruit te zetten."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Zal Luckassen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

38
38
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

39
39
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

36
36
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

32
32
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

12
12
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

133
133
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

129
129
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

272
272
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

260
260
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

116
116
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

216
216
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

177
177
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

251
251
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

98
98
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

255
255
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

242
242
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

981
981

Meer sportnieuws