EXCLUSIEF: "Luckassen maakte bij PSV een goede indruk in de voorbereiding"

576 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Derrick Luckassen op huurbasis weggehaald bij PSV en het heeft ook een aankoopoptie. De fans van Anderlecht reageren niet echt positief, maar wat mogen ze de komende maanden verwachten van de Nederlander? We polsten bij Rik Elfrink, journalist bij het Eindhovens Dagblad en al jaren volgt hij PSV van zeer nabij.


Luckassen is 24 jaar en mocht weg bij PSV, dat hem voor 5 miljoen euro had weggehaald bij AZ. Vorig jaar werd hij uitgeleend aan Hertha Berlijn, maar daar speelde hij amper vanwege een blessure. Toch kan Luckassen Anderlecht wel degelijk wat bijbrengen.

"Luckassen is een fysiek sterke verdediger, die veel in zich lijkt te hebben om in het topvoetbal als rechter centrale verdediger uit de voeten te kunnen. Afgelopen seizoen liep voor hem in de soep, wegens een blessure. In zijn eerste seizoen bij PSV verloor hij de concurrentiestrijd van Daniel Schwaab en kwam hij soms in het elftal, regelmatig op posities die hem wat minder goed liggen."


Luckassen brengt Anderlecht veel fysiek vermogen bij.
Polyvalent
Bij Anderlecht moeten ze hem niet meteen als optie op de rechtsachter of als verdedigende middenvelder aanzien, ook al kan hij daar uit de voeten. "Hij speelde als '6' en rechtsback, maar Luckassen wil zichzelf graag ontwikkelen in het hart van de verdediging. Dit seizoen vond ik hem een goede indruk maken in de oefencampagne. Zowel verdedigend als in het spel aan de bal was progressie te zien."

Maar het ging wel mis in de voorronde van de Champions League… "Toch was er ook tegen FC Basel, in de strijd om Champions League-kwalificatie, een grote fout. Als hij erin slaagt om 90 minuten de concentratie volledig vast te houden en in zijn hoofd meer vertrouwen heeft en vindt, ben ik er nog altijd van overtuigd dat hij voor een club als PSV van waarde kan zijn. Wie weet lukt het hem bij Anderlecht om een stap vooruit te zetten."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Zal Luckassen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

13
13
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

23
23
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

23
23
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

190
190
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

96
96
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

185
185
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

105
105
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

145
145
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

93
93
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

56
56
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

434
434
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

223
223
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

314
314
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

300
300
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1022
1022
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

320
320
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

363
363
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

450
450
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

146
146
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

114
114
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

183
183
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

287
287

Meer sportnieuws