EXCLUSIEF: "Luckassen maakte bij PSV een goede indruk in de voorbereiding"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft Derrick Luckassen op huurbasis weggehaald bij PSV en het heeft ook een aankoopoptie. De fans van Anderlecht reageren niet echt positief, maar wat mogen ze de komende maanden verwachten van de Nederlander? We polsten bij Rik Elfrink, journalist bij het Eindhovens Dagblad en al jaren volgt hij PSV van zeer nabij.


Luckassen is 24 jaar en mocht weg bij PSV, dat hem voor 5 miljoen euro had weggehaald bij AZ. Vorig jaar werd hij uitgeleend aan Hertha Berlijn, maar daar speelde hij amper vanwege een blessure. Toch kan Luckassen Anderlecht wel degelijk wat bijbrengen.

"Luckassen is een fysiek sterke verdediger, die veel in zich lijkt te hebben om in het topvoetbal als rechter centrale verdediger uit de voeten te kunnen. Afgelopen seizoen liep voor hem in de soep, wegens een blessure. In zijn eerste seizoen bij PSV verloor hij de concurrentiestrijd van Daniel Schwaab en kwam hij soms in het elftal, regelmatig op posities die hem wat minder goed liggen."


Luckassen brengt Anderlecht veel fysiek vermogen bij.
Polyvalent
Bij Anderlecht moeten ze hem niet meteen als optie op de rechtsachter of als verdedigende middenvelder aanzien, ook al kan hij daar uit de voeten. "Hij speelde als '6' en rechtsback, maar Luckassen wil zichzelf graag ontwikkelen in het hart van de verdediging. Dit seizoen vond ik hem een goede indruk maken in de oefencampagne. Zowel verdedigend als in het spel aan de bal was progressie te zien."

Maar het ging wel mis in de voorronde van de Champions League… "Toch was er ook tegen FC Basel, in de strijd om Champions League-kwalificatie, een grote fout. Als hij erin slaagt om 90 minuten de concentratie volledig vast te houden en in zijn hoofd meer vertrouwen heeft en vindt, ben ik er nog altijd van overtuigd dat hij voor een club als PSV van waarde kan zijn. Wie weet lukt het hem bij Anderlecht om een stap vooruit te zetten."

LEES OOK: Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Zal Luckassen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

43
43
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

81
81
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

186
186
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

310
310
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

280
280
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

175
175
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

240
240
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

201
201
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

303
303
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

346
346
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

515
515
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

249
249
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

309
309
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

335
335
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

421
421
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

269
269
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

355
355
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

668
668
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

465
465
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

158
158
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

915
915
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

396
396
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

86
86

Meer sportnieuws