Gullit verstuurt Kompany en Anderlecht serieuze waarschuwing

door
Gullit verstuurt Kompany en Anderlecht serieuze waarschuwing

Indien RSC Anderlecht zondag voor eigen volk niet wint van Standard, beleeft de recordkampioen één van zijn zwakste competitiestarts in de geschiedenis. Binnen de club blijft men echter als één man achter het project-Kompany staan. Maar van buitenaf heersen steeds meer twijfels over de dubbelfunctie speler-trainer.


Mede omdat zo'n constructie in het verleden zelden succesvol was. De voormalige Nederlandse wereldtopper Ruud Gullit bijvoorbeeld, waagde zich destijds bij Chelsea aan dezelfde rol. Maar daar had hij al snel spijt van. "Het is niet te combineren, vandaag de dag al helemaal niet meer. Ik snap dat je erin stapt als je gevraagd wordt. Dat overkwam mij ook. Maar ik kwam erachter dat het niet kan, die twee rollen combineren", klinkt het duidelijk bij De Volkskrant.

Wat voor Gullit het grootste probleem vormde, was dat hij een collega moest zijn voor de spelers en tegelijk ook hun 'baas'. "Je moet beslissingen nemen over spelers met wie je in de kleedkamer nog zit te geinen. Dat is kloten. Je moet weg uit die kleedkamer anders wordt het moeilijk om onafhankelijk je keuzes te maken."

Momenteel is Kompany geblesseerd en dat is volgens Gullit een goede zaak. Als je zelf op het veld staat, is het immers niet evident om het overzicht te behouden. "Je hebt op het veld toch minder overzicht, ook al speelde ik achterin. Moet je ook nog over wissels en tactiek nadenken. Maar het is lastig om te stoppen als jouw ervaring in het veld nog iets toevoegt."

LEES OOK: 'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Kompany moet afstappen van zijn dubbelfunctie ...

Meest recent

‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

7
7
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

109
109
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

51
51
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

142
142
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

388
388
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

266
266
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

396
396
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

160
160
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

714
714
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

100
100
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

477
477
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

328
328
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

432
432
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

823
823
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

610
610
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

336
336
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

135
135
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

238
238
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

1036
1036
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

839
839
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

794
794
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

841
841
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

190
190
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

410
410
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

921
921

Meer sportnieuws