TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft hard werken aan de komst van een nieuwe spits, in het beste geval zou die zondag tegen Standard al in actie komen. De onderhandelingen met Mbaye Diagne (Galatasaray) verlopen moeizaam, Papiss Cissé (Alanyaspor) zou momenteel het meest concreet zijn. Verder zou Paars-Wit dicht bij de komst van Derrick Luckassen staan. De verdediger wordt naar verluidt gehuurd van PSV. Verder heeft Anderlecht een akkoord met Al Shabab over Adrien Trebel, maar die blijft hopen op een oplossing uit Frankrijk. Antonio Milic tot slot, trok naar het Spaanse Rayo Vallecano.

Club Brugge wil in het slot van de zomermercato absoluut nog een extra middenvelder aantrekken. Victor Wanyama blijft daarbij het hoofddoelwit. Maar volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen akkoord met de speler zelf en, in tegenstelling tot eerdere berichten, zou ook de overeenkomst met Tottenham nog niet helemaal rond zijn. De alternatieve piste, Eder Balanta, wordt dan ook warm gehouden. De Colombiaan van FC Basel zou minder dan vijf miljoen euro moeten kosten.

Verschillende Duitse media melden dat Schalke 04 zijn vizier op de Luminus Arena heeft gericht. Schalke is nog op zoek naar een diepe spits en nadat André Silva van AC Milan een voorstel van de Duitsers weigerde, hebben ze hun vizier gericht op Ally Samatta. KRC Genk wil Samatta liever niet meer laten gaan, maar werkt wel mee als het juiste bedrag op tafel komt. Naar verluidt mikken de Limburgers op zo'n 16 miljoen euro.

Antwerp pakte vrijdag uit met de komst van Kevin Mirallas, maar is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens coach Laszlo Bölöni zouden nog een 3 à 4-tal versterkingen verwacht mogen worden. De Great Old zou onder meer een nieuwe poging ondernemen om Manuel Benson te huren van KRC Genk. Ook middenvelder Frank Boya van Moeskroen blijft naar verluidt in beeld. Aanvoerder Faris Haroun staat dan weer hoog op de verlanglijst van AA Gent, maar Bölöni wil hem niet zien vertrekken.

Cercle Brugge heeft drie transfers in één klap afgerond, niet toevallig met moederclub AS Monaco. De Zuid-Afrikaan Lyle Foster en de Brit Jonathan Panzo. De spits en verdediger worden een seizoen gehuurd van de Monegasken. Het 18-jarige talent Kirill Klimov maakt dan weer de omgekeerd beweging en gaat definitief in het Prinsdom aan de slag.

Fiorin Durmishaj is de nieuwe spits van Waasland-Beveren. De Waaslanders maakten via hun website bekend dat ze de langgezochte spits hebben gevonden bij de Griekse topclub Olympiakos. De 22-jarige aanvaller met Albanese roots wordt voor één seizoen gehuurd.

BUITENLAND
Jan Vertonghen kwam dit seizoen nog geen minuut in actie. Coach Mauricio Pochettino houdt hem bij Tottenham aan de kant, naar verluidt om hem te dwingen een nieuw contract te tekenen. Maar dat kan ook averechts werken. Afgelopen week geraakte bekend dat Bayer Leverkusen interesse toont en volgens Engelse media zou Vertonghen een vertrek wel zien zitten. Afwachten dus wat er in de komende dagen nog uit de bus valt.

Hoewel de tijd dringt, blijft Real Madrid hopen op de komst van Paul Pogba. En dat is blijkbaar wederzijds. De Franse middenvelder wil namelijk zijn lopende contract - tot 2021 - bij Manchester United niet willen verlengen, dat weet de Spaanse krant Marca. Daarmee zou Pogba zijn werkgever willen dwingen om mee te werken aan een transfer.

FC Barcelona blijft hopen op de komst van Neymar, maar dan moet Ousmane Dembélé wel overtuigd worden om de omgekeerde beweging te maken. Le Parisien weet dat Thomas Tuchel, trainer bij de Franse topclub, Dembélé persoonlijk heeft opgebeld om hem te overhalen om toch voor PSG te kiezen. De twee werkten eerder al succesvol samen bij Borussia Dortmund.

LEES OOK: VN op bezoek bij KRC Genk: hét verhaal achter 25 jaar succes

Denkt u dat Anderlecht tijdig een nieuwe spits zal vinden?

Meest recent

JPL attractie rijker: "Geweldig tegen AS Roma en Nice"

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

0
0
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

62
62
VN op bezoek bij KRC Genk: hét verhaal achter 25 jaar succes

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

7
7
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

173
173
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

39
39
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

127
127
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

124
124
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

71
71
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

248
248
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

109
109
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

567
567
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

404
404
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

452
452
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

119
119
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

616
616
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

217
217
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

272
272
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

344
344
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

137
137
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

93
93
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

239
239
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

223
223
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

93
93
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

108
108
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50

Meer sportnieuws