TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft hard werken aan de komst van een nieuwe spits, in het beste geval zou die zondag tegen Standard al in actie komen. De onderhandelingen met Mbaye Diagne (Galatasaray) verlopen moeizaam, Papiss Cissé (Alanyaspor) zou momenteel het meest concreet zijn. Verder zou Paars-Wit dicht bij de komst van Derrick Luckassen staan. De verdediger wordt naar verluidt gehuurd van PSV. Verder heeft Anderlecht een akkoord met Al Shabab over Adrien Trebel, maar die blijft hopen op een oplossing uit Frankrijk. Antonio Milic tot slot, trok naar het Spaanse Rayo Vallecano.

Club Brugge wil in het slot van de zomermercato absoluut nog een extra middenvelder aantrekken. Victor Wanyama blijft daarbij het hoofddoelwit. Maar volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen akkoord met de speler zelf en, in tegenstelling tot eerdere berichten, zou ook de overeenkomst met Tottenham nog niet helemaal rond zijn. De alternatieve piste, Eder Balanta, wordt dan ook warm gehouden. De Colombiaan van FC Basel zou minder dan vijf miljoen euro moeten kosten.

Verschillende Duitse media melden dat Schalke 04 zijn vizier op de Luminus Arena heeft gericht. Schalke is nog op zoek naar een diepe spits en nadat André Silva van AC Milan een voorstel van de Duitsers weigerde, hebben ze hun vizier gericht op Ally Samatta. KRC Genk wil Samatta liever niet meer laten gaan, maar werkt wel mee als het juiste bedrag op tafel komt. Naar verluidt mikken de Limburgers op zo'n 16 miljoen euro.

Antwerp pakte vrijdag uit met de komst van Kevin Mirallas, maar is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens coach Laszlo Bölöni zouden nog een 3 à 4-tal versterkingen verwacht mogen worden. De Great Old zou onder meer een nieuwe poging ondernemen om Manuel Benson te huren van KRC Genk. Ook middenvelder Frank Boya van Moeskroen blijft naar verluidt in beeld. Aanvoerder Faris Haroun staat dan weer hoog op de verlanglijst van AA Gent, maar Bölöni wil hem niet zien vertrekken.

Cercle Brugge heeft drie transfers in één klap afgerond, niet toevallig met moederclub AS Monaco. De Zuid-Afrikaan Lyle Foster en de Brit Jonathan Panzo. De spits en verdediger worden een seizoen gehuurd van de Monegasken. Het 18-jarige talent Kirill Klimov maakt dan weer de omgekeerd beweging en gaat definitief in het Prinsdom aan de slag.

Fiorin Durmishaj is de nieuwe spits van Waasland-Beveren. De Waaslanders maakten via hun website bekend dat ze de langgezochte spits hebben gevonden bij de Griekse topclub Olympiakos. De 22-jarige aanvaller met Albanese roots wordt voor één seizoen gehuurd.

BUITENLAND
Jan Vertonghen kwam dit seizoen nog geen minuut in actie. Coach Mauricio Pochettino houdt hem bij Tottenham aan de kant, naar verluidt om hem te dwingen een nieuw contract te tekenen. Maar dat kan ook averechts werken. Afgelopen week geraakte bekend dat Bayer Leverkusen interesse toont en volgens Engelse media zou Vertonghen een vertrek wel zien zitten. Afwachten dus wat er in de komende dagen nog uit de bus valt.

Hoewel de tijd dringt, blijft Real Madrid hopen op de komst van Paul Pogba. En dat is blijkbaar wederzijds. De Franse middenvelder wil namelijk zijn lopende contract - tot 2021 - bij Manchester United niet willen verlengen, dat weet de Spaanse krant Marca. Daarmee zou Pogba zijn werkgever willen dwingen om mee te werken aan een transfer.

FC Barcelona blijft hopen op de komst van Neymar, maar dan moet Ousmane Dembélé wel overtuigd worden om de omgekeerde beweging te maken. Le Parisien weet dat Thomas Tuchel, trainer bij de Franse topclub, Dembélé persoonlijk heeft opgebeld om hem te overhalen om toch voor PSG te kiezen. De twee werkten eerder al succesvol samen bij Borussia Dortmund.

LEES OOK: Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Denkt u dat Anderlecht tijdig een nieuwe spits zal vinden?

Meest recent

AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

0
0
‘Panieksfeer bij Anderlecht: winterdeal crasht bijna’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

27
27
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

18
18
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

49
49
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

94
94
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

101
101
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

22
22
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

59
59
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

36
36
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

165
165
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

60
60
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

68
68
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

207
207
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

222
222
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

48
48
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

153
153
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

460
460
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

98
98
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

81
81
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

784
784
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

263
263
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

209
209
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

194
194
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

197
197
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

525
525

Meer sportnieuws