TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

993 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft hard werken aan de komst van een nieuwe spits, in het beste geval zou die zondag tegen Standard al in actie komen. De onderhandelingen met Mbaye Diagne (Galatasaray) verlopen moeizaam, Papiss Cissé (Alanyaspor) zou momenteel het meest concreet zijn. Verder zou Paars-Wit dicht bij de komst van Derrick Luckassen staan. De verdediger wordt naar verluidt gehuurd van PSV. Verder heeft Anderlecht een akkoord met Al Shabab over Adrien Trebel, maar die blijft hopen op een oplossing uit Frankrijk. Antonio Milic tot slot, trok naar het Spaanse Rayo Vallecano.

Club Brugge wil in het slot van de zomermercato absoluut nog een extra middenvelder aantrekken. Victor Wanyama blijft daarbij het hoofddoelwit. Maar volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen akkoord met de speler zelf en, in tegenstelling tot eerdere berichten, zou ook de overeenkomst met Tottenham nog niet helemaal rond zijn. De alternatieve piste, Eder Balanta, wordt dan ook warm gehouden. De Colombiaan van FC Basel zou minder dan vijf miljoen euro moeten kosten.

Verschillende Duitse media melden dat Schalke 04 zijn vizier op de Luminus Arena heeft gericht. Schalke is nog op zoek naar een diepe spits en nadat André Silva van AC Milan een voorstel van de Duitsers weigerde, hebben ze hun vizier gericht op Ally Samatta. KRC Genk wil Samatta liever niet meer laten gaan, maar werkt wel mee als het juiste bedrag op tafel komt. Naar verluidt mikken de Limburgers op zo'n 16 miljoen euro.

Antwerp pakte vrijdag uit met de komst van Kevin Mirallas, maar is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens coach Laszlo Bölöni zouden nog een 3 à 4-tal versterkingen verwacht mogen worden. De Great Old zou onder meer een nieuwe poging ondernemen om Manuel Benson te huren van KRC Genk. Ook middenvelder Frank Boya van Moeskroen blijft naar verluidt in beeld. Aanvoerder Faris Haroun staat dan weer hoog op de verlanglijst van AA Gent, maar Bölöni wil hem niet zien vertrekken.

Cercle Brugge heeft drie transfers in één klap afgerond, niet toevallig met moederclub AS Monaco. De Zuid-Afrikaan Lyle Foster en de Brit Jonathan Panzo. De spits en verdediger worden een seizoen gehuurd van de Monegasken. Het 18-jarige talent Kirill Klimov maakt dan weer de omgekeerd beweging en gaat definitief in het Prinsdom aan de slag.

Fiorin Durmishaj is de nieuwe spits van Waasland-Beveren. De Waaslanders maakten via hun website bekend dat ze de langgezochte spits hebben gevonden bij de Griekse topclub Olympiakos. De 22-jarige aanvaller met Albanese roots wordt voor één seizoen gehuurd.

BUITENLAND
Jan Vertonghen kwam dit seizoen nog geen minuut in actie. Coach Mauricio Pochettino houdt hem bij Tottenham aan de kant, naar verluidt om hem te dwingen een nieuw contract te tekenen. Maar dat kan ook averechts werken. Afgelopen week geraakte bekend dat Bayer Leverkusen interesse toont en volgens Engelse media zou Vertonghen een vertrek wel zien zitten. Afwachten dus wat er in de komende dagen nog uit de bus valt.

Hoewel de tijd dringt, blijft Real Madrid hopen op de komst van Paul Pogba. En dat is blijkbaar wederzijds. De Franse middenvelder wil namelijk zijn lopende contract - tot 2021 - bij Manchester United niet willen verlengen, dat weet de Spaanse krant Marca. Daarmee zou Pogba zijn werkgever willen dwingen om mee te werken aan een transfer.

FC Barcelona blijft hopen op de komst van Neymar, maar dan moet Ousmane Dembélé wel overtuigd worden om de omgekeerde beweging te maken. Le Parisien weet dat Thomas Tuchel, trainer bij de Franse topclub, Dembélé persoonlijk heeft opgebeld om hem te overhalen om toch voor PSG te kiezen. De twee werkten eerder al succesvol samen bij Borussia Dortmund.

LEES OOK: 'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Denkt u dat Anderlecht tijdig een nieuwe spits zal vinden?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

1
1
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

66
66
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

31
31
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

161
161
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

97
97
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

175
175
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

26
26
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

167
167
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

126
126
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

163
163
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

109
109
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

952
952
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

54
54
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

337
337
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

94
94
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

67
67
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

62
62
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

43
43
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

387
387
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

532
532
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

505
505
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

540
540
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

367
367
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

135
135

Meer sportnieuws