TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

993 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft hard werken aan de komst van een nieuwe spits, in het beste geval zou die zondag tegen Standard al in actie komen. De onderhandelingen met Mbaye Diagne (Galatasaray) verlopen moeizaam, Papiss Cissé (Alanyaspor) zou momenteel het meest concreet zijn. Verder zou Paars-Wit dicht bij de komst van Derrick Luckassen staan. De verdediger wordt naar verluidt gehuurd van PSV. Verder heeft Anderlecht een akkoord met Al Shabab over Adrien Trebel, maar die blijft hopen op een oplossing uit Frankrijk. Antonio Milic tot slot, trok naar het Spaanse Rayo Vallecano.

Club Brugge wil in het slot van de zomermercato absoluut nog een extra middenvelder aantrekken. Victor Wanyama blijft daarbij het hoofddoelwit. Maar volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen akkoord met de speler zelf en, in tegenstelling tot eerdere berichten, zou ook de overeenkomst met Tottenham nog niet helemaal rond zijn. De alternatieve piste, Eder Balanta, wordt dan ook warm gehouden. De Colombiaan van FC Basel zou minder dan vijf miljoen euro moeten kosten.

Verschillende Duitse media melden dat Schalke 04 zijn vizier op de Luminus Arena heeft gericht. Schalke is nog op zoek naar een diepe spits en nadat André Silva van AC Milan een voorstel van de Duitsers weigerde, hebben ze hun vizier gericht op Ally Samatta. KRC Genk wil Samatta liever niet meer laten gaan, maar werkt wel mee als het juiste bedrag op tafel komt. Naar verluidt mikken de Limburgers op zo'n 16 miljoen euro.

Antwerp pakte vrijdag uit met de komst van Kevin Mirallas, maar is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens coach Laszlo Bölöni zouden nog een 3 à 4-tal versterkingen verwacht mogen worden. De Great Old zou onder meer een nieuwe poging ondernemen om Manuel Benson te huren van KRC Genk. Ook middenvelder Frank Boya van Moeskroen blijft naar verluidt in beeld. Aanvoerder Faris Haroun staat dan weer hoog op de verlanglijst van AA Gent, maar Bölöni wil hem niet zien vertrekken.

Cercle Brugge heeft drie transfers in één klap afgerond, niet toevallig met moederclub AS Monaco. De Zuid-Afrikaan Lyle Foster en de Brit Jonathan Panzo. De spits en verdediger worden een seizoen gehuurd van de Monegasken. Het 18-jarige talent Kirill Klimov maakt dan weer de omgekeerd beweging en gaat definitief in het Prinsdom aan de slag.

Fiorin Durmishaj is de nieuwe spits van Waasland-Beveren. De Waaslanders maakten via hun website bekend dat ze de langgezochte spits hebben gevonden bij de Griekse topclub Olympiakos. De 22-jarige aanvaller met Albanese roots wordt voor één seizoen gehuurd.

BUITENLAND
Jan Vertonghen kwam dit seizoen nog geen minuut in actie. Coach Mauricio Pochettino houdt hem bij Tottenham aan de kant, naar verluidt om hem te dwingen een nieuw contract te tekenen. Maar dat kan ook averechts werken. Afgelopen week geraakte bekend dat Bayer Leverkusen interesse toont en volgens Engelse media zou Vertonghen een vertrek wel zien zitten. Afwachten dus wat er in de komende dagen nog uit de bus valt.

Hoewel de tijd dringt, blijft Real Madrid hopen op de komst van Paul Pogba. En dat is blijkbaar wederzijds. De Franse middenvelder wil namelijk zijn lopende contract - tot 2021 - bij Manchester United niet willen verlengen, dat weet de Spaanse krant Marca. Daarmee zou Pogba zijn werkgever willen dwingen om mee te werken aan een transfer.

FC Barcelona blijft hopen op de komst van Neymar, maar dan moet Ousmane Dembélé wel overtuigd worden om de omgekeerde beweging te maken. Le Parisien weet dat Thomas Tuchel, trainer bij de Franse topclub, Dembélé persoonlijk heeft opgebeld om hem te overhalen om toch voor PSG te kiezen. De twee werkten eerder al succesvol samen bij Borussia Dortmund.

LEES OOK: 'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Denkt u dat Anderlecht tijdig een nieuwe spits zal vinden?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

138
138
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

87
87
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

32
32
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

408
408
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

507
507
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

333
333
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

310
310
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

171
171
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

635
635
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

558
558
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

741
741
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

478
478
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

101
101
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

72
72
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

85
85
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

476
476
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

219
219
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

357
357
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

226
226
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

80
80
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

371
371
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws