Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

221 stemmen
Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

In de onverwachte topper van de vijfde speeldag hebben KV Mechelen en Moeskroen na een aangename wedstrijd de punten gedeeld. Malinwa leek lange tijd op weg naar een verdiende zege maar liet zich in de blessuretijd nog de kaas van het brood eten.

KV Mechelen en Moeskroen speelden vanavond zowaar voor de (tijdelijke?) leidersplaats in de Jupiler Pro League. Beide ploegen namen een vlammende start dit seizoen en stonden samen met Club Brugge op de tweede plek.(met één wedstrijd meer gespeeld). Malinwa kampte met heel wat blessures: Van Damme, Engvall en Bijker waren nog steeds onbeschikbaar. Coach Vrancken koos vanavond voor het duo Vanzeir-De Camargo voorin, Togui moest plaatsnemen op de bank. Bij de bezoekers plaatste Hollerbach doelman Butez opnieuw tussen de palen, het lijkt er op dat de Franse doelman minstens tot aan de winterstop gewoon bij Les Hurlus zal blijven. Centraal achterin kreeg Queiros een basisplaats, een huurling van FC Porto.
Aangenaam spektakel gekruid met drie doelpunten ADK
Moeskroen nam een flitsende start in het AFAS-stadion en na amper twee minuten spelen schoot Allagui na de quasi perfecte counter voorlangs. KV Mechelen had het niet onder de markt met de vinnige bezoekers en hapte naar adem in de openingsfase. Na dik tien minuten spelen kregen de bezoekers een unieke kans op de voorsprong toen Peyre in de zestien meter Allagui onderuit haalde, de ex-Anderlecht speler zelf faalde echter vanaf elf meter door de bal naast te trappen. Op het kwartier kreeg ook Malinwa een eerste dikke kans via Storm, die knap uithaalde maar een sterke Butez op zijn weg vond. De thuisploeg drukte nu door en na een hoekschop kopte De Camargo aan de eerste paal een paar minuten later de 1-0 in doel. Moeskroen moest even herstellen van deze opdoffer maar iets voor het halfuur kwam het wel op gelijke hoogte toen Allagui zijn misser goedmaakte door de 1-1 aan de tweede paal in doel te verlengen na een compleet mislukt schot van Olinga. We zagen plots een zeer aangename wedstrijd en een minuut later kwam KV Mechelen opnieuw op voorsprong toen Vanzeir de rechterflank van Moeskroen oprolde en terug legde tot bij Kaya: die schoot in een leeg doel de 2-1 binnen. Rood-Geel ging nog op zoek naar een derde treffer voor de pauze en kwam daar dichtbij toen Van Cleemput een gemeten voorzet gaf op Vanzeir, die net niet in doel kon verlengen. Met ook nog een schot van Storm dat over zeilde, wettigde KV meer dan zijn voorsprong bij de rust.

De Mechelse spitsen blijven maar scoren, deze keer zorgde De Camargo voor de 1-0.
KV Mechelen laat zich in slot kaas van het brood eten
De 14847 toeschouwers zagen Moeskroen in het begin van de tweede helft de bal opeisen, de eerste dikke kans was echter weer voor Malinwa toen Schoofs na een fraaie combinatie via een Moeskroens been overschoot. KV Mechelen was duidelijk beter in het veldspel dan Moeskroen en legde geregelde een paar fraaie combinaties op de mat, de automatismen van vorig seizoen zijn er duidelijk nog bij de kampioen van de Proximus League. Ervaren rot Swinkels was de volgende die een Mechelse kant vanuit een schuine hoek in het zijnet schoot. Aan de overzijde trapte Bakic van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Thoelen. De kansen werden nu wat schaarser, we zaten al op een klein kwartier van het einde toen invaller Togui na een prima voorzet van Kaya over het doel van Butez kopte. Een paar minuten later redde Thoelen fenomenaal op een kopbal van debutant Quieros. KV Mechelen moest finaal toch nog een gelijkspel toestaan toen De Medina in de blessuretijd raak kopte: 2-2. Zo blijven Vrancken en co uiteindelijk met een zuur gevoel achter.
Scoreverloop:
1-0 (19') De Camargo, 1-1 (28') Allagui, 2-1 (29') Kaya, 2-2 (90+2') De Medina
Bijzonderheid:
Allagui (Moeskroen) mist een strafschop. (12')



LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club
563

Is dit KV Mechelen een aanwinst voor onze JPL?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

10
10
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

11
11
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

53
53
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

41
41
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

82
82
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

68
68
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

40
40
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

216
216
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

160
160
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

169
169
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

292
292
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

442
442
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

77
77
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

239
239
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

153
153
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

274
274
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

150
150
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

448
448
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

198
198
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

157
157
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

310
310
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

135
135
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

261
261
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

782
782
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

154
154

Meer sportnieuws