Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

221 stemmen
Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

In de onverwachte topper van de vijfde speeldag hebben KV Mechelen en Moeskroen na een aangename wedstrijd de punten gedeeld. Malinwa leek lange tijd op weg naar een verdiende zege maar liet zich in de blessuretijd nog de kaas van het brood eten.

KV Mechelen en Moeskroen speelden vanavond zowaar voor de (tijdelijke?) leidersplaats in de Jupiler Pro League. Beide ploegen namen een vlammende start dit seizoen en stonden samen met Club Brugge op de tweede plek.(met één wedstrijd meer gespeeld). Malinwa kampte met heel wat blessures: Van Damme, Engvall en Bijker waren nog steeds onbeschikbaar. Coach Vrancken koos vanavond voor het duo Vanzeir-De Camargo voorin, Togui moest plaatsnemen op de bank. Bij de bezoekers plaatste Hollerbach doelman Butez opnieuw tussen de palen, het lijkt er op dat de Franse doelman minstens tot aan de winterstop gewoon bij Les Hurlus zal blijven. Centraal achterin kreeg Queiros een basisplaats, een huurling van FC Porto.
Aangenaam spektakel gekruid met drie doelpunten ADK
Moeskroen nam een flitsende start in het AFAS-stadion en na amper twee minuten spelen schoot Allagui na de quasi perfecte counter voorlangs. KV Mechelen had het niet onder de markt met de vinnige bezoekers en hapte naar adem in de openingsfase. Na dik tien minuten spelen kregen de bezoekers een unieke kans op de voorsprong toen Peyre in de zestien meter Allagui onderuit haalde, de ex-Anderlecht speler zelf faalde echter vanaf elf meter door de bal naast te trappen. Op het kwartier kreeg ook Malinwa een eerste dikke kans via Storm, die knap uithaalde maar een sterke Butez op zijn weg vond. De thuisploeg drukte nu door en na een hoekschop kopte De Camargo aan de eerste paal een paar minuten later de 1-0 in doel. Moeskroen moest even herstellen van deze opdoffer maar iets voor het halfuur kwam het wel op gelijke hoogte toen Allagui zijn misser goedmaakte door de 1-1 aan de tweede paal in doel te verlengen na een compleet mislukt schot van Olinga. We zagen plots een zeer aangename wedstrijd en een minuut later kwam KV Mechelen opnieuw op voorsprong toen Vanzeir de rechterflank van Moeskroen oprolde en terug legde tot bij Kaya: die schoot in een leeg doel de 2-1 binnen. Rood-Geel ging nog op zoek naar een derde treffer voor de pauze en kwam daar dichtbij toen Van Cleemput een gemeten voorzet gaf op Vanzeir, die net niet in doel kon verlengen. Met ook nog een schot van Storm dat over zeilde, wettigde KV meer dan zijn voorsprong bij de rust.

De Mechelse spitsen blijven maar scoren, deze keer zorgde De Camargo voor de 1-0.
KV Mechelen laat zich in slot kaas van het brood eten
De 14847 toeschouwers zagen Moeskroen in het begin van de tweede helft de bal opeisen, de eerste dikke kans was echter weer voor Malinwa toen Schoofs na een fraaie combinatie via een Moeskroens been overschoot. KV Mechelen was duidelijk beter in het veldspel dan Moeskroen en legde geregelde een paar fraaie combinaties op de mat, de automatismen van vorig seizoen zijn er duidelijk nog bij de kampioen van de Proximus League. Ervaren rot Swinkels was de volgende die een Mechelse kant vanuit een schuine hoek in het zijnet schoot. Aan de overzijde trapte Bakic van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Thoelen. De kansen werden nu wat schaarser, we zaten al op een klein kwartier van het einde toen invaller Togui na een prima voorzet van Kaya over het doel van Butez kopte. Een paar minuten later redde Thoelen fenomenaal op een kopbal van debutant Quieros. KV Mechelen moest finaal toch nog een gelijkspel toestaan toen De Medina in de blessuretijd raak kopte: 2-2. Zo blijven Vrancken en co uiteindelijk met een zuur gevoel achter.
Scoreverloop:
1-0 (19') De Camargo, 1-1 (28') Allagui, 2-1 (29') Kaya, 2-2 (90+2') De Medina
Bijzonderheid:
Allagui (Moeskroen) mist een strafschop. (12')



🚀

Is dit KV Mechelen een aanwinst voor onze JPL?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

14
14
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

96
96
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

55
55
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

263
263
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

41
41
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

266
266
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

491
491
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

195
195
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

250
250
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

80
80
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

761
761
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

433
433
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

129
129
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

410
410
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

503
503
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

70
70
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

98
98
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

187
187
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

54
54
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

460
460
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

455
455
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

157
157
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

70
70

Meer sportnieuws