Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

door
Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

In de onverwachte topper van de vijfde speeldag hebben KV Mechelen en Moeskroen na een aangename wedstrijd de punten gedeeld. Malinwa leek lange tijd op weg naar een verdiende zege maar liet zich in de blessuretijd nog de kaas van het brood eten.

KV Mechelen en Moeskroen speelden vanavond zowaar voor de (tijdelijke?) leidersplaats in de Jupiler Pro League. Beide ploegen namen een vlammende start dit seizoen en stonden samen met Club Brugge op de tweede plek.(met één wedstrijd meer gespeeld). Malinwa kampte met heel wat blessures: Van Damme, Engvall en Bijker waren nog steeds onbeschikbaar. Coach Vrancken koos vanavond voor het duo Vanzeir-De Camargo voorin, Togui moest plaatsnemen op de bank. Bij de bezoekers plaatste Hollerbach doelman Butez opnieuw tussen de palen, het lijkt er op dat de Franse doelman minstens tot aan de winterstop gewoon bij Les Hurlus zal blijven. Centraal achterin kreeg Queiros een basisplaats, een huurling van FC Porto.
Aangenaam spektakel gekruid met drie doelpunten ADK
Moeskroen nam een flitsende start in het AFAS-stadion en na amper twee minuten spelen schoot Allagui na de quasi perfecte counter voorlangs. KV Mechelen had het niet onder de markt met de vinnige bezoekers en hapte naar adem in de openingsfase. Na dik tien minuten spelen kregen de bezoekers een unieke kans op de voorsprong toen Peyre in de zestien meter Allagui onderuit haalde, de ex-Anderlecht speler zelf faalde echter vanaf elf meter door de bal naast te trappen. Op het kwartier kreeg ook Malinwa een eerste dikke kans via Storm, die knap uithaalde maar een sterke Butez op zijn weg vond. De thuisploeg drukte nu door en na een hoekschop kopte De Camargo aan de eerste paal een paar minuten later de 1-0 in doel. Moeskroen moest even herstellen van deze opdoffer maar iets voor het halfuur kwam het wel op gelijke hoogte toen Allagui zijn misser goedmaakte door de 1-1 aan de tweede paal in doel te verlengen na een compleet mislukt schot van Olinga. We zagen plots een zeer aangename wedstrijd en een minuut later kwam KV Mechelen opnieuw op voorsprong toen Vanzeir de rechterflank van Moeskroen oprolde en terug legde tot bij Kaya: die schoot in een leeg doel de 2-1 binnen. Rood-Geel ging nog op zoek naar een derde treffer voor de pauze en kwam daar dichtbij toen Van Cleemput een gemeten voorzet gaf op Vanzeir, die net niet in doel kon verlengen. Met ook nog een schot van Storm dat over zeilde, wettigde KV meer dan zijn voorsprong bij de rust.

De Mechelse spitsen blijven maar scoren, deze keer zorgde De Camargo voor de 1-0.
KV Mechelen laat zich in slot kaas van het brood eten
De 14847 toeschouwers zagen Moeskroen in het begin van de tweede helft de bal opeisen, de eerste dikke kans was echter weer voor Malinwa toen Schoofs na een fraaie combinatie via een Moeskroens been overschoot. KV Mechelen was duidelijk beter in het veldspel dan Moeskroen en legde geregelde een paar fraaie combinaties op de mat, de automatismen van vorig seizoen zijn er duidelijk nog bij de kampioen van de Proximus League. Ervaren rot Swinkels was de volgende die een Mechelse kant vanuit een schuine hoek in het zijnet schoot. Aan de overzijde trapte Bakic van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Thoelen. De kansen werden nu wat schaarser, we zaten al op een klein kwartier van het einde toen invaller Togui na een prima voorzet van Kaya over het doel van Butez kopte. Een paar minuten later redde Thoelen fenomenaal op een kopbal van debutant Quieros. KV Mechelen moest finaal toch nog een gelijkspel toestaan toen De Medina in de blessuretijd raak kopte: 2-2. Zo blijven Vrancken en co uiteindelijk met een zuur gevoel achter.
Scoreverloop:
1-0 (19') De Camargo, 1-1 (28') Allagui, 2-1 (29') Kaya, 2-2 (90+2') De Medina
Bijzonderheid:
Allagui (Moeskroen) mist een strafschop. (12')



LEES OOK: Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Is dit KV Mechelen een aanwinst voor onze JPL?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

131
131
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

31
31
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

54
54
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

149
149
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

27
27
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

76
76
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

136
136
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

73
73
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

138
138
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

84
84
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

158
158
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

329
329
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

391
391
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

177
177
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

366
366
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

268
268
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

419
419
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

113
113
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

572
572
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws