Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

door
Malinwa laat zich in slotfase kaas van het brood eten door Moeskroen

In de onverwachte topper van de vijfde speeldag hebben KV Mechelen en Moeskroen na een aangename wedstrijd de punten gedeeld. Malinwa leek lange tijd op weg naar een verdiende zege maar liet zich in de blessuretijd nog de kaas van het brood eten.

KV Mechelen en Moeskroen speelden vanavond zowaar voor de (tijdelijke?) leidersplaats in de Jupiler Pro League. Beide ploegen namen een vlammende start dit seizoen en stonden samen met Club Brugge op de tweede plek.(met één wedstrijd meer gespeeld). Malinwa kampte met heel wat blessures: Van Damme, Engvall en Bijker waren nog steeds onbeschikbaar. Coach Vrancken koos vanavond voor het duo Vanzeir-De Camargo voorin, Togui moest plaatsnemen op de bank. Bij de bezoekers plaatste Hollerbach doelman Butez opnieuw tussen de palen, het lijkt er op dat de Franse doelman minstens tot aan de winterstop gewoon bij Les Hurlus zal blijven. Centraal achterin kreeg Queiros een basisplaats, een huurling van FC Porto.
Aangenaam spektakel gekruid met drie doelpunten ADK
Moeskroen nam een flitsende start in het AFAS-stadion en na amper twee minuten spelen schoot Allagui na de quasi perfecte counter voorlangs. KV Mechelen had het niet onder de markt met de vinnige bezoekers en hapte naar adem in de openingsfase. Na dik tien minuten spelen kregen de bezoekers een unieke kans op de voorsprong toen Peyre in de zestien meter Allagui onderuit haalde, de ex-Anderlecht speler zelf faalde echter vanaf elf meter door de bal naast te trappen. Op het kwartier kreeg ook Malinwa een eerste dikke kans via Storm, die knap uithaalde maar een sterke Butez op zijn weg vond. De thuisploeg drukte nu door en na een hoekschop kopte De Camargo aan de eerste paal een paar minuten later de 1-0 in doel. Moeskroen moest even herstellen van deze opdoffer maar iets voor het halfuur kwam het wel op gelijke hoogte toen Allagui zijn misser goedmaakte door de 1-1 aan de tweede paal in doel te verlengen na een compleet mislukt schot van Olinga. We zagen plots een zeer aangename wedstrijd en een minuut later kwam KV Mechelen opnieuw op voorsprong toen Vanzeir de rechterflank van Moeskroen oprolde en terug legde tot bij Kaya: die schoot in een leeg doel de 2-1 binnen. Rood-Geel ging nog op zoek naar een derde treffer voor de pauze en kwam daar dichtbij toen Van Cleemput een gemeten voorzet gaf op Vanzeir, die net niet in doel kon verlengen. Met ook nog een schot van Storm dat over zeilde, wettigde KV meer dan zijn voorsprong bij de rust.

De Mechelse spitsen blijven maar scoren, deze keer zorgde De Camargo voor de 1-0.
KV Mechelen laat zich in slot kaas van het brood eten
De 14847 toeschouwers zagen Moeskroen in het begin van de tweede helft de bal opeisen, de eerste dikke kans was echter weer voor Malinwa toen Schoofs na een fraaie combinatie via een Moeskroens been overschoot. KV Mechelen was duidelijk beter in het veldspel dan Moeskroen en legde geregelde een paar fraaie combinaties op de mat, de automatismen van vorig seizoen zijn er duidelijk nog bij de kampioen van de Proximus League. Ervaren rot Swinkels was de volgende die een Mechelse kant vanuit een schuine hoek in het zijnet schoot. Aan de overzijde trapte Bakic van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Thoelen. De kansen werden nu wat schaarser, we zaten al op een klein kwartier van het einde toen invaller Togui na een prima voorzet van Kaya over het doel van Butez kopte. Een paar minuten later redde Thoelen fenomenaal op een kopbal van debutant Quieros. KV Mechelen moest finaal toch nog een gelijkspel toestaan toen De Medina in de blessuretijd raak kopte: 2-2. Zo blijven Vrancken en co uiteindelijk met een zuur gevoel achter.
Scoreverloop:
1-0 (19') De Camargo, 1-1 (28') Allagui, 2-1 (29') Kaya, 2-2 (90+2') De Medina
Bijzonderheid:
Allagui (Moeskroen) mist een strafschop. (12')



LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Is dit KV Mechelen een aanwinst voor onze JPL?

Meest recent

'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

88
88
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

63
63
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

28
28
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

157
157
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

213
213
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

274
274
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

66
66
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

364
364
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

291
291
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

400
400
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

195
195
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

88
88
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

193
193
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

72
72
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

390
390
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

581
581
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

89
89
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

296
296
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

246
246
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

517
517
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

455
455
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

727
727
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

596
596
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

161
161

Meer sportnieuws