Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

door
Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

Mooie maar loodzware groepen, dat is de conclusie na de loting voor de Champions League van gisteren. Landskampioen Genk werd ingedeeld in een poule met Liverpool, Napoli en RB Salzburg, drie tegenstanders die de Limburgers nooit eerder ontmoetten. Club Brugge krijgt dan weer wel enkele oude bekenden over de vloer.


Bij Galatasaray loopt namelijk ex-speler Ryan Donk rond en ook PSG telt met Rode Duivel Thomas Meunier een voormalige sterkhouder van Blauw-Zwart in de rangen, maar daar wouden we het hier eigenlijk niet over hebben. Hoewel Club Brugge met ook nog Real Madrid in een aartsmoeilijke groep werd ingedeeld kan een blik in het verleden de troepen van Philippe Clement immers toch enige moed inpompen.

In 2002 werd Club in de Champions League namelijk ook al ingedeeld in een poule met Galatasaray, waarbij het de Turken in Istanboel op een 0-0 gelijkspel hield en thuis zelf met 3-1 won na doelpunten van Sandy Martens, Gert Verheyen en Bengt Saeternes. Ook Clement stond in beide duels 90 minuten op het veld en eindigde samen met de rest van zijn ploegmaats derde in een groep met verder ook nog Barcelona en Lokomotiv Moskou, vóór Galatasaray.

In een verder verleden nam Club het overigens ook al eens op tegen Real Madrid. In de tweede ronde van de toenmalige Europacup I werden de Madrilenen na het 0-0 gelijkspel in Bernabéu thuis met 2-0 verslagen, onder andere dankzij een doelpunt van Ulrik le Fèvre, en stootten de Bruggelingen door naar de kwartfinale. Met PSG heeft Blauw-Zwart dan weer nog geen gedeelde geschiedenis.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Hoeveelste zal Club Brugge worden in de CL-groep?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

17
17
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

140
140
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

54
54
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

43
43
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

23
23
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

911
911
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

162
162
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

188
188
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

288
288
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

28
28
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

149
149
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

661
661
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

33
33
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

38
38
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

178
178
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

94
94
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

121
121
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

114
114
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

118
118
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

122
122
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

309
309
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

315
315
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

179
179

Meer sportnieuws