Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

door
Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

Mooie maar loodzware groepen, dat is de conclusie na de loting voor de Champions League van gisteren. Landskampioen Genk werd ingedeeld in een poule met Liverpool, Napoli en RB Salzburg, drie tegenstanders die de Limburgers nooit eerder ontmoetten. Club Brugge krijgt dan weer wel enkele oude bekenden over de vloer.


Bij Galatasaray loopt namelijk ex-speler Ryan Donk rond en ook PSG telt met Rode Duivel Thomas Meunier een voormalige sterkhouder van Blauw-Zwart in de rangen, maar daar wouden we het hier eigenlijk niet over hebben. Hoewel Club Brugge met ook nog Real Madrid in een aartsmoeilijke groep werd ingedeeld kan een blik in het verleden de troepen van Philippe Clement immers toch enige moed inpompen.

In 2002 werd Club in de Champions League namelijk ook al ingedeeld in een poule met Galatasaray, waarbij het de Turken in Istanboel op een 0-0 gelijkspel hield en thuis zelf met 3-1 won na doelpunten van Sandy Martens, Gert Verheyen en Bengt Saeternes. Ook Clement stond in beide duels 90 minuten op het veld en eindigde samen met de rest van zijn ploegmaats derde in een groep met verder ook nog Barcelona en Lokomotiv Moskou, vóór Galatasaray.

In een verder verleden nam Club het overigens ook al eens op tegen Real Madrid. In de tweede ronde van de toenmalige Europacup I werden de Madrilenen na het 0-0 gelijkspel in Bernabéu thuis met 2-0 verslagen, onder andere dankzij een doelpunt van Ulrik le Fèvre, en stootten de Bruggelingen door naar de kwartfinale. Met PSG heeft Blauw-Zwart dan weer nog geen gedeelde geschiedenis.

LEES OOK: Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Hoeveelste zal Club Brugge worden in de CL-groep?

Meest recent

Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

76
76
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

109
109
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

29
29
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

187
187
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

263
263
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

88
88
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

137
137
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

46
46
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

87
87
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

154
154
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

283
283
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

54
54
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

104
104
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

157
157
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

331
331
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

389
389
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

79
79
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

187
187
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

443
443
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

295
295
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

405
405
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

399
399
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

127
127
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

123
123
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

522
522

Meer sportnieuws