Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

464 stemmen
Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

Mooie maar loodzware groepen, dat is de conclusie na de loting voor de Champions League van gisteren. Landskampioen Genk werd ingedeeld in een poule met Liverpool, Napoli en RB Salzburg, drie tegenstanders die de Limburgers nooit eerder ontmoetten. Club Brugge krijgt dan weer wel enkele oude bekenden over de vloer.


Bij Galatasaray loopt namelijk ex-speler Ryan Donk rond en ook PSG telt met Rode Duivel Thomas Meunier een voormalige sterkhouder van Blauw-Zwart in de rangen, maar daar wouden we het hier eigenlijk niet over hebben. Hoewel Club Brugge met ook nog Real Madrid in een aartsmoeilijke groep werd ingedeeld kan een blik in het verleden de troepen van Philippe Clement immers toch enige moed inpompen.

In 2002 werd Club in de Champions League namelijk ook al ingedeeld in een poule met Galatasaray, waarbij het de Turken in Istanboel op een 0-0 gelijkspel hield en thuis zelf met 3-1 won na doelpunten van Sandy Martens, Gert Verheyen en Bengt Saeternes. Ook Clement stond in beide duels 90 minuten op het veld en eindigde samen met de rest van zijn ploegmaats derde in een groep met verder ook nog Barcelona en Lokomotiv Moskou, vóór Galatasaray.

In een verder verleden nam Club het overigens ook al eens op tegen Real Madrid. In de tweede ronde van de toenmalige Europacup I werden de Madrilenen na het 0-0 gelijkspel in Bernabéu thuis met 2-0 verslagen, onder andere dankzij een doelpunt van Ulrik le Fèvre, en stootten de Bruggelingen door naar de kwartfinale. Met PSG heeft Blauw-Zwart dan weer nog geen gedeelde geschiedenis.

LEES OOK: Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Hoeveelste zal Club Brugge worden in de CL-groep?

Meest recent

Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

24
24
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

40
40
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

99
99
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

53
53
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

105
105
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

221
221
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

129
129
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

103
103
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

185
185
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

689
689
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

149
149
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

477
477
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

546
546
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

354
354
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

249
249
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

222
222
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

68
68
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

78
78
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

273
273
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

63
63
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

299
299
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

109
109
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

453
453
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

450
450
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

194
194

Meer sportnieuws