Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

464
Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

Mooie maar loodzware groepen, dat is de conclusie na de loting voor de Champions League van gisteren. Landskampioen Genk werd ingedeeld in een poule met Liverpool, Napoli en RB Salzburg, drie tegenstanders die de Limburgers nooit eerder ontmoetten. Club Brugge krijgt dan weer wel enkele oude bekenden over de vloer.


Bij Galatasaray loopt namelijk ex-speler Ryan Donk rond en ook PSG telt met Rode Duivel Thomas Meunier een voormalige sterkhouder van Blauw-Zwart in de rangen, maar daar wouden we het hier eigenlijk niet over hebben. Hoewel Club Brugge met ook nog Real Madrid in een aartsmoeilijke groep werd ingedeeld kan een blik in het verleden de troepen van Philippe Clement immers toch enige moed inpompen.

In 2002 werd Club in de Champions League namelijk ook al ingedeeld in een poule met Galatasaray, waarbij het de Turken in Istanboel op een 0-0 gelijkspel hield en thuis zelf met 3-1 won na doelpunten van Sandy Martens, Gert Verheyen en Bengt Saeternes. Ook Clement stond in beide duels 90 minuten op het veld en eindigde samen met de rest van zijn ploegmaats derde in een groep met verder ook nog Barcelona en Lokomotiv Moskou, vóór Galatasaray.

In een verder verleden nam Club het overigens ook al eens op tegen Real Madrid. In de tweede ronde van de toenmalige Europacup I werden de Madrilenen na het 0-0 gelijkspel in Bernabéu thuis met 2-0 verslagen, onder andere dankzij een doelpunt van Ulrik le Fèvre, en stootten de Bruggelingen door naar de kwartfinale. Met PSG heeft Blauw-Zwart dan weer nog geen gedeelde geschiedenis.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Hoeveelste zal Club Brugge worden in de CL-groep?

Meest recent

Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

5
5
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

2
2
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

7
7
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

73
73
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

22
22
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

50
50
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

54
54
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

229
229
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

371
371
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

111
111
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

267
267
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

135
135
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

108
108
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

480
480
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

569
569
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

781
781
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

77
77
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

653
653
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1137
1137
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

167
167

Meer sportnieuws