Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

door
Optimisme in Brugge: goede herinneringen aan CL-tegenstanders

Mooie maar loodzware groepen, dat is de conclusie na de loting voor de Champions League van gisteren. Landskampioen Genk werd ingedeeld in een poule met Liverpool, Napoli en RB Salzburg, drie tegenstanders die de Limburgers nooit eerder ontmoetten. Club Brugge krijgt dan weer wel enkele oude bekenden over de vloer.


Bij Galatasaray loopt namelijk ex-speler Ryan Donk rond en ook PSG telt met Rode Duivel Thomas Meunier een voormalige sterkhouder van Blauw-Zwart in de rangen, maar daar wouden we het hier eigenlijk niet over hebben. Hoewel Club Brugge met ook nog Real Madrid in een aartsmoeilijke groep werd ingedeeld kan een blik in het verleden de troepen van Philippe Clement immers toch enige moed inpompen.

In 2002 werd Club in de Champions League namelijk ook al ingedeeld in een poule met Galatasaray, waarbij het de Turken in Istanboel op een 0-0 gelijkspel hield en thuis zelf met 3-1 won na doelpunten van Sandy Martens, Gert Verheyen en Bengt Saeternes. Ook Clement stond in beide duels 90 minuten op het veld en eindigde samen met de rest van zijn ploegmaats derde in een groep met verder ook nog Barcelona en Lokomotiv Moskou, vóór Galatasaray.

In een verder verleden nam Club het overigens ook al eens op tegen Real Madrid. In de tweede ronde van de toenmalige Europacup I werden de Madrilenen na het 0-0 gelijkspel in Bernabéu thuis met 2-0 verslagen, onder andere dankzij een doelpunt van Ulrik le Fèvre, en stootten de Bruggelingen door naar de kwartfinale. Met PSG heeft Blauw-Zwart dan weer nog geen gedeelde geschiedenis.

LEES OOK: Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Hoeveelste zal Club Brugge worden in de CL-groep?

Meest recent

Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

24
24
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

65
65
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

42
42
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

69
69
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

71
71
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

57
57
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

109
109
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

116
116
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

302
302
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

110
110
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

299
299
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

119
119
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

42
42
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

407
407
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

196
196
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

91
91
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

288
288
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

143
143
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

424
424
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

241
241

Meer sportnieuws