TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije dagen dook het bizarre gerucht op dat Club Brugge interesse zou hebben in Jan Vertonghen. De Rode Duivel is bij Tottenham op de bank beland, maar Bart Verhaeghe stelde in Monaco bij de CL-loting zeer duidelijk dat de verdediger niet naar Club komt. Vertonghen geniet wel interesse uit de Bundesliga, waar Bayer Leverkusen hem op zijn verlanglijst gezet zou hebben.



Wie wel naar België lijkt terug te keren, is Kevin Mirallas. De flankaanvaller was donderdagavond een opvallende aanwezige bij de wedstrijd tussen Antwerp en AZ. Het lijkt er dus op dat de 60-voudige international snel op de Bosuil zal tekenen, tenzij de Europese uitschakeling hem alsnog op andere gedachten zou brengen.

De Great Old moet wel nog het vertrek van één van zijn sleutelpionnen vrezen. AA Gent heeft immers zijn zinnen gezet op Faris Haroun, die de opvolger van de vertrokken Anderson Esiti moet worden. De middenvelder zou in het slot van de mercato zelfs de prioriteit zijn van de Buffalo's.



Anderlecht gaat in de laatste dagen van de mercato nog op zoek naar een extra verdediger en spits. Voor die laatste positie viel vrijdag plots de naam van Mbaye Diagne in het Lotto Park. De ex-spits van Westerlo en Lierse scoorde vorig seizoen nog 30 keer in de Turkse competitie, maar zit nu op een zijspoor bij Galatasaray. Al zou de piste ook alweer van de baan zijn, want volgens LDH werd hij op huurbasis aangeboden maar heeft Anderlecht bedankt.

Paars-Wit maakt verder ook werk van de uittocht van overbodige spelers. Er werd voor Mohammed Dauda een nieuwe club gevonden, want de overbodige aanvaller trekt op huurbasis naar het Deense Esbjerg. Verdediger Antonio Milic wordt dan weer gestald bij Rayo Vallecano, terwijl de club ook nog Adrien Trebel en Isaac Kiese Thelin hoopt te kunnen slijten.



Club Brugge is uiteraard ook nog steeds bezig met de transfer van Victor Wanyama. Sky Sports maakte donderdagavond melding van een akkoord met Tottenham ter waarde van 13 miljoen euro, maar dat bericht werd nergens anders bevestigd. Bovendien wees Vincent Mannaert er tijdens de CL-loting ook op dat Wanyama niet de enige piste is die Club volgt en dat de komende dagen duidelijkheid moeten brengen over wie de nieuwe defensieve middenvelder moet worden.

Zulte Waregem heeft donderdag nog een opvallende transfer afgerond. Het strikte linksachter Gideon Mensah, die voor een seizoen gehuurd wordt van Red Bull Salzburg. Hij werd eerder deze zomer nog aan FC Barcelona gelinkt.

BUITENLAND



Er lijkt een doorbraak nabij in de transfersaga rond Neymar. Er zou immers eindelijk een akkoord bereikt zijn tussen FC Barcelona en PSG over de waarde van de Braziliaan, die op 200 miljoen euro geschat zou worden. Nu moet wel nog ingevuld worden hoe die waarde precies bereikt zal worden. Barça wil naast een geldsom ook nog enkele spelers in de deal betrekken, waarbij de namen van Ivan Rakitic, Jean-Clair Todibo en Ousmane Dembélé blijven genoemd worden.

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Denk je dat Vertonghen deze zomer nog Tottenham zal verlaten?

Meest recent

Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

18
18
'Club Brugge neemt transferbeslissing Nicolo Tresoldi'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

27
27
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

33
33
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

115
115
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

309
309
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

192
192
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

69
69
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

75
75
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

236
236
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

234
234
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

74
74
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

107
107
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

391
391
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

311
311
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

206
206
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

353
353
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1002
1002
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

116
116
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

213
213
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

312
312
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

234
234
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

232
232
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

381
381
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

205
205

Meer sportnieuws