TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije dagen dook het bizarre gerucht op dat Club Brugge interesse zou hebben in Jan Vertonghen. De Rode Duivel is bij Tottenham op de bank beland, maar Bart Verhaeghe stelde in Monaco bij de CL-loting zeer duidelijk dat de verdediger niet naar Club komt. Vertonghen geniet wel interesse uit de Bundesliga, waar Bayer Leverkusen hem op zijn verlanglijst gezet zou hebben.



Wie wel naar België lijkt terug te keren, is Kevin Mirallas. De flankaanvaller was donderdagavond een opvallende aanwezige bij de wedstrijd tussen Antwerp en AZ. Het lijkt er dus op dat de 60-voudige international snel op de Bosuil zal tekenen, tenzij de Europese uitschakeling hem alsnog op andere gedachten zou brengen.

De Great Old moet wel nog het vertrek van één van zijn sleutelpionnen vrezen. AA Gent heeft immers zijn zinnen gezet op Faris Haroun, die de opvolger van de vertrokken Anderson Esiti moet worden. De middenvelder zou in het slot van de mercato zelfs de prioriteit zijn van de Buffalo's.



Anderlecht gaat in de laatste dagen van de mercato nog op zoek naar een extra verdediger en spits. Voor die laatste positie viel vrijdag plots de naam van Mbaye Diagne in het Lotto Park. De ex-spits van Westerlo en Lierse scoorde vorig seizoen nog 30 keer in de Turkse competitie, maar zit nu op een zijspoor bij Galatasaray. Al zou de piste ook alweer van de baan zijn, want volgens LDH werd hij op huurbasis aangeboden maar heeft Anderlecht bedankt.

Paars-Wit maakt verder ook werk van de uittocht van overbodige spelers. Er werd voor Mohammed Dauda een nieuwe club gevonden, want de overbodige aanvaller trekt op huurbasis naar het Deense Esbjerg. Verdediger Antonio Milic wordt dan weer gestald bij Rayo Vallecano, terwijl de club ook nog Adrien Trebel en Isaac Kiese Thelin hoopt te kunnen slijten.



Club Brugge is uiteraard ook nog steeds bezig met de transfer van Victor Wanyama. Sky Sports maakte donderdagavond melding van een akkoord met Tottenham ter waarde van 13 miljoen euro, maar dat bericht werd nergens anders bevestigd. Bovendien wees Vincent Mannaert er tijdens de CL-loting ook op dat Wanyama niet de enige piste is die Club volgt en dat de komende dagen duidelijkheid moeten brengen over wie de nieuwe defensieve middenvelder moet worden.

Zulte Waregem heeft donderdag nog een opvallende transfer afgerond. Het strikte linksachter Gideon Mensah, die voor een seizoen gehuurd wordt van Red Bull Salzburg. Hij werd eerder deze zomer nog aan FC Barcelona gelinkt.

BUITENLAND



Er lijkt een doorbraak nabij in de transfersaga rond Neymar. Er zou immers eindelijk een akkoord bereikt zijn tussen FC Barcelona en PSG over de waarde van de Braziliaan, die op 200 miljoen euro geschat zou worden. Nu moet wel nog ingevuld worden hoe die waarde precies bereikt zal worden. Barça wil naast een geldsom ook nog enkele spelers in de deal betrekken, waarbij de namen van Ivan Rakitic, Jean-Clair Todibo en Ousmane Dembélé blijven genoemd worden.

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Denk je dat Vertonghen deze zomer nog Tottenham zal verlaten?

Meest recent

KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

11
11
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

4
4
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

11
11
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

39
39
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

349
349
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

38
38
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

75
75
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

77
77
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

125
125
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

30
30
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

202
202
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

51
51
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

52
52
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

219
219
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

78
78
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

45
45
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

66
66
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

97
97
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

138
138
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

123
123
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

340
340
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

172
172
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

389
389
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

157
157
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

78
78

Meer sportnieuws