TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije dagen dook het bizarre gerucht op dat Club Brugge interesse zou hebben in Jan Vertonghen. De Rode Duivel is bij Tottenham op de bank beland, maar Bart Verhaeghe stelde in Monaco bij de CL-loting zeer duidelijk dat de verdediger niet naar Club komt. Vertonghen geniet wel interesse uit de Bundesliga, waar Bayer Leverkusen hem op zijn verlanglijst gezet zou hebben.



Wie wel naar België lijkt terug te keren, is Kevin Mirallas. De flankaanvaller was donderdagavond een opvallende aanwezige bij de wedstrijd tussen Antwerp en AZ. Het lijkt er dus op dat de 60-voudige international snel op de Bosuil zal tekenen, tenzij de Europese uitschakeling hem alsnog op andere gedachten zou brengen.

De Great Old moet wel nog het vertrek van één van zijn sleutelpionnen vrezen. AA Gent heeft immers zijn zinnen gezet op Faris Haroun, die de opvolger van de vertrokken Anderson Esiti moet worden. De middenvelder zou in het slot van de mercato zelfs de prioriteit zijn van de Buffalo's.



Anderlecht gaat in de laatste dagen van de mercato nog op zoek naar een extra verdediger en spits. Voor die laatste positie viel vrijdag plots de naam van Mbaye Diagne in het Lotto Park. De ex-spits van Westerlo en Lierse scoorde vorig seizoen nog 30 keer in de Turkse competitie, maar zit nu op een zijspoor bij Galatasaray. Al zou de piste ook alweer van de baan zijn, want volgens LDH werd hij op huurbasis aangeboden maar heeft Anderlecht bedankt.

Paars-Wit maakt verder ook werk van de uittocht van overbodige spelers. Er werd voor Mohammed Dauda een nieuwe club gevonden, want de overbodige aanvaller trekt op huurbasis naar het Deense Esbjerg. Verdediger Antonio Milic wordt dan weer gestald bij Rayo Vallecano, terwijl de club ook nog Adrien Trebel en Isaac Kiese Thelin hoopt te kunnen slijten.



Club Brugge is uiteraard ook nog steeds bezig met de transfer van Victor Wanyama. Sky Sports maakte donderdagavond melding van een akkoord met Tottenham ter waarde van 13 miljoen euro, maar dat bericht werd nergens anders bevestigd. Bovendien wees Vincent Mannaert er tijdens de CL-loting ook op dat Wanyama niet de enige piste is die Club volgt en dat de komende dagen duidelijkheid moeten brengen over wie de nieuwe defensieve middenvelder moet worden.

Zulte Waregem heeft donderdag nog een opvallende transfer afgerond. Het strikte linksachter Gideon Mensah, die voor een seizoen gehuurd wordt van Red Bull Salzburg. Hij werd eerder deze zomer nog aan FC Barcelona gelinkt.

BUITENLAND



Er lijkt een doorbraak nabij in de transfersaga rond Neymar. Er zou immers eindelijk een akkoord bereikt zijn tussen FC Barcelona en PSG over de waarde van de Braziliaan, die op 200 miljoen euro geschat zou worden. Nu moet wel nog ingevuld worden hoe die waarde precies bereikt zal worden. Barça wil naast een geldsom ook nog enkele spelers in de deal betrekken, waarbij de namen van Ivan Rakitic, Jean-Clair Todibo en Ousmane Dembélé blijven genoemd worden.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Denk je dat Vertonghen deze zomer nog Tottenham zal verlaten?

Meest recent

Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

8
8
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

71
71
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

378
378
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

86
86
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

28
28
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

232
232
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

150
150
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

618
618
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

229
229
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

307
307
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

182
182
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

98
98
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

566
566
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

244
244
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

120
120
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

532
532
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

450
450
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

672
672
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

252
252
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

524
524
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

354
354
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

96
96
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

554
554
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

387
387
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

113
113

Meer sportnieuws