TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

650 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije dagen dook het bizarre gerucht op dat Club Brugge interesse zou hebben in Jan Vertonghen. De Rode Duivel is bij Tottenham op de bank beland, maar Bart Verhaeghe stelde in Monaco bij de CL-loting zeer duidelijk dat de verdediger niet naar Club komt. Vertonghen geniet wel interesse uit de Bundesliga, waar Bayer Leverkusen hem op zijn verlanglijst gezet zou hebben.



Wie wel naar België lijkt terug te keren, is Kevin Mirallas. De flankaanvaller was donderdagavond een opvallende aanwezige bij de wedstrijd tussen Antwerp en AZ. Het lijkt er dus op dat de 60-voudige international snel op de Bosuil zal tekenen, tenzij de Europese uitschakeling hem alsnog op andere gedachten zou brengen.

De Great Old moet wel nog het vertrek van één van zijn sleutelpionnen vrezen. AA Gent heeft immers zijn zinnen gezet op Faris Haroun, die de opvolger van de vertrokken Anderson Esiti moet worden. De middenvelder zou in het slot van de mercato zelfs de prioriteit zijn van de Buffalo's.



Anderlecht gaat in de laatste dagen van de mercato nog op zoek naar een extra verdediger en spits. Voor die laatste positie viel vrijdag plots de naam van Mbaye Diagne in het Lotto Park. De ex-spits van Westerlo en Lierse scoorde vorig seizoen nog 30 keer in de Turkse competitie, maar zit nu op een zijspoor bij Galatasaray. Al zou de piste ook alweer van de baan zijn, want volgens LDH werd hij op huurbasis aangeboden maar heeft Anderlecht bedankt.

Paars-Wit maakt verder ook werk van de uittocht van overbodige spelers. Er werd voor Mohammed Dauda een nieuwe club gevonden, want de overbodige aanvaller trekt op huurbasis naar het Deense Esbjerg. Verdediger Antonio Milic wordt dan weer gestald bij Rayo Vallecano, terwijl de club ook nog Adrien Trebel en Isaac Kiese Thelin hoopt te kunnen slijten.



Club Brugge is uiteraard ook nog steeds bezig met de transfer van Victor Wanyama. Sky Sports maakte donderdagavond melding van een akkoord met Tottenham ter waarde van 13 miljoen euro, maar dat bericht werd nergens anders bevestigd. Bovendien wees Vincent Mannaert er tijdens de CL-loting ook op dat Wanyama niet de enige piste is die Club volgt en dat de komende dagen duidelijkheid moeten brengen over wie de nieuwe defensieve middenvelder moet worden.

Zulte Waregem heeft donderdag nog een opvallende transfer afgerond. Het strikte linksachter Gideon Mensah, die voor een seizoen gehuurd wordt van Red Bull Salzburg. Hij werd eerder deze zomer nog aan FC Barcelona gelinkt.

BUITENLAND



Er lijkt een doorbraak nabij in de transfersaga rond Neymar. Er zou immers eindelijk een akkoord bereikt zijn tussen FC Barcelona en PSG over de waarde van de Braziliaan, die op 200 miljoen euro geschat zou worden. Nu moet wel nog ingevuld worden hoe die waarde precies bereikt zal worden. Barça wil naast een geldsom ook nog enkele spelers in de deal betrekken, waarbij de namen van Ivan Rakitic, Jean-Clair Todibo en Ousmane Dembélé blijven genoemd worden.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Denk je dat Vertonghen deze zomer nog Tottenham zal verlaten?

Meest recent

Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

0
0
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

17
17
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

69
69
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

112
112
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

76
76
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

338
338
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

48
48
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

102
102
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

27
27
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

387
387
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

102
102
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1277
1277
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

248
248
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

568
568
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

282
282
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

253
253
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

344
344
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

94
94
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

90
90
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

640
640
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

386
386
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

165
165
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

166
166
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

141
141
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

17
17

Meer sportnieuws