TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

650
TRANSFERUURTJE 1/2: Opvallende interesse in Vertonghen, Mirallas terug in België

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije dagen dook het bizarre gerucht op dat Club Brugge interesse zou hebben in Jan Vertonghen. De Rode Duivel is bij Tottenham op de bank beland, maar Bart Verhaeghe stelde in Monaco bij de CL-loting zeer duidelijk dat de verdediger niet naar Club komt. Vertonghen geniet wel interesse uit de Bundesliga, waar Bayer Leverkusen hem op zijn verlanglijst gezet zou hebben.



Wie wel naar België lijkt terug te keren, is Kevin Mirallas. De flankaanvaller was donderdagavond een opvallende aanwezige bij de wedstrijd tussen Antwerp en AZ. Het lijkt er dus op dat de 60-voudige international snel op de Bosuil zal tekenen, tenzij de Europese uitschakeling hem alsnog op andere gedachten zou brengen.

De Great Old moet wel nog het vertrek van één van zijn sleutelpionnen vrezen. AA Gent heeft immers zijn zinnen gezet op Faris Haroun, die de opvolger van de vertrokken Anderson Esiti moet worden. De middenvelder zou in het slot van de mercato zelfs de prioriteit zijn van de Buffalo's.



Anderlecht gaat in de laatste dagen van de mercato nog op zoek naar een extra verdediger en spits. Voor die laatste positie viel vrijdag plots de naam van Mbaye Diagne in het Lotto Park. De ex-spits van Westerlo en Lierse scoorde vorig seizoen nog 30 keer in de Turkse competitie, maar zit nu op een zijspoor bij Galatasaray. Al zou de piste ook alweer van de baan zijn, want volgens LDH werd hij op huurbasis aangeboden maar heeft Anderlecht bedankt.

Paars-Wit maakt verder ook werk van de uittocht van overbodige spelers. Er werd voor Mohammed Dauda een nieuwe club gevonden, want de overbodige aanvaller trekt op huurbasis naar het Deense Esbjerg. Verdediger Antonio Milic wordt dan weer gestald bij Rayo Vallecano, terwijl de club ook nog Adrien Trebel en Isaac Kiese Thelin hoopt te kunnen slijten.



Club Brugge is uiteraard ook nog steeds bezig met de transfer van Victor Wanyama. Sky Sports maakte donderdagavond melding van een akkoord met Tottenham ter waarde van 13 miljoen euro, maar dat bericht werd nergens anders bevestigd. Bovendien wees Vincent Mannaert er tijdens de CL-loting ook op dat Wanyama niet de enige piste is die Club volgt en dat de komende dagen duidelijkheid moeten brengen over wie de nieuwe defensieve middenvelder moet worden.

Zulte Waregem heeft donderdag nog een opvallende transfer afgerond. Het strikte linksachter Gideon Mensah, die voor een seizoen gehuurd wordt van Red Bull Salzburg. Hij werd eerder deze zomer nog aan FC Barcelona gelinkt.

BUITENLAND



Er lijkt een doorbraak nabij in de transfersaga rond Neymar. Er zou immers eindelijk een akkoord bereikt zijn tussen FC Barcelona en PSG over de waarde van de Braziliaan, die op 200 miljoen euro geschat zou worden. Nu moet wel nog ingevuld worden hoe die waarde precies bereikt zal worden. Barça wil naast een geldsom ook nog enkele spelers in de deal betrekken, waarbij de namen van Ivan Rakitic, Jean-Clair Todibo en Ousmane Dembélé blijven genoemd worden.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Denk je dat Vertonghen deze zomer nog Tottenham zal verlaten?

Meest recent

Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

1
1
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

18
18
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

6
6
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

17
17
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

86
86
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

22
22
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

180
180
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

86
86
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

184
184
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

63
63
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

60
60
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

216
216
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

51
51
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

49
49
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

255
255
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

52
52
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

143
143
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

84
84
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

217
217
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

37
37

Meer sportnieuws