TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft nog steeds geen akkoord met Victor Wanyama, die het resultaat van woensdag tegen LASK afwacht om een beslissing te maken. Aan uitgaande zijde viel er dan weer wel nieuws te rapen op Jan Breydel. Het Laatste Nieuws weet dat de verhuur zonder aankoopoptie van Kaveh Rezaei aan Charleroi helemaal rond is en de deal weldra officieel gemaakt zal worden.

Ook van de dossiers van jongelingen Ahmed Touba en Gabriel Lemoine wordt werk gemaakt bij Blauw-Zwart. De linksachter van Algerijnse origine zou volgens RMC een jaartje uitgeleend worden aan de Bulgaarse subtopper Beroe, eveneens zonder aankoopoptie. Spits Lemoine trekt volgens Goal France dan weer definitief richting Bordeaux.



In Anderlecht ontkende Michael Verschueren bij La Dernière Heure dat de ervaren Paolo Guerrero de aanval komt vervoegen. Een extra spits of andere versterking (oude bekende Chancel Mbemba?) blijft wel een optie, al liet de sportief directeur niet het achterste van zijn tong zien. Vast staat wel dat nog een vier à vijftal spelers nog moeten vertrekken, onder wie Alexis Saelemaekers, Mohamed Dauda en Kenny Saief.

Ook doelman Thomas Didillon moet nog weg, maar kan slechts op geringe interesse rekenen. Die neemt stilaan wel toe voor grootverdiener Adrien Trebel, waar behalve clubs uit Saudi-Arabië als Al Ahli en Al Shabab nu ook Olympiakos een eerste keer gepolst zou hebben. Antonio Milic kon dan weer naar Turkije, maar Rizespor trok zich uiteindelijk terug. Mogelijk brengt de Spaanse tweede klasse soelaas.



Adnan Custovic betaalde als eerste trainer dit seizoen het gelag voor de zwakke start van zijn team en mocht zijn spullen pakken bij Waasland-Beveren. Als opvolger wordt er gedacht aan Karel Fraeye¸ in het verleden nog trainer bij Lommel.

BUITENLAND
PSG en Barcelona blijven druk in gesprek over de terugkeer van Neymar naar Camp Nou. De Parijzenaren eisen naar verluidt 100 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Nelson Semedo, een tol die de Catalanen niet zien zitten. In de komende dagen moet blijken of er alsnog een akkoord wordt gevonden, Real Madrid ligt alvast nog steeds op de loer.



Fernando Llorente, vorig jaar bij Tottenham maar nu transfervrij, werd al aan een hele resem topclubs gelinkt deze zomer. Uiteindelijk trekt de ervaren Spanjaard echter niet naar Manchester United, maar wel naar Napoli. Daar wordt de spits volgens Tuttosport dus ploegmaat van Dries Mertens.

Daarnaast willen er nog enkele andere teams uit de Serie A eveneens graag gaan shoppen in Engeland. AC Milan zou namelijk werk willen maken van de komst van Tottenham-rechtsback Serge Aurier, terwijl Fiorentina in de Braziliaanse middenvelder Fred van Manchester United een welgekomen versterking ziet. Diverse Engelse media stellen dat beide spelers rond de 20 à 25 miljoen moeten kosten.



In Nederland laat PSV de talentvolle aanvaller Zakaria Aboukhlal dan weer voor twee miljoen naar AZ gaan. Tegen Antwerp zal hij donderdag echter waarschijnlijk nog niet van de partij zijn. Michy Batshuayi werd tot slot geopperd als mogelijke versterking voor Feyenoord, maar de salariseisen van de Rode Duivel liggen vermoedelijk te hoog voor de Rotterdammers.

LEES OOK: Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

Wie zou RSCA zeker nog een nieuwe kans moeten geven?

Meest recent

Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

21
21
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

108
108
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

133
133
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

200
200
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

232
232
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

481
481
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

46
46
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

74
74
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

297
297
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

56
56
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

189
189
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

301
301
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

252
252
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

608
608
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

352
352
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

167
167
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

188
188
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

219
219
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

435
435
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

456
456
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

181
181
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

197
197
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

571
571
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

306
306

Meer sportnieuws