TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

1305 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft nog steeds geen akkoord met Victor Wanyama, die het resultaat van woensdag tegen LASK afwacht om een beslissing te maken. Aan uitgaande zijde viel er dan weer wel nieuws te rapen op Jan Breydel. Het Laatste Nieuws weet dat de verhuur zonder aankoopoptie van Kaveh Rezaei aan Charleroi helemaal rond is en de deal weldra officieel gemaakt zal worden.

Ook van de dossiers van jongelingen Ahmed Touba en Gabriel Lemoine wordt werk gemaakt bij Blauw-Zwart. De linksachter van Algerijnse origine zou volgens RMC een jaartje uitgeleend worden aan de Bulgaarse subtopper Beroe, eveneens zonder aankoopoptie. Spits Lemoine trekt volgens Goal France dan weer definitief richting Bordeaux.



In Anderlecht ontkende Michael Verschueren bij La Dernière Heure dat de ervaren Paolo Guerrero de aanval komt vervoegen. Een extra spits of andere versterking (oude bekende Chancel Mbemba?) blijft wel een optie, al liet de sportief directeur niet het achterste van zijn tong zien. Vast staat wel dat nog een vier à vijftal spelers nog moeten vertrekken, onder wie Alexis Saelemaekers, Mohamed Dauda en Kenny Saief.

Ook doelman Thomas Didillon moet nog weg, maar kan slechts op geringe interesse rekenen. Die neemt stilaan wel toe voor grootverdiener Adrien Trebel, waar behalve clubs uit Saudi-Arabië als Al Ahli en Al Shabab nu ook Olympiakos een eerste keer gepolst zou hebben. Antonio Milic kon dan weer naar Turkije, maar Rizespor trok zich uiteindelijk terug. Mogelijk brengt de Spaanse tweede klasse soelaas.



Adnan Custovic betaalde als eerste trainer dit seizoen het gelag voor de zwakke start van zijn team en mocht zijn spullen pakken bij Waasland-Beveren. Als opvolger wordt er gedacht aan Karel Fraeye¸ in het verleden nog trainer bij Lommel.

BUITENLAND
PSG en Barcelona blijven druk in gesprek over de terugkeer van Neymar naar Camp Nou. De Parijzenaren eisen naar verluidt 100 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Nelson Semedo, een tol die de Catalanen niet zien zitten. In de komende dagen moet blijken of er alsnog een akkoord wordt gevonden, Real Madrid ligt alvast nog steeds op de loer.



Fernando Llorente, vorig jaar bij Tottenham maar nu transfervrij, werd al aan een hele resem topclubs gelinkt deze zomer. Uiteindelijk trekt de ervaren Spanjaard echter niet naar Manchester United, maar wel naar Napoli. Daar wordt de spits volgens Tuttosport dus ploegmaat van Dries Mertens.

Daarnaast willen er nog enkele andere teams uit de Serie A eveneens graag gaan shoppen in Engeland. AC Milan zou namelijk werk willen maken van de komst van Tottenham-rechtsback Serge Aurier, terwijl Fiorentina in de Braziliaanse middenvelder Fred van Manchester United een welgekomen versterking ziet. Diverse Engelse media stellen dat beide spelers rond de 20 à 25 miljoen moeten kosten.



In Nederland laat PSV de talentvolle aanvaller Zakaria Aboukhlal dan weer voor twee miljoen naar AZ gaan. Tegen Antwerp zal hij donderdag echter waarschijnlijk nog niet van de partij zijn. Michy Batshuayi werd tot slot geopperd als mogelijke versterking voor Feyenoord, maar de salariseisen van de Rode Duivel liggen vermoedelijk te hoog voor de Rotterdammers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

Wie zou RSCA zeker nog een nieuwe kans moeten geven?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

71
71
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

81
81
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

124
124
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

59
59
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

34
34
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

252
252
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

84
84
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

137
137
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

365
365
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

104
104
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

279
279
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

453
453
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

260
260
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

819
819
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

393
393
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

299
299
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

295
295
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

82
82
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

578
578
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

94
94
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

300
300
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

283
283
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

343
343
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1368
1368
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

595
595

Meer sportnieuws