TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft nog steeds geen akkoord met Victor Wanyama, die het resultaat van woensdag tegen LASK afwacht om een beslissing te maken. Aan uitgaande zijde viel er dan weer wel nieuws te rapen op Jan Breydel. Het Laatste Nieuws weet dat de verhuur zonder aankoopoptie van Kaveh Rezaei aan Charleroi helemaal rond is en de deal weldra officieel gemaakt zal worden.

Ook van de dossiers van jongelingen Ahmed Touba en Gabriel Lemoine wordt werk gemaakt bij Blauw-Zwart. De linksachter van Algerijnse origine zou volgens RMC een jaartje uitgeleend worden aan de Bulgaarse subtopper Beroe, eveneens zonder aankoopoptie. Spits Lemoine trekt volgens Goal France dan weer definitief richting Bordeaux.



In Anderlecht ontkende Michael Verschueren bij La Dernière Heure dat de ervaren Paolo Guerrero de aanval komt vervoegen. Een extra spits of andere versterking (oude bekende Chancel Mbemba?) blijft wel een optie, al liet de sportief directeur niet het achterste van zijn tong zien. Vast staat wel dat nog een vier à vijftal spelers nog moeten vertrekken, onder wie Alexis Saelemaekers, Mohamed Dauda en Kenny Saief.

Ook doelman Thomas Didillon moet nog weg, maar kan slechts op geringe interesse rekenen. Die neemt stilaan wel toe voor grootverdiener Adrien Trebel, waar behalve clubs uit Saudi-Arabië als Al Ahli en Al Shabab nu ook Olympiakos een eerste keer gepolst zou hebben. Antonio Milic kon dan weer naar Turkije, maar Rizespor trok zich uiteindelijk terug. Mogelijk brengt de Spaanse tweede klasse soelaas.



Adnan Custovic betaalde als eerste trainer dit seizoen het gelag voor de zwakke start van zijn team en mocht zijn spullen pakken bij Waasland-Beveren. Als opvolger wordt er gedacht aan Karel Fraeye¸ in het verleden nog trainer bij Lommel.

BUITENLAND
PSG en Barcelona blijven druk in gesprek over de terugkeer van Neymar naar Camp Nou. De Parijzenaren eisen naar verluidt 100 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Nelson Semedo, een tol die de Catalanen niet zien zitten. In de komende dagen moet blijken of er alsnog een akkoord wordt gevonden, Real Madrid ligt alvast nog steeds op de loer.



Fernando Llorente, vorig jaar bij Tottenham maar nu transfervrij, werd al aan een hele resem topclubs gelinkt deze zomer. Uiteindelijk trekt de ervaren Spanjaard echter niet naar Manchester United, maar wel naar Napoli. Daar wordt de spits volgens Tuttosport dus ploegmaat van Dries Mertens.

Daarnaast willen er nog enkele andere teams uit de Serie A eveneens graag gaan shoppen in Engeland. AC Milan zou namelijk werk willen maken van de komst van Tottenham-rechtsback Serge Aurier, terwijl Fiorentina in de Braziliaanse middenvelder Fred van Manchester United een welgekomen versterking ziet. Diverse Engelse media stellen dat beide spelers rond de 20 à 25 miljoen moeten kosten.



In Nederland laat PSV de talentvolle aanvaller Zakaria Aboukhlal dan weer voor twee miljoen naar AZ gaan. Tegen Antwerp zal hij donderdag echter waarschijnlijk nog niet van de partij zijn. Michy Batshuayi werd tot slot geopperd als mogelijke versterking voor Feyenoord, maar de salariseisen van de Rode Duivel liggen vermoedelijk te hoog voor de Rotterdammers.

LEES OOK: Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

Wie zou RSCA zeker nog een nieuwe kans moeten geven?

Meest recent

Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

50
50
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

73
73
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

35
35
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

22
22
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

27
27
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

143
143
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

63
63
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

29
29
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

124
124
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

30
30
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

58
58
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

61
61
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

65
65
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

105
105
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

137
137
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

154
154
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

280
280
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

157
157
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

259
259
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

79
79
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

160
160
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

43
43
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

304
304
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

997
997

Meer sportnieuws