TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft nog steeds geen akkoord met Victor Wanyama, die het resultaat van woensdag tegen LASK afwacht om een beslissing te maken. Aan uitgaande zijde viel er dan weer wel nieuws te rapen op Jan Breydel. Het Laatste Nieuws weet dat de verhuur zonder aankoopoptie van Kaveh Rezaei aan Charleroi helemaal rond is en de deal weldra officieel gemaakt zal worden.

Ook van de dossiers van jongelingen Ahmed Touba en Gabriel Lemoine wordt werk gemaakt bij Blauw-Zwart. De linksachter van Algerijnse origine zou volgens RMC een jaartje uitgeleend worden aan de Bulgaarse subtopper Beroe, eveneens zonder aankoopoptie. Spits Lemoine trekt volgens Goal France dan weer definitief richting Bordeaux.



In Anderlecht ontkende Michael Verschueren bij La Dernière Heure dat de ervaren Paolo Guerrero de aanval komt vervoegen. Een extra spits of andere versterking (oude bekende Chancel Mbemba?) blijft wel een optie, al liet de sportief directeur niet het achterste van zijn tong zien. Vast staat wel dat nog een vier à vijftal spelers nog moeten vertrekken, onder wie Alexis Saelemaekers, Mohamed Dauda en Kenny Saief.

Ook doelman Thomas Didillon moet nog weg, maar kan slechts op geringe interesse rekenen. Die neemt stilaan wel toe voor grootverdiener Adrien Trebel, waar behalve clubs uit Saudi-Arabië als Al Ahli en Al Shabab nu ook Olympiakos een eerste keer gepolst zou hebben. Antonio Milic kon dan weer naar Turkije, maar Rizespor trok zich uiteindelijk terug. Mogelijk brengt de Spaanse tweede klasse soelaas.



Adnan Custovic betaalde als eerste trainer dit seizoen het gelag voor de zwakke start van zijn team en mocht zijn spullen pakken bij Waasland-Beveren. Als opvolger wordt er gedacht aan Karel Fraeye¸ in het verleden nog trainer bij Lommel.

BUITENLAND
PSG en Barcelona blijven druk in gesprek over de terugkeer van Neymar naar Camp Nou. De Parijzenaren eisen naar verluidt 100 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Nelson Semedo, een tol die de Catalanen niet zien zitten. In de komende dagen moet blijken of er alsnog een akkoord wordt gevonden, Real Madrid ligt alvast nog steeds op de loer.



Fernando Llorente, vorig jaar bij Tottenham maar nu transfervrij, werd al aan een hele resem topclubs gelinkt deze zomer. Uiteindelijk trekt de ervaren Spanjaard echter niet naar Manchester United, maar wel naar Napoli. Daar wordt de spits volgens Tuttosport dus ploegmaat van Dries Mertens.

Daarnaast willen er nog enkele andere teams uit de Serie A eveneens graag gaan shoppen in Engeland. AC Milan zou namelijk werk willen maken van de komst van Tottenham-rechtsback Serge Aurier, terwijl Fiorentina in de Braziliaanse middenvelder Fred van Manchester United een welgekomen versterking ziet. Diverse Engelse media stellen dat beide spelers rond de 20 à 25 miljoen moeten kosten.



In Nederland laat PSV de talentvolle aanvaller Zakaria Aboukhlal dan weer voor twee miljoen naar AZ gaan. Tegen Antwerp zal hij donderdag echter waarschijnlijk nog niet van de partij zijn. Michy Batshuayi werd tot slot geopperd als mogelijke versterking voor Feyenoord, maar de salariseisen van de Rode Duivel liggen vermoedelijk te hoog voor de Rotterdammers.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Wie zou RSCA zeker nog een nieuwe kans moeten geven?

Meest recent

Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

49
49
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

66
66
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

15
15
Antwerp droomt weer: verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

50
50
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

90
90
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

204
204
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

156
156
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

20
20
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

253
253
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

64
64
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

18
18
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

168
168
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

60
60
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

92
92
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

56
56
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

191
191
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

71
71
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

384
384
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

61
61
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

44
44
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

41
41
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

48
48
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

41
41
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

712
712
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

179
179

Meer sportnieuws