TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Club en RSCA in actie, volksverhuis van PL naar Serie A

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft nog steeds geen akkoord met Victor Wanyama, die het resultaat van woensdag tegen LASK afwacht om een beslissing te maken. Aan uitgaande zijde viel er dan weer wel nieuws te rapen op Jan Breydel. Het Laatste Nieuws weet dat de verhuur zonder aankoopoptie van Kaveh Rezaei aan Charleroi helemaal rond is en de deal weldra officieel gemaakt zal worden.

Ook van de dossiers van jongelingen Ahmed Touba en Gabriel Lemoine wordt werk gemaakt bij Blauw-Zwart. De linksachter van Algerijnse origine zou volgens RMC een jaartje uitgeleend worden aan de Bulgaarse subtopper Beroe, eveneens zonder aankoopoptie. Spits Lemoine trekt volgens Goal France dan weer definitief richting Bordeaux.



In Anderlecht ontkende Michael Verschueren bij La Dernière Heure dat de ervaren Paolo Guerrero de aanval komt vervoegen. Een extra spits of andere versterking (oude bekende Chancel Mbemba?) blijft wel een optie, al liet de sportief directeur niet het achterste van zijn tong zien. Vast staat wel dat nog een vier à vijftal spelers nog moeten vertrekken, onder wie Alexis Saelemaekers, Mohamed Dauda en Kenny Saief.

Ook doelman Thomas Didillon moet nog weg, maar kan slechts op geringe interesse rekenen. Die neemt stilaan wel toe voor grootverdiener Adrien Trebel, waar behalve clubs uit Saudi-Arabië als Al Ahli en Al Shabab nu ook Olympiakos een eerste keer gepolst zou hebben. Antonio Milic kon dan weer naar Turkije, maar Rizespor trok zich uiteindelijk terug. Mogelijk brengt de Spaanse tweede klasse soelaas.



Adnan Custovic betaalde als eerste trainer dit seizoen het gelag voor de zwakke start van zijn team en mocht zijn spullen pakken bij Waasland-Beveren. Als opvolger wordt er gedacht aan Karel Fraeye¸ in het verleden nog trainer bij Lommel.

BUITENLAND
PSG en Barcelona blijven druk in gesprek over de terugkeer van Neymar naar Camp Nou. De Parijzenaren eisen naar verluidt 100 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Nelson Semedo, een tol die de Catalanen niet zien zitten. In de komende dagen moet blijken of er alsnog een akkoord wordt gevonden, Real Madrid ligt alvast nog steeds op de loer.



Fernando Llorente, vorig jaar bij Tottenham maar nu transfervrij, werd al aan een hele resem topclubs gelinkt deze zomer. Uiteindelijk trekt de ervaren Spanjaard echter niet naar Manchester United, maar wel naar Napoli. Daar wordt de spits volgens Tuttosport dus ploegmaat van Dries Mertens.

Daarnaast willen er nog enkele andere teams uit de Serie A eveneens graag gaan shoppen in Engeland. AC Milan zou namelijk werk willen maken van de komst van Tottenham-rechtsback Serge Aurier, terwijl Fiorentina in de Braziliaanse middenvelder Fred van Manchester United een welgekomen versterking ziet. Diverse Engelse media stellen dat beide spelers rond de 20 à 25 miljoen moeten kosten.



In Nederland laat PSV de talentvolle aanvaller Zakaria Aboukhlal dan weer voor twee miljoen naar AZ gaan. Tegen Antwerp zal hij donderdag echter waarschijnlijk nog niet van de partij zijn. Michy Batshuayi werd tot slot geopperd als mogelijke versterking voor Feyenoord, maar de salariseisen van de Rode Duivel liggen vermoedelijk te hoog voor de Rotterdammers.

LEES OOK: 'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Wie zou RSCA zeker nog een nieuwe kans moeten geven?

Meest recent

'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

102
102
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

67
67
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

46
46
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

243
243
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

284
284
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

90
90
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

42
42
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

168
168
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

364
364
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

224
224
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

366
366
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

179
179
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

130
130
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

228
228
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

369
369
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

143
143
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

590
590
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

225
225
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

186
186
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

184
184
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

375
375
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

413
413
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

174
174
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

98
98
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

68
68

Meer sportnieuws