Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

door
Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

Na een vroege rode kaart voor Maxime Lestienne en een lange achtervolging heeft Standard uiteindelijk toch de drie punten thuis gehouden in eigen huis tegen KV Kortrijk. De ploeg van Michel Preud'homme komt zo voorlopig alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Kortrijk won vorig weekend thuis van Anderlecht en miste zo zijn start, met zeven op twaalf, niet. Ook de Rouches pakten voorlopig al negen punten en konden mits winst minstens voor even naar de leiding wippen. Michel Preud'homme wijzigde zijn elftal, dat vorige week won van Moeskroen, niet. Ook bij de Kerels waren er weinig veranderingen, met Kage stond er slechts één nieuwe naam in de basis.

Witsel mocht de aftrap geven van Standard tegen KV Kortrijk.
Lestienne al snel van held naar anti-held bij klungelende Rouches
De thuisploeg probeerde meteen zijn wil op te leggen en Lestienne mikte na dik vijf minuten spelen voorlangs. Aan de overzijde reageerde KVK met een scherp aangesneden hoekschop die door Hines-Ike ruim voorlangs werd gekopt. De druk van de thuisploeg hield ook nadien aan en op het kwartier vergat Mpoku om oog in oog met Bruzzese de score te openen. Dat deed Lestienne even later wel, van dichtbij werkte hij de bal in doel. De VAR had echter handspel gezien van de flankspeler: geen doelpunt en tot overmaat van ramp mocht Lestienne met een tweede gele kaart gaan douchen. Zo moest Standard nog bijna zeventig minuten met een man minder voetballen. Iets voorbij het halfuur profiteerde KV Kortrijk al van de man meer situatie toen Ocansey een heerlijke assist van D'Haene voorbij een kansloze Bodart kopte: 0-1 voor de bezoekers. Zonder dat er nog veel grote kansen waren stond die score ook bij de rust op het bord.

Het kantelpunt van de eerste helft: Lestienne scoort met de hand, geen doelpunt voor Standard en rood voor de flankspeler.
KV Kortrijk geeft het helemaal weg in de slotfase
Een weerbaar Standard kwam scherp uit de kleedkamers en KV Kortrijk had het in het openingskwartier niet onder de markt met de flankvoorzetten van de thuisploeg, voorlopig puurden de Rouches er geen echte kansen uit. Aan de overzijde maakten de Kerels veel te weinig gebruik van de ruimte die er soms lag, zo moest ook Bodart geen enkele keer ingrijpen. Op dik een kwartier van het einde was er eindelijk nog eens een prima aanval van KV Kortrijk, Azouni stond echter in buitenspelpositie toen hij de voorzet van D'Haene binnen tikte aan de tweede paal. Aan de overzijde zette de thuisploeg in de laatste tien minuten nog alles op alles en nadat Van der bruggen eerst nog op de lijn redding bracht, kopte Laifis bij de daaropvolgende hoekschop toch de gelijkmaker in doel: 1-1. De thuisploeg rook nu bloed en na een prachtige actie van Carcela maakte Amallah (met een fraaie stift) op twee minuten van het einde de winning-goal. Zo boekt Standard alsnog een onverhoopte zege en wipt het naar de leiding. KVK blijft met een zuur gevoel achter
Scoreverloop:
0-1 (34') Ocansey, 1-1 (82') Laifis, 2-1 (89') Amallah
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) krijgt een tweede gele kaart (23')

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

🚀

Verdiende zege?

Meest recent

Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

95
95
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

21
21
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

77
77
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

119
119
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

41
41
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

17
17
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

40
40
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

149
149
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

74
74
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

53
53
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

81
81
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

329
329
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

34
34
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

153
153
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

41
41
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

43
43
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

130
130
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

260
260
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

320
320
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

216
216
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

128
128
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

56
56
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

244
244
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

75
75

Meer sportnieuws