Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

door
Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

Na een vroege rode kaart voor Maxime Lestienne en een lange achtervolging heeft Standard uiteindelijk toch de drie punten thuis gehouden in eigen huis tegen KV Kortrijk. De ploeg van Michel Preud'homme komt zo voorlopig alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Kortrijk won vorig weekend thuis van Anderlecht en miste zo zijn start, met zeven op twaalf, niet. Ook de Rouches pakten voorlopig al negen punten en konden mits winst minstens voor even naar de leiding wippen. Michel Preud'homme wijzigde zijn elftal, dat vorige week won van Moeskroen, niet. Ook bij de Kerels waren er weinig veranderingen, met Kage stond er slechts één nieuwe naam in de basis.

Witsel mocht de aftrap geven van Standard tegen KV Kortrijk.
Lestienne al snel van held naar anti-held bij klungelende Rouches
De thuisploeg probeerde meteen zijn wil op te leggen en Lestienne mikte na dik vijf minuten spelen voorlangs. Aan de overzijde reageerde KVK met een scherp aangesneden hoekschop die door Hines-Ike ruim voorlangs werd gekopt. De druk van de thuisploeg hield ook nadien aan en op het kwartier vergat Mpoku om oog in oog met Bruzzese de score te openen. Dat deed Lestienne even later wel, van dichtbij werkte hij de bal in doel. De VAR had echter handspel gezien van de flankspeler: geen doelpunt en tot overmaat van ramp mocht Lestienne met een tweede gele kaart gaan douchen. Zo moest Standard nog bijna zeventig minuten met een man minder voetballen. Iets voorbij het halfuur profiteerde KV Kortrijk al van de man meer situatie toen Ocansey een heerlijke assist van D'Haene voorbij een kansloze Bodart kopte: 0-1 voor de bezoekers. Zonder dat er nog veel grote kansen waren stond die score ook bij de rust op het bord.

Het kantelpunt van de eerste helft: Lestienne scoort met de hand, geen doelpunt voor Standard en rood voor de flankspeler.
KV Kortrijk geeft het helemaal weg in de slotfase
Een weerbaar Standard kwam scherp uit de kleedkamers en KV Kortrijk had het in het openingskwartier niet onder de markt met de flankvoorzetten van de thuisploeg, voorlopig puurden de Rouches er geen echte kansen uit. Aan de overzijde maakten de Kerels veel te weinig gebruik van de ruimte die er soms lag, zo moest ook Bodart geen enkele keer ingrijpen. Op dik een kwartier van het einde was er eindelijk nog eens een prima aanval van KV Kortrijk, Azouni stond echter in buitenspelpositie toen hij de voorzet van D'Haene binnen tikte aan de tweede paal. Aan de overzijde zette de thuisploeg in de laatste tien minuten nog alles op alles en nadat Van der bruggen eerst nog op de lijn redding bracht, kopte Laifis bij de daaropvolgende hoekschop toch de gelijkmaker in doel: 1-1. De thuisploeg rook nu bloed en na een prachtige actie van Carcela maakte Amallah (met een fraaie stift) op twee minuten van het einde de winning-goal. Zo boekt Standard alsnog een onverhoopte zege en wipt het naar de leiding. KVK blijft met een zuur gevoel achter
Scoreverloop:
0-1 (34') Ocansey, 1-1 (82') Laifis, 2-1 (89') Amallah
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) krijgt een tweede gele kaart (23')

LEES OOK: Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

Verdiende zege?

Meest recent

'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

17
17
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

30
30
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

58
58
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

302
302
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

206
206
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

151
151
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

214
214
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

323
323
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

323
323
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

241
241
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

184
184
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

221
221
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

100
100
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

359
359
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

466
466
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

321
321
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

114
114
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

611
611
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

32
32
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

611
611
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

334
334
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

505
505
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

303
303
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

133
133
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

200
200

Meer sportnieuws