Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

302
Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

Na een vroege rode kaart voor Maxime Lestienne en een lange achtervolging heeft Standard uiteindelijk toch de drie punten thuis gehouden in eigen huis tegen KV Kortrijk. De ploeg van Michel Preud'homme komt zo voorlopig alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Kortrijk won vorig weekend thuis van Anderlecht en miste zo zijn start, met zeven op twaalf, niet. Ook de Rouches pakten voorlopig al negen punten en konden mits winst minstens voor even naar de leiding wippen. Michel Preud'homme wijzigde zijn elftal, dat vorige week won van Moeskroen, niet. Ook bij de Kerels waren er weinig veranderingen, met Kage stond er slechts één nieuwe naam in de basis.

Witsel mocht de aftrap geven van Standard tegen KV Kortrijk.
Lestienne al snel van held naar anti-held bij klungelende Rouches
De thuisploeg probeerde meteen zijn wil op te leggen en Lestienne mikte na dik vijf minuten spelen voorlangs. Aan de overzijde reageerde KVK met een scherp aangesneden hoekschop die door Hines-Ike ruim voorlangs werd gekopt. De druk van de thuisploeg hield ook nadien aan en op het kwartier vergat Mpoku om oog in oog met Bruzzese de score te openen. Dat deed Lestienne even later wel, van dichtbij werkte hij de bal in doel. De VAR had echter handspel gezien van de flankspeler: geen doelpunt en tot overmaat van ramp mocht Lestienne met een tweede gele kaart gaan douchen. Zo moest Standard nog bijna zeventig minuten met een man minder voetballen. Iets voorbij het halfuur profiteerde KV Kortrijk al van de man meer situatie toen Ocansey een heerlijke assist van D'Haene voorbij een kansloze Bodart kopte: 0-1 voor de bezoekers. Zonder dat er nog veel grote kansen waren stond die score ook bij de rust op het bord.

Het kantelpunt van de eerste helft: Lestienne scoort met de hand, geen doelpunt voor Standard en rood voor de flankspeler.
KV Kortrijk geeft het helemaal weg in de slotfase
Een weerbaar Standard kwam scherp uit de kleedkamers en KV Kortrijk had het in het openingskwartier niet onder de markt met de flankvoorzetten van de thuisploeg, voorlopig puurden de Rouches er geen echte kansen uit. Aan de overzijde maakten de Kerels veel te weinig gebruik van de ruimte die er soms lag, zo moest ook Bodart geen enkele keer ingrijpen. Op dik een kwartier van het einde was er eindelijk nog eens een prima aanval van KV Kortrijk, Azouni stond echter in buitenspelpositie toen hij de voorzet van D'Haene binnen tikte aan de tweede paal. Aan de overzijde zette de thuisploeg in de laatste tien minuten nog alles op alles en nadat Van der bruggen eerst nog op de lijn redding bracht, kopte Laifis bij de daaropvolgende hoekschop toch de gelijkmaker in doel: 1-1. De thuisploeg rook nu bloed en na een prachtige actie van Carcela maakte Amallah (met een fraaie stift) op twee minuten van het einde de winning-goal. Zo boekt Standard alsnog een onverhoopte zege en wipt het naar de leiding. KVK blijft met een zuur gevoel achter
Scoreverloop:
0-1 (34') Ocansey, 1-1 (82') Laifis, 2-1 (89') Amallah
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) krijgt een tweede gele kaart (23')

LEES OOK: Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Verdiende zege?

Meest recent

'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

38
38
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

15
15
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

65
65
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

37
37
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

865
865
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

124
124
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

173
173
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

265
265
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

93
93
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

167
167
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

37
37
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

111
111
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

572
572
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

158
158
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

186
186
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

37
37
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

335
335
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

627
627
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

494
494
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

514
514
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

158
158
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

147
147
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

96
96
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

409
409
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

124
124

Meer sportnieuws