Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

302
Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

Na een vroege rode kaart voor Maxime Lestienne en een lange achtervolging heeft Standard uiteindelijk toch de drie punten thuis gehouden in eigen huis tegen KV Kortrijk. De ploeg van Michel Preud'homme komt zo voorlopig alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Kortrijk won vorig weekend thuis van Anderlecht en miste zo zijn start, met zeven op twaalf, niet. Ook de Rouches pakten voorlopig al negen punten en konden mits winst minstens voor even naar de leiding wippen. Michel Preud'homme wijzigde zijn elftal, dat vorige week won van Moeskroen, niet. Ook bij de Kerels waren er weinig veranderingen, met Kage stond er slechts één nieuwe naam in de basis.

Witsel mocht de aftrap geven van Standard tegen KV Kortrijk.
Lestienne al snel van held naar anti-held bij klungelende Rouches
De thuisploeg probeerde meteen zijn wil op te leggen en Lestienne mikte na dik vijf minuten spelen voorlangs. Aan de overzijde reageerde KVK met een scherp aangesneden hoekschop die door Hines-Ike ruim voorlangs werd gekopt. De druk van de thuisploeg hield ook nadien aan en op het kwartier vergat Mpoku om oog in oog met Bruzzese de score te openen. Dat deed Lestienne even later wel, van dichtbij werkte hij de bal in doel. De VAR had echter handspel gezien van de flankspeler: geen doelpunt en tot overmaat van ramp mocht Lestienne met een tweede gele kaart gaan douchen. Zo moest Standard nog bijna zeventig minuten met een man minder voetballen. Iets voorbij het halfuur profiteerde KV Kortrijk al van de man meer situatie toen Ocansey een heerlijke assist van D'Haene voorbij een kansloze Bodart kopte: 0-1 voor de bezoekers. Zonder dat er nog veel grote kansen waren stond die score ook bij de rust op het bord.

Het kantelpunt van de eerste helft: Lestienne scoort met de hand, geen doelpunt voor Standard en rood voor de flankspeler.
KV Kortrijk geeft het helemaal weg in de slotfase
Een weerbaar Standard kwam scherp uit de kleedkamers en KV Kortrijk had het in het openingskwartier niet onder de markt met de flankvoorzetten van de thuisploeg, voorlopig puurden de Rouches er geen echte kansen uit. Aan de overzijde maakten de Kerels veel te weinig gebruik van de ruimte die er soms lag, zo moest ook Bodart geen enkele keer ingrijpen. Op dik een kwartier van het einde was er eindelijk nog eens een prima aanval van KV Kortrijk, Azouni stond echter in buitenspelpositie toen hij de voorzet van D'Haene binnen tikte aan de tweede paal. Aan de overzijde zette de thuisploeg in de laatste tien minuten nog alles op alles en nadat Van der bruggen eerst nog op de lijn redding bracht, kopte Laifis bij de daaropvolgende hoekschop toch de gelijkmaker in doel: 1-1. De thuisploeg rook nu bloed en na een prachtige actie van Carcela maakte Amallah (met een fraaie stift) op twee minuten van het einde de winning-goal. Zo boekt Standard alsnog een onverhoopte zege en wipt het naar de leiding. KVK blijft met een zuur gevoel achter
Scoreverloop:
0-1 (34') Ocansey, 1-1 (82') Laifis, 2-1 (89') Amallah
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) krijgt een tweede gele kaart (23')

LEES OOK: Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Verdiende zege?

Meest recent

Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

2
2
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

13
13
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

61
61
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

50
50
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

66
66
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

22
22
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

137
137
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

124
124
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

154
154
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

197
197
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

79
79
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

45
45
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

201
201
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

100
100
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

177
177
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

194
194
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

78
78
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

425
425
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

278
278
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

246
246
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1031
1031
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

422
422

Meer sportnieuws