Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

302 stemmen
Weerbaar Standard pakt met tien man in extremis de drie punten tegen KVK

Na een vroege rode kaart voor Maxime Lestienne en een lange achtervolging heeft Standard uiteindelijk toch de drie punten thuis gehouden in eigen huis tegen KV Kortrijk. De ploeg van Michel Preud'homme komt zo voorlopig alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Kortrijk won vorig weekend thuis van Anderlecht en miste zo zijn start, met zeven op twaalf, niet. Ook de Rouches pakten voorlopig al negen punten en konden mits winst minstens voor even naar de leiding wippen. Michel Preud'homme wijzigde zijn elftal, dat vorige week won van Moeskroen, niet. Ook bij de Kerels waren er weinig veranderingen, met Kage stond er slechts één nieuwe naam in de basis.

Witsel mocht de aftrap geven van Standard tegen KV Kortrijk.
Lestienne al snel van held naar anti-held bij klungelende Rouches
De thuisploeg probeerde meteen zijn wil op te leggen en Lestienne mikte na dik vijf minuten spelen voorlangs. Aan de overzijde reageerde KVK met een scherp aangesneden hoekschop die door Hines-Ike ruim voorlangs werd gekopt. De druk van de thuisploeg hield ook nadien aan en op het kwartier vergat Mpoku om oog in oog met Bruzzese de score te openen. Dat deed Lestienne even later wel, van dichtbij werkte hij de bal in doel. De VAR had echter handspel gezien van de flankspeler: geen doelpunt en tot overmaat van ramp mocht Lestienne met een tweede gele kaart gaan douchen. Zo moest Standard nog bijna zeventig minuten met een man minder voetballen. Iets voorbij het halfuur profiteerde KV Kortrijk al van de man meer situatie toen Ocansey een heerlijke assist van D'Haene voorbij een kansloze Bodart kopte: 0-1 voor de bezoekers. Zonder dat er nog veel grote kansen waren stond die score ook bij de rust op het bord.

Het kantelpunt van de eerste helft: Lestienne scoort met de hand, geen doelpunt voor Standard en rood voor de flankspeler.
KV Kortrijk geeft het helemaal weg in de slotfase
Een weerbaar Standard kwam scherp uit de kleedkamers en KV Kortrijk had het in het openingskwartier niet onder de markt met de flankvoorzetten van de thuisploeg, voorlopig puurden de Rouches er geen echte kansen uit. Aan de overzijde maakten de Kerels veel te weinig gebruik van de ruimte die er soms lag, zo moest ook Bodart geen enkele keer ingrijpen. Op dik een kwartier van het einde was er eindelijk nog eens een prima aanval van KV Kortrijk, Azouni stond echter in buitenspelpositie toen hij de voorzet van D'Haene binnen tikte aan de tweede paal. Aan de overzijde zette de thuisploeg in de laatste tien minuten nog alles op alles en nadat Van der bruggen eerst nog op de lijn redding bracht, kopte Laifis bij de daaropvolgende hoekschop toch de gelijkmaker in doel: 1-1. De thuisploeg rook nu bloed en na een prachtige actie van Carcela maakte Amallah (met een fraaie stift) op twee minuten van het einde de winning-goal. Zo boekt Standard alsnog een onverhoopte zege en wipt het naar de leiding. KVK blijft met een zuur gevoel achter
Scoreverloop:
0-1 (34') Ocansey, 1-1 (82') Laifis, 2-1 (89') Amallah
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) krijgt een tweede gele kaart (23')

LEES OOK: 'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'
136

Verdiende zege?

Meest recent

Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

5
5
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

20
20
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

82
82
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

115
115
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

176
176
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

198
198
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

136
136
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

127
127
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

58
58
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

486
486
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

104
104
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

328
328
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

370
370
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

952
952
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

134
134
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

699
699
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

204
204
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

200
200
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

352
352
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

536
536
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

218
218
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

304
304
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

165
165
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222

Meer sportnieuws