'Anderlecht houdt hart vast, zware gevolgen door blessure Kompany'

door
'Anderlecht houdt hart vast, zware gevolgen door blessure Kompany'

Aantrekkelijk en dominant voetballen, maar uiteindelijk toch weer zonder punten achterblijven. Ook vrijdagavond in Genk kon RSC Anderlecht zijn veldoverwicht niet omzetten in resultaten. En dit keer eindigde de avond nog zuurder dan een week eerder in Kortrijk, zo viel speler-manager Vincent Kompany ook nog eens geblesseerd uit.


Achteraf stelde men in het kamp van Paars-Wit dat de schade nog zou meevallen, maar eigenlijk zit er niets anders op dan verdere testen af te wachten. In het geval van een verrekking valt de averij inderdaad mee, maar bij Het Laatste Nieuws stelt men dat ook een spierscheurtje niet is uitgesloten. Volgens de krant staat Kompany sowieso al enkele weken aan de kant, zeker gezien zijn voorgeschiedenis. En dat kan serieuze gevolgen hebben.

De clash van volgende week tegen Standard lijkt sowieso geen optie, maar na de interland-break volgen ook toppers tegen Antwerp en Club Brugge. Twee duels waarin het noodzakelijk is om fysiek top te zijn, afwachten dus of Kompany die partijen wel haalt. Daartussen vallen nog twee interlands met de Rode Duivels. Voor Paars-Wit zou het niet zo erg zijn dat de speler-manager dan gewoon op de club blijft en gezien de tegenstand heeft de nationale ploeg hem niet echt nodig, maar persoonlijk was hij er dolgraag bij geweest.

Tot slot zou Kompany begin september ook een galawedstrijd ter zijn ere afwerken bij Manchester City. Grote namen werden al opgetrommeld en de ticketverkoop loopt, maar het is onwaarschijnlijk dat hij fysieke risico's zal nemen voor een match zonder inzet. De gevolgen van zijn blessure zijn dus groot, al is het eerst de scan afwachten om echt in te schatten hoe groot precies.

LEES OOK: Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

Anderlecht moet nog een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

Drie jonge Duivels bonken stevig op de deur van Garcia

Na de Gouden Generatie van de Belgische nationale ploeg zijn de Rode Duivels naarstig op zoek naar ...

1
1
Bellamy vloekt op grote (kwel)Duivel: “Wales was bang"

De Rode Duivels boekten een belangrijke zege in Wales. Bondscoach Craig Bellamy mocht als eerste ...

58
58
Bormans gooit op tafel: Union machteloos door Pocognoli

Union SG heeft afscheid genomen van Sebastien Pocognoli. De Belgische oefenmeester gaat een nieuwe ...

45
45
Kleedkameronthulling Raskin: dit eiste Garcia tijdens de rust

De Rode Duivels kwamen al vroeg op voorsprong tegen Wales en alle mogelijke doemscenario’s ...

94
94
‘Sensationele Europese wintertransfer Benzema’

Karim Benzema maakte jaren furore bij Real Madrid met als hoogtepunt een Ballon d’Or. De ...

33
33
Belgische talenten geloven ogen niet: “Nog nooit meegemaakt”

De jonge Duivels haalden tegen Wales verwoestend uit. De talenten van Gill Swerts wonnen met maar ...

99
99
Garcia heeft plots uniek wapen: “Zijn beste match”

Er is veel concurrentie bij de Rode Duivels en bondscoach Rudi Garcia moet elke wedstrijd knopen ...

106
106
‘Nieuwe structuur Anderlecht: wending achter de schermen’

Na het ontslag van Wouter Vandenhaute staat er een nieuwe structuur bij RSC Anderlecht voor de deur. ...

230
230
Vandenbempt schoffeert vier Duivels: “Onbegrijpelijk dramatisch”

De Rode Duivels staan er goed voor om het WK 2026 te halen. Na de overwinning tegen Wales heeft ...

320
320
TRANSFERUURTJE: ‘Toekomst Mignolet bekend, KAA Gent dumpt’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

455
455
Familie Pfaff plots getroffen door verschrikkelijk nieuws

De Pfaffs, ooit hét symbool van Vlaamse glamour en gezelligheid, worden opnieuw ...

70
70
Garcia prijst twee Rode Duivels de hemel in na Wales

De Belgische nationale ploeg won met 2-4 op het veld van Wales. Bondscoach Rudi Garcia kan opgelucht ...

219
219
Meunier velt zéér streng oordeel na Duivelse zege

Thomas Meunier kreeg de voorkeur op Timothy Castagne tegen Wales. De rechtsback liet zich ringeloren ...

129
129
Duivels splitsen: Courtois neemt viertal mee op privéjet

De Rode Duivels hebben een goede interlandperiode achter de rug. Na het gelijkspel tegen ...

246
246
Witsel mee naar het WK 2026? “Dat zit al in mijn hoofd”

Bondscoach Rudi Garcia koos ervoor om Axel Witsel weer op te roepen voor de Belgische nationale ...

104
104
Wraak Hubert: Union deelt flinke sneer uit aan Anderlecht

David Hubert werd bij Union SG aangesteld als de opvolger van Sebastien Pocognoli. Die ...

370
370
Garcia geschorst: bondscoach verrast iedereen met reactie

De Rode Duivels hebben een gigantische stap richting het WK 2026 gezet. In Wales werd er met 2-4 ...

232
232
'Bestuur ligt dwars: Odoi grijpt naast Belgische transfer'

Sinds hij afgelopen zomer zijn contract bij Antwerp FC in onderling overleg liet ontbinden, is Denis ...

225
225
Vandenbempt pakt Duivel keihard aan: "Zwakste op het veld"

De Rode Duivels hebben maandagavond gedaan wat moest. In hun kwalificatiecampagne voor het WK werd ...

1863
1863
Courtois geeft onverwachte reactie op penalty-affaire

Dankzij de 2-4-zege van maandagavond in Wales, kunnen de Rode Duivels het WK van komende zomer al ...

229
229
Akkoord met DAZN nabij? Telenet en Proximus reageren

De tweede interland-periode van het seizoen loopt ten einde, de volgende speeldag van de Jupiler Pro ...

1005
1005
'Luis Enrique lanceert transferraket richting Barça'

Paris Saint-Germain won vorig seizoen zowat alles wat te winnen viel en is ook sterk aan de huidige ...

160
160
Nieuwe chouchou bij Duivels: "Niet meer uit ploeg te krijgen"

Rudi Garcia deed voorlopig geen wereldschokkende dingen als Belgisch bondscoach en liet zich zelfs ...

379
379
Wales spreekt schande na Belgische triomf: "Belachelijk"

De Rode Duivels hebben maandagavond gedaan wat moest en wisten hun cruciale WK-kwalificatieduel te ...

1028
1028
'Slot wordt verwend: nieuwe topaanwinst Liverpool'

Liverpool FC spendeerde afgelopen zomer een godsvermogen op de transfermarkt, maar daarmee is de ...

173
173

Meer sportnieuws