'Anderlecht houdt hart vast, zware gevolgen door blessure Kompany'

1140 stemmen
'Anderlecht houdt hart vast, zware gevolgen door blessure Kompany'

Aantrekkelijk en dominant voetballen, maar uiteindelijk toch weer zonder punten achterblijven. Ook vrijdagavond in Genk kon RSC Anderlecht zijn veldoverwicht niet omzetten in resultaten. En dit keer eindigde de avond nog zuurder dan een week eerder in Kortrijk, zo viel speler-manager Vincent Kompany ook nog eens geblesseerd uit.


Achteraf stelde men in het kamp van Paars-Wit dat de schade nog zou meevallen, maar eigenlijk zit er niets anders op dan verdere testen af te wachten. In het geval van een verrekking valt de averij inderdaad mee, maar bij Het Laatste Nieuws stelt men dat ook een spierscheurtje niet is uitgesloten. Volgens de krant staat Kompany sowieso al enkele weken aan de kant, zeker gezien zijn voorgeschiedenis. En dat kan serieuze gevolgen hebben.

De clash van volgende week tegen Standard lijkt sowieso geen optie, maar na de interland-break volgen ook toppers tegen Antwerp en Club Brugge. Twee duels waarin het noodzakelijk is om fysiek top te zijn, afwachten dus of Kompany die partijen wel haalt. Daartussen vallen nog twee interlands met de Rode Duivels. Voor Paars-Wit zou het niet zo erg zijn dat de speler-manager dan gewoon op de club blijft en gezien de tegenstand heeft de nationale ploeg hem niet echt nodig, maar persoonlijk was hij er dolgraag bij geweest.

Tot slot zou Kompany begin september ook een galawedstrijd ter zijn ere afwerken bij Manchester City. Grote namen werden al opgetrommeld en de ticketverkoop loopt, maar het is onwaarschijnlijk dat hij fysieke risico's zal nemen voor een match zonder inzet. De gevolgen van zijn blessure zijn dus groot, al is het eerst de scan afwachten om echt in te schatten hoe groot precies.

LEES OOK: 'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Anderlecht moet nog een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

14
14
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

27
27
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

18
18
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

24
24
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

41
41
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

137
137
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

108
108
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

27
27
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

150
150
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

121
121
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

106
106
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

75
75
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

347
347
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

275
275
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

119
119
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

110
110
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

84
84
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

150
150
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

183
183
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

38
38
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

123
123
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

346
346
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

390
390
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

256
256

Meer sportnieuws