'Anderlecht houdt hart vast, zware gevolgen door blessure Kompany'

1140 stemmen
'Anderlecht houdt hart vast, zware gevolgen door blessure Kompany'

Aantrekkelijk en dominant voetballen, maar uiteindelijk toch weer zonder punten achterblijven. Ook vrijdagavond in Genk kon RSC Anderlecht zijn veldoverwicht niet omzetten in resultaten. En dit keer eindigde de avond nog zuurder dan een week eerder in Kortrijk, zo viel speler-manager Vincent Kompany ook nog eens geblesseerd uit.


Achteraf stelde men in het kamp van Paars-Wit dat de schade nog zou meevallen, maar eigenlijk zit er niets anders op dan verdere testen af te wachten. In het geval van een verrekking valt de averij inderdaad mee, maar bij Het Laatste Nieuws stelt men dat ook een spierscheurtje niet is uitgesloten. Volgens de krant staat Kompany sowieso al enkele weken aan de kant, zeker gezien zijn voorgeschiedenis. En dat kan serieuze gevolgen hebben.

De clash van volgende week tegen Standard lijkt sowieso geen optie, maar na de interland-break volgen ook toppers tegen Antwerp en Club Brugge. Twee duels waarin het noodzakelijk is om fysiek top te zijn, afwachten dus of Kompany die partijen wel haalt. Daartussen vallen nog twee interlands met de Rode Duivels. Voor Paars-Wit zou het niet zo erg zijn dat de speler-manager dan gewoon op de club blijft en gezien de tegenstand heeft de nationale ploeg hem niet echt nodig, maar persoonlijk was hij er dolgraag bij geweest.

Tot slot zou Kompany begin september ook een galawedstrijd ter zijn ere afwerken bij Manchester City. Grote namen werden al opgetrommeld en de ticketverkoop loopt, maar het is onwaarschijnlijk dat hij fysieke risico's zal nemen voor een match zonder inzet. De gevolgen van zijn blessure zijn dus groot, al is het eerst de scan afwachten om echt in te schatten hoe groot precies.

LEES OOK: Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

Anderlecht moet nog een extra verdediger aantrekken ...

Meest recent

Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

8
8
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

30
30
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

98
98
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

24
24
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

102
102
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

280
280
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

166
166
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

75
75
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

244
244
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

86
86
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

303
303
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

106
106
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

69
69
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

46
46
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

102
102
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

511
511
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

106
106
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

85
85
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

236
236
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

99
99
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

86
86
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

145
145
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

46
46

Meer sportnieuws