Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

door
Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

Op basis van een prima tweede helft heeft Racing Genk het getergde Anderlecht een nieuwe opdoffer bezorgd. De record-kampioen speelde opnieuw een prima eerste periode maar puurde daar te weinig doelrijpe kansen uit. Tot overmaat van ramp viel speler-manager Kompany nog geblesseerd uit.

Racing Genk begon moeizaam aan de competitie als kersverse landskampioen. De ploeg van Felice Mazzu verloor al twee keer maar won vorig weekend wel overtuigend op het veld van Waasland-Beveren. Bij het fiere Paars-Wit was de situatie voorlopig nog rampzaliger met een flauwe twee op twaalf en nog geen enkele zege dit seizoen. Bij de thuisploeg begonnen Piotrowski en De Norre opnieuw in de basis, recordaanwinst Hagi moest wederom vrede nemen met een plaats op de bank. Coach Davies(of is het Kompany?) zette Zulj opnieuw in zijn basiself, ook Amuzu begon aan de partij.
Flauwe landskampioen ziet af tegen gretig Anderlecht
Racing Genk begon vol overgave aan de partij en gaf Anderlecht weinig tijd en ruimte om te combineren. De bezoekers namen nadien over en dwongen een paar hoekschoppen af, gevaar bleef voorlopig echter uit in de Luminus Arena. Na twintig minuten spelen kreeg Anderlecht de eerste kans na slecht wegwerken van Coucke, Amuzu schoot van aan de rand van de zestien meter hoog over. Racing Genk kwam enorm zwak voor de dag en moest in de rest van de eerste helft lijdzaam toezien hoe Anderlecht de bal monopoliseerde. De bezoekers kregen nog één grote kans maar Vlap trapte over het doel van Coucke, halfweg stond het nog 0-0.

Kompany was voor het eerst kapitein en vuurde zijn manschappen aan tijdens een intense eerste helft.
Samatta bezegelt rampstart voor Anderlecht
Racing Genk kwam met een andere gedaante uit de kleedkamer en na minder dan tien minuten spelen schoot Samatta, op assist van Ito, de eerste goede aanval tegen de touwen: 1-0 voor de landskampioen. Anderlecht zwalpte nu en Van Crombrugge had een paar minuten later een prima parade in huis op een schot van Piotrowski. Paars-Wit was voorlopig slechts een schim van de ploeg van voor de rust(wederom) en creëerde geen kans meer. We zaten al in de laatste twintig minuten toen Nasri na een knappe actie in de zestien meter ruim naast de kooi van Coucke besloot. Tot overmaat van ramp viel Kompany even later geblesseerd uit met een spierblessure. Zijn vervanger Cobbaut knalde in de laatste tien minuten nipt voorlangs. De bezoekers hadden nu plots weer het overwicht en hadden pech dat een poging van Adzic door Coucke uit doel werd gehouden. Even later ging een nieuw gekruld schot van de invaller voorlangs. De thuisploeg hield uiteindelijk met hangen en wurgen stand( Samatta vergat nog een blunder van Van Crombrugge af te straffen) en heeft nu al zeven punten meer dan Anderlecht. Voor Paars-Wit lijkt de weg richting Play-Off I een hels karwei te worden, al liet het vanavond opnieuw goede dingen zien en verdiende het niet om te verliezen.
Scoreverloop:
1-0 (55') Samatta

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Was deze zege verdiend?

Meest recent

Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

14
14
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

19
19
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

156
156
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

225
225
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

74
74
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

125
125
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

163
163
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

268
268
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

288
288
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

65
65
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

30
30
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

661
661
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

347
347
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

510
510
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

135
135
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

540
540
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1146
1146
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

328
328
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

709
709
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

341
341
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

236
236
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

157
157
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

92
92

Meer sportnieuws