Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

926 stemmen
Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

Op basis van een prima tweede helft heeft Racing Genk het getergde Anderlecht een nieuwe opdoffer bezorgd. De record-kampioen speelde opnieuw een prima eerste periode maar puurde daar te weinig doelrijpe kansen uit. Tot overmaat van ramp viel speler-manager Kompany nog geblesseerd uit.

Racing Genk begon moeizaam aan de competitie als kersverse landskampioen. De ploeg van Felice Mazzu verloor al twee keer maar won vorig weekend wel overtuigend op het veld van Waasland-Beveren. Bij het fiere Paars-Wit was de situatie voorlopig nog rampzaliger met een flauwe twee op twaalf en nog geen enkele zege dit seizoen. Bij de thuisploeg begonnen Piotrowski en De Norre opnieuw in de basis, recordaanwinst Hagi moest wederom vrede nemen met een plaats op de bank. Coach Davies(of is het Kompany?) zette Zulj opnieuw in zijn basiself, ook Amuzu begon aan de partij.
Flauwe landskampioen ziet af tegen gretig Anderlecht
Racing Genk begon vol overgave aan de partij en gaf Anderlecht weinig tijd en ruimte om te combineren. De bezoekers namen nadien over en dwongen een paar hoekschoppen af, gevaar bleef voorlopig echter uit in de Luminus Arena. Na twintig minuten spelen kreeg Anderlecht de eerste kans na slecht wegwerken van Coucke, Amuzu schoot van aan de rand van de zestien meter hoog over. Racing Genk kwam enorm zwak voor de dag en moest in de rest van de eerste helft lijdzaam toezien hoe Anderlecht de bal monopoliseerde. De bezoekers kregen nog één grote kans maar Vlap trapte over het doel van Coucke, halfweg stond het nog 0-0.

Kompany was voor het eerst kapitein en vuurde zijn manschappen aan tijdens een intense eerste helft.
Samatta bezegelt rampstart voor Anderlecht
Racing Genk kwam met een andere gedaante uit de kleedkamer en na minder dan tien minuten spelen schoot Samatta, op assist van Ito, de eerste goede aanval tegen de touwen: 1-0 voor de landskampioen. Anderlecht zwalpte nu en Van Crombrugge had een paar minuten later een prima parade in huis op een schot van Piotrowski. Paars-Wit was voorlopig slechts een schim van de ploeg van voor de rust(wederom) en creëerde geen kans meer. We zaten al in de laatste twintig minuten toen Nasri na een knappe actie in de zestien meter ruim naast de kooi van Coucke besloot. Tot overmaat van ramp viel Kompany even later geblesseerd uit met een spierblessure. Zijn vervanger Cobbaut knalde in de laatste tien minuten nipt voorlangs. De bezoekers hadden nu plots weer het overwicht en hadden pech dat een poging van Adzic door Coucke uit doel werd gehouden. Even later ging een nieuw gekruld schot van de invaller voorlangs. De thuisploeg hield uiteindelijk met hangen en wurgen stand( Samatta vergat nog een blunder van Van Crombrugge af te straffen) en heeft nu al zeven punten meer dan Anderlecht. Voor Paars-Wit lijkt de weg richting Play-Off I een hels karwei te worden, al liet het vanavond opnieuw goede dingen zien en verdiende het niet om te verliezen.
Scoreverloop:
1-0 (55') Samatta

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Was deze zege verdiend?

Meest recent

Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

5
5
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

18
18
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

185
185
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

213
213
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

88
88
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

17
17
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

226
226
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

262
262
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

253
253
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

252
252
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

293
293
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

39
39
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

159
159
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

447
447
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

223
223
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

105
105
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

306
306
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

106
106
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

398
398
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

129
129
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

77
77
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

52
52
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

105
105
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

603
603

Meer sportnieuws