Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

926
Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

Op basis van een prima tweede helft heeft Racing Genk het getergde Anderlecht een nieuwe opdoffer bezorgd. De record-kampioen speelde opnieuw een prima eerste periode maar puurde daar te weinig doelrijpe kansen uit. Tot overmaat van ramp viel speler-manager Kompany nog geblesseerd uit.

Racing Genk begon moeizaam aan de competitie als kersverse landskampioen. De ploeg van Felice Mazzu verloor al twee keer maar won vorig weekend wel overtuigend op het veld van Waasland-Beveren. Bij het fiere Paars-Wit was de situatie voorlopig nog rampzaliger met een flauwe twee op twaalf en nog geen enkele zege dit seizoen. Bij de thuisploeg begonnen Piotrowski en De Norre opnieuw in de basis, recordaanwinst Hagi moest wederom vrede nemen met een plaats op de bank. Coach Davies(of is het Kompany?) zette Zulj opnieuw in zijn basiself, ook Amuzu begon aan de partij.
Flauwe landskampioen ziet af tegen gretig Anderlecht
Racing Genk begon vol overgave aan de partij en gaf Anderlecht weinig tijd en ruimte om te combineren. De bezoekers namen nadien over en dwongen een paar hoekschoppen af, gevaar bleef voorlopig echter uit in de Luminus Arena. Na twintig minuten spelen kreeg Anderlecht de eerste kans na slecht wegwerken van Coucke, Amuzu schoot van aan de rand van de zestien meter hoog over. Racing Genk kwam enorm zwak voor de dag en moest in de rest van de eerste helft lijdzaam toezien hoe Anderlecht de bal monopoliseerde. De bezoekers kregen nog één grote kans maar Vlap trapte over het doel van Coucke, halfweg stond het nog 0-0.

Kompany was voor het eerst kapitein en vuurde zijn manschappen aan tijdens een intense eerste helft.
Samatta bezegelt rampstart voor Anderlecht
Racing Genk kwam met een andere gedaante uit de kleedkamer en na minder dan tien minuten spelen schoot Samatta, op assist van Ito, de eerste goede aanval tegen de touwen: 1-0 voor de landskampioen. Anderlecht zwalpte nu en Van Crombrugge had een paar minuten later een prima parade in huis op een schot van Piotrowski. Paars-Wit was voorlopig slechts een schim van de ploeg van voor de rust(wederom) en creëerde geen kans meer. We zaten al in de laatste twintig minuten toen Nasri na een knappe actie in de zestien meter ruim naast de kooi van Coucke besloot. Tot overmaat van ramp viel Kompany even later geblesseerd uit met een spierblessure. Zijn vervanger Cobbaut knalde in de laatste tien minuten nipt voorlangs. De bezoekers hadden nu plots weer het overwicht en hadden pech dat een poging van Adzic door Coucke uit doel werd gehouden. Even later ging een nieuw gekruld schot van de invaller voorlangs. De thuisploeg hield uiteindelijk met hangen en wurgen stand( Samatta vergat nog een blunder van Van Crombrugge af te straffen) en heeft nu al zeven punten meer dan Anderlecht. Voor Paars-Wit lijkt de weg richting Play-Off I een hels karwei te worden, al liet het vanavond opnieuw goede dingen zien en verdiende het niet om te verliezen.
Scoreverloop:
1-0 (55') Samatta

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Was deze zege verdiend?

Meest recent

Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

4
4
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

16
16
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

18
18
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

21
21
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

90
90
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

49
49
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

97
97
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

140
140
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

37
37
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

62
62
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

258
258
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

208
208
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

148
148
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

838
838
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

330
330
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

123
123
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

192
192
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

222
222
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

270
270
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

576
576
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

272
272
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

260
260
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

346
346

Meer sportnieuws