Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

door
Landskampioen bezorgt Kompany complete horrorstart bij Anderlecht

Op basis van een prima tweede helft heeft Racing Genk het getergde Anderlecht een nieuwe opdoffer bezorgd. De record-kampioen speelde opnieuw een prima eerste periode maar puurde daar te weinig doelrijpe kansen uit. Tot overmaat van ramp viel speler-manager Kompany nog geblesseerd uit.

Racing Genk begon moeizaam aan de competitie als kersverse landskampioen. De ploeg van Felice Mazzu verloor al twee keer maar won vorig weekend wel overtuigend op het veld van Waasland-Beveren. Bij het fiere Paars-Wit was de situatie voorlopig nog rampzaliger met een flauwe twee op twaalf en nog geen enkele zege dit seizoen. Bij de thuisploeg begonnen Piotrowski en De Norre opnieuw in de basis, recordaanwinst Hagi moest wederom vrede nemen met een plaats op de bank. Coach Davies(of is het Kompany?) zette Zulj opnieuw in zijn basiself, ook Amuzu begon aan de partij.
Flauwe landskampioen ziet af tegen gretig Anderlecht
Racing Genk begon vol overgave aan de partij en gaf Anderlecht weinig tijd en ruimte om te combineren. De bezoekers namen nadien over en dwongen een paar hoekschoppen af, gevaar bleef voorlopig echter uit in de Luminus Arena. Na twintig minuten spelen kreeg Anderlecht de eerste kans na slecht wegwerken van Coucke, Amuzu schoot van aan de rand van de zestien meter hoog over. Racing Genk kwam enorm zwak voor de dag en moest in de rest van de eerste helft lijdzaam toezien hoe Anderlecht de bal monopoliseerde. De bezoekers kregen nog één grote kans maar Vlap trapte over het doel van Coucke, halfweg stond het nog 0-0.

Kompany was voor het eerst kapitein en vuurde zijn manschappen aan tijdens een intense eerste helft.
Samatta bezegelt rampstart voor Anderlecht
Racing Genk kwam met een andere gedaante uit de kleedkamer en na minder dan tien minuten spelen schoot Samatta, op assist van Ito, de eerste goede aanval tegen de touwen: 1-0 voor de landskampioen. Anderlecht zwalpte nu en Van Crombrugge had een paar minuten later een prima parade in huis op een schot van Piotrowski. Paars-Wit was voorlopig slechts een schim van de ploeg van voor de rust(wederom) en creëerde geen kans meer. We zaten al in de laatste twintig minuten toen Nasri na een knappe actie in de zestien meter ruim naast de kooi van Coucke besloot. Tot overmaat van ramp viel Kompany even later geblesseerd uit met een spierblessure. Zijn vervanger Cobbaut knalde in de laatste tien minuten nipt voorlangs. De bezoekers hadden nu plots weer het overwicht en hadden pech dat een poging van Adzic door Coucke uit doel werd gehouden. Even later ging een nieuw gekruld schot van de invaller voorlangs. De thuisploeg hield uiteindelijk met hangen en wurgen stand( Samatta vergat nog een blunder van Van Crombrugge af te straffen) en heeft nu al zeven punten meer dan Anderlecht. Voor Paars-Wit lijkt de weg richting Play-Off I een hels karwei te worden, al liet het vanavond opnieuw goede dingen zien en verdiende het niet om te verliezen.
Scoreverloop:
1-0 (55') Samatta

LEES OOK: Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Was deze zege verdiend?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

74
74
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

24
24
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

53
53
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

157
157
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

113
113
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

144
144
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

135
135
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

187
187
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

523
523
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

215
215
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

410
410
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

420
420
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

87
87
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1210
1210
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

617
617
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

182
182
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

55
55
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

234
234
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

961
961
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

188
188
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

423
423
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

760
760

Meer sportnieuws