TRANSFERUURTJE 1/2: Tegenvaller voor Barça, Vanhaezebrouck en Henry in de JPL?

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Tegenvaller voor Barça, Vanhaezebrouck en Henry in de JPL?

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Mogelijk krijgen we de komende weken of maanden enkele verrassende trainerswissels in de Jupiler Pro League. Er gaan stemmen op dat met name Jess Thorup en Simon Davies voor hun positie moeten vrezen bij respectievelijk AA Gent en Anderlecht. Bij die eerste wordt geopperd dat na Depoitre en Kums ook Hein Vanhaezebrouck terug zou kunnen keren, terwijl bij Paars-Wit Thierry Henry weer naar voor geschoven wordt als nieuwe trainer.



Ondertussen werken ze bij Anderlecht verder aan de uittocht van spelers. Zo staan nog twee overbodige jongens dicht bij een exit. Kristal Abazaj staat op het punt verhuurd te worden aan Kukësi, daarover hebben de clubs een akkoord gevonden. Antonio Milic blijft dan weer belangstelling genieten van Rizespor, dat zijn aanbod nu ook verhoogd zou hebben. James Lawrence werd verhuurd aan St. Pauli.

Club Brugge blijft dan weer werken aan de komst van Victor Wanyama. Daar waar verschillende media al gewag maken van een akkoord, is het volgens HLN zo ver nog niet. De onderhandelingen zouden wel vlot verlopen. De looneisen van Wanyama zouden wel nog een probleem kunnen vormen, net als de interesse van andere clubs. Mogelijk kan Club na de return tegen Linz - als het zich plaatst voor de Champions League - een versnelling hoger schakelen.



BUITENLAND

FC Barcelona hoopt nog altijd Neymar aan te trekken en wil enkele spelers betrekken in die deal. Eén van de namen die al een tijd genoemd wordt, is Ivan Rakitic. De Kroaat is echter niet van plan om mee te werken en zou niet bereid zijn om Barça te verlaten. Hij ligt nog twee jaar onder contract en wil nog minstens één van die jaren blijven.

Ondertussen neemt de transfersoap rond Neymar wel een nieuwe wending. PSG zou aan Barça een ultimatum opgelegd hebben: voor vrijdagnamiddag moet er een aanvaardbaar bod op tafel liggen. Anders worden de onderhandelingen stopgezet en richt PSG zich tot Real Madrid, dat ook nog op de loer ligt. In Camp Nou zou er alvast gewerkt worden aan een verbeterd bod.

LEES OOK: UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Zou een terugkeer van Vanhaezebrouck een goede zaak zijn voor AA Gent?

Meest recent

Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

6
6
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

15
15
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

46
46
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

75
75
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

228
228
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

252
252
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

423
423
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

264
264
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

60
60
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

84
84
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

177
177
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

550
550
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

68
68
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

286
286
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

102
102
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

494
494
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

167
167
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

397
397
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

195
195
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

867
867
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

462
462
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

446
446
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

245
245

Meer sportnieuws