Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

354 stemmen
Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

Zonder bezoekende supporters heeft Antwerp in Enschede een prima uitgangspositie veroverd in de laatste voorronde van de Europa League. The Great Old greep zijn momenten in Enschede en slikte uiteindelijk pas de gelijkmaker na een rode kaart van Buta.

Antwerp speelde voor het eerst in lange tijd nog eens Europees en stond op de rand van de poules in de Europa League. Daarvoor moest het wel nog voorbij één gevaarlijke klip, het Nederlandse AZ. Ex-Anderlecht coach Van den brom loodste de Nederlanders vorig jaar richting Europees voetbal maar is momenteel coach van FC Utrecht, Slot is zijn vervanger. Wegens schade aan het AFAS-stadion van AZ moesten de Alkmaarders uitwijken naar Enschede, daar waren slechts 4000 toeschouwers en geen bezoekende fans. Coach Bolöni wijzigde zijn elftal op een pak plaatsen in vergelijking met dit weekend, zo kwamen onder meer Bolat, Batubinsika en Rodrigues in de basis. Publiekslieveling Hairemans moest vrede nemen met een plek op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor de vinnige Stengs en de creatieve Idrissi.
Bezoekers hebben al voor de rust levensbelangrijke treffer beet
Antwerp begon niet onaardig in De Grolsch Veste maar liep na vijf minuten spelen al bijna op een dodelijke counter toen Boadu op de uitgekomen Bolat besloot. De bezoekers reageerden stevig met schoten van Juklerod en Refaelov, Bizot stond eveneens sterk te keepen. De wedstrijd ging prima over en weer, na twintig minuten spelen besloot de talentvolle Stengs na een knappe dribbel voorlangs. AZ drong nu stevig aan en iets voor er een halfuur gespeeld was schoot Boadu, nadat hij Bolat passeerde, vanuit een schuine hoek voorlangs. Het doelpunt viel tien minuten later echter aan de overkant toen Batubinsika na een afgeslagen hoekschop (op assist van Mbokani) van dichtbij raak trof: 0-1 en een droomscenario voor The Great Old bij de rust.

Antwerp vecht zich vlak voor de pauze naar een 0-1 voorsprong.
AZ vecht terug na zure rode kaart voor Antwerp
De bezoekers konden na de rust vanuit een figuurlijke zetel voetballen: geen doelpunt incasseren en regelmatig tegen prikken op de counter was de opdracht voor Antwerp. Die opdracht werd al na vijf minuten bijna tot in de perfectie uitgevoerd toen Refaelov na een fraaie aanval de paal trof, pech voor de ploeg van Bolöni. Aan de overzijde schoot Stengs in de handen van Bolat. AZ was nu opnieuw de betere ploeg en het had opnieuw pech toen Idrissi vanuit een schuine hoek de sterke Bolat op zijn weg vond. The Great Old had het niet onder de markt met een snedige thuisploeg en moest nog ruim een kwartier met een man minder verder toen Buta een domme tweede gele kaart pakte. De thuisploeg kreeg in de laatste tien minuten toch wat het verdiende toen Boadu van dichtbij de 1-1 voorbij een kansloze Bolat schoot. In een prangend slot schoot Johnsen voor AZ nog een prima kans over maar uiteindelijk hield Antwerp stand. Zo trekt het met een goed gevoel naar de terugwedstrijd, volgende week in het Koning Boudewijnstadion. 
Scoreverloop:
0-1 (38') Batubinsika, 1-1 (83') Boadu
Bijzonderheid:
Buta (Antwerp) krijgt een tweede gele kaart (72')

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Rijft Antwerp de kwalificatie binnen?

Meest recent

Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

45
45
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

28
28
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

13
13
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

16
16
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

14
14
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

60
60
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

123
123
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

403
403
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

41
41
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

272
272
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

57
57
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

206
206
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

645
645
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

314
314
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

407
407
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

591
591
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

275
275
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

374
374
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

158
158
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

66
66
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

82
82
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

164
164
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

63
63

Meer sportnieuws