Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

354
Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

Zonder bezoekende supporters heeft Antwerp in Enschede een prima uitgangspositie veroverd in de laatste voorronde van de Europa League. The Great Old greep zijn momenten in Enschede en slikte uiteindelijk pas de gelijkmaker na een rode kaart van Buta.

Antwerp speelde voor het eerst in lange tijd nog eens Europees en stond op de rand van de poules in de Europa League. Daarvoor moest het wel nog voorbij één gevaarlijke klip, het Nederlandse AZ. Ex-Anderlecht coach Van den brom loodste de Nederlanders vorig jaar richting Europees voetbal maar is momenteel coach van FC Utrecht, Slot is zijn vervanger. Wegens schade aan het AFAS-stadion van AZ moesten de Alkmaarders uitwijken naar Enschede, daar waren slechts 4000 toeschouwers en geen bezoekende fans. Coach Bolöni wijzigde zijn elftal op een pak plaatsen in vergelijking met dit weekend, zo kwamen onder meer Bolat, Batubinsika en Rodrigues in de basis. Publiekslieveling Hairemans moest vrede nemen met een plek op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor de vinnige Stengs en de creatieve Idrissi.
Bezoekers hebben al voor de rust levensbelangrijke treffer beet
Antwerp begon niet onaardig in De Grolsch Veste maar liep na vijf minuten spelen al bijna op een dodelijke counter toen Boadu op de uitgekomen Bolat besloot. De bezoekers reageerden stevig met schoten van Juklerod en Refaelov, Bizot stond eveneens sterk te keepen. De wedstrijd ging prima over en weer, na twintig minuten spelen besloot de talentvolle Stengs na een knappe dribbel voorlangs. AZ drong nu stevig aan en iets voor er een halfuur gespeeld was schoot Boadu, nadat hij Bolat passeerde, vanuit een schuine hoek voorlangs. Het doelpunt viel tien minuten later echter aan de overkant toen Batubinsika na een afgeslagen hoekschop (op assist van Mbokani) van dichtbij raak trof: 0-1 en een droomscenario voor The Great Old bij de rust.

Antwerp vecht zich vlak voor de pauze naar een 0-1 voorsprong.
AZ vecht terug na zure rode kaart voor Antwerp
De bezoekers konden na de rust vanuit een figuurlijke zetel voetballen: geen doelpunt incasseren en regelmatig tegen prikken op de counter was de opdracht voor Antwerp. Die opdracht werd al na vijf minuten bijna tot in de perfectie uitgevoerd toen Refaelov na een fraaie aanval de paal trof, pech voor de ploeg van Bolöni. Aan de overzijde schoot Stengs in de handen van Bolat. AZ was nu opnieuw de betere ploeg en het had opnieuw pech toen Idrissi vanuit een schuine hoek de sterke Bolat op zijn weg vond. The Great Old had het niet onder de markt met een snedige thuisploeg en moest nog ruim een kwartier met een man minder verder toen Buta een domme tweede gele kaart pakte. De thuisploeg kreeg in de laatste tien minuten toch wat het verdiende toen Boadu van dichtbij de 1-1 voorbij een kansloze Bolat schoot. In een prangend slot schoot Johnsen voor AZ nog een prima kans over maar uiteindelijk hield Antwerp stand. Zo trekt het met een goed gevoel naar de terugwedstrijd, volgende week in het Koning Boudewijnstadion. 
Scoreverloop:
0-1 (38') Batubinsika, 1-1 (83') Boadu
Bijzonderheid:
Buta (Antwerp) krijgt een tweede gele kaart (72')

LEES OOK: 'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Rijft Antwerp de kwalificatie binnen?

Meest recent

KV Kortrijik en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

2
2
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

21
21
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

41
41
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

186
186
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

72
72
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

316
316
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

100
100
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

131
131
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

167
167
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

101
101
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

388
388
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

142
142
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

51
51
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

648
648
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

250
250
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

395
395
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

426
426
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

622
622
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

194
194
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

116
116
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

263
263
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

507
507
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

907
907
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

836
836
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1019
1019

Meer sportnieuws