Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

354 stemmen
Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

Zonder bezoekende supporters heeft Antwerp in Enschede een prima uitgangspositie veroverd in de laatste voorronde van de Europa League. The Great Old greep zijn momenten in Enschede en slikte uiteindelijk pas de gelijkmaker na een rode kaart van Buta.

Antwerp speelde voor het eerst in lange tijd nog eens Europees en stond op de rand van de poules in de Europa League. Daarvoor moest het wel nog voorbij één gevaarlijke klip, het Nederlandse AZ. Ex-Anderlecht coach Van den brom loodste de Nederlanders vorig jaar richting Europees voetbal maar is momenteel coach van FC Utrecht, Slot is zijn vervanger. Wegens schade aan het AFAS-stadion van AZ moesten de Alkmaarders uitwijken naar Enschede, daar waren slechts 4000 toeschouwers en geen bezoekende fans. Coach Bolöni wijzigde zijn elftal op een pak plaatsen in vergelijking met dit weekend, zo kwamen onder meer Bolat, Batubinsika en Rodrigues in de basis. Publiekslieveling Hairemans moest vrede nemen met een plek op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor de vinnige Stengs en de creatieve Idrissi.
Bezoekers hebben al voor de rust levensbelangrijke treffer beet
Antwerp begon niet onaardig in De Grolsch Veste maar liep na vijf minuten spelen al bijna op een dodelijke counter toen Boadu op de uitgekomen Bolat besloot. De bezoekers reageerden stevig met schoten van Juklerod en Refaelov, Bizot stond eveneens sterk te keepen. De wedstrijd ging prima over en weer, na twintig minuten spelen besloot de talentvolle Stengs na een knappe dribbel voorlangs. AZ drong nu stevig aan en iets voor er een halfuur gespeeld was schoot Boadu, nadat hij Bolat passeerde, vanuit een schuine hoek voorlangs. Het doelpunt viel tien minuten later echter aan de overkant toen Batubinsika na een afgeslagen hoekschop (op assist van Mbokani) van dichtbij raak trof: 0-1 en een droomscenario voor The Great Old bij de rust.

Antwerp vecht zich vlak voor de pauze naar een 0-1 voorsprong.
AZ vecht terug na zure rode kaart voor Antwerp
De bezoekers konden na de rust vanuit een figuurlijke zetel voetballen: geen doelpunt incasseren en regelmatig tegen prikken op de counter was de opdracht voor Antwerp. Die opdracht werd al na vijf minuten bijna tot in de perfectie uitgevoerd toen Refaelov na een fraaie aanval de paal trof, pech voor de ploeg van Bolöni. Aan de overzijde schoot Stengs in de handen van Bolat. AZ was nu opnieuw de betere ploeg en het had opnieuw pech toen Idrissi vanuit een schuine hoek de sterke Bolat op zijn weg vond. The Great Old had het niet onder de markt met een snedige thuisploeg en moest nog ruim een kwartier met een man minder verder toen Buta een domme tweede gele kaart pakte. De thuisploeg kreeg in de laatste tien minuten toch wat het verdiende toen Boadu van dichtbij de 1-1 voorbij een kansloze Bolat schoot. In een prangend slot schoot Johnsen voor AZ nog een prima kans over maar uiteindelijk hield Antwerp stand. Zo trekt het met een goed gevoel naar de terugwedstrijd, volgende week in het Koning Boudewijnstadion. 
Scoreverloop:
0-1 (38') Batubinsika, 1-1 (83') Boadu
Bijzonderheid:
Buta (Antwerp) krijgt een tweede gele kaart (72')

LEES OOK: Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Rijft Antwerp de kwalificatie binnen?

Meest recent

'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

21
21
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

180
180
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

48
48
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

42
42
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

533
533
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

132
132
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

428
428
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

246
246
Meunier heeft knaltransfer beet en mikt op allerhoogste

Thomas Meunier leek aanvankelijk op weg naar Valencia. Nadat zijn contract bij Lille afliep werd de ...

60
60
Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

33
33
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

113
113
Charleroi slaat toe en strikt middenvelder

Sporting Charleroi heeft zopas zijn volgende nieuwe speler aangekondigd. De Zebra's hebben een ...

17
17
Scholes velt oordeel over transfer Tielemans naar Man Utd

Youri Tielemans heeft zijn transfer naar Manchester United afgerond. De Engelsen betaalden 41 ...

263
263
'Anderlecht vindt akkoord met Bundesliga-club'

RSC Anderlecht incasseerde al 45 miljoen euro deze mercato en daar komt wellicht wel nog wat bij. De ...

858
858
Neemt Club Brugge risico met Sommer? Boeckx verrast

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren verwend met de komst van doelmannen die in hun ...

535
535
Allegri over Lukaku en De Bruyne: "Buitengewone voetballer"

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne genieten van hun vakantie. De twee kenden een zeer moeilijk jaar ...

108
108
Club Brugge zwiert met miljoenen: derde zomeraanwinst binnen

Club Brugge blijft zich roeren op de transfermarkt. In navolging van Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ...

312
312
Drastische verandering in JPL: WK-regel wordt overgenomen

Tijdens het WK 2026 werden heel wat nieuwe regels en andere nieuwigheden gelanceerd. Een deel ...

463
463
'Toekomst drie WK-Duivels: Club vraagt riante transfersom'

Club Brugge was tijdens het voorbije WK mede-hofleverancier van de Belgische selectie. Zo leverde de ...

904
904
'Genk speelt hoog spel: recorddeal van tafel geveegd'

KRC Genk heeft met Jess Thorup een nieuwe hoofdtrainer beet. Het valt evenwel te betwijfelen of de ...

832
832
'Sibierski met rug tegen muur: twee topaanwinsten onderweg'

Het aftellen is begonnen bij RSC Anderlecht. Volgende week donderdag begint het nieuwe seizoen van ...

1222
1222
Club Brugge gelooft eigen oren niet over Tzolis-transfer

De transfer van Christos Tzolis leek plots in een stroomversnelling te zitten. In Engeland wordt ...

834
834
'Genk druk in de weer: transfergevecht met Brighton'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

359
359
Overname Antwerp: ultieme ontknoping eindelijk in zicht

De toekomst van Antwerp FC bedaarde de afgelopen weken de gemoederen. Maar nu lijkt dan toch een ...

450
450
Fransen niet te spreken na eliminatie: arbitrage onder vuur

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste land geplaatste voor de finale van het WK 2026. Zo rekende ...

344
344

Meer sportnieuws