Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

door
Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

Zonder bezoekende supporters heeft Antwerp in Enschede een prima uitgangspositie veroverd in de laatste voorronde van de Europa League. The Great Old greep zijn momenten in Enschede en slikte uiteindelijk pas de gelijkmaker na een rode kaart van Buta.

Antwerp speelde voor het eerst in lange tijd nog eens Europees en stond op de rand van de poules in de Europa League. Daarvoor moest het wel nog voorbij één gevaarlijke klip, het Nederlandse AZ. Ex-Anderlecht coach Van den brom loodste de Nederlanders vorig jaar richting Europees voetbal maar is momenteel coach van FC Utrecht, Slot is zijn vervanger. Wegens schade aan het AFAS-stadion van AZ moesten de Alkmaarders uitwijken naar Enschede, daar waren slechts 4000 toeschouwers en geen bezoekende fans. Coach Bolöni wijzigde zijn elftal op een pak plaatsen in vergelijking met dit weekend, zo kwamen onder meer Bolat, Batubinsika en Rodrigues in de basis. Publiekslieveling Hairemans moest vrede nemen met een plek op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor de vinnige Stengs en de creatieve Idrissi.
Bezoekers hebben al voor de rust levensbelangrijke treffer beet
Antwerp begon niet onaardig in De Grolsch Veste maar liep na vijf minuten spelen al bijna op een dodelijke counter toen Boadu op de uitgekomen Bolat besloot. De bezoekers reageerden stevig met schoten van Juklerod en Refaelov, Bizot stond eveneens sterk te keepen. De wedstrijd ging prima over en weer, na twintig minuten spelen besloot de talentvolle Stengs na een knappe dribbel voorlangs. AZ drong nu stevig aan en iets voor er een halfuur gespeeld was schoot Boadu, nadat hij Bolat passeerde, vanuit een schuine hoek voorlangs. Het doelpunt viel tien minuten later echter aan de overkant toen Batubinsika na een afgeslagen hoekschop (op assist van Mbokani) van dichtbij raak trof: 0-1 en een droomscenario voor The Great Old bij de rust.

Antwerp vecht zich vlak voor de pauze naar een 0-1 voorsprong.
AZ vecht terug na zure rode kaart voor Antwerp
De bezoekers konden na de rust vanuit een figuurlijke zetel voetballen: geen doelpunt incasseren en regelmatig tegen prikken op de counter was de opdracht voor Antwerp. Die opdracht werd al na vijf minuten bijna tot in de perfectie uitgevoerd toen Refaelov na een fraaie aanval de paal trof, pech voor de ploeg van Bolöni. Aan de overzijde schoot Stengs in de handen van Bolat. AZ was nu opnieuw de betere ploeg en het had opnieuw pech toen Idrissi vanuit een schuine hoek de sterke Bolat op zijn weg vond. The Great Old had het niet onder de markt met een snedige thuisploeg en moest nog ruim een kwartier met een man minder verder toen Buta een domme tweede gele kaart pakte. De thuisploeg kreeg in de laatste tien minuten toch wat het verdiende toen Boadu van dichtbij de 1-1 voorbij een kansloze Bolat schoot. In een prangend slot schoot Johnsen voor AZ nog een prima kans over maar uiteindelijk hield Antwerp stand. Zo trekt het met een goed gevoel naar de terugwedstrijd, volgende week in het Koning Boudewijnstadion. 
Scoreverloop:
0-1 (38') Batubinsika, 1-1 (83') Boadu
Bijzonderheid:
Buta (Antwerp) krijgt een tweede gele kaart (72')

LEES OOK: Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

🚀

Rijft Antwerp de kwalificatie binnen?

Meest recent

Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

4
4
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

91
91
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

60
60
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

330
330
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

64
64
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

126
126
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

83
83
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

122
122
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

175
175
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

236
236
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

110
110
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

43
43
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

63
63
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

302
302
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

66
66
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

368
368
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

305
305
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

82
82
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

249
249
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

433
433
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

151
151
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

341
341
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

314
314
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

174
174

Meer sportnieuws