Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

354 stemmen
Antwerp heeft alle troefkaarten in handen na duur bevochten gelijkspel bij AZ

Zonder bezoekende supporters heeft Antwerp in Enschede een prima uitgangspositie veroverd in de laatste voorronde van de Europa League. The Great Old greep zijn momenten in Enschede en slikte uiteindelijk pas de gelijkmaker na een rode kaart van Buta.

Antwerp speelde voor het eerst in lange tijd nog eens Europees en stond op de rand van de poules in de Europa League. Daarvoor moest het wel nog voorbij één gevaarlijke klip, het Nederlandse AZ. Ex-Anderlecht coach Van den brom loodste de Nederlanders vorig jaar richting Europees voetbal maar is momenteel coach van FC Utrecht, Slot is zijn vervanger. Wegens schade aan het AFAS-stadion van AZ moesten de Alkmaarders uitwijken naar Enschede, daar waren slechts 4000 toeschouwers en geen bezoekende fans. Coach Bolöni wijzigde zijn elftal op een pak plaatsen in vergelijking met dit weekend, zo kwamen onder meer Bolat, Batubinsika en Rodrigues in de basis. Publiekslieveling Hairemans moest vrede nemen met een plek op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor de vinnige Stengs en de creatieve Idrissi.
Bezoekers hebben al voor de rust levensbelangrijke treffer beet
Antwerp begon niet onaardig in De Grolsch Veste maar liep na vijf minuten spelen al bijna op een dodelijke counter toen Boadu op de uitgekomen Bolat besloot. De bezoekers reageerden stevig met schoten van Juklerod en Refaelov, Bizot stond eveneens sterk te keepen. De wedstrijd ging prima over en weer, na twintig minuten spelen besloot de talentvolle Stengs na een knappe dribbel voorlangs. AZ drong nu stevig aan en iets voor er een halfuur gespeeld was schoot Boadu, nadat hij Bolat passeerde, vanuit een schuine hoek voorlangs. Het doelpunt viel tien minuten later echter aan de overkant toen Batubinsika na een afgeslagen hoekschop (op assist van Mbokani) van dichtbij raak trof: 0-1 en een droomscenario voor The Great Old bij de rust.

Antwerp vecht zich vlak voor de pauze naar een 0-1 voorsprong.
AZ vecht terug na zure rode kaart voor Antwerp
De bezoekers konden na de rust vanuit een figuurlijke zetel voetballen: geen doelpunt incasseren en regelmatig tegen prikken op de counter was de opdracht voor Antwerp. Die opdracht werd al na vijf minuten bijna tot in de perfectie uitgevoerd toen Refaelov na een fraaie aanval de paal trof, pech voor de ploeg van Bolöni. Aan de overzijde schoot Stengs in de handen van Bolat. AZ was nu opnieuw de betere ploeg en het had opnieuw pech toen Idrissi vanuit een schuine hoek de sterke Bolat op zijn weg vond. The Great Old had het niet onder de markt met een snedige thuisploeg en moest nog ruim een kwartier met een man minder verder toen Buta een domme tweede gele kaart pakte. De thuisploeg kreeg in de laatste tien minuten toch wat het verdiende toen Boadu van dichtbij de 1-1 voorbij een kansloze Bolat schoot. In een prangend slot schoot Johnsen voor AZ nog een prima kans over maar uiteindelijk hield Antwerp stand. Zo trekt het met een goed gevoel naar de terugwedstrijd, volgende week in het Koning Boudewijnstadion. 
Scoreverloop:
0-1 (38') Batubinsika, 1-1 (83') Boadu
Bijzonderheid:
Buta (Antwerp) krijgt een tweede gele kaart (72')

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

🚀

Rijft Antwerp de kwalificatie binnen?

Meest recent

'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

17
17
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

263
263
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

386
386
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

96
96
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

181
181
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

104
104
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

382
382
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

169
169
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

123
123
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

681
681
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

336
336
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

615
615
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

591
591
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

785
785
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

69
69
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

205
205
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

156
156
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

750
750
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

354
354
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

241
241
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

181
181
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

176
176
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

271
271
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

170
170
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

533
533

Meer sportnieuws