Hein wou smaakmakers Genk en Club naar Anderlecht halen

1904 stemmen
Hein wou smaakmakers Genk en Club naar Anderlecht halen

RSC Anderlecht is met 2 op 12 niet goed aan het seizoen begonnen en dat met opeenvolgende duels tegen de top vier van vorig seizoen in het vooruitzicht. Speler-manager Vincent Kompany kan echter op een pak krediet rekenen van zowel het bestuur als de supporters. Dat was bij een aantal van zijn voorgangers veel minder het geval.


Hein Vanhaezebrouck bijvoorbeeld, kreeg bij Paars-Wit heel wat kritiek over zich heen en werd na een goed jaar al afgedankt. De resultaten alsook het geleverde spel, lieten dan ook te wensen over. Nochtans had het ook heel anders kunnen lopen. Indien hij bijvoorbeeld een aantal van zijn gewenste transfers had gekregen.

Bij Het Nieuwsblad laat Vanhaezebrouck, tegenwoordig terug aan de slag als analist, immers weten dat hij twee huidige smaakmakers van KRC Genk en Club Brugge naar Anderlecht wou halen: Joseph Paintsil en Percy Tau. Bij die eerste speelde Genk echter korter op de bal en na een goed seizoen op huurbasis bij Ferencvaros, plukten de Limburgers hem weg bij zijn Ghanese club.

Tau kwam in ons land dan weer aan de oppervlakte bij Union, maar had zich eerder al getoond bij de nationale ploeg van Zuid-Afrika. Hij werd uit zijn geboorteland weggehaald door Brighton, dat hem meteen aan dochterclub Union verhuurde. De Brusselaars lieten hem tijdens de wintermercato van vorig seizoen echter niet vertrekken en deze zomer zag Club zijn kans schoon.

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Paintsil en Tau zouden basisspelers zijn bij het huidige RSCA ...

Meest recent

'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

9
9
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

113
113
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

173
173
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

52
52
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

183
183
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

210
210
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

192
192
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

382
382
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

157
157
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

87
87
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

216
216
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

70
70
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

146
146
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

64
64
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

143
143
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

255
255
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

615
615
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

255
255
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1020
1020
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

564
564
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1278
1278
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

115
115
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

293
293

Meer sportnieuws