Anderlecht mag dromen: "Kijk naar eerste seizoen Guardiola"

door
Anderlecht mag dromen:

Hoewel er zeker meer had kunnen inzitten, moeten we met 2 op 12 spreken van een gemiste start bij RSC Anderlecht. De kritiek op het vernieuwde project begint dan ook toe te nemen, steeds meer vraagtekens worden geplaatst bij de dubbelfunctie van speler-manager Vincent Kompany. Maar de Brusselaars moeten nog niet wanhopen.


Door de aanwezigheid van Kompany, maar ook Samir Nasir, Nacer Chadli en Kemar Roofe, wordt de slechte seizoensstart van Anderlecht inmiddels ook uitvoerig besproken in de Engelse media. Bij The Daily Mail pakte men woensdag bijvoorbeeld uit met een uitgebreide analyse van de situatie. En daar ziet men opvallend veel gelijkenissen met Pep Guardiola, de leermeester en inspiratiebron van Kompany.

Zo wijst men erop dat het ook bij de Spaanse meestercoach een tijdje duurde alvorens zijn filosofie aansloeg bij City. "Zijn eerste jaar in het Etihad Stadium verliep allesbehalve vlotjes. Bepaalde sterren gaven achteraf ook toe dat hij pas echt grip begon te krijgen tegen het einde van het seizoen. Kompany zijn parcours is opmerkelijk gelijkaardig. De spelers worden afgeschermd van publiekelijke kritiek en hij wijkt absoluut niet af van de speelwijze", klinkt het.

Guardiola kende echter wel een goede seizoensstart en begon zijn eerste jaar met zes opeenvolgende competitiezeges. Maar hij kon dan ook voortbouwen op de ploeg die de jaren daarvoor successen had geboekt onder Manuel Pellegrini. Bij RSCA moet Kompany helemaal opnieuw beginnen en het stellen met een pak minder kwaliteit, hij heeft dus uiteraard meer tijd nodig. Bij City bleef men echter ook geduldig toen Guardiola wat moeilijkheden kende in zijn eerste maanden, het resultaat is inmiddels bekend. Anderlecht mag dus zeker hopen op mooie toekomst, de vraag is echter wanneer die begint.

LEES OOK: 'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Denkt u dat RSCA dit seizoen nog gaat meedoen om de prijzen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

63
63
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

26
26
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

56
56
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

28
28
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

151
151
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

20
20
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

120
120
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

189
189
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

209
209
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

89
89
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

58
58
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

300
300
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

294
294
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

193
193
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

518
518
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

238
238
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

256
256
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

368
368
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

342
342

Meer sportnieuws