Anderlecht mag dromen: "Kijk naar eerste seizoen Guardiola"

door
Anderlecht mag dromen:

Hoewel er zeker meer had kunnen inzitten, moeten we met 2 op 12 spreken van een gemiste start bij RSC Anderlecht. De kritiek op het vernieuwde project begint dan ook toe te nemen, steeds meer vraagtekens worden geplaatst bij de dubbelfunctie van speler-manager Vincent Kompany. Maar de Brusselaars moeten nog niet wanhopen.


Door de aanwezigheid van Kompany, maar ook Samir Nasir, Nacer Chadli en Kemar Roofe, wordt de slechte seizoensstart van Anderlecht inmiddels ook uitvoerig besproken in de Engelse media. Bij The Daily Mail pakte men woensdag bijvoorbeeld uit met een uitgebreide analyse van de situatie. En daar ziet men opvallend veel gelijkenissen met Pep Guardiola, de leermeester en inspiratiebron van Kompany.

Zo wijst men erop dat het ook bij de Spaanse meestercoach een tijdje duurde alvorens zijn filosofie aansloeg bij City. "Zijn eerste jaar in het Etihad Stadium verliep allesbehalve vlotjes. Bepaalde sterren gaven achteraf ook toe dat hij pas echt grip begon te krijgen tegen het einde van het seizoen. Kompany zijn parcours is opmerkelijk gelijkaardig. De spelers worden afgeschermd van publiekelijke kritiek en hij wijkt absoluut niet af van de speelwijze", klinkt het.

Guardiola kende echter wel een goede seizoensstart en begon zijn eerste jaar met zes opeenvolgende competitiezeges. Maar hij kon dan ook voortbouwen op de ploeg die de jaren daarvoor successen had geboekt onder Manuel Pellegrini. Bij RSCA moet Kompany helemaal opnieuw beginnen en het stellen met een pak minder kwaliteit, hij heeft dus uiteraard meer tijd nodig. Bij City bleef men echter ook geduldig toen Guardiola wat moeilijkheden kende in zijn eerste maanden, het resultaat is inmiddels bekend. Anderlecht mag dus zeker hopen op mooie toekomst, de vraag is echter wanneer die begint.

LEES OOK: 'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Denkt u dat RSCA dit seizoen nog gaat meedoen om de prijzen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

43
43
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

213
213
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

174
174
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

291
291
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

361
361
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

156
156
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

291
291
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

942
942
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

740
740
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1063
1063

Meer sportnieuws