'Antwerp speelt donderdag in bijna leeg stadion'

616 stemmen
'Antwerp speelt donderdag in bijna leeg stadion'

De voorbije dagen waren ze bij Antwerp behoorlijk misnoegd, nadat de stad Enschede bekend maakte dat hun supporters donderdag niet welkom zijn voor de heenmatch van de Europa League tegen AZ. De Nederlanders vrezen immers voor rellen en dus vinden ze dat de veiligheid niet gegarandeerd kan worden.


Maar dat heeft als neveneffect dat Antwerp in een zo goed als leeg stadion zal spelen op donderdag. Vanuit Nederlandse hoek is er immers amper interesse in de match, want Het Laatste Nieuws weet dat AZ tot dusver nog maar 3.700 tickets verkocht heeft. In totaal zouden er zo'n 4.000 à 5.000 supporters verwacht worden. Aangezien het Grolsch Veste plaats heeft voor zo'n 30.000 mensen, zal het stadion dus zeer leeg ogen.

AZ-coach Arne Slot beseft dus dat zijn ploeg niet meteen een thuisvoordeel zal hebben. "Het statement in die zaak is dat we de beslissing van de burgemeester respecteren en al blij zijn dat we hier vandaag mogen trainen en morgen voetballen. Het wordt uniek, beide teams die hun thuiswedstrijd niet in hun eigen stadion afwerken. Daarom denk ik ook niet dat er iemand in het voordeel is. Als er nu één van beide clubs wel in zijn eigen stadion mocht spelen, was dat anders. Nu spelen we allebei twee keer op verplaatsing zoals ze dat zo mooi zeggen in België."

LEES OOK: Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Hadden de fans van Antwerp toegelaten moeten worden?

Meest recent

Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

20
20
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

147
147
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

54
54
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

147
147
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

554
554
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

433
433
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

83
83
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

204
204
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

744
744
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

110
110
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

201
201
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

205
205
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

547
547
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

476
476
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

923
923
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

324
324
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

511
511
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

303
303
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

191
191
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

436
436
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

523
523
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

111
111
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

348
348

Meer sportnieuws