Clement haalt zijn gelijk: "Zijn tactisch plannetje heeft geloond"

door
Clement haalt zijn gelijk:

Club Brugge heeft dinsdagavond een uitstekende zaak gedaan met het oog op kwalificatie voor de poules van de Champions League. Het won zijn heenmatch met 0-1 op het veld van LASK Linz en beschikt zo over uitstekende papieren om het volgende week in eigen huis af te maken. Philippe Clement maakte in zijn opstelling enkele verrassende keuzes en die pakten ook goed uit.


"Je kunt zeggen dat het tactische plannetje van Philippe Clement geloond heeft", zag ook Sporza-commentator Tom Boudeweel. "Met Openda centraal vooraan, die kon uitvallen naar links en rechts, had de coach van Club de meest kwieke, soepele en lichtvoetige spits opgesteld.  Zo had Clement het vooraf uitgetekend: hanteer de lange bal en zoek de ruimte in de rug van de Linz-defensie. Want dat was vooraf opgevallen: Linz staat altijd zeer hoog, waardoor er veel ruimte is. Daar heeft Club toch een paar keer van kunnen profiteren met de snelle jongens Openda, Dennis en Okereke."

"Het was dus een goeie keuze om met Openda te starten. En de defensie stond er ook, al was er niet zo veel keuze door het uitvallen van Mechele. Club Brugge en andere Belgische ploegen behalen weinig Europese uitoverwinningen, dus moet je dit resultaat gewoon koesteren. Club staat er veel beter voor dan vóór de heenmatch, al is dat geen garantie om zich volgende week nu eens makkelijk te plaatsen. Club beseft zelf ook dat als Linz alles of niets speelt - wat ze sowieso gaan doen - dat de Oostenrijkers dan alles kunnen plat lopen. Als je dan een goal slikt, kan alles weer vanaf 0 beginnen."

LEES OOK: ‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Zal Club Brugge het in eigen huis afmaken?

Meest recent

'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

5
5
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

89
89
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

70
70
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

77
77
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

87
87
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

102
102
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

96
96
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

70
70
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

225
225
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

355
355
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

151
151
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

191
191
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

253
253
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

448
448
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

271
271
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

88
88
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

805
805
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

234
234
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

267
267
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

239
239
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

109
109
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

70
70
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

570
570
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

260
260

Meer sportnieuws