Clement haalt zijn gelijk: "Zijn tactisch plannetje heeft geloond"

368 stemmen
Clement haalt zijn gelijk:

Club Brugge heeft dinsdagavond een uitstekende zaak gedaan met het oog op kwalificatie voor de poules van de Champions League. Het won zijn heenmatch met 0-1 op het veld van LASK Linz en beschikt zo over uitstekende papieren om het volgende week in eigen huis af te maken. Philippe Clement maakte in zijn opstelling enkele verrassende keuzes en die pakten ook goed uit.


"Je kunt zeggen dat het tactische plannetje van Philippe Clement geloond heeft", zag ook Sporza-commentator Tom Boudeweel. "Met Openda centraal vooraan, die kon uitvallen naar links en rechts, had de coach van Club de meest kwieke, soepele en lichtvoetige spits opgesteld.  Zo had Clement het vooraf uitgetekend: hanteer de lange bal en zoek de ruimte in de rug van de Linz-defensie. Want dat was vooraf opgevallen: Linz staat altijd zeer hoog, waardoor er veel ruimte is. Daar heeft Club toch een paar keer van kunnen profiteren met de snelle jongens Openda, Dennis en Okereke."

"Het was dus een goeie keuze om met Openda te starten. En de defensie stond er ook, al was er niet zo veel keuze door het uitvallen van Mechele. Club Brugge en andere Belgische ploegen behalen weinig Europese uitoverwinningen, dus moet je dit resultaat gewoon koesteren. Club staat er veel beter voor dan vóór de heenmatch, al is dat geen garantie om zich volgende week nu eens makkelijk te plaatsen. Club beseft zelf ook dat als Linz alles of niets speelt - wat ze sowieso gaan doen - dat de Oostenrijkers dan alles kunnen plat lopen. Als je dan een goal slikt, kan alles weer vanaf 0 beginnen."

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Zal Club Brugge het in eigen huis afmaken?

Meest recent

'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

7
7
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

116
116
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

14
14
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

79
79
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

50
50
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

199
199
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

106
106
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

47
47
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

495
495
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

205
205
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

103
103
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

120
120
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

172
172
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

490
490
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

138
138
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

149
149
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

190
190
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

242
242
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

257
257
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

201
201
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

449
449
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

88
88
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

556
556

Meer sportnieuws