Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

door
Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

Met een gecontesteerde strafschop na tien minuten spelen heeft Club Brugge een stevige optie genomen op de Champions League. In het Oostenrijkse Linz overleefde Club Brugge een vroege stormloop maar vergat het in een betere tweede helft om de kwalificatie al op zak te steken.

Club Brugge kon vanavond de deur richting de Champions League al stevig inbeuken als het een goed resultaat neerzette in het Oostenrijkse Linz. Op bezoek bij de Oostenrijkse nummer twee ging Blauw-Zwart op zoek naar minimum een gelijkspel, liefst gekruid met wat doelpunten. Coach Clement moest wat puzzelen aan zijn basiself: Mechele en Tau waren onbeschikbaar, in hun plaats speelden Deli(hij was wel op tijd wedstrijdfit) en Openda. Het was toch oppassen voor Linz, zij klopten in de vorige ronde nog Bazel( en die schakelden een ronde eerder PSV uit). Club was dus gewaarschuwd.

Club werd aangemoedigd door een 300-tal supporters.
Linz start furieus maar slikt dubieuze strafschop
De bezoekers begonnen enorm zwak en ontsnapten al na een minuut spelen aan een achterstand toen Ranftl een vrije schietkans hopeloos naast schoot. Een paar minuten later mikte Holland zijn kopbal naast na een prima aangesneden hoekschop. Linz toonde voorlopig veel meer dadendrang dan de ploeg van Philippe Clement en Klauss mikte na vijf minuten spelen de derde(!) kans voor de Oostenrijkers voorlangs. Aan de overzijde werd Openda (randje buitenspel) een paar minuten later aangetikt in de zestien meter, strafschop voor Blauw-Zwart en Vanaken pakte het cadeautje uit: 0-1 voor Club Brugge. LASK had het nu plots een pak moeilijker en pas iets voorbij het kwartier was er nog eens gevaar toen Michorl hoog over het doel van Mignolet schoot. Club kreeg iets voorbij het halfuur een prima mogelijkheid op de 0-2 toen Openda plots oog in oog verscheen met Schlager maar er niet in slaagde om hem te passeren. De thuisploeg kreeg voor de pauze nog één prima kans maar Holland kopte voorlangs. Zo mochten Clement en co na een matig eerste helft toch met een prima gevoel de rust in.

Club start moeizaam maar tegen de gang van het spel in trapt Vanaken de bezoekers op voorsprong.
Beter Club vergeet om kwalificatie al op zak te steken
De tweede helft begon al snel met een nieuw VAR-momentje, Openda werd (licht) in de rug aangelopen maar deze keer kreeg Club geen strafschop. De bezoekers begonnen nu prima en Dennis miste al vroeg een opgelegde kans na een prima assist van Okereke. Ook Vormer en opnieuw Openda geraakten voorlopig niet meer voorbij de sterk keepende Schlager. Linz was in de tweede helft voorlopig nergens en geraakte in een stilaan uitgeregend stadion aan geen kansen meer. Op een dik kwartier van het einde moest Mignolet eindelijk eens plat op een gekraakt schot van Klauss. Blauw-Zwart overleefde na de rust eenvoudig, mede dankzij een meesterlijk verdedigende Deli, die achterin zowat alle gevaar in de kiem smoorde. In het absolute slot miste invaller Rezaei nog een dot van een kans op de 0-2 maar in de lijn van zijn vorige prestaties faalde hij. Aan de overzijde trapte Otubanjo de laatste kans voorlangs. Zo heeft Club uiteindelijk wel een prima uitgangspositie te pakken maar zal toch het gevoel overheersen dat de kwalificatie nu al een feit moest zijn.
Scoreverloop:
0-1 (10') Vanaken (p)

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Pakt Club de kwalificatie?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

62
62
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

36
36
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

232
232
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

65
65
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

172
172
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

169
169
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

69
69
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

176
176
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

63
63
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

571
571
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

396
396
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

97
97
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

555
555
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

445
445
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

158
158
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

48
48
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

129
129
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

421
421
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

311
311
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws