Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

door
Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

Met een gecontesteerde strafschop na tien minuten spelen heeft Club Brugge een stevige optie genomen op de Champions League. In het Oostenrijkse Linz overleefde Club Brugge een vroege stormloop maar vergat het in een betere tweede helft om de kwalificatie al op zak te steken.

Club Brugge kon vanavond de deur richting de Champions League al stevig inbeuken als het een goed resultaat neerzette in het Oostenrijkse Linz. Op bezoek bij de Oostenrijkse nummer twee ging Blauw-Zwart op zoek naar minimum een gelijkspel, liefst gekruid met wat doelpunten. Coach Clement moest wat puzzelen aan zijn basiself: Mechele en Tau waren onbeschikbaar, in hun plaats speelden Deli(hij was wel op tijd wedstrijdfit) en Openda. Het was toch oppassen voor Linz, zij klopten in de vorige ronde nog Bazel( en die schakelden een ronde eerder PSV uit). Club was dus gewaarschuwd.

Club werd aangemoedigd door een 300-tal supporters.
Linz start furieus maar slikt dubieuze strafschop
De bezoekers begonnen enorm zwak en ontsnapten al na een minuut spelen aan een achterstand toen Ranftl een vrije schietkans hopeloos naast schoot. Een paar minuten later mikte Holland zijn kopbal naast na een prima aangesneden hoekschop. Linz toonde voorlopig veel meer dadendrang dan de ploeg van Philippe Clement en Klauss mikte na vijf minuten spelen de derde(!) kans voor de Oostenrijkers voorlangs. Aan de overzijde werd Openda (randje buitenspel) een paar minuten later aangetikt in de zestien meter, strafschop voor Blauw-Zwart en Vanaken pakte het cadeautje uit: 0-1 voor Club Brugge. LASK had het nu plots een pak moeilijker en pas iets voorbij het kwartier was er nog eens gevaar toen Michorl hoog over het doel van Mignolet schoot. Club kreeg iets voorbij het halfuur een prima mogelijkheid op de 0-2 toen Openda plots oog in oog verscheen met Schlager maar er niet in slaagde om hem te passeren. De thuisploeg kreeg voor de pauze nog één prima kans maar Holland kopte voorlangs. Zo mochten Clement en co na een matig eerste helft toch met een prima gevoel de rust in.

Club start moeizaam maar tegen de gang van het spel in trapt Vanaken de bezoekers op voorsprong.
Beter Club vergeet om kwalificatie al op zak te steken
De tweede helft begon al snel met een nieuw VAR-momentje, Openda werd (licht) in de rug aangelopen maar deze keer kreeg Club geen strafschop. De bezoekers begonnen nu prima en Dennis miste al vroeg een opgelegde kans na een prima assist van Okereke. Ook Vormer en opnieuw Openda geraakten voorlopig niet meer voorbij de sterk keepende Schlager. Linz was in de tweede helft voorlopig nergens en geraakte in een stilaan uitgeregend stadion aan geen kansen meer. Op een dik kwartier van het einde moest Mignolet eindelijk eens plat op een gekraakt schot van Klauss. Blauw-Zwart overleefde na de rust eenvoudig, mede dankzij een meesterlijk verdedigende Deli, die achterin zowat alle gevaar in de kiem smoorde. In het absolute slot miste invaller Rezaei nog een dot van een kans op de 0-2 maar in de lijn van zijn vorige prestaties faalde hij. Aan de overzijde trapte Otubanjo de laatste kans voorlangs. Zo heeft Club uiteindelijk wel een prima uitgangspositie te pakken maar zal toch het gevoel overheersen dat de kwalificatie nu al een feit moest zijn.
Scoreverloop:
0-1 (10') Vanaken (p)

LEES OOK: ‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Pakt Club de kwalificatie?

Meest recent

‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

308
308
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

107
107
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

28
28
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

182
182
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

148
148
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

105
105
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

131
131
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

99
99
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

195
195
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

18
18
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

285
285
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

395
395
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

351
351
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

79
79
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

454
454
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

263
263
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

377
377
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

92
92
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

195
195
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

100
100
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

201
201
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

72
72
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

59
59
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

218
218
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184

Meer sportnieuws