Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

door
Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

Met een gecontesteerde strafschop na tien minuten spelen heeft Club Brugge een stevige optie genomen op de Champions League. In het Oostenrijkse Linz overleefde Club Brugge een vroege stormloop maar vergat het in een betere tweede helft om de kwalificatie al op zak te steken.

Club Brugge kon vanavond de deur richting de Champions League al stevig inbeuken als het een goed resultaat neerzette in het Oostenrijkse Linz. Op bezoek bij de Oostenrijkse nummer twee ging Blauw-Zwart op zoek naar minimum een gelijkspel, liefst gekruid met wat doelpunten. Coach Clement moest wat puzzelen aan zijn basiself: Mechele en Tau waren onbeschikbaar, in hun plaats speelden Deli(hij was wel op tijd wedstrijdfit) en Openda. Het was toch oppassen voor Linz, zij klopten in de vorige ronde nog Bazel( en die schakelden een ronde eerder PSV uit). Club was dus gewaarschuwd.

Club werd aangemoedigd door een 300-tal supporters.
Linz start furieus maar slikt dubieuze strafschop
De bezoekers begonnen enorm zwak en ontsnapten al na een minuut spelen aan een achterstand toen Ranftl een vrije schietkans hopeloos naast schoot. Een paar minuten later mikte Holland zijn kopbal naast na een prima aangesneden hoekschop. Linz toonde voorlopig veel meer dadendrang dan de ploeg van Philippe Clement en Klauss mikte na vijf minuten spelen de derde(!) kans voor de Oostenrijkers voorlangs. Aan de overzijde werd Openda (randje buitenspel) een paar minuten later aangetikt in de zestien meter, strafschop voor Blauw-Zwart en Vanaken pakte het cadeautje uit: 0-1 voor Club Brugge. LASK had het nu plots een pak moeilijker en pas iets voorbij het kwartier was er nog eens gevaar toen Michorl hoog over het doel van Mignolet schoot. Club kreeg iets voorbij het halfuur een prima mogelijkheid op de 0-2 toen Openda plots oog in oog verscheen met Schlager maar er niet in slaagde om hem te passeren. De thuisploeg kreeg voor de pauze nog één prima kans maar Holland kopte voorlangs. Zo mochten Clement en co na een matig eerste helft toch met een prima gevoel de rust in.

Club start moeizaam maar tegen de gang van het spel in trapt Vanaken de bezoekers op voorsprong.
Beter Club vergeet om kwalificatie al op zak te steken
De tweede helft begon al snel met een nieuw VAR-momentje, Openda werd (licht) in de rug aangelopen maar deze keer kreeg Club geen strafschop. De bezoekers begonnen nu prima en Dennis miste al vroeg een opgelegde kans na een prima assist van Okereke. Ook Vormer en opnieuw Openda geraakten voorlopig niet meer voorbij de sterk keepende Schlager. Linz was in de tweede helft voorlopig nergens en geraakte in een stilaan uitgeregend stadion aan geen kansen meer. Op een dik kwartier van het einde moest Mignolet eindelijk eens plat op een gekraakt schot van Klauss. Blauw-Zwart overleefde na de rust eenvoudig, mede dankzij een meesterlijk verdedigende Deli, die achterin zowat alle gevaar in de kiem smoorde. In het absolute slot miste invaller Rezaei nog een dot van een kans op de 0-2 maar in de lijn van zijn vorige prestaties faalde hij. Aan de overzijde trapte Otubanjo de laatste kans voorlangs. Zo heeft Club uiteindelijk wel een prima uitgangspositie te pakken maar zal toch het gevoel overheersen dat de kwalificatie nu al een feit moest zijn.
Scoreverloop:
0-1 (10') Vanaken (p)

LEES OOK: 'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Pakt Club de kwalificatie?

Meest recent

STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

24
24
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

100
100
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

78
78
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

24
24
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

74
74
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

134
134
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

48
48
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

171
171
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

53
53
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

72
72
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

190
190
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

56
56
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

702
702
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

369
369
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

43
43
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

376
376
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

388
388
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

129
129
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

174
174
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

288
288
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

233
233
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

243
243
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

839
839

Meer sportnieuws