Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

door
Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

Met een gecontesteerde strafschop na tien minuten spelen heeft Club Brugge een stevige optie genomen op de Champions League. In het Oostenrijkse Linz overleefde Club Brugge een vroege stormloop maar vergat het in een betere tweede helft om de kwalificatie al op zak te steken.

Club Brugge kon vanavond de deur richting de Champions League al stevig inbeuken als het een goed resultaat neerzette in het Oostenrijkse Linz. Op bezoek bij de Oostenrijkse nummer twee ging Blauw-Zwart op zoek naar minimum een gelijkspel, liefst gekruid met wat doelpunten. Coach Clement moest wat puzzelen aan zijn basiself: Mechele en Tau waren onbeschikbaar, in hun plaats speelden Deli(hij was wel op tijd wedstrijdfit) en Openda. Het was toch oppassen voor Linz, zij klopten in de vorige ronde nog Bazel( en die schakelden een ronde eerder PSV uit). Club was dus gewaarschuwd.

Club werd aangemoedigd door een 300-tal supporters.
Linz start furieus maar slikt dubieuze strafschop
De bezoekers begonnen enorm zwak en ontsnapten al na een minuut spelen aan een achterstand toen Ranftl een vrije schietkans hopeloos naast schoot. Een paar minuten later mikte Holland zijn kopbal naast na een prima aangesneden hoekschop. Linz toonde voorlopig veel meer dadendrang dan de ploeg van Philippe Clement en Klauss mikte na vijf minuten spelen de derde(!) kans voor de Oostenrijkers voorlangs. Aan de overzijde werd Openda (randje buitenspel) een paar minuten later aangetikt in de zestien meter, strafschop voor Blauw-Zwart en Vanaken pakte het cadeautje uit: 0-1 voor Club Brugge. LASK had het nu plots een pak moeilijker en pas iets voorbij het kwartier was er nog eens gevaar toen Michorl hoog over het doel van Mignolet schoot. Club kreeg iets voorbij het halfuur een prima mogelijkheid op de 0-2 toen Openda plots oog in oog verscheen met Schlager maar er niet in slaagde om hem te passeren. De thuisploeg kreeg voor de pauze nog één prima kans maar Holland kopte voorlangs. Zo mochten Clement en co na een matig eerste helft toch met een prima gevoel de rust in.

Club start moeizaam maar tegen de gang van het spel in trapt Vanaken de bezoekers op voorsprong.
Beter Club vergeet om kwalificatie al op zak te steken
De tweede helft begon al snel met een nieuw VAR-momentje, Openda werd (licht) in de rug aangelopen maar deze keer kreeg Club geen strafschop. De bezoekers begonnen nu prima en Dennis miste al vroeg een opgelegde kans na een prima assist van Okereke. Ook Vormer en opnieuw Openda geraakten voorlopig niet meer voorbij de sterk keepende Schlager. Linz was in de tweede helft voorlopig nergens en geraakte in een stilaan uitgeregend stadion aan geen kansen meer. Op een dik kwartier van het einde moest Mignolet eindelijk eens plat op een gekraakt schot van Klauss. Blauw-Zwart overleefde na de rust eenvoudig, mede dankzij een meesterlijk verdedigende Deli, die achterin zowat alle gevaar in de kiem smoorde. In het absolute slot miste invaller Rezaei nog een dot van een kans op de 0-2 maar in de lijn van zijn vorige prestaties faalde hij. Aan de overzijde trapte Otubanjo de laatste kans voorlangs. Zo heeft Club uiteindelijk wel een prima uitgangspositie te pakken maar zal toch het gevoel overheersen dat de kwalificatie nu al een feit moest zijn.
Scoreverloop:
0-1 (10') Vanaken (p)

LEES OOK: 'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Pakt Club de kwalificatie?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

85
85
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

56
56
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

29
29
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

77
77
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

202
202
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

46
46
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

132
132
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

68
68
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

471
471
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

289
289
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

264
264
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

267
267
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

507
507
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

269
269
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

54
54
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

172
172
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

571
571
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

61
61
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

525
525
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

152
152

Meer sportnieuws