Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

door
Club neemt stevige optie op Champions League na gecontesteerde zege in Linz

Met een gecontesteerde strafschop na tien minuten spelen heeft Club Brugge een stevige optie genomen op de Champions League. In het Oostenrijkse Linz overleefde Club Brugge een vroege stormloop maar vergat het in een betere tweede helft om de kwalificatie al op zak te steken.

Club Brugge kon vanavond de deur richting de Champions League al stevig inbeuken als het een goed resultaat neerzette in het Oostenrijkse Linz. Op bezoek bij de Oostenrijkse nummer twee ging Blauw-Zwart op zoek naar minimum een gelijkspel, liefst gekruid met wat doelpunten. Coach Clement moest wat puzzelen aan zijn basiself: Mechele en Tau waren onbeschikbaar, in hun plaats speelden Deli(hij was wel op tijd wedstrijdfit) en Openda. Het was toch oppassen voor Linz, zij klopten in de vorige ronde nog Bazel( en die schakelden een ronde eerder PSV uit). Club was dus gewaarschuwd.

Club werd aangemoedigd door een 300-tal supporters.
Linz start furieus maar slikt dubieuze strafschop
De bezoekers begonnen enorm zwak en ontsnapten al na een minuut spelen aan een achterstand toen Ranftl een vrije schietkans hopeloos naast schoot. Een paar minuten later mikte Holland zijn kopbal naast na een prima aangesneden hoekschop. Linz toonde voorlopig veel meer dadendrang dan de ploeg van Philippe Clement en Klauss mikte na vijf minuten spelen de derde(!) kans voor de Oostenrijkers voorlangs. Aan de overzijde werd Openda (randje buitenspel) een paar minuten later aangetikt in de zestien meter, strafschop voor Blauw-Zwart en Vanaken pakte het cadeautje uit: 0-1 voor Club Brugge. LASK had het nu plots een pak moeilijker en pas iets voorbij het kwartier was er nog eens gevaar toen Michorl hoog over het doel van Mignolet schoot. Club kreeg iets voorbij het halfuur een prima mogelijkheid op de 0-2 toen Openda plots oog in oog verscheen met Schlager maar er niet in slaagde om hem te passeren. De thuisploeg kreeg voor de pauze nog één prima kans maar Holland kopte voorlangs. Zo mochten Clement en co na een matig eerste helft toch met een prima gevoel de rust in.

Club start moeizaam maar tegen de gang van het spel in trapt Vanaken de bezoekers op voorsprong.
Beter Club vergeet om kwalificatie al op zak te steken
De tweede helft begon al snel met een nieuw VAR-momentje, Openda werd (licht) in de rug aangelopen maar deze keer kreeg Club geen strafschop. De bezoekers begonnen nu prima en Dennis miste al vroeg een opgelegde kans na een prima assist van Okereke. Ook Vormer en opnieuw Openda geraakten voorlopig niet meer voorbij de sterk keepende Schlager. Linz was in de tweede helft voorlopig nergens en geraakte in een stilaan uitgeregend stadion aan geen kansen meer. Op een dik kwartier van het einde moest Mignolet eindelijk eens plat op een gekraakt schot van Klauss. Blauw-Zwart overleefde na de rust eenvoudig, mede dankzij een meesterlijk verdedigende Deli, die achterin zowat alle gevaar in de kiem smoorde. In het absolute slot miste invaller Rezaei nog een dot van een kans op de 0-2 maar in de lijn van zijn vorige prestaties faalde hij. Aan de overzijde trapte Otubanjo de laatste kans voorlangs. Zo heeft Club uiteindelijk wel een prima uitgangspositie te pakken maar zal toch het gevoel overheersen dat de kwalificatie nu al een feit moest zijn.
Scoreverloop:
0-1 (10') Vanaken (p)

LEES OOK: Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Pakt Club de kwalificatie?

Meest recent

Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

0
0
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

52
52
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

47
47
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

26
26
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

24
24
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

143
143
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

283
283
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

183
183
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

113
113
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

316
316
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

180
180
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

324
324
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

155
155
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

84
84
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

615
615
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

293
293
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

688
688
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

475
475
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

299
299
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

185
185
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

147
147
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

105
105
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

73
73
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

179
179

Meer sportnieuws