Referee Department geeft belachelijke uitleg voor penaltyfase Vormer

door
Referee Department geeft belachelijke uitleg voor penaltyfase Vormer

Club Brugge liep afgelopen vrijdag tegen zijn eerste puntenverlies van het nieuwe seizoen aan. Tegen KAS Eupen bleef Blauw-Zwart verrassend steken op 0-0, al had die score er anders kunnen en misschien wel moeten uitzien. Zo werd de thuisploeg begin tweede helft een penalty onthouden.


Eupen-verdediger Menno Koch trok Ruud Vormer immers neer in de zestien, terwijl de aanvoerder van Club anders in staat was geweest om de bal te spelen. Scheidsrechter Bram Van Driessche liet echter begaan en tot ieders verbazing greep ook VAR niet in. Nochtans was de fout in herhaling vrij duidelijk te zien.

Inmiddels heeft ook het Referee Department de situatie beoordeeld. Men vindt dat Van Driessche de bal wel degelijk op de stip had moeten leggen. "Omdat de verdediger een risico nam met zijn actie, hij keek ook niet naar de bal. Het PRD (Professional Referee Department) raadt in deze fase dan ook een strafschop aan."

Maar bij de uitleg waarom de VAR niet ingreep, gaat men helemaal de mist in. "We verwachten in deze situatie géén VAR-interventie want de scheidsrechter stond in een goede positie om de fase te zien. En hij kreeg bovendien feedback van zijn assistent die ook in de juiste positie stond om de actie te beoordelen", klinkt het.

Wij dachten nochtans dat de videoref net in het leven was geroepen om dit soort fases te beoordelen. Analist Geert De Vlieger is dan ook duidelijk. "Met andere woorden: we gooien de VAR in de vuilbak", klinkt het scherp op Twitter.

Beoordeel de fase zelf nog een keer:

LEES OOK: Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

Indien de VAR hier niet mag corrigeren, kunnen ze hem beter terug afschaffen ...

Meest recent

Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

51
51
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

134
134
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

86
86
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

38
38
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

88
88
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

57
57
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

294
294
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

38
38
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

57
57
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

198
198
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

73
73
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

419
419
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

239
239
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

111
111
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

347
347
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

71
71
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

36
36
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

183
183
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

240
240
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

211
211
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

964
964
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

188
188

Meer sportnieuws