Referee Department geeft belachelijke uitleg voor penaltyfase Vormer

1782
Referee Department geeft belachelijke uitleg voor penaltyfase Vormer

Club Brugge liep afgelopen vrijdag tegen zijn eerste puntenverlies van het nieuwe seizoen aan. Tegen KAS Eupen bleef Blauw-Zwart verrassend steken op 0-0, al had die score er anders kunnen en misschien wel moeten uitzien. Zo werd de thuisploeg begin tweede helft een penalty onthouden.


Eupen-verdediger Menno Koch trok Ruud Vormer immers neer in de zestien, terwijl de aanvoerder van Club anders in staat was geweest om de bal te spelen. Scheidsrechter Bram Van Driessche liet echter begaan en tot ieders verbazing greep ook VAR niet in. Nochtans was de fout in herhaling vrij duidelijk te zien.

Inmiddels heeft ook het Referee Department de situatie beoordeeld. Men vindt dat Van Driessche de bal wel degelijk op de stip had moeten leggen. "Omdat de verdediger een risico nam met zijn actie, hij keek ook niet naar de bal. Het PRD (Professional Referee Department) raadt in deze fase dan ook een strafschop aan."

Maar bij de uitleg waarom de VAR niet ingreep, gaat men helemaal de mist in. "We verwachten in deze situatie géén VAR-interventie want de scheidsrechter stond in een goede positie om de fase te zien. En hij kreeg bovendien feedback van zijn assistent die ook in de juiste positie stond om de actie te beoordelen", klinkt het.

Wij dachten nochtans dat de videoref net in het leven was geroepen om dit soort fases te beoordelen. Analist Geert De Vlieger is dan ook duidelijk. "Met andere woorden: we gooien de VAR in de vuilbak", klinkt het scherp op Twitter.

Beoordeel de fase zelf nog een keer:

LEES OOK: Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Indien de VAR hier niet mag corrigeren, kunnen ze hem beter terug afschaffen ...

Meest recent

Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

0
0
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

39
39
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

21
21
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

99
99
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

39
39
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

118
118
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

52
52
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

86
86
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

267
267
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

146
146
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

89
89
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

22
22
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

403
403
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

206
206
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

223
223
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

203
203
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

562
562
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

91
91
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

617
617
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

76
76
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

448
448
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

88
88

Meer sportnieuws