Referee Department geeft belachelijke uitleg voor penaltyfase Vormer

1782 stemmen
Referee Department geeft belachelijke uitleg voor penaltyfase Vormer

Club Brugge liep afgelopen vrijdag tegen zijn eerste puntenverlies van het nieuwe seizoen aan. Tegen KAS Eupen bleef Blauw-Zwart verrassend steken op 0-0, al had die score er anders kunnen en misschien wel moeten uitzien. Zo werd de thuisploeg begin tweede helft een penalty onthouden.


Eupen-verdediger Menno Koch trok Ruud Vormer immers neer in de zestien, terwijl de aanvoerder van Club anders in staat was geweest om de bal te spelen. Scheidsrechter Bram Van Driessche liet echter begaan en tot ieders verbazing greep ook VAR niet in. Nochtans was de fout in herhaling vrij duidelijk te zien.

Inmiddels heeft ook het Referee Department de situatie beoordeeld. Men vindt dat Van Driessche de bal wel degelijk op de stip had moeten leggen. "Omdat de verdediger een risico nam met zijn actie, hij keek ook niet naar de bal. Het PRD (Professional Referee Department) raadt in deze fase dan ook een strafschop aan."

Maar bij de uitleg waarom de VAR niet ingreep, gaat men helemaal de mist in. "We verwachten in deze situatie géén VAR-interventie want de scheidsrechter stond in een goede positie om de fase te zien. En hij kreeg bovendien feedback van zijn assistent die ook in de juiste positie stond om de actie te beoordelen", klinkt het.

Wij dachten nochtans dat de videoref net in het leven was geroepen om dit soort fases te beoordelen. Analist Geert De Vlieger is dan ook duidelijk. "Met andere woorden: we gooien de VAR in de vuilbak", klinkt het scherp op Twitter.

Beoordeel de fase zelf nog een keer:

LEES OOK: Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Indien de VAR hier niet mag corrigeren, kunnen ze hem beter terug afschaffen ...

Meest recent

Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

8
8
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

13
13
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

47
47
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

39
39
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

246
246
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

502
502
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

278
278
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

280
280
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

264
264
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

35
35
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

216
216
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

230
230
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

37
37
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

82
82
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

191
191
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

869
869
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

188
188
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

224
224
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

216
216
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

306
306
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55

Meer sportnieuws