TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club droomt van nieuwe megastunt, Genk wil de jackpot'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club droomt van nieuwe megastunt, Genk wil de jackpot'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zoekt nog steeds naar een controlerende middenvelder en zou daarvoor opnieuw een spraakmakende piste volgen. Volgens analist Gilles De Bilde doet de naam van Victor Wanyama immers de ronde bij de vice-kampioen. Die is op overschot bij Tottenham en daar zou Club van willen profiteren. Een transfer lijkt wel pas aan de orde mits kwalificatie voor de poulefase van de Champions League. Sofyan Amrabat staat dan weer op vertrekken. Volgens verschillende Italiaanse bronnen is er een akkoord gevonden met Hellas Verona over een huurbeurt met aankoopoptie.

De kans bestaat dat KRC Genk deze zomer nog afscheid moet nemen van Sander Berge en Ally Samatta. Al schrikken de Limburgers geïnteresseerde ploegen wel af met hun vraagprijs. Volgens Het Laatste Nieuws moet de Noorse middenvelder maar liefst 25 miljoen euro kosten, terwijl de goaltjesdief een prijskaartje van 16 miljoen euro rond zijn nek heeft hangen. Het is nog maar de vraag welke club dit kan/wil betalen, zeker nu de Engelse markt gesloten is.

AA Gent stond erg dicht bij de komst van Uche Agbo. De Buffalo's hadden een akkoord met Standard en er lag een vierjarig contract op de Nigeriaanse middenvelder te wachten. Toch zou de transfer nu in het water zijn gevallen. Agbo zou volgens La Dernière Heure gefaald zijn voor zijn medische en fysieke proeven. Een transfer is daarmee definitief van de baan, Gent gaat allicht elders op zoek naar een nieuwe middenvelder.

KV Kortrijk rondde de komst van Faïz Selemani af, maar die transfer krijgt nu een staartje. Union meent immers dat de Kerels de speler op onreglementaire wijze hebben gecontacteerd en gaan nu juridische stappen ondernemen. Ondertussen zou KVK ook werk maken van een nieuwe spits. De 19-jarige Shot Fraser Thornby wordt mogelijk een seizoen gehuurd van Everton FC.

BUITENLAND
Real Madrid zou nadrukkelijk aandringen op de komst van Neymar, maar de concurrentie geeft niet op. Ook FC Barcelona is naar verluidt nog in de race en zou een voorstel hebben gedaan over een huurbeurt met verplichte aankoopoptie. Globo Esporte meldt dan weer dat ook Juventus een optie blijft. PSG zou namelijk op Paulo Dybala mikken als vervanger en dus lijkt een ruilconstructie mogelijk.

Alexis Sanchez zou nu echt wel dichtbij een transfer naar Inter staan. Volgens Italiaanse media zou de medische keuring zelfs dinsdag al gebeuren, waarna de laatste details zouden kunnen worden afgerond. Romelu Lukaku zou de Chileen alvast graag zien komen. Naar verluidt stimuleerde hij zijn ploegmaat van bij Manchester United zelfs om dezelfde transfer als hem te maken.

Liverpool zou de blessure van Alisson Becker willen opvangen met een verrassende transfer. Bij The Daily Mirror weet men namelijk dat de club er serieus over nadenkt om Michel Vorm een contract van korte duur te geven. De Nederlandse ex-goalie van Tottenham zit momenteel zonder werkgever. De Reds hebben met Adrien Lopez wel een tweede keeper, maar als er iets met hem gebeurt is de situatie pas echt rampzalig.

LEES OOK: 'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

Indien u adviseur van Neymar was, welke club zou u hem aanraden?

Meest recent

Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

13
13
Club Brugge door tegen Atlético? Dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

13
13
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

11
11
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

215
215
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

202
202
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

32
32
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

428
428
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

499
499
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

151
151
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

285
285
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

364
364
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

85
85
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

67
67
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

75
75
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

258
258
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

261
261
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

117
117
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

380
380
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

588
588
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

280
280
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

143
143
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

111
111
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1312
1312
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

494
494

Meer sportnieuws