'Anderlecht heeft oplossing bij de hand, bestuur ligt dwars'

door
'Anderlecht heeft oplossing bij de hand, bestuur ligt dwars'

Met een povere 2 op 12 staat RSC Anderlecht er momenteel niet goed voor in het klassement, zeker nu de recordkampioen het in de komende matchen achtereenvolgens opneemt tegen de top vier van vorig seizoen. Het voetbal is bij momenten nochtans bijzonder aangenaam om te zien. Maar bij de minste tegenslag loopt het al snel fout.


De ploeg kan dus zeker nog wat extra ervaring en mentaliteit gebruiken om de focus te bewaren bij een tegendoelpunt of andere terugslag. Maar ook extra kwaliteit is welgekomen. Bijvoorbeeld een vaste controleur op het middenveld die fungeert als verbindingsschijf tussen aanval en verdediging. Iemand die bovendien voor duelkracht en recuperatievermogen zorgt. Peter Zulj viel al door de mand op deze positie, Sambi Lokonga is nog maar net fit en Sieben Dewaele heeft duidelijk het potentieel, maar moet onder meer nog fysiek stappen zetten.

Volgens Het Nieuwsblad is de oplossing nochtans nabij, zo vraagt de krant zich af waarom Adrien Trebel niet opnieuw gebruikt wordt. Die liet in de voorbereiding nog een goede indruk achter, maar kwijnt sindsdien weg buiten de wedstrijdselectie. Dat de club hem wil verkopen is één ding, maar hem op een zijspoor duwen komen zijn transferkansen niet ten goede. Integendeel. Hem in afwachting tot een transfer toch op te stellen lijkt voor alle partijen zelfs het beste. Of het bestuur daar echter mee akkoord gaat, valt te betwijfelen. Voorlopig was men in ieder geval niet van plan om toegevingen te doen.

LEES OOK: 'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Trebel verdient een nieuwe kans bij RSCA ...

Meest recent

Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

7
7
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

181
181
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

188
188
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

58
58
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

66
66
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

83
83
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

88
88
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

147
147
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

333
333
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

153
153
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

340
340
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

163
163
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

97
97
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

77
77
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

546
546
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

126
126
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

129
129
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

157
157
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

201
201
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

99
99
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

101
101
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

79
79
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

184
184

Meer sportnieuws