Uitgestelde matchen krijgen staartje: "Wij worden gestraft"

door
Uitgestelde matchen krijgen staartje:

Club Brugge, Royal Antwerp FC en AA Gent spelen in de komende twee weken voor een plekje in de Europese groepsfase. Om hun kansen te doen toenemen werd beslist om hun competitieduels van komend weekend op een andere datum af te werken. Maar niet iedereen gaat daarmee akkoord.


Gent en Antwerp namen het komend weekend tegen mekaar op, daar zijn dus geen problemen. Club ging normaal echter op bezoek bij Charleroi en de Carolo's gaan niet akkoord met de ingreep van de Pro League. "Het is een unilaterale beslissing van de Pro League, die bovendien niet heel elegant is. Meer kan ik op dit moment ook niet zeggen. Ik vind dat er een akkoord moet zijn tussen de twee betrokken clubs. Er wordt ons om een gunst gevraagd, zo zie ik het toch. Wij zijn als club ook totaal niet betrokken", stelt Charleroi-manager Mehdi Bayat bij Sporza.

Bayat, die tevens voorzitter van de KBVB is en dus in een lastig parket zit wat dat betreft, vindt dat er bij het maken van de beslissing geen gehoor is gegeven aan de wensen van zijn club. "Antwerp en AA Gent hebben het geluk dat ze toevallig tegen elkaar spelen komend weekend. Het is dan ook hun recht om te vragen hun onderlinge wedstrijd te verplaatsen. Wij worden nu gestraft. Ik vind dat er op zijn minst naar ons moet geluisterd worden om de juiste datum te vinden."

Charleroi kreeg de beslissing overigens te horen vlak voor de partij tegen Zulte Waregem (3-1-nederlaag) van maandagavond. Ook dat vindt Bayat niet kunnen. "Ook de timing is niet heel leuk. Een paar uur voor de wedstrijd tegen Zulte Waregem krijgen we dit nieuws te horen. Dat was niet goed voor de concentratie van mijn team. Ik zeg niet dat we daardoor verloren hebben, maar het is niet heel elegant van de Pro League."

LEES OOK: ‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Vindt u het een goede zaak dat de matchen werden uitgesteld?

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

29
29
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

109
109
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

141
141
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

32
32
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

221
221
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

92
92
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

210
210
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

310
310
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

251
251
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

432
432
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

200
200
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

157
157
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

111
111
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

158
158
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

85
85
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

264
264
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

614
614
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

72
72
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

128
128
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

197
197
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

354
354
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

111
111
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

330
330

Meer sportnieuws