Uitgestelde matchen krijgen staartje: "Wij worden gestraft"

door
Uitgestelde matchen krijgen staartje:

Club Brugge, Royal Antwerp FC en AA Gent spelen in de komende twee weken voor een plekje in de Europese groepsfase. Om hun kansen te doen toenemen werd beslist om hun competitieduels van komend weekend op een andere datum af te werken. Maar niet iedereen gaat daarmee akkoord.


Gent en Antwerp namen het komend weekend tegen mekaar op, daar zijn dus geen problemen. Club ging normaal echter op bezoek bij Charleroi en de Carolo's gaan niet akkoord met de ingreep van de Pro League. "Het is een unilaterale beslissing van de Pro League, die bovendien niet heel elegant is. Meer kan ik op dit moment ook niet zeggen. Ik vind dat er een akkoord moet zijn tussen de twee betrokken clubs. Er wordt ons om een gunst gevraagd, zo zie ik het toch. Wij zijn als club ook totaal niet betrokken", stelt Charleroi-manager Mehdi Bayat bij Sporza.

Bayat, die tevens voorzitter van de KBVB is en dus in een lastig parket zit wat dat betreft, vindt dat er bij het maken van de beslissing geen gehoor is gegeven aan de wensen van zijn club. "Antwerp en AA Gent hebben het geluk dat ze toevallig tegen elkaar spelen komend weekend. Het is dan ook hun recht om te vragen hun onderlinge wedstrijd te verplaatsen. Wij worden nu gestraft. Ik vind dat er op zijn minst naar ons moet geluisterd worden om de juiste datum te vinden."

Charleroi kreeg de beslissing overigens te horen vlak voor de partij tegen Zulte Waregem (3-1-nederlaag) van maandagavond. Ook dat vindt Bayat niet kunnen. "Ook de timing is niet heel leuk. Een paar uur voor de wedstrijd tegen Zulte Waregem krijgen we dit nieuws te horen. Dat was niet goed voor de concentratie van mijn team. Ik zeg niet dat we daardoor verloren hebben, maar het is niet heel elegant van de Pro League."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Vindt u het een goede zaak dat de matchen werden uitgesteld?

Meest recent

STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

2
2
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

25
25
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

17
17
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

115
115
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

23
23
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

58
58
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

321
321
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

165
165
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

71
71
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

215
215
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

293
293
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

244
244
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

443
443
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

393
393
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

150
150
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

89
89
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

86
86
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

90
90
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

92
92
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

160
160
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

167
167
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

207
207
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

396
396

Meer sportnieuws