Uitgestelde matchen krijgen staartje: "Wij worden gestraft"

door
Uitgestelde matchen krijgen staartje:

Club Brugge, Royal Antwerp FC en AA Gent spelen in de komende twee weken voor een plekje in de Europese groepsfase. Om hun kansen te doen toenemen werd beslist om hun competitieduels van komend weekend op een andere datum af te werken. Maar niet iedereen gaat daarmee akkoord.


Gent en Antwerp namen het komend weekend tegen mekaar op, daar zijn dus geen problemen. Club ging normaal echter op bezoek bij Charleroi en de Carolo's gaan niet akkoord met de ingreep van de Pro League. "Het is een unilaterale beslissing van de Pro League, die bovendien niet heel elegant is. Meer kan ik op dit moment ook niet zeggen. Ik vind dat er een akkoord moet zijn tussen de twee betrokken clubs. Er wordt ons om een gunst gevraagd, zo zie ik het toch. Wij zijn als club ook totaal niet betrokken", stelt Charleroi-manager Mehdi Bayat bij Sporza.

Bayat, die tevens voorzitter van de KBVB is en dus in een lastig parket zit wat dat betreft, vindt dat er bij het maken van de beslissing geen gehoor is gegeven aan de wensen van zijn club. "Antwerp en AA Gent hebben het geluk dat ze toevallig tegen elkaar spelen komend weekend. Het is dan ook hun recht om te vragen hun onderlinge wedstrijd te verplaatsen. Wij worden nu gestraft. Ik vind dat er op zijn minst naar ons moet geluisterd worden om de juiste datum te vinden."

Charleroi kreeg de beslissing overigens te horen vlak voor de partij tegen Zulte Waregem (3-1-nederlaag) van maandagavond. Ook dat vindt Bayat niet kunnen. "Ook de timing is niet heel leuk. Een paar uur voor de wedstrijd tegen Zulte Waregem krijgen we dit nieuws te horen. Dat was niet goed voor de concentratie van mijn team. Ik zeg niet dat we daardoor verloren hebben, maar het is niet heel elegant van de Pro League."

LEES OOK: Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

Vindt u het een goede zaak dat de matchen werden uitgesteld?

Meest recent

'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

31
31
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

18
18
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

83
83
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

63
63
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

73
73
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

60
60
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

154
154
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

57
57
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

119
119
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1078
1078
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

58
58
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

65
65
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

460
460
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

214
214
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

114
114
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

144
144
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

131
131
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1013
1013
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

123
123
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

368
368
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

858
858
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

129
129
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

85
85

Meer sportnieuws