Berahino en co leiden Zulte Waregem naar knappe zes op zes

door
Berahino en co leiden Zulte Waregem naar knappe zes op zes

Zulte Waregem was met twee opeenvolgende nederlagen aan het seizoen begonnen, maar inmiddels hebben de West-Vlamingen zich herpakt. Een week na de zege op het veld van KRC Genk, haalde Essevee het nu ook voor eigen volk van Charleroi. Topaanwinst Saïdo Berahino was opnieuw van goudwaarde met een belangrijk doelpunt.


De aanvangsfase was niet bepaald spectaculair, Niane en Berahino zagen aan elke zijde een poging over vliegen. Na een halfuurtje voerde de thuisploeg het tempo wat omhoog en dat leverde meteen ook wat op. Larin lokte een lichte strafschop uit, aanvoerder De fauw nam zijn verantwoordelijkheid op en faalde niet. De 1-0-was ook meteen de ruststand na een povere eerste helft.

Meteen na de pauze verkocht Berahino de Carolo's een tweede uppercut. Na een counter scoorde de topaanwinst alweer zijn tweede treffer in evenveel duels. De reactie van Charleroi volgde wel vrij snel, Nurio trof echter de paal. In de 65ste minuut wist invaller Morioka ook de aansluitingstreffer op het bord te zetten. Al mocht die evengoed op naam van een grabbelende Bossut komen.

Zo moest Essevee toch nog even bibberen, maar in het uiterste slot nam Oberlin alle twijfels weg. De huurling van FC Basel wist zijn eerste bij Zulte Waregem al na enkele minuten speeltijd achter zijn naam te schrijven. Charleroi leed zo zijn eerste nederlaag van het seizoen, de thuisploeg klimt weer weg uit de kelder van het klassement.

Scoreverloop:
1-0 (31') Davy De fauw
2-0 (48') Saido Berahino
2-1 (65') Ryota Morioka
3-1 (90') Dimitri Oberlin

LEES OOK: 'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

🚀

Dit Zulte Waregem gaat nog meestrijden om PO I ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

72
72
'Grote kuis in Genk: 12 (!) spelers richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

79
79
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

224
224
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

334
334
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

94
94
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

99
99
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

32
32
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

17
17
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

42
42
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

59
59
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

132
132
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

91
91
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

223
223
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

230
230
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

60
60
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

212
212
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

208
208
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

325
325
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

92
92
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

376
376
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

206
206
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

495
495

Meer sportnieuws