Union reageert geschokt en verklaart KV Kortrijk de oorlog

1037 stemmen
Union reageert geschokt en verklaart KV Kortrijk de oorlog

KV Kortrijk pakte maandag uit met een fraaie transfer en kondigde de komst van Faïz Selemani officieel aan. De smaakmaker uit 1B komt over kan Union Sint-Gillis en tekende in het Guldensporenstadion een contract van drie seizoenen. Maar deze transfer krijgt nu nog een serieus staartje.


Nadat hij zijn maatjes Percy Tau en Youssouf Niakaté eerder deze zomer al zag vertrekken, had ook Selemani zijn zinnen gezet op een stap hogerop. Er werd echter maar geen akkoord gevonden met Union en vorige week escaleerde de situatie een eerste keer. Selemani mocht niet langer meetrainen met de A-kern en werd zelfs door een viertal security-agenten van de oefenvelden gehouden. Union liet vervolgens weten dat een gesprek had plaatsgevonden en daarmee leken de plooien gladgestreken.

Maar nu laaien de gemoederen opnieuw hoog op. Union bleek immers totaal niet op de hoogte van zijn verhuis naar KVK en viel uit de lucht bij de officiële aankondiging van de Kerels. "Union heeft met ongeloof de aankondiging van KV Kortrijk gelezen waarin het Faiz Selemani, speler van RUSG, aankondigt als inkomende transfer. De club ontving afgelopen dagen ernstige aanwijzingen van rechtstreekse contacten tussen het KVK Bestuur alsook haar trainer met RUSG speler Faiz Selemani ondanks dit door de FIFA ten strengste verboden is", klinkt het op de clubwebsite.

JURIDISCHE STAPPEN
CEO Philippe Bormans verklaart KVK dan ook de oorlog en laat verstaan dat Union juridische stappen zal ondernemen. "Wij zullen het hier uiteraard niet bij laten en bekijken met onze raadsmensen welke noodzakelijke stappen zullen ondernomen worden bij de Jupiler Pro League, de KBVB en de FIFA. Zonder in te gaan op de kern van de zaak is het bijzonder verontrustend dat een club, geleid door een bestuurslid van zowel de KBVB als de Pro League, zich vergrijpt aan zulke praktijken. Het imago en de geloofwaardigheid van het Belgisch voetbal krijgt opnieuw een zware deuk."

LEES OOK: KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

De Pro League moet KVK bestraffen ...

Meest recent

"Puur voetbal" - Alderweireld prijst één Duivel in buitenland

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

1
1
Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

14
14
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

31
31
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

391
391
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

99
99
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

284
284
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

154
154
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

245
245
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

182
182
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1048
1048
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

80
80
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

427
427
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

252
252
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

656
656
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

751
751
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

83
83
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

167
167
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

801
801
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

96
96
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

173
173
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125

Meer sportnieuws