Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

1595
Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

Club Brugge wist de Oekraïense topclub Dinamo Kiev te verslaan in de voorlaatste kwalificatieronde van de Champions League. Om effectief de groepsronde te bereiken van het kampioenenbal moet Blauw-Zwart eerst nog LASK Linz uitschakelen. Op papier zijn de Oostenrijkers een haalbare kaart, maar een walk in the park wordt het allerminst.

LIFTPLOEG, RUNNER-UP, CHAMPIONS LEAGUE

Pas sinds 2017 komt LASK uit in de Oostenrijkse Bundesliga, terwijl het drie jaar eerder nog speelde in de Regionalliga - de derde hoogste voetbaldivisie. De laatste nationale titel dateerde van 1965, en ook op Europees vlak was LASK lang geen hoogvlieger. Tot daar het summiere en weinig spectaculair verleden van de voormalige liftploeg. Sinds enkele jaren is men in de derde grootste stad van Oostenrijk echter een andere koers ingeslagen.

LAK is in Europa geen klinkende naam zoals Dinamo Kiev maar daar om zijn de Zwart-Witten zeker geen gemakkelijke tegenstander. Gestaag groeit de impact van LASK op het Oostenrijkse voetballandschap. In 2017-2018 eindigde de promovendus meteen op de vierde plaats in de Oostenrijkse Bundesliga en mocht het zich bijgevolg opmaken voor de tweede kwalificatieronde van de Europa League. Het Noorse Lillestrom werd daarbij uitgeschakeld, maar in de derde kwalificatieronde was de Turkse topclub Besiktas te sterk. Logisch.



Vorig seizoen bleef LASK evolueren en was het zelfs de runner-up in de nationale competitie, waarbij grootmacht RB Salzburg kampioen werd. Dankzij die onverhoopte maar knappe tweede plaats mocht LAK zich voor het eerst opmaken voor de kwalificatierondes voor de Champions League. Stap per stap...

In de derde kwalificatieronde van het kampioenenbal lootte LAK een 'haalbare' maar niet te onderschatten kaart. FC Basel is een vaste klant in het Europese bekervoetbal, maar de Zwitserse opleidingsclub is ook niet elk jaar top. Desondanks slaagde Basel erin om PSV Eindhoven uit te schakelen in de voorgaande ronde, wat toch geen kleine club is. Gedreven op enthousiasme en met een tomeloze inzet slaagde LASK erin om de Zwitsers uit te schakelen, en dat met twee overwinningen: 1-2 in Basel en 3-1 voor eigen publiek.

OOSTENRIJKS GEKKENHUIS

Meer dan 14.000 LASK-supporters schreeuwden hun ploeg richting de historische laatste kwalificatieronde van de Champions League. Dankzij deze kwalificatie is de club nu al gegarandeerd van Europees voetbal. Bij verlies wordt het de groepsfase van de Europa League, bij winst wachten de vetpotten van de Champions League. Hoe dan ook is het nu al een win-win situatie voor LASK.

Naast de lucratieve inkomsten kijkt de achterban vooral uit naar het aanhoren van de legendarische Champions League-hymne. Die Schwarz-Weißen bewegen zich momenteel voort op een eindeloos enthousiasme: in Europa valt er namelijk niets meer te verliezen, er kan alleen nog maar méér gewonnen worden.

Tegen Basel was de invloed van de fans al duidelijk merkbaar. In een ware heksenketel schreeuwden de LASK-supporters hun ploeg naar een nieuwe overwinning. Dit LASK leeft op een wolk, want ook in de Bundesliga zet de club een ongeslagen parcours neer. Na drie opeenvolgende overwinningen - met geen enkel tegendoelpunt - werd de vierde competitiewedstrijd gelijkgespeeld tegen FC Tirol. Desondanks blijft de club in het spoor van het almachtige RB Salzburg. 

DE COACH: VALERIEN ISMAËL



Waar liggen de sterktes dan van LASK? Uitgesproken vedetten heeft het ervaren team niet, maar dé drijvende kracht is trainer Valérien Ismaël, vorig seizoen nog genoemd als kandidaat-trainer bij Cercle Brugge. De gewezen verdediger van Bayern München was tot nog toe geen geslaagde hoofdcoach, zijn passages bij Hannover II, Wolfsburg II, FC Nürnberg, VfL Wolfsburg en Apollon Smyrnis waren geen onverdeelde successen. 

Maar sinds zijn aanstelling bij LASK deze zomer verloor hij nog geen enkele wedstrijd: slechts één keer werd gelijkgespeeld, alle andere wedstrijden werden gewonnen. Naast zijn hoofdtaak als trainer is Ismaël ook sportief manager van LASK. In Oostenrijk wordt Ismaël ook gezien als de grote architect van het huidige succes. Vooral zijn positieve ingesteldheid en goede verstandhouding met de fans vallen op. Vooral dat laatste was voor de Fransman belangrijk. Wat als het seizoensbegin nu eens zou tegenvallen?

ONGESLAGEN IN EUROPA EN OOSTENRIJK

Het was een ongegronde vrees, want dit LASK maakt indruk. De club is ongeslagen in Oostenrijk en won twee weken geleden als eerste Oostenrijkse club op Zwitsers grondgebied in 29 jaar tijd - de derde overwinning ooit van een Oostenrijkse club in Zwitserland. De sterkte van LASK ligt vooral in het collectief, aangestuurd door een hoge pressing en ervaren spelers. 

Ondanks al dat enthousiasme is men ervan overtuigd dat LASK de underdog wordt tegen Club Brugge; FC Basel wordt in Oostenrijk lager ingeschat dan de West-Vlamingen, vooral op voetballend en sportief vlak. Basel speelde namelijk erg fysiek voetbal en bij momenten zelfs onsportief, de club maakte zich niet populair in Oostenrijk. Daar vraagt men zich echter ook af hoe sterk Club Brugge voor de dag zal komen, en vooral hoe Blauw-Zwart zal voetballen tegen het doorgaans hoge pressingsvoetbal van trainer Ismaël.



Het zal dinsdag duidelijk worden, wanneer LASK voor eigen publiek Club Brugge partij geeft. Het wordt voor de mannen van Philippe Clement zeker geen sinecure tegen een LASK in vorm, voor duizenden uitzinnige supporters die allemaal deel willen uitmaken van de clubgeschiedenis, zijnde de kwalificatie voor de Champions League. 

LEES OOK: Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Zal Club Brugge LASK uitschakelen?

Meest recent

Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

170
170
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

109
109
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

241
241
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

81
81
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

26
26
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

93
93
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

416
416
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

106
106
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

251
251
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

489
489
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

122
122
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

403
403
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

292
292
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

446
446
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

336
336
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

157
157
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

101
101
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

618
618
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

245
245
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

412
412
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

804
804
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

114
114
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

87
87
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

115
115

Meer sportnieuws