Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

1595
Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

Club Brugge wist de Oekraïense topclub Dinamo Kiev te verslaan in de voorlaatste kwalificatieronde van de Champions League. Om effectief de groepsronde te bereiken van het kampioenenbal moet Blauw-Zwart eerst nog LASK Linz uitschakelen. Op papier zijn de Oostenrijkers een haalbare kaart, maar een walk in the park wordt het allerminst.

LIFTPLOEG, RUNNER-UP, CHAMPIONS LEAGUE

Pas sinds 2017 komt LASK uit in de Oostenrijkse Bundesliga, terwijl het drie jaar eerder nog speelde in de Regionalliga - de derde hoogste voetbaldivisie. De laatste nationale titel dateerde van 1965, en ook op Europees vlak was LASK lang geen hoogvlieger. Tot daar het summiere en weinig spectaculair verleden van de voormalige liftploeg. Sinds enkele jaren is men in de derde grootste stad van Oostenrijk echter een andere koers ingeslagen.

LAK is in Europa geen klinkende naam zoals Dinamo Kiev maar daar om zijn de Zwart-Witten zeker geen gemakkelijke tegenstander. Gestaag groeit de impact van LASK op het Oostenrijkse voetballandschap. In 2017-2018 eindigde de promovendus meteen op de vierde plaats in de Oostenrijkse Bundesliga en mocht het zich bijgevolg opmaken voor de tweede kwalificatieronde van de Europa League. Het Noorse Lillestrom werd daarbij uitgeschakeld, maar in de derde kwalificatieronde was de Turkse topclub Besiktas te sterk. Logisch.



Vorig seizoen bleef LASK evolueren en was het zelfs de runner-up in de nationale competitie, waarbij grootmacht RB Salzburg kampioen werd. Dankzij die onverhoopte maar knappe tweede plaats mocht LAK zich voor het eerst opmaken voor de kwalificatierondes voor de Champions League. Stap per stap...

In de derde kwalificatieronde van het kampioenenbal lootte LAK een 'haalbare' maar niet te onderschatten kaart. FC Basel is een vaste klant in het Europese bekervoetbal, maar de Zwitserse opleidingsclub is ook niet elk jaar top. Desondanks slaagde Basel erin om PSV Eindhoven uit te schakelen in de voorgaande ronde, wat toch geen kleine club is. Gedreven op enthousiasme en met een tomeloze inzet slaagde LASK erin om de Zwitsers uit te schakelen, en dat met twee overwinningen: 1-2 in Basel en 3-1 voor eigen publiek.

OOSTENRIJKS GEKKENHUIS

Meer dan 14.000 LASK-supporters schreeuwden hun ploeg richting de historische laatste kwalificatieronde van de Champions League. Dankzij deze kwalificatie is de club nu al gegarandeerd van Europees voetbal. Bij verlies wordt het de groepsfase van de Europa League, bij winst wachten de vetpotten van de Champions League. Hoe dan ook is het nu al een win-win situatie voor LASK.

Naast de lucratieve inkomsten kijkt de achterban vooral uit naar het aanhoren van de legendarische Champions League-hymne. Die Schwarz-Weißen bewegen zich momenteel voort op een eindeloos enthousiasme: in Europa valt er namelijk niets meer te verliezen, er kan alleen nog maar méér gewonnen worden.

Tegen Basel was de invloed van de fans al duidelijk merkbaar. In een ware heksenketel schreeuwden de LASK-supporters hun ploeg naar een nieuwe overwinning. Dit LASK leeft op een wolk, want ook in de Bundesliga zet de club een ongeslagen parcours neer. Na drie opeenvolgende overwinningen - met geen enkel tegendoelpunt - werd de vierde competitiewedstrijd gelijkgespeeld tegen FC Tirol. Desondanks blijft de club in het spoor van het almachtige RB Salzburg. 

DE COACH: VALERIEN ISMAËL



Waar liggen de sterktes dan van LASK? Uitgesproken vedetten heeft het ervaren team niet, maar dé drijvende kracht is trainer Valérien Ismaël, vorig seizoen nog genoemd als kandidaat-trainer bij Cercle Brugge. De gewezen verdediger van Bayern München was tot nog toe geen geslaagde hoofdcoach, zijn passages bij Hannover II, Wolfsburg II, FC Nürnberg, VfL Wolfsburg en Apollon Smyrnis waren geen onverdeelde successen. 

Maar sinds zijn aanstelling bij LASK deze zomer verloor hij nog geen enkele wedstrijd: slechts één keer werd gelijkgespeeld, alle andere wedstrijden werden gewonnen. Naast zijn hoofdtaak als trainer is Ismaël ook sportief manager van LASK. In Oostenrijk wordt Ismaël ook gezien als de grote architect van het huidige succes. Vooral zijn positieve ingesteldheid en goede verstandhouding met de fans vallen op. Vooral dat laatste was voor de Fransman belangrijk. Wat als het seizoensbegin nu eens zou tegenvallen?

ONGESLAGEN IN EUROPA EN OOSTENRIJK

Het was een ongegronde vrees, want dit LASK maakt indruk. De club is ongeslagen in Oostenrijk en won twee weken geleden als eerste Oostenrijkse club op Zwitsers grondgebied in 29 jaar tijd - de derde overwinning ooit van een Oostenrijkse club in Zwitserland. De sterkte van LASK ligt vooral in het collectief, aangestuurd door een hoge pressing en ervaren spelers. 

Ondanks al dat enthousiasme is men ervan overtuigd dat LASK de underdog wordt tegen Club Brugge; FC Basel wordt in Oostenrijk lager ingeschat dan de West-Vlamingen, vooral op voetballend en sportief vlak. Basel speelde namelijk erg fysiek voetbal en bij momenten zelfs onsportief, de club maakte zich niet populair in Oostenrijk. Daar vraagt men zich echter ook af hoe sterk Club Brugge voor de dag zal komen, en vooral hoe Blauw-Zwart zal voetballen tegen het doorgaans hoge pressingsvoetbal van trainer Ismaël.



Het zal dinsdag duidelijk worden, wanneer LASK voor eigen publiek Club Brugge partij geeft. Het wordt voor de mannen van Philippe Clement zeker geen sinecure tegen een LASK in vorm, voor duizenden uitzinnige supporters die allemaal deel willen uitmaken van de clubgeschiedenis, zijnde de kwalificatie voor de Champions League. 

LEES OOK: Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Zal Club Brugge LASK uitschakelen?

Meest recent

Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

21
21
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

26
26
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

130
130
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

105
105
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

97
97
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

38
38
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

43
43
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

70
70
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

160
160
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

279
279
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

44
44
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

482
482
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

170
170
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

465
465
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

84
84
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

679
679
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

116
116
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

275
275
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

357
357
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

37
37
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

572
572
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

383
383
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

721
721
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

347
347

Meer sportnieuws