Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

1595
Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

Club Brugge wist de Oekraïense topclub Dinamo Kiev te verslaan in de voorlaatste kwalificatieronde van de Champions League. Om effectief de groepsronde te bereiken van het kampioenenbal moet Blauw-Zwart eerst nog LASK Linz uitschakelen. Op papier zijn de Oostenrijkers een haalbare kaart, maar een walk in the park wordt het allerminst.

LIFTPLOEG, RUNNER-UP, CHAMPIONS LEAGUE

Pas sinds 2017 komt LASK uit in de Oostenrijkse Bundesliga, terwijl het drie jaar eerder nog speelde in de Regionalliga - de derde hoogste voetbaldivisie. De laatste nationale titel dateerde van 1965, en ook op Europees vlak was LASK lang geen hoogvlieger. Tot daar het summiere en weinig spectaculair verleden van de voormalige liftploeg. Sinds enkele jaren is men in de derde grootste stad van Oostenrijk echter een andere koers ingeslagen.

LAK is in Europa geen klinkende naam zoals Dinamo Kiev maar daar om zijn de Zwart-Witten zeker geen gemakkelijke tegenstander. Gestaag groeit de impact van LASK op het Oostenrijkse voetballandschap. In 2017-2018 eindigde de promovendus meteen op de vierde plaats in de Oostenrijkse Bundesliga en mocht het zich bijgevolg opmaken voor de tweede kwalificatieronde van de Europa League. Het Noorse Lillestrom werd daarbij uitgeschakeld, maar in de derde kwalificatieronde was de Turkse topclub Besiktas te sterk. Logisch.



Vorig seizoen bleef LASK evolueren en was het zelfs de runner-up in de nationale competitie, waarbij grootmacht RB Salzburg kampioen werd. Dankzij die onverhoopte maar knappe tweede plaats mocht LAK zich voor het eerst opmaken voor de kwalificatierondes voor de Champions League. Stap per stap...

In de derde kwalificatieronde van het kampioenenbal lootte LAK een 'haalbare' maar niet te onderschatten kaart. FC Basel is een vaste klant in het Europese bekervoetbal, maar de Zwitserse opleidingsclub is ook niet elk jaar top. Desondanks slaagde Basel erin om PSV Eindhoven uit te schakelen in de voorgaande ronde, wat toch geen kleine club is. Gedreven op enthousiasme en met een tomeloze inzet slaagde LASK erin om de Zwitsers uit te schakelen, en dat met twee overwinningen: 1-2 in Basel en 3-1 voor eigen publiek.

OOSTENRIJKS GEKKENHUIS

Meer dan 14.000 LASK-supporters schreeuwden hun ploeg richting de historische laatste kwalificatieronde van de Champions League. Dankzij deze kwalificatie is de club nu al gegarandeerd van Europees voetbal. Bij verlies wordt het de groepsfase van de Europa League, bij winst wachten de vetpotten van de Champions League. Hoe dan ook is het nu al een win-win situatie voor LASK.

Naast de lucratieve inkomsten kijkt de achterban vooral uit naar het aanhoren van de legendarische Champions League-hymne. Die Schwarz-Weißen bewegen zich momenteel voort op een eindeloos enthousiasme: in Europa valt er namelijk niets meer te verliezen, er kan alleen nog maar méér gewonnen worden.

Tegen Basel was de invloed van de fans al duidelijk merkbaar. In een ware heksenketel schreeuwden de LASK-supporters hun ploeg naar een nieuwe overwinning. Dit LASK leeft op een wolk, want ook in de Bundesliga zet de club een ongeslagen parcours neer. Na drie opeenvolgende overwinningen - met geen enkel tegendoelpunt - werd de vierde competitiewedstrijd gelijkgespeeld tegen FC Tirol. Desondanks blijft de club in het spoor van het almachtige RB Salzburg. 

DE COACH: VALERIEN ISMAËL



Waar liggen de sterktes dan van LASK? Uitgesproken vedetten heeft het ervaren team niet, maar dé drijvende kracht is trainer Valérien Ismaël, vorig seizoen nog genoemd als kandidaat-trainer bij Cercle Brugge. De gewezen verdediger van Bayern München was tot nog toe geen geslaagde hoofdcoach, zijn passages bij Hannover II, Wolfsburg II, FC Nürnberg, VfL Wolfsburg en Apollon Smyrnis waren geen onverdeelde successen. 

Maar sinds zijn aanstelling bij LASK deze zomer verloor hij nog geen enkele wedstrijd: slechts één keer werd gelijkgespeeld, alle andere wedstrijden werden gewonnen. Naast zijn hoofdtaak als trainer is Ismaël ook sportief manager van LASK. In Oostenrijk wordt Ismaël ook gezien als de grote architect van het huidige succes. Vooral zijn positieve ingesteldheid en goede verstandhouding met de fans vallen op. Vooral dat laatste was voor de Fransman belangrijk. Wat als het seizoensbegin nu eens zou tegenvallen?

ONGESLAGEN IN EUROPA EN OOSTENRIJK

Het was een ongegronde vrees, want dit LASK maakt indruk. De club is ongeslagen in Oostenrijk en won twee weken geleden als eerste Oostenrijkse club op Zwitsers grondgebied in 29 jaar tijd - de derde overwinning ooit van een Oostenrijkse club in Zwitserland. De sterkte van LASK ligt vooral in het collectief, aangestuurd door een hoge pressing en ervaren spelers. 

Ondanks al dat enthousiasme is men ervan overtuigd dat LASK de underdog wordt tegen Club Brugge; FC Basel wordt in Oostenrijk lager ingeschat dan de West-Vlamingen, vooral op voetballend en sportief vlak. Basel speelde namelijk erg fysiek voetbal en bij momenten zelfs onsportief, de club maakte zich niet populair in Oostenrijk. Daar vraagt men zich echter ook af hoe sterk Club Brugge voor de dag zal komen, en vooral hoe Blauw-Zwart zal voetballen tegen het doorgaans hoge pressingsvoetbal van trainer Ismaël.



Het zal dinsdag duidelijk worden, wanneer LASK voor eigen publiek Club Brugge partij geeft. Het wordt voor de mannen van Philippe Clement zeker geen sinecure tegen een LASK in vorm, voor duizenden uitzinnige supporters die allemaal deel willen uitmaken van de clubgeschiedenis, zijnde de kwalificatie voor de Champions League. 

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Zal Club Brugge LASK uitschakelen?

Meest recent

Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

6
6
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

37
37
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

23
23
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

34
34
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

64
64
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

90
90
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

38
38
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

65
65
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

42
42
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

162
162
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

152
152
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

122
122
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

17
17
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

4
4
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

162
162
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

72
72
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

61
61
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

310
310
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

116
116
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

62
62
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

88
88
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

79
79
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

185
185
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

52
52

Meer sportnieuws