Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

door
Champions League nog ver weg voor Club: LASK geen hapklare brok

Club Brugge wist de Oekraïense topclub Dinamo Kiev te verslaan in de voorlaatste kwalificatieronde van de Champions League. Om effectief de groepsronde te bereiken van het kampioenenbal moet Blauw-Zwart eerst nog LASK Linz uitschakelen. Op papier zijn de Oostenrijkers een haalbare kaart, maar een walk in the park wordt het allerminst.

LIFTPLOEG, RUNNER-UP, CHAMPIONS LEAGUE

Pas sinds 2017 komt LASK uit in de Oostenrijkse Bundesliga, terwijl het drie jaar eerder nog speelde in de Regionalliga - de derde hoogste voetbaldivisie. De laatste nationale titel dateerde van 1965, en ook op Europees vlak was LASK lang geen hoogvlieger. Tot daar het summiere en weinig spectaculair verleden van de voormalige liftploeg. Sinds enkele jaren is men in de derde grootste stad van Oostenrijk echter een andere koers ingeslagen.

LAK is in Europa geen klinkende naam zoals Dinamo Kiev maar daar om zijn de Zwart-Witten zeker geen gemakkelijke tegenstander. Gestaag groeit de impact van LASK op het Oostenrijkse voetballandschap. In 2017-2018 eindigde de promovendus meteen op de vierde plaats in de Oostenrijkse Bundesliga en mocht het zich bijgevolg opmaken voor de tweede kwalificatieronde van de Europa League. Het Noorse Lillestrom werd daarbij uitgeschakeld, maar in de derde kwalificatieronde was de Turkse topclub Besiktas te sterk. Logisch.



Vorig seizoen bleef LASK evolueren en was het zelfs de runner-up in de nationale competitie, waarbij grootmacht RB Salzburg kampioen werd. Dankzij die onverhoopte maar knappe tweede plaats mocht LAK zich voor het eerst opmaken voor de kwalificatierondes voor de Champions League. Stap per stap...

In de derde kwalificatieronde van het kampioenenbal lootte LAK een 'haalbare' maar niet te onderschatten kaart. FC Basel is een vaste klant in het Europese bekervoetbal, maar de Zwitserse opleidingsclub is ook niet elk jaar top. Desondanks slaagde Basel erin om PSV Eindhoven uit te schakelen in de voorgaande ronde, wat toch geen kleine club is. Gedreven op enthousiasme en met een tomeloze inzet slaagde LASK erin om de Zwitsers uit te schakelen, en dat met twee overwinningen: 1-2 in Basel en 3-1 voor eigen publiek.

OOSTENRIJKS GEKKENHUIS

Meer dan 14.000 LASK-supporters schreeuwden hun ploeg richting de historische laatste kwalificatieronde van de Champions League. Dankzij deze kwalificatie is de club nu al gegarandeerd van Europees voetbal. Bij verlies wordt het de groepsfase van de Europa League, bij winst wachten de vetpotten van de Champions League. Hoe dan ook is het nu al een win-win situatie voor LASK.

Naast de lucratieve inkomsten kijkt de achterban vooral uit naar het aanhoren van de legendarische Champions League-hymne. Die Schwarz-Weißen bewegen zich momenteel voort op een eindeloos enthousiasme: in Europa valt er namelijk niets meer te verliezen, er kan alleen nog maar méér gewonnen worden.

Tegen Basel was de invloed van de fans al duidelijk merkbaar. In een ware heksenketel schreeuwden de LASK-supporters hun ploeg naar een nieuwe overwinning. Dit LASK leeft op een wolk, want ook in de Bundesliga zet de club een ongeslagen parcours neer. Na drie opeenvolgende overwinningen - met geen enkel tegendoelpunt - werd de vierde competitiewedstrijd gelijkgespeeld tegen FC Tirol. Desondanks blijft de club in het spoor van het almachtige RB Salzburg. 

DE COACH: VALERIEN ISMAËL



Waar liggen de sterktes dan van LASK? Uitgesproken vedetten heeft het ervaren team niet, maar dé drijvende kracht is trainer Valérien Ismaël, vorig seizoen nog genoemd als kandidaat-trainer bij Cercle Brugge. De gewezen verdediger van Bayern München was tot nog toe geen geslaagde hoofdcoach, zijn passages bij Hannover II, Wolfsburg II, FC Nürnberg, VfL Wolfsburg en Apollon Smyrnis waren geen onverdeelde successen. 

Maar sinds zijn aanstelling bij LASK deze zomer verloor hij nog geen enkele wedstrijd: slechts één keer werd gelijkgespeeld, alle andere wedstrijden werden gewonnen. Naast zijn hoofdtaak als trainer is Ismaël ook sportief manager van LASK. In Oostenrijk wordt Ismaël ook gezien als de grote architect van het huidige succes. Vooral zijn positieve ingesteldheid en goede verstandhouding met de fans vallen op. Vooral dat laatste was voor de Fransman belangrijk. Wat als het seizoensbegin nu eens zou tegenvallen?

ONGESLAGEN IN EUROPA EN OOSTENRIJK

Het was een ongegronde vrees, want dit LASK maakt indruk. De club is ongeslagen in Oostenrijk en won twee weken geleden als eerste Oostenrijkse club op Zwitsers grondgebied in 29 jaar tijd - de derde overwinning ooit van een Oostenrijkse club in Zwitserland. De sterkte van LASK ligt vooral in het collectief, aangestuurd door een hoge pressing en ervaren spelers. 

Ondanks al dat enthousiasme is men ervan overtuigd dat LASK de underdog wordt tegen Club Brugge; FC Basel wordt in Oostenrijk lager ingeschat dan de West-Vlamingen, vooral op voetballend en sportief vlak. Basel speelde namelijk erg fysiek voetbal en bij momenten zelfs onsportief, de club maakte zich niet populair in Oostenrijk. Daar vraagt men zich echter ook af hoe sterk Club Brugge voor de dag zal komen, en vooral hoe Blauw-Zwart zal voetballen tegen het doorgaans hoge pressingsvoetbal van trainer Ismaël.



Het zal dinsdag duidelijk worden, wanneer LASK voor eigen publiek Club Brugge partij geeft. Het wordt voor de mannen van Philippe Clement zeker geen sinecure tegen een LASK in vorm, voor duizenden uitzinnige supporters die allemaal deel willen uitmaken van de clubgeschiedenis, zijnde de kwalificatie voor de Champions League. 

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Zal Club Brugge LASK uitschakelen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

83
83
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

29
29
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

21
21
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

45
45
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

128
128
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

109
109
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

33
33
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

76
76
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

150
150
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

48
48
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

156
156
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

86
86
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

76
76
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

70
70
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

66
66
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

190
190
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

232
232
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

155
155
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

76
76
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

233
233
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

498
498
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

70
70
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

403
403
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

97
97
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

67
67
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

512
512

Meer sportnieuws