STEM NU: Wie van deze 3 was voor u dé uitblinker van speelronde 4?

door
STEM NU: Wie van deze 3 was voor u dé uitblinker van speelronde 4?

Na vier speeldagen is nu ook Club Brugge het maximum van de punten kwijt, waardoor het de koppositie voortaan verrassend moet delen met KV Mechelen. Vanavond staat er met Zulte Waregem-Charleroi wel nog een laatste wedstrijd op het programma, en dus is het voetbalweekend nog niet volledig afgerond. Toch doen wij graag nu al drie suggesties voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Ilombe MBOYO (KV Kortrijk)
We hadden hier ook voor Hervé Kagé of Abdul Ajagun kunnen kiezen, want samen wist het drietal tegen Anderlecht perfect te doen wat de tien spelers van KV Mechelen een week eerder niet lukte: tegenprikken op de counter. De man die dat alles met zijn prima omgezette strafschop kort na rust in gang bracht was echter toch Ilombe Mboyo. Vincent Kompany en co tikten rond en schoven na die gelijkmaker steeds meer op in hun zoektocht naar een nieuw gaatje in de Kortrijkse defensie, maar kregen bij balverlies de ene gevaarlijke tegenaanval na de andere te verwerken. Met Mboyo als absolute spilfiguur in het plan van Yves Vanderhaeghe.



De Congole Belg, tweevoudig Rode Duivel en ooit nog recordtransfer van Genk, wierp zich op als een ware gesel voor het anders zo soevereine duo Kompany-Philippe Sandler. Die hadden hun handen meer dan vol met de bedrijvige Mboyo en moesten zelfs meermaals hun meerdere erkennen in de ervaren spits van Kortrijk, die vanuit zijn rol als aanspeelpunt de Kerels voortdurend in staat stelde om vanonder de druk uit te komen. Met de 3-2 zette hij ook nog eens zelf de kers op de taart en zijn coach op weg naar de stuntzege waar die zo hevig naar verlangde. Kracht, snelheid, techniek en scorend vermogen: in zijn goede dag heeft Mboyo het nog steeds allemaal in huis. Anderlecht mocht het zaterdag nog eens aan den lijve ondervinden.

Ally SAMATTA (KRC Genk)
Transferbeslommeringen werden aangewezen als de hoofdreden voor de zwakke start van landskampioen Genk, maar die wierp Ally Samatta tegen de onmachtige verdediging van Waasland-Beveren helemaal van zich af. Nadat Joseph Paintsil de ban in de eerste helft met een frommelgoal al gebroken had achtte de Tanzaniaanse prijsschutter na de pauze zijn tijd immers gekomen. Met een zuivere hattrick – niet vaak dat we die term nog eens mogen bovenhalen – stelde hij de drie punten veilig voor de troepen van Felice Mazzu, net zoals hij dat ook vorig seizoen onder Philippe Clement zo vaak had gedaan in de race naar de titel.



Samatta dacht in de voetsporen te treden van de vertrokken coach en net zoals Leandro Trossard en Ruslan Malinovksyi een fraaie transfer te versieren, maar een verlengd verblijf in de Luminus Arena komt stilaan steeds dichterbij. In Beveren draaide de spits de knop dan ook om en etaleerde hij opnieuw het complete pakket dat hem vorig jaar ei zo na de Gouden Stier opleverde. Eerst knikte hij krachtig een vrije trap tegen de netten, vervolgens tikte hij van dichtbij binnen met zijn rechter om tot slot op de counter met links voor het slotakkoord te tekenen. Met zijn vier treffers bezet Samatta zo alweer een gedeelde tweede plek in de topschuttersstand, waar hij het vorige seizoen al afsloot. Als hij blijft zit er dit jaar misschien wel meer in.

Maxime LESTIENNE (Standard)
Iemand die zeker zal blijven waar hij zit is zonder twijfel Maxime Lestienne. Misschien zou de onnavolgbare winger er zelfs best aan doen nooit meer van de zijde van Michel Preud’homme te wijken, want de coach van Standard lijkt zowat de enige die vat krijgt op het talent uit Moeskroen. Die trok door het toenmalige faillissement van zijn jeugdclub in 2010 al naar Club Brugge, waar hij pas drie jaar later met de komst van MPH helemaal doorbrak. Na een succesvol seizoen koos Lestienne evenwel meteen voor het grote geld in Qatar, zijn daaropvolgende passages langs Genoa, PSV, Roebin Kazan en Malaga werden geen onvervalst succes.



Zo streek de intussen 27-jarige linkspoot vorige zomer neer in Luik, waar Preud’homme zijn pupil met plezier een nieuwe kans wou gunnen. Het voorbije seizoen verliep die poging nog met vallen en opstaan, maar nu lijkt Lestienne stilaan weer helemaal klaar om te knallen. Uitgerekend Moeskroen, waar het voor hem allemaal begon, werd dit weekend dan ook het kind van de rekening en helemaal op een hoopje gespeeld door het eigen jeugdproduct van weleer. Met twee doelpunten, waarvan één echte beauty, schroefde de flankaanvaller zijn totaal meteen op naar drie stuks en lijkt hij voorlopig alvast verzekerd van een plaatsje in de basiself van de Rouches. En kregen wij weer een glimp te zien van de oude Lestienne.

LEES OOK: Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 4?

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

233
233
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

117
117
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

198
198
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

17
17
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

118
118
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

170
170
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

19
19
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

45
45
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

20
20
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

367
367
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

160
160
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

190
190
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

230
230
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

115
115
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

99
99
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

369
369
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

496
496
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

293
293
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

77
77

Meer sportnieuws