STEM NU: Wie van deze 3 was voor u dé uitblinker van speelronde 4?

door
STEM NU: Wie van deze 3 was voor u dé uitblinker van speelronde 4?

Na vier speeldagen is nu ook Club Brugge het maximum van de punten kwijt, waardoor het de koppositie voortaan verrassend moet delen met KV Mechelen. Vanavond staat er met Zulte Waregem-Charleroi wel nog een laatste wedstrijd op het programma, en dus is het voetbalweekend nog niet volledig afgerond. Toch doen wij graag nu al drie suggesties voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Ilombe MBOYO (KV Kortrijk)
We hadden hier ook voor Hervé Kagé of Abdul Ajagun kunnen kiezen, want samen wist het drietal tegen Anderlecht perfect te doen wat de tien spelers van KV Mechelen een week eerder niet lukte: tegenprikken op de counter. De man die dat alles met zijn prima omgezette strafschop kort na rust in gang bracht was echter toch Ilombe Mboyo. Vincent Kompany en co tikten rond en schoven na die gelijkmaker steeds meer op in hun zoektocht naar een nieuw gaatje in de Kortrijkse defensie, maar kregen bij balverlies de ene gevaarlijke tegenaanval na de andere te verwerken. Met Mboyo als absolute spilfiguur in het plan van Yves Vanderhaeghe.



De Congole Belg, tweevoudig Rode Duivel en ooit nog recordtransfer van Genk, wierp zich op als een ware gesel voor het anders zo soevereine duo Kompany-Philippe Sandler. Die hadden hun handen meer dan vol met de bedrijvige Mboyo en moesten zelfs meermaals hun meerdere erkennen in de ervaren spits van Kortrijk, die vanuit zijn rol als aanspeelpunt de Kerels voortdurend in staat stelde om vanonder de druk uit te komen. Met de 3-2 zette hij ook nog eens zelf de kers op de taart en zijn coach op weg naar de stuntzege waar die zo hevig naar verlangde. Kracht, snelheid, techniek en scorend vermogen: in zijn goede dag heeft Mboyo het nog steeds allemaal in huis. Anderlecht mocht het zaterdag nog eens aan den lijve ondervinden.

Ally SAMATTA (KRC Genk)
Transferbeslommeringen werden aangewezen als de hoofdreden voor de zwakke start van landskampioen Genk, maar die wierp Ally Samatta tegen de onmachtige verdediging van Waasland-Beveren helemaal van zich af. Nadat Joseph Paintsil de ban in de eerste helft met een frommelgoal al gebroken had achtte de Tanzaniaanse prijsschutter na de pauze zijn tijd immers gekomen. Met een zuivere hattrick – niet vaak dat we die term nog eens mogen bovenhalen – stelde hij de drie punten veilig voor de troepen van Felice Mazzu, net zoals hij dat ook vorig seizoen onder Philippe Clement zo vaak had gedaan in de race naar de titel.



Samatta dacht in de voetsporen te treden van de vertrokken coach en net zoals Leandro Trossard en Ruslan Malinovksyi een fraaie transfer te versieren, maar een verlengd verblijf in de Luminus Arena komt stilaan steeds dichterbij. In Beveren draaide de spits de knop dan ook om en etaleerde hij opnieuw het complete pakket dat hem vorig jaar ei zo na de Gouden Stier opleverde. Eerst knikte hij krachtig een vrije trap tegen de netten, vervolgens tikte hij van dichtbij binnen met zijn rechter om tot slot op de counter met links voor het slotakkoord te tekenen. Met zijn vier treffers bezet Samatta zo alweer een gedeelde tweede plek in de topschuttersstand, waar hij het vorige seizoen al afsloot. Als hij blijft zit er dit jaar misschien wel meer in.

Maxime LESTIENNE (Standard)
Iemand die zeker zal blijven waar hij zit is zonder twijfel Maxime Lestienne. Misschien zou de onnavolgbare winger er zelfs best aan doen nooit meer van de zijde van Michel Preud’homme te wijken, want de coach van Standard lijkt zowat de enige die vat krijgt op het talent uit Moeskroen. Die trok door het toenmalige faillissement van zijn jeugdclub in 2010 al naar Club Brugge, waar hij pas drie jaar later met de komst van MPH helemaal doorbrak. Na een succesvol seizoen koos Lestienne evenwel meteen voor het grote geld in Qatar, zijn daaropvolgende passages langs Genoa, PSV, Roebin Kazan en Malaga werden geen onvervalst succes.



Zo streek de intussen 27-jarige linkspoot vorige zomer neer in Luik, waar Preud’homme zijn pupil met plezier een nieuwe kans wou gunnen. Het voorbije seizoen verliep die poging nog met vallen en opstaan, maar nu lijkt Lestienne stilaan weer helemaal klaar om te knallen. Uitgerekend Moeskroen, waar het voor hem allemaal begon, werd dit weekend dan ook het kind van de rekening en helemaal op een hoopje gespeeld door het eigen jeugdproduct van weleer. Met twee doelpunten, waarvan één echte beauty, schroefde de flankaanvaller zijn totaal meteen op naar drie stuks en lijkt hij voorlopig alvast verzekerd van een plaatsje in de basiself van de Rouches. En kregen wij weer een glimp te zien van de oude Lestienne.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 4?

Meest recent

Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

2
2
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

74
74
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

42
42
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

255
255
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

85
85
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

107
107
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

187
187
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

268
268
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

42
42
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

299
299
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

42
42
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

485
485
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

27
27
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

214
214
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

363
363
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

408
408
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

76
76
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

195
195
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

305
305
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

177
177
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

73
73
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

399
399
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

119
119
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

98
98
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

60
60

Meer sportnieuws