STEM NU: Wie van deze 3 was voor u dé uitblinker van speelronde 4?

door
STEM NU: Wie van deze 3 was voor u dé uitblinker van speelronde 4?

Na vier speeldagen is nu ook Club Brugge het maximum van de punten kwijt, waardoor het de koppositie voortaan verrassend moet delen met KV Mechelen. Vanavond staat er met Zulte Waregem-Charleroi wel nog een laatste wedstrijd op het programma, en dus is het voetbalweekend nog niet volledig afgerond. Toch doen wij graag nu al drie suggesties voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Ilombe MBOYO (KV Kortrijk)
We hadden hier ook voor Hervé Kagé of Abdul Ajagun kunnen kiezen, want samen wist het drietal tegen Anderlecht perfect te doen wat de tien spelers van KV Mechelen een week eerder niet lukte: tegenprikken op de counter. De man die dat alles met zijn prima omgezette strafschop kort na rust in gang bracht was echter toch Ilombe Mboyo. Vincent Kompany en co tikten rond en schoven na die gelijkmaker steeds meer op in hun zoektocht naar een nieuw gaatje in de Kortrijkse defensie, maar kregen bij balverlies de ene gevaarlijke tegenaanval na de andere te verwerken. Met Mboyo als absolute spilfiguur in het plan van Yves Vanderhaeghe.



De Congole Belg, tweevoudig Rode Duivel en ooit nog recordtransfer van Genk, wierp zich op als een ware gesel voor het anders zo soevereine duo Kompany-Philippe Sandler. Die hadden hun handen meer dan vol met de bedrijvige Mboyo en moesten zelfs meermaals hun meerdere erkennen in de ervaren spits van Kortrijk, die vanuit zijn rol als aanspeelpunt de Kerels voortdurend in staat stelde om vanonder de druk uit te komen. Met de 3-2 zette hij ook nog eens zelf de kers op de taart en zijn coach op weg naar de stuntzege waar die zo hevig naar verlangde. Kracht, snelheid, techniek en scorend vermogen: in zijn goede dag heeft Mboyo het nog steeds allemaal in huis. Anderlecht mocht het zaterdag nog eens aan den lijve ondervinden.

Ally SAMATTA (KRC Genk)
Transferbeslommeringen werden aangewezen als de hoofdreden voor de zwakke start van landskampioen Genk, maar die wierp Ally Samatta tegen de onmachtige verdediging van Waasland-Beveren helemaal van zich af. Nadat Joseph Paintsil de ban in de eerste helft met een frommelgoal al gebroken had achtte de Tanzaniaanse prijsschutter na de pauze zijn tijd immers gekomen. Met een zuivere hattrick – niet vaak dat we die term nog eens mogen bovenhalen – stelde hij de drie punten veilig voor de troepen van Felice Mazzu, net zoals hij dat ook vorig seizoen onder Philippe Clement zo vaak had gedaan in de race naar de titel.



Samatta dacht in de voetsporen te treden van de vertrokken coach en net zoals Leandro Trossard en Ruslan Malinovksyi een fraaie transfer te versieren, maar een verlengd verblijf in de Luminus Arena komt stilaan steeds dichterbij. In Beveren draaide de spits de knop dan ook om en etaleerde hij opnieuw het complete pakket dat hem vorig jaar ei zo na de Gouden Stier opleverde. Eerst knikte hij krachtig een vrije trap tegen de netten, vervolgens tikte hij van dichtbij binnen met zijn rechter om tot slot op de counter met links voor het slotakkoord te tekenen. Met zijn vier treffers bezet Samatta zo alweer een gedeelde tweede plek in de topschuttersstand, waar hij het vorige seizoen al afsloot. Als hij blijft zit er dit jaar misschien wel meer in.

Maxime LESTIENNE (Standard)
Iemand die zeker zal blijven waar hij zit is zonder twijfel Maxime Lestienne. Misschien zou de onnavolgbare winger er zelfs best aan doen nooit meer van de zijde van Michel Preud’homme te wijken, want de coach van Standard lijkt zowat de enige die vat krijgt op het talent uit Moeskroen. Die trok door het toenmalige faillissement van zijn jeugdclub in 2010 al naar Club Brugge, waar hij pas drie jaar later met de komst van MPH helemaal doorbrak. Na een succesvol seizoen koos Lestienne evenwel meteen voor het grote geld in Qatar, zijn daaropvolgende passages langs Genoa, PSV, Roebin Kazan en Malaga werden geen onvervalst succes.



Zo streek de intussen 27-jarige linkspoot vorige zomer neer in Luik, waar Preud’homme zijn pupil met plezier een nieuwe kans wou gunnen. Het voorbije seizoen verliep die poging nog met vallen en opstaan, maar nu lijkt Lestienne stilaan weer helemaal klaar om te knallen. Uitgerekend Moeskroen, waar het voor hem allemaal begon, werd dit weekend dan ook het kind van de rekening en helemaal op een hoopje gespeeld door het eigen jeugdproduct van weleer. Met twee doelpunten, waarvan één echte beauty, schroefde de flankaanvaller zijn totaal meteen op naar drie stuks en lijkt hij voorlopig alvast verzekerd van een plaatsje in de basiself van de Rouches. En kregen wij weer een glimp te zien van de oude Lestienne.

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 4?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

40
40
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

73
73
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

137
137
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

195
195
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

93
93
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

108
108
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

162
162
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

264
264
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

65
65
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

388
388
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

245
245
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

391
391
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

476
476
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

367
367
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

255
255
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

742
742
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

433
433
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

152
152
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

649
649
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

71
71
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

878
878

Meer sportnieuws