Aanvallend geweld loodst AA Gent voorbij moedige kustploeg

door
Aanvallend geweld loodst AA Gent voorbij moedige kustploeg

De Buffalo's trekken met een goed gevoel richting de laatste voorronde van de Europa League komende donderdag. Tegen een moedig KV Oostende had AA Gent genoeg aan een prima kwartier na de rust om het verschil te maken. Na de fraaie zes op zes, slikt KVO nu twee nederlagen op een rij tegen weliswaar sterke teams.

AA Gent plaatste zich afgelopen donderdag voor de laatste voorronde van de Europa League en dat noopte Thorup om wat nieuwe namen aan de aftrap te brengen: onder meer Kubo, Jaremtsjoek en David kregen een basisplaats in de thuiswedstrijd tegen KV Oostende. Bij de kustploeg ging alles voorlopig voor de wind: het telde al zes punten en gaf vorige week Club Brugge goed partij in eigen huis. Ingebrigtsen koos met Sylla en Canesin voor heel wat aanvallend geweld.
Kustploeg opent als een wervelwind, Buffalo's nemen over
En het moet gezegd, KV Oostende groef zich allerminst in. Na minder dan tien minuten spelen moest Kaminski al een eerste keer alles uit de kast halen op een prima vrije trap van Skulason. De Buffalo's reageerden na een kwartier met een schot vanuit een scherpe hoek van Mohammadi, de Iranees besloot voorlangs. Halfweg de eerste helft was Sakala de volgende die de thuisdoelman aan het werk zette, opnieuw was er een prima parade van Kaminski nodig. AA Gent nam nadien over en nadat Kubo eerst nog over kopte, trof David even later de paal. Brute pech voor de Canadees. De thuisploeg domineerde nadien maar slaagde er niet meer in om voor de rust afstand te nemen, na een evenwichtige eerste helft stond het nog 0-0.

Kubo en zijn ploegmaten vinden geen opening in de Oostendse afweer.
Buffalo's nemen blitzstart en leven ontspannen toe naar Europees voetbal
AA Gent zette de goede lijn van het slotkwartier in de eerste helft kracht bij na de rust en na een voorzet van David trof Jaremtsjoek na een paar minuten spelen van dichtbij raak: 1-0 voor de thuisploeg. Een paar minuten later verdubbelden de Buffalo's al hun voorsprong toen een voorzet vanop rechts bij David belandde en die schoot in het dak van het doel de 2-0 binnen. KV Oostende was voor de rust nog vaak de evenknie van AA Gent en had nu ook pech dat de aansluitingstreffer van Sakala op de lat uiteen spatte. De thuisploeg behield nadien de controle en prikte af en toe nog eens, op een klein kwartier van het einde schoot Lustig voorlangs. Uiteindelijk bleef het bij een 2-0 zege voor AA Gent, dat zo met vertrouwen kan toeleven naar de Europese confrontatie met Rijeka.
Scoreverloop:
1-0 (48') Jaremtsjoek, 2-0 (53') David

LEES OOK: AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

Zal AA Gent zich plaatsen voor de poulefase van de Europa League?

Meest recent

STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

8
8
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

407
407
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

39
39
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

60
60
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

186
186
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

120
120
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

537
537
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

47
47
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

42
42
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

40
40
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

291
291
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

153
153
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

398
398
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

216
216
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

227
227
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

69
69
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

304
304
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

308
308
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

346
346
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

90
90
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

470
470
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

451
451
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

503
503
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

233
233
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

119
119

Meer sportnieuws