Aanvallend geweld loodst AA Gent voorbij moedige kustploeg

door
Aanvallend geweld loodst AA Gent voorbij moedige kustploeg

De Buffalo's trekken met een goed gevoel richting de laatste voorronde van de Europa League komende donderdag. Tegen een moedig KV Oostende had AA Gent genoeg aan een prima kwartier na de rust om het verschil te maken. Na de fraaie zes op zes, slikt KVO nu twee nederlagen op een rij tegen weliswaar sterke teams.

AA Gent plaatste zich afgelopen donderdag voor de laatste voorronde van de Europa League en dat noopte Thorup om wat nieuwe namen aan de aftrap te brengen: onder meer Kubo, Jaremtsjoek en David kregen een basisplaats in de thuiswedstrijd tegen KV Oostende. Bij de kustploeg ging alles voorlopig voor de wind: het telde al zes punten en gaf vorige week Club Brugge goed partij in eigen huis. Ingebrigtsen koos met Sylla en Canesin voor heel wat aanvallend geweld.
Kustploeg opent als een wervelwind, Buffalo's nemen over
En het moet gezegd, KV Oostende groef zich allerminst in. Na minder dan tien minuten spelen moest Kaminski al een eerste keer alles uit de kast halen op een prima vrije trap van Skulason. De Buffalo's reageerden na een kwartier met een schot vanuit een scherpe hoek van Mohammadi, de Iranees besloot voorlangs. Halfweg de eerste helft was Sakala de volgende die de thuisdoelman aan het werk zette, opnieuw was er een prima parade van Kaminski nodig. AA Gent nam nadien over en nadat Kubo eerst nog over kopte, trof David even later de paal. Brute pech voor de Canadees. De thuisploeg domineerde nadien maar slaagde er niet meer in om voor de rust afstand te nemen, na een evenwichtige eerste helft stond het nog 0-0.

Kubo en zijn ploegmaten vinden geen opening in de Oostendse afweer.
Buffalo's nemen blitzstart en leven ontspannen toe naar Europees voetbal
AA Gent zette de goede lijn van het slotkwartier in de eerste helft kracht bij na de rust en na een voorzet van David trof Jaremtsjoek na een paar minuten spelen van dichtbij raak: 1-0 voor de thuisploeg. Een paar minuten later verdubbelden de Buffalo's al hun voorsprong toen een voorzet vanop rechts bij David belandde en die schoot in het dak van het doel de 2-0 binnen. KV Oostende was voor de rust nog vaak de evenknie van AA Gent en had nu ook pech dat de aansluitingstreffer van Sakala op de lat uiteen spatte. De thuisploeg behield nadien de controle en prikte af en toe nog eens, op een klein kwartier van het einde schoot Lustig voorlangs. Uiteindelijk bleef het bij een 2-0 zege voor AA Gent, dat zo met vertrouwen kan toeleven naar de Europese confrontatie met Rijeka.
Scoreverloop:
1-0 (48') Jaremtsjoek, 2-0 (53') David

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Zal AA Gent zich plaatsen voor de poulefase van de Europa League?

Meest recent

Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

6
6
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

87
87
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

15
15
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

22
22
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

24
24
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

239
239
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

39
39
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

72
72
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

191
191
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

136
136
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

252
252
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

290
290
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

225
225
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

106
106
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

149
149
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

102
102
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

137
137
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

118
118
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

169
169
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

197
197
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

276
276
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

585
585

Meer sportnieuws