Standard herpakt zich met ruime zege tegen matig Moeskroen

door
Standard herpakt zich met ruime zege tegen matig Moeskroen

Standard heeft zondagmiddag de rug gerecht na de zure nederlaag op het veld van STVV. In eigen huis boekten de Rouches een logische zege tegen een matig Moeskroen: 3-1. Maxime Lestienne zette zijn ploeg al voor rust in een zetel met twee doelpunten, vlak na de pauze deed Selim Amallah de boeken helemaal dicht voor zijn ex-ploeg en pikte ook Renaud Emond zijn treffer mee.


De Luikenaars hadden iets recht te zetten voor eigen publiek en dat was er in de eerste helft ook aan te zien. De ploeg van Michel Preud'homme begon sterk aan de partij, terwijl Moeskroen veruit zijn zwakste wedstrijd van het nog prille seizoen speelde. Dat leidde na 13 minuten ook tot de logische openingstreffer van Lestienne. Niet veel later liet hij zijn tweede treffer echter liggen, Emond werd dan weer afgeblokt door Bruno Godeau.

Na nog geen 25 minuten was het dan toch opnieuw prijs voor Lestienne, hij kreeg alle tijd om Vaso Vasic te kloppen. De schaapjes leken op het droge en dus nam Standard wat gas terug. Moeskroen kon daar in principe van profiteren, maar was compleet machteloos. De 2-0 was dan ook een logische ruststand en vlak na de pauze deed Amallah de boeken helemaal toe. De VAR maakte het nog even spannend, maar scheidsrechter Nicolas Laforge keurde het doelpunt uiteindelijk toch goed.

Niet veel later leken Kostas Laifis en Arnaud Bodart medelijden te hebben met de tegenstander, op knullige wijze werd de bal in eigen doel gewerkt. Maar verder kwam Moeskroen uiteindelijk niet. In het slot van de partij leek Emond buitenspel te staan, maar zijn vierde doelpunt in evenveel wedstrijden werd toch goedgekeurd. De Henegouwers boekten zo hun eerste nederlaag van het seizoen, Standard sluit opnieuw aan bij de top van het klassement.

Scorereverloop:
1-0 (13') Maxime Lestienne
2-0 (22') Maxime Lestienne
3-0 (46') Selim Amallah
3-1 (51') Kostas Laifis (own.)
4-1 (90') Renaud Emond

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Is dit Standard een titelkandidaat volgens u?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

95
95
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

99
99
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

65
65
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

58
58
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

88
88
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

128
128
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

33
33
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1266
1266
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

181
181
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

376
376
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

193
193
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

362
362
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws