TRANSFERUURTJE 1/2: 'Schoktransfers Haroun en Carcela, Club loost Letica'

633 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Schoktransfers Haroun en Carcela, Club loost Letica'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp zou wel eens afscheid moeten nemen van een absolute steunpilaar. RMC-journalist Sacha Tavolieri meldt namelijk dat aanvoerder Faris Haroun in aanmerking komt voor een definitieve transfer naar AA Gent. De 33-jarige middenvelder, die nu toch al een ruime tijd op hoog niveau presteert, is na het seizoen einde contract. Hij mikt al een tijdje op een nieuwe overeenkomst, maar tot dusver liet het bestuur zijn dossier telkens links liggen en dat zorgt uiteraard voor de nodige frustratie.

Standard zou dan weer het vertrek van Mehdi Carcela moeten vrezen, die een aanbod uit het Midden-Oosten, meer bepaald uit Doha, op zak zou hebben. Volgens La Dernière Heure sluimert er wel interesse, maar zouden de Rouches nog geen concreet voorstel hebben ontvangen. Voorlopig blijft de Marokkaanse international gewoon op post en komt hij normaal gezien zondag in actie tegen Moeskroen.

Club Brugge laat eerstdaags wellicht nog een speler vertrekken. Door de komst van Simon Mignolet is Karlo Letica overbodig geworden op Jan Breydel. De doelman zou nu in Italië aan de slag gaan, meer bepaald SPAL zou aan zijn mouw trekken. Volgens Soccer Laduma heeft Club verder een oogje laten vallen op Thembinkosi Lorch. De 26-jarige smaakmaker van Orlando Pirates is van nature een middenvelder, waar werd de voorbije seizoen steeds vaker als aanvaller uitgespeeld.

BUITENLAND
Real Madrid is nog niet klaar op de mercato en wil onder meer nog een middenvelder halen. Daarvoor zou Christian Eriksen terug in beeld zijn gekomen. Volgens The Sun zal Real een last minute transferbod neerleggen bij Tottenham voor de Deense middenvelder. Donny van de Beek is eveneens in beeld, maar die zou nu toch nog een jaartje bij Ajax blijven.

Bayern München heeft na Ivan Perisic en Philippe Coutinho zijn derde transfer van de week afgerond. Via de officiële kanalen kondigde Bayern immers de komst van Mickaël Cuisance aan. De Fransman brak vorig seizoen door bij Borussia Mönchengladbach en heeft op zijn 20ste nog heel wat progressiemarge. Cuisance zou zo'n 10 miljoen euro hebben gekost.

De Belgische spits Hugo Cuypers werkte een groot deel van de voorbereiding af bij Olympiakos, maar zoals verwacht vertrekt hij nu toch op huurbasis. De 22-jarige gaat zijn kans namelijk wagen in Frankrijk. Tweedeklasser AC Ajaccio neemt de aanvaller een seizoen over van de Grieken, dat maakte de club uit de Ligue 2 inmiddels officieel bekend.

LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Zou Haroun een basisspeler zijn bij AA Gent?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

5
5
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

106
106
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

61
61
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

78
78
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

113
113
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

68
68
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

110
110
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

43
43
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

276
276
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

99
99
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

622
622
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

58
58
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

259
259
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

270
270
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

553
553
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

460
460
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

686
686
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

111
111
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

183
183
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

94
94
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

234
234
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

169
169
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

159
159

Meer sportnieuws