TRANSFERUURTJE 1/2: 'Schoktransfers Haroun en Carcela, Club loost Letica'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Schoktransfers Haroun en Carcela, Club loost Letica'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp zou wel eens afscheid moeten nemen van een absolute steunpilaar. RMC-journalist Sacha Tavolieri meldt namelijk dat aanvoerder Faris Haroun in aanmerking komt voor een definitieve transfer naar AA Gent. De 33-jarige middenvelder, die nu toch al een ruime tijd op hoog niveau presteert, is na het seizoen einde contract. Hij mikt al een tijdje op een nieuwe overeenkomst, maar tot dusver liet het bestuur zijn dossier telkens links liggen en dat zorgt uiteraard voor de nodige frustratie.

Standard zou dan weer het vertrek van Mehdi Carcela moeten vrezen, die een aanbod uit het Midden-Oosten, meer bepaald uit Doha, op zak zou hebben. Volgens La Dernière Heure sluimert er wel interesse, maar zouden de Rouches nog geen concreet voorstel hebben ontvangen. Voorlopig blijft de Marokkaanse international gewoon op post en komt hij normaal gezien zondag in actie tegen Moeskroen.

Club Brugge laat eerstdaags wellicht nog een speler vertrekken. Door de komst van Simon Mignolet is Karlo Letica overbodig geworden op Jan Breydel. De doelman zou nu in Italië aan de slag gaan, meer bepaald SPAL zou aan zijn mouw trekken. Volgens Soccer Laduma heeft Club verder een oogje laten vallen op Thembinkosi Lorch. De 26-jarige smaakmaker van Orlando Pirates is van nature een middenvelder, waar werd de voorbije seizoen steeds vaker als aanvaller uitgespeeld.

BUITENLAND
Real Madrid is nog niet klaar op de mercato en wil onder meer nog een middenvelder halen. Daarvoor zou Christian Eriksen terug in beeld zijn gekomen. Volgens The Sun zal Real een last minute transferbod neerleggen bij Tottenham voor de Deense middenvelder. Donny van de Beek is eveneens in beeld, maar die zou nu toch nog een jaartje bij Ajax blijven.

Bayern München heeft na Ivan Perisic en Philippe Coutinho zijn derde transfer van de week afgerond. Via de officiële kanalen kondigde Bayern immers de komst van Mickaël Cuisance aan. De Fransman brak vorig seizoen door bij Borussia Mönchengladbach en heeft op zijn 20ste nog heel wat progressiemarge. Cuisance zou zo'n 10 miljoen euro hebben gekost.

De Belgische spits Hugo Cuypers werkte een groot deel van de voorbereiding af bij Olympiakos, maar zoals verwacht vertrekt hij nu toch op huurbasis. De 22-jarige gaat zijn kans namelijk wagen in Frankrijk. Tweedeklasser AC Ajaccio neemt de aanvaller een seizoen over van de Grieken, dat maakte de club uit de Ligue 2 inmiddels officieel bekend.

LEES OOK: Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

Zou Haroun een basisspeler zijn bij AA Gent?

Meest recent

'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

8
8
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

21
21
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

11
11
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

124
124
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

107
107
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

155
155
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

150
150
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

86
86
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

171
171
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

686
686
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

83
83
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

44
44
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

112
112
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

534
534
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

224
224
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

576
576
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

180
180
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

237
237
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

41
41
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

53
53
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

680
680
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

838
838
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

153
153
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

314
314
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

409
409

Meer sportnieuws