Defour op de Bosuil: Riant loon en blessures versus onmiskenbaar talent

2737 stemmen
Defour op de Bosuil: Riant loon en blessures versus onmiskenbaar talent

Vincent Kompany, Simon Mignolet, Laurent Depoitre, Nacer Chadli. En straks ook nog Anthony Vanden Borre en Steven Defour? Deze zomer werd een aangename trend vastgesteld in het Belgisch voetballandschap. Steeds meer (ex-)Rode Duivels keren terug naar de Jupiler Pro League, wat alleen maar een grote surplus betekent voor onze nationale competitie. Hoewel er nog geen zekerheid is over een rentree van Defour naar The Great Old, zijn de signalen toch uitermate positief. Al rijzen er uiteraard veel vragen op, vooral naar blessuregevoeligheid en loonverwachtingen. 

LIEFDE VAN EN VOOR D'ONOFRIO

Tijdens zijn buitenlandse periode bij FC Porto en Burnley kreeg Defour vaak de vraag voorgeschoteld of hij zin had om zijn actieve carrière af te sluiten in België. De 52-voudige Rode Duivel sloot dat nooit uit, en hij gaf aan dat het zijn droom was om ooit nog eens voor KV Mechelen te voetballen, de club waar hij zijn jeugdopleiding genoot alvorens naar KRC Genk te trekken.

Malinwa beleeft momenteel een onzekere periode (krijg de club wel een licentie volgend seizoen?) en de financiële middelen zijn er redelijk beperkt, zeker om een grootverdiener uit de Premier League binnen te halen. Dat Royal Antwerp FC zich momenteel opwerpt als de grootste kanshebber is weinig tot zelfs niet verrassend te noemen.

Op de Bosuil lopen veel voormalige spelers rond van Standard, waaronder enkele ex-Rouches die grote successen kenden bij de club zoals Sinan Bolat, Dino Arslanagic, Daniel Opare, Sambou Yatabaré en Dieumerci Mbokani. Maar nog belangrijker: de club wordt geleid door technisch directeur Luciano D'Onofrio en trainer Laszlo Bölöni, twee personen die gek zijn van de persoon én de voetballer Steven Defour. 



In 2009 pakte het triumviraat de Belgische landstitel met Standard en daarna bracht D'Onofrio zijn poulain onder bij zijn bevriende club FC Porto. Nu wil de Italo-Belg hetzelfde realiseren bij Antwerp, maar dan in de omgekeerde richting. Antwerp hoopt om nog enkele jaren te kunnen genieten van de talentvolle en ervaren Defour. Het is een bewuste strategie van The Great Old om stap per stap naar de Belgische top te klimmen.

WAANZINNIG SALARIS

Maar om die top te halen moet de ploeg seizoen na seizoen versterkt worden, iets wat Antwerp jaarlijks doet. Deze zomer bleef het nog redelijk kalm qua inkomende transfers - tot ongenoegen van Bölöni-, maar D'Onofrio weet dat het op het einde van augustus de beste koopjes worden gedaan. Dan hoopt hij toe te slaan met de komst van Defour, die een uniek profiel bezit en de nodige versterking biedt op het middenveld.



Door de goede relatie van Defour met het duo D'Onofrio en Bölöni lijkt de transfer naar Antwerp wel in orde te komen. Maar Defour is de laatste jaren topcontracten gewoon bij Standard, FC Porto, Anderlecht en Burnley. Naar verluidt incasseert Defour over Het Kanaal jaarlijks 1,82 miljoen pond (1,98 miljoen euro), en sinds zijn contractverbetering in 2018 zelfs 2,34 miljoen pond (2,55 miljoen euro). Het zijn cijfers die naar Belgische normen waanzinnig te noemen zijn.

Het is de vraag of er een gulden middenweg zal worden gevonden tussen vraag en aanbod. Maar het ambitieuze Antwerp zal zeker water bij de wijn willen doen. Dat bewees het eerder ook door Mbokani langer aan zich te binden en aldus uit de klauwen te houden van RSC Anderlecht. Daarnaast is de Congolees ook twee jaar jonger dan zijn voormalige ploegmaat bij Standard. Antwerp-preses Paul Gheysens weet ook dat er investeringen moeten gebeuren, wil hij zijn club naar de top brengen.

VERDEELD SUCCES IN DE PREMIER LEAGUE

Daarnaast moet nog blijken of Defour zijn hoge niveau kan terugvinden. De gewezen Rode Duivel bezit een buitensporig talent, maar dat potentieel kon hij nooit ten volle ontplooien wegens veelvuldige blessures. Het is ook de reden waarom Burnley wil meewerken aan een transfer. Bij The Clarets speelde hij slechts 51 competitiewedstrijden over 3 seizoenen, wat neerkomt op bijna 130.000 euro per duel. Zijn laatste Premier League-match dateert zelfs van december 2018.



Ondanks zijn weinige wedstrijden in het shirt van Burnley werd Defour er wel altijd geapprecieerd. De achterban van de club kwijlde bijna bij het idee van een droomduo op het middenveld met de Belg en Danny Drinkwater (ex-Leicester en Chelsea). Maar Defour ligt nog enige tijd in de lappenmand waardoor Drinkwater de rol van Defour permanent lijkt over te nemen.

Defour wordt in Burnley omschreven als één van de beste spelers die er ooit rondliepen op het plaatselijke middenveld, maar door zijn blessuregevoeligheid en hoge salaris is de gewezen Gouden Schoen stilaan overbodig geworden op Turf Moor. Economie 101. Hij luidt een geweldige voetballer te zijn, maar een veel mindere atleet.

Steven Defour startte veelbelovend aan zijn Premier League-avontuur, maar zijn blessuregevoeligheid heeft hij nu eenmaal niet in de hand. Aan hem én aan Antwerp om zijn professionele carrière nog met een positieve noot af te sluiten. En wie weet, als hij nog fit genoeg is binnen enkele jaren, een ultiem afscheid Achter de Kazerne?

LEES OOK: 'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Zal Defour een kampioenenploeg maken van Antwerp?

Meest recent

Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

38
38
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

31
31
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

207
207
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

80
80
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

135
135
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

56
56
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

389
389
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

18
18
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

86
86
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

225
225
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

122
122
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

175
175
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

188
188
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

118
118
Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

357
357
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

394
394
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

93
93
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

79
79
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

155
155
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

121
121
Mbappé komt met blessurenieuws na schrikmoment

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste geplaatst voor de halve finale van het WK. Tegen ...

119
119
Transfergoeroe brengt belangrijke Tzolis-update

De kans lijkt stilaan zeer klein dat Club Brugge nog aan het nieuwe seizoen zal beginnen met ...

413
413
Met of zonder De Bruyne? Analisten zijn verdeeld

De Rode Duivels genieten in Los Angeles van hun nachtrust, want die zullen ze zeer hard nodig ...

136
136
'STVV pakt uit met zeer knappe aanwinst'

STVV mag zich na een geweldig seizoen straks opmaken voor een avontuur in de Europa League. Dat zal ...

137
137

Meer sportnieuws