Defour op de Bosuil: Riant loon en blessures versus onmiskenbaar talent

2737
Defour op de Bosuil: Riant loon en blessures versus onmiskenbaar talent

Vincent Kompany, Simon Mignolet, Laurent Depoitre, Nacer Chadli. En straks ook nog Anthony Vanden Borre en Steven Defour? Deze zomer werd een aangename trend vastgesteld in het Belgisch voetballandschap. Steeds meer (ex-)Rode Duivels keren terug naar de Jupiler Pro League, wat alleen maar een grote surplus betekent voor onze nationale competitie. Hoewel er nog geen zekerheid is over een rentree van Defour naar The Great Old, zijn de signalen toch uitermate positief. Al rijzen er uiteraard veel vragen op, vooral naar blessuregevoeligheid en loonverwachtingen. 

LIEFDE VAN EN VOOR D'ONOFRIO

Tijdens zijn buitenlandse periode bij FC Porto en Burnley kreeg Defour vaak de vraag voorgeschoteld of hij zin had om zijn actieve carrière af te sluiten in België. De 52-voudige Rode Duivel sloot dat nooit uit, en hij gaf aan dat het zijn droom was om ooit nog eens voor KV Mechelen te voetballen, de club waar hij zijn jeugdopleiding genoot alvorens naar KRC Genk te trekken.

Malinwa beleeft momenteel een onzekere periode (krijg de club wel een licentie volgend seizoen?) en de financiële middelen zijn er redelijk beperkt, zeker om een grootverdiener uit de Premier League binnen te halen. Dat Royal Antwerp FC zich momenteel opwerpt als de grootste kanshebber is weinig tot zelfs niet verrassend te noemen.

Op de Bosuil lopen veel voormalige spelers rond van Standard, waaronder enkele ex-Rouches die grote successen kenden bij de club zoals Sinan Bolat, Dino Arslanagic, Daniel Opare, Sambou Yatabaré en Dieumerci Mbokani. Maar nog belangrijker: de club wordt geleid door technisch directeur Luciano D'Onofrio en trainer Laszlo Bölöni, twee personen die gek zijn van de persoon én de voetballer Steven Defour. 



In 2009 pakte het triumviraat de Belgische landstitel met Standard en daarna bracht D'Onofrio zijn poulain onder bij zijn bevriende club FC Porto. Nu wil de Italo-Belg hetzelfde realiseren bij Antwerp, maar dan in de omgekeerde richting. Antwerp hoopt om nog enkele jaren te kunnen genieten van de talentvolle en ervaren Defour. Het is een bewuste strategie van The Great Old om stap per stap naar de Belgische top te klimmen.

WAANZINNIG SALARIS

Maar om die top te halen moet de ploeg seizoen na seizoen versterkt worden, iets wat Antwerp jaarlijks doet. Deze zomer bleef het nog redelijk kalm qua inkomende transfers - tot ongenoegen van Bölöni-, maar D'Onofrio weet dat het op het einde van augustus de beste koopjes worden gedaan. Dan hoopt hij toe te slaan met de komst van Defour, die een uniek profiel bezit en de nodige versterking biedt op het middenveld.



Door de goede relatie van Defour met het duo D'Onofrio en Bölöni lijkt de transfer naar Antwerp wel in orde te komen. Maar Defour is de laatste jaren topcontracten gewoon bij Standard, FC Porto, Anderlecht en Burnley. Naar verluidt incasseert Defour over Het Kanaal jaarlijks 1,82 miljoen pond (1,98 miljoen euro), en sinds zijn contractverbetering in 2018 zelfs 2,34 miljoen pond (2,55 miljoen euro). Het zijn cijfers die naar Belgische normen waanzinnig te noemen zijn.

Het is de vraag of er een gulden middenweg zal worden gevonden tussen vraag en aanbod. Maar het ambitieuze Antwerp zal zeker water bij de wijn willen doen. Dat bewees het eerder ook door Mbokani langer aan zich te binden en aldus uit de klauwen te houden van RSC Anderlecht. Daarnaast is de Congolees ook twee jaar jonger dan zijn voormalige ploegmaat bij Standard. Antwerp-preses Paul Gheysens weet ook dat er investeringen moeten gebeuren, wil hij zijn club naar de top brengen.

VERDEELD SUCCES IN DE PREMIER LEAGUE

Daarnaast moet nog blijken of Defour zijn hoge niveau kan terugvinden. De gewezen Rode Duivel bezit een buitensporig talent, maar dat potentieel kon hij nooit ten volle ontplooien wegens veelvuldige blessures. Het is ook de reden waarom Burnley wil meewerken aan een transfer. Bij The Clarets speelde hij slechts 51 competitiewedstrijden over 3 seizoenen, wat neerkomt op bijna 130.000 euro per duel. Zijn laatste Premier League-match dateert zelfs van december 2018.



Ondanks zijn weinige wedstrijden in het shirt van Burnley werd Defour er wel altijd geapprecieerd. De achterban van de club kwijlde bijna bij het idee van een droomduo op het middenveld met de Belg en Danny Drinkwater (ex-Leicester en Chelsea). Maar Defour ligt nog enige tijd in de lappenmand waardoor Drinkwater de rol van Defour permanent lijkt over te nemen.

Defour wordt in Burnley omschreven als één van de beste spelers die er ooit rondliepen op het plaatselijke middenveld, maar door zijn blessuregevoeligheid en hoge salaris is de gewezen Gouden Schoen stilaan overbodig geworden op Turf Moor. Economie 101. Hij luidt een geweldige voetballer te zijn, maar een veel mindere atleet.

Steven Defour startte veelbelovend aan zijn Premier League-avontuur, maar zijn blessuregevoeligheid heeft hij nu eenmaal niet in de hand. Aan hem én aan Antwerp om zijn professionele carrière nog met een positieve noot af te sluiten. En wie weet, als hij nog fit genoeg is binnen enkele jaren, een ultiem afscheid Achter de Kazerne?

LEES OOK: Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Zal Defour een kampioenenploeg maken van Antwerp?

Meest recent

Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

1
1
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

7
7
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

77
77
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

38
38
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

114
114
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

42
42
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

304
304
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

631
631
Zorgen voor Hubert: "Dit is erg hard"

Union SG met vanavond aan de bak tegen Viktoria Plzen. Een ploeg die ze in principe moeten kunnen ...

72
72
Coosemans en Maamar scherp na verlies van Anderlecht

RSC Anderlecht opende de League Phase in de Europa League met een verliespartij tegen Lyon. Colin ...

234
234
Bruno zet de puntjes op de i na nederlaag van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van Olympique Lyon en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars ...

340
340
Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Domenico Tedeco is alweer ontslagen. Na amper 99 dagen mocht hij zijn koffers pakken bij Bologna. ...

71
71
Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend. Er worden veel namen genoemd als ...

235
235
Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

961
961
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

79
79
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

48
48
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

155
155
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

117
117
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

482
482
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

316
316
Genk sputtert voorin: duo geslachtofferd in basiself?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

460
460
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

125
125
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

96
96
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

313
313
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

298
298

Meer sportnieuws