'Kompany maakt cruciale fout als trainer bij Anderlecht'

door
'Kompany maakt cruciale fout als trainer bij Anderlecht'

Het enthousiasme rond het vernieuwde RSC Anderlecht was bijzonder groot, maar het geduld zal klaarblijkelijk nog groter moeten zijn. Na vier speeldagen heeft Paars-Wit nog steeds niet gewonnen, zaterdag verloor het zelfs met 4-2 van KV Kortrijk. En dat met toppers tegen Genk, Standard, Antwerp en Club Brugge in het vooruitzicht.


Paars-Wit was nochtans opnieuw goed aan de partij begonnen en in de eerste helft was er geen vuiltje aan de lucht. Maar toen KVK na een lichte strafschop op gelijke hoogte kwam, zakten de Brusselaars helemaal in mekaar. Dat heeft deels te maken met het gebrek aan ervaring bij de jongeren, maar ook coach Vincent Kompany is schuldig aan deze pijnlijke nederlaag. Zo benadrukt Het Nieuwsblad dat deze ploeg nood heeft aan standvastigheid en duidelijkheid, maar dat de speler-manager dat voorlopig niet kan bieden.

In elke wedstrijd al schudde hij zijn basisploeg door mekaar. Bovendien worden jongeren als Dewaele, Kayembe en Sardella niet op hun natuurlijke posities gebruikt en moeten ze vaak tijdens de wedstrijden zelfs nog van positie wisselen. Niet evident terwijl je ook nog een compleet ander spelsysteem aan het leren bent. En wanneer het dan even tegenvalt kan de concentratie plots snel verdwijnen.

Bovendien Kompany lijkt iets te veel hooi op zijn vork te nemen en te snel te gaan met het in de praktijk omzetten van zijn visie. Anderlecht heeft nu eenmaal niet dezelfde kwaliteit als Manchester City. Bovendien moet er eerst een fundering staan om op voort te kunnen bouwen. En als we naar de fysieke paraatheid van bepaalde spelers kijken, is er van die fundering voorlopig weinig sprake.

LEES OOK: Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

Kompany moet terug naar de basis gaan met RSCA ...

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

22
22
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

15
15
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

30
30
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

40
40
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

42
42
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

74
74
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

82
82
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

245
245
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

104
104
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

264
264
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

392
392
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

126
126
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

281
281
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

137
137
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

407
407
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

237
237
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws