'Kompany maakt cruciale fout als trainer bij Anderlecht'

2464
'Kompany maakt cruciale fout als trainer bij Anderlecht'

Het enthousiasme rond het vernieuwde RSC Anderlecht was bijzonder groot, maar het geduld zal klaarblijkelijk nog groter moeten zijn. Na vier speeldagen heeft Paars-Wit nog steeds niet gewonnen, zaterdag verloor het zelfs met 4-2 van KV Kortrijk. En dat met toppers tegen Genk, Standard, Antwerp en Club Brugge in het vooruitzicht.


Paars-Wit was nochtans opnieuw goed aan de partij begonnen en in de eerste helft was er geen vuiltje aan de lucht. Maar toen KVK na een lichte strafschop op gelijke hoogte kwam, zakten de Brusselaars helemaal in mekaar. Dat heeft deels te maken met het gebrek aan ervaring bij de jongeren, maar ook coach Vincent Kompany is schuldig aan deze pijnlijke nederlaag. Zo benadrukt Het Nieuwsblad dat deze ploeg nood heeft aan standvastigheid en duidelijkheid, maar dat de speler-manager dat voorlopig niet kan bieden.

In elke wedstrijd al schudde hij zijn basisploeg door mekaar. Bovendien worden jongeren als Dewaele, Kayembe en Sardella niet op hun natuurlijke posities gebruikt en moeten ze vaak tijdens de wedstrijden zelfs nog van positie wisselen. Niet evident terwijl je ook nog een compleet ander spelsysteem aan het leren bent. En wanneer het dan even tegenvalt kan de concentratie plots snel verdwijnen.

Bovendien Kompany lijkt iets te veel hooi op zijn vork te nemen en te snel te gaan met het in de praktijk omzetten van zijn visie. Anderlecht heeft nu eenmaal niet dezelfde kwaliteit als Manchester City. Bovendien moet er eerst een fundering staan om op voort te kunnen bouwen. En als we naar de fysieke paraatheid van bepaalde spelers kijken, is er van die fundering voorlopig weinig sprake.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Kompany moet terug naar de basis gaan met RSCA ...

Meest recent

Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

4
4
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

2
2
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

16
16
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

44
44
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

48
48
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

48
48
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

35
35
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

17
17
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

104
104
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

34
34
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

216
216
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

101
101
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

57
57
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

269
269
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215

Meer sportnieuws