Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

door
Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen andermaal een zege geboekt in eigen huis. De promovendus zette na de pauze een scheve situatie recht en deelt nu naast Club Brugge de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Mechelen kende als promovendus een fraaie competitiestart en kon vanavond zowaar op gelijke hoogte komen van leider Club Brugge. Coach Vrancken koos tegen Cercle Brugge voorin met De Camargo en Togui voor twee spitsen, in doel verving Castro de geschorste Thoelen. Het contrast met de Vereniging kon voorlopig niet groter zijn: Cercle verloor zijn eerste drie competitiewedstrijden en lijkt op zoek naar automatismen.  Met Omeonga kwam er slechts één nieuwe naam tussen de lijnen in de basiself van coach Mercadal.
Cercle benut enige kans in zoutloze eerste helft
Malinwa begon het beste in eigen huis en zette Cercle bijna voortdurend vast op de eigen helft. Veel kansen puurde het daar voorlopig echter niet uit, aan de overzijde bleef de Vereniging helemaal monddood in de zone van de waarheid. Halfweg de eerste helft moest de Mechelse verdediging een eerste keer attent zijn op een gevaarlijke voorzet van Peeters, Peyre ruimde op. Op de daaropvolgende hoekschop kopte Dabila fraai raak: 0-1 voor de bezoekers. KV Mechelen ontwikkelde te weinig tempo in de eerste helft om Cercle echt in de problemen te brengen en had voorin andermaal geen hulp van een falende Togui die zowat elk balbezit van de thuisploeg om zeep hielp. Halfweg mocht Cercle Brugge dromen van eerste driepunter.

Halfweg heeft de thuisploeg nog heel wat werk voor de boeg tegen een stug Cercle Brugge.
Cercle geeft andermaal niet thuis na de rust
KV Mechelen kwam vol goede moed uit de kleedkamer en na twee minuten spelen vergat De Camargo om een prima voorzet van Storm in doel te schieten, zijn poging ging nipt voorlangs. Een paar minuten later ging Badiashile goed plat op een lage schuiver van Storm. Malinwa drong nu stevig aan en De Camargo kopte nog voor het uur een derde mogelijkheid over. De gelijkmaker kwam er even later toch toen Badiashile hopeloos blunderde en notabene Togui met een prachtgoal de winkelhaak viseerde: 1-1. De Vereniging zwalpte nu en ontsnapte een paar minuten later aan een achterstand toen een vrije trap van Kaya nipt naast ging. De VAR corrigeerde echter en gaf KV Mechelen een strafschop na een fout van Serrano op Swinkels. Storm pakte het cadeautje dankbaar uit en bracht Rood-Geel verdiend op een 2-1 voorsprong. De bezoekers toonden weinig tot niets maar in de laatste tien minuten moest Castro toch een knappe redding uit zijn mouwen schudden bij een lage schuiver van Peeters. Aan de overzijde besliste De Camargo even later de wedstrijd door met een gelukje de 3-1 voorbij Badiashile te schieten. Zo schudden Vrancken en co een knappe 10/12 uit hun mouwen en staan ze na vier speeldagen mee bovenaan in de Jupiler Pro League. Voor Cercle wacht een lang seizoen degradatievoetbal.
Scoreverloop:
0-1 (24') Dabila, 1-1 (60') Togui, 2-1 (67') Storm (p), 3-1 (83') De Camargo

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Is dit KV Mechelen een kandidaat voor Play-Off I?

Meest recent

Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

31
31
'PSG nóg sterker: zomerse topaanwinst naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

36
36
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

74
74
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

136
136
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

45
45
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

145
145
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

78
78
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

191
191
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

57
57
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

39
39
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

177
177
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

65
65
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

58
58
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

147
147
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

166
166
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

51
51
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

325
325
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

234
234
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

317
317
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

155
155
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

78
78
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

300
300
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

179
179
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162

Meer sportnieuws