Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

door
Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen andermaal een zege geboekt in eigen huis. De promovendus zette na de pauze een scheve situatie recht en deelt nu naast Club Brugge de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Mechelen kende als promovendus een fraaie competitiestart en kon vanavond zowaar op gelijke hoogte komen van leider Club Brugge. Coach Vrancken koos tegen Cercle Brugge voorin met De Camargo en Togui voor twee spitsen, in doel verving Castro de geschorste Thoelen. Het contrast met de Vereniging kon voorlopig niet groter zijn: Cercle verloor zijn eerste drie competitiewedstrijden en lijkt op zoek naar automatismen.  Met Omeonga kwam er slechts één nieuwe naam tussen de lijnen in de basiself van coach Mercadal.
Cercle benut enige kans in zoutloze eerste helft
Malinwa begon het beste in eigen huis en zette Cercle bijna voortdurend vast op de eigen helft. Veel kansen puurde het daar voorlopig echter niet uit, aan de overzijde bleef de Vereniging helemaal monddood in de zone van de waarheid. Halfweg de eerste helft moest de Mechelse verdediging een eerste keer attent zijn op een gevaarlijke voorzet van Peeters, Peyre ruimde op. Op de daaropvolgende hoekschop kopte Dabila fraai raak: 0-1 voor de bezoekers. KV Mechelen ontwikkelde te weinig tempo in de eerste helft om Cercle echt in de problemen te brengen en had voorin andermaal geen hulp van een falende Togui die zowat elk balbezit van de thuisploeg om zeep hielp. Halfweg mocht Cercle Brugge dromen van eerste driepunter.

Halfweg heeft de thuisploeg nog heel wat werk voor de boeg tegen een stug Cercle Brugge.
Cercle geeft andermaal niet thuis na de rust
KV Mechelen kwam vol goede moed uit de kleedkamer en na twee minuten spelen vergat De Camargo om een prima voorzet van Storm in doel te schieten, zijn poging ging nipt voorlangs. Een paar minuten later ging Badiashile goed plat op een lage schuiver van Storm. Malinwa drong nu stevig aan en De Camargo kopte nog voor het uur een derde mogelijkheid over. De gelijkmaker kwam er even later toch toen Badiashile hopeloos blunderde en notabene Togui met een prachtgoal de winkelhaak viseerde: 1-1. De Vereniging zwalpte nu en ontsnapte een paar minuten later aan een achterstand toen een vrije trap van Kaya nipt naast ging. De VAR corrigeerde echter en gaf KV Mechelen een strafschop na een fout van Serrano op Swinkels. Storm pakte het cadeautje dankbaar uit en bracht Rood-Geel verdiend op een 2-1 voorsprong. De bezoekers toonden weinig tot niets maar in de laatste tien minuten moest Castro toch een knappe redding uit zijn mouwen schudden bij een lage schuiver van Peeters. Aan de overzijde besliste De Camargo even later de wedstrijd door met een gelukje de 3-1 voorbij Badiashile te schieten. Zo schudden Vrancken en co een knappe 10/12 uit hun mouwen en staan ze na vier speeldagen mee bovenaan in de Jupiler Pro League. Voor Cercle wacht een lang seizoen degradatievoetbal.
Scoreverloop:
0-1 (24') Dabila, 1-1 (60') Togui, 2-1 (67') Storm (p), 3-1 (83') De Camargo

LEES OOK: Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Is dit KV Mechelen een kandidaat voor Play-Off I?

Meest recent

Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

11
11
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

14
14
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

48
48
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

51
51
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

67
67
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

14
14
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

88
88
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

106
106
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

102
102
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

238
238
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

144
144
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

179
179
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

275
275
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

37
37
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

142
142
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

97
97
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

149
149
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

578
578
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

326
326
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

166
166
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

358
358
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

382
382
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

132
132
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

372
372
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

83
83

Meer sportnieuws