Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

door
Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen andermaal een zege geboekt in eigen huis. De promovendus zette na de pauze een scheve situatie recht en deelt nu naast Club Brugge de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Mechelen kende als promovendus een fraaie competitiestart en kon vanavond zowaar op gelijke hoogte komen van leider Club Brugge. Coach Vrancken koos tegen Cercle Brugge voorin met De Camargo en Togui voor twee spitsen, in doel verving Castro de geschorste Thoelen. Het contrast met de Vereniging kon voorlopig niet groter zijn: Cercle verloor zijn eerste drie competitiewedstrijden en lijkt op zoek naar automatismen.  Met Omeonga kwam er slechts één nieuwe naam tussen de lijnen in de basiself van coach Mercadal.
Cercle benut enige kans in zoutloze eerste helft
Malinwa begon het beste in eigen huis en zette Cercle bijna voortdurend vast op de eigen helft. Veel kansen puurde het daar voorlopig echter niet uit, aan de overzijde bleef de Vereniging helemaal monddood in de zone van de waarheid. Halfweg de eerste helft moest de Mechelse verdediging een eerste keer attent zijn op een gevaarlijke voorzet van Peeters, Peyre ruimde op. Op de daaropvolgende hoekschop kopte Dabila fraai raak: 0-1 voor de bezoekers. KV Mechelen ontwikkelde te weinig tempo in de eerste helft om Cercle echt in de problemen te brengen en had voorin andermaal geen hulp van een falende Togui die zowat elk balbezit van de thuisploeg om zeep hielp. Halfweg mocht Cercle Brugge dromen van eerste driepunter.

Halfweg heeft de thuisploeg nog heel wat werk voor de boeg tegen een stug Cercle Brugge.
Cercle geeft andermaal niet thuis na de rust
KV Mechelen kwam vol goede moed uit de kleedkamer en na twee minuten spelen vergat De Camargo om een prima voorzet van Storm in doel te schieten, zijn poging ging nipt voorlangs. Een paar minuten later ging Badiashile goed plat op een lage schuiver van Storm. Malinwa drong nu stevig aan en De Camargo kopte nog voor het uur een derde mogelijkheid over. De gelijkmaker kwam er even later toch toen Badiashile hopeloos blunderde en notabene Togui met een prachtgoal de winkelhaak viseerde: 1-1. De Vereniging zwalpte nu en ontsnapte een paar minuten later aan een achterstand toen een vrije trap van Kaya nipt naast ging. De VAR corrigeerde echter en gaf KV Mechelen een strafschop na een fout van Serrano op Swinkels. Storm pakte het cadeautje dankbaar uit en bracht Rood-Geel verdiend op een 2-1 voorsprong. De bezoekers toonden weinig tot niets maar in de laatste tien minuten moest Castro toch een knappe redding uit zijn mouwen schudden bij een lage schuiver van Peeters. Aan de overzijde besliste De Camargo even later de wedstrijd door met een gelukje de 3-1 voorbij Badiashile te schieten. Zo schudden Vrancken en co een knappe 10/12 uit hun mouwen en staan ze na vier speeldagen mee bovenaan in de Jupiler Pro League. Voor Cercle wacht een lang seizoen degradatievoetbal.
Scoreverloop:
0-1 (24') Dabila, 1-1 (60') Togui, 2-1 (67') Storm (p), 3-1 (83') De Camargo

LEES OOK: Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Is dit KV Mechelen een kandidaat voor Play-Off I?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

161
161
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

232
232
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

278
278
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

486
486
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

150
150
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

516
516
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

190
190
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

173
173
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

424
424
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

770
770
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

682
682
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

432
432
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

655
655

Meer sportnieuws