Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

400
Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen andermaal een zege geboekt in eigen huis. De promovendus zette na de pauze een scheve situatie recht en deelt nu naast Club Brugge de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Mechelen kende als promovendus een fraaie competitiestart en kon vanavond zowaar op gelijke hoogte komen van leider Club Brugge. Coach Vrancken koos tegen Cercle Brugge voorin met De Camargo en Togui voor twee spitsen, in doel verving Castro de geschorste Thoelen. Het contrast met de Vereniging kon voorlopig niet groter zijn: Cercle verloor zijn eerste drie competitiewedstrijden en lijkt op zoek naar automatismen.  Met Omeonga kwam er slechts één nieuwe naam tussen de lijnen in de basiself van coach Mercadal.
Cercle benut enige kans in zoutloze eerste helft
Malinwa begon het beste in eigen huis en zette Cercle bijna voortdurend vast op de eigen helft. Veel kansen puurde het daar voorlopig echter niet uit, aan de overzijde bleef de Vereniging helemaal monddood in de zone van de waarheid. Halfweg de eerste helft moest de Mechelse verdediging een eerste keer attent zijn op een gevaarlijke voorzet van Peeters, Peyre ruimde op. Op de daaropvolgende hoekschop kopte Dabila fraai raak: 0-1 voor de bezoekers. KV Mechelen ontwikkelde te weinig tempo in de eerste helft om Cercle echt in de problemen te brengen en had voorin andermaal geen hulp van een falende Togui die zowat elk balbezit van de thuisploeg om zeep hielp. Halfweg mocht Cercle Brugge dromen van eerste driepunter.

Halfweg heeft de thuisploeg nog heel wat werk voor de boeg tegen een stug Cercle Brugge.
Cercle geeft andermaal niet thuis na de rust
KV Mechelen kwam vol goede moed uit de kleedkamer en na twee minuten spelen vergat De Camargo om een prima voorzet van Storm in doel te schieten, zijn poging ging nipt voorlangs. Een paar minuten later ging Badiashile goed plat op een lage schuiver van Storm. Malinwa drong nu stevig aan en De Camargo kopte nog voor het uur een derde mogelijkheid over. De gelijkmaker kwam er even later toch toen Badiashile hopeloos blunderde en notabene Togui met een prachtgoal de winkelhaak viseerde: 1-1. De Vereniging zwalpte nu en ontsnapte een paar minuten later aan een achterstand toen een vrije trap van Kaya nipt naast ging. De VAR corrigeerde echter en gaf KV Mechelen een strafschop na een fout van Serrano op Swinkels. Storm pakte het cadeautje dankbaar uit en bracht Rood-Geel verdiend op een 2-1 voorsprong. De bezoekers toonden weinig tot niets maar in de laatste tien minuten moest Castro toch een knappe redding uit zijn mouwen schudden bij een lage schuiver van Peeters. Aan de overzijde besliste De Camargo even later de wedstrijd door met een gelukje de 3-1 voorbij Badiashile te schieten. Zo schudden Vrancken en co een knappe 10/12 uit hun mouwen en staan ze na vier speeldagen mee bovenaan in de Jupiler Pro League. Voor Cercle wacht een lang seizoen degradatievoetbal.
Scoreverloop:
0-1 (24') Dabila, 1-1 (60') Togui, 2-1 (67') Storm (p), 3-1 (83') De Camargo

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Is dit KV Mechelen een kandidaat voor Play-Off I?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

107
107
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

286
286
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

626
626
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

184
184
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

346
346
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

657
657
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

246
246
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws