Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

door
Promovendus KV Mechelen komt naast Club Brugge aan de leiding na fraaie zege

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen andermaal een zege geboekt in eigen huis. De promovendus zette na de pauze een scheve situatie recht en deelt nu naast Club Brugge de leiding in de Jupiler Pro League.

KV Mechelen kende als promovendus een fraaie competitiestart en kon vanavond zowaar op gelijke hoogte komen van leider Club Brugge. Coach Vrancken koos tegen Cercle Brugge voorin met De Camargo en Togui voor twee spitsen, in doel verving Castro de geschorste Thoelen. Het contrast met de Vereniging kon voorlopig niet groter zijn: Cercle verloor zijn eerste drie competitiewedstrijden en lijkt op zoek naar automatismen.  Met Omeonga kwam er slechts één nieuwe naam tussen de lijnen in de basiself van coach Mercadal.
Cercle benut enige kans in zoutloze eerste helft
Malinwa begon het beste in eigen huis en zette Cercle bijna voortdurend vast op de eigen helft. Veel kansen puurde het daar voorlopig echter niet uit, aan de overzijde bleef de Vereniging helemaal monddood in de zone van de waarheid. Halfweg de eerste helft moest de Mechelse verdediging een eerste keer attent zijn op een gevaarlijke voorzet van Peeters, Peyre ruimde op. Op de daaropvolgende hoekschop kopte Dabila fraai raak: 0-1 voor de bezoekers. KV Mechelen ontwikkelde te weinig tempo in de eerste helft om Cercle echt in de problemen te brengen en had voorin andermaal geen hulp van een falende Togui die zowat elk balbezit van de thuisploeg om zeep hielp. Halfweg mocht Cercle Brugge dromen van eerste driepunter.

Halfweg heeft de thuisploeg nog heel wat werk voor de boeg tegen een stug Cercle Brugge.
Cercle geeft andermaal niet thuis na de rust
KV Mechelen kwam vol goede moed uit de kleedkamer en na twee minuten spelen vergat De Camargo om een prima voorzet van Storm in doel te schieten, zijn poging ging nipt voorlangs. Een paar minuten later ging Badiashile goed plat op een lage schuiver van Storm. Malinwa drong nu stevig aan en De Camargo kopte nog voor het uur een derde mogelijkheid over. De gelijkmaker kwam er even later toch toen Badiashile hopeloos blunderde en notabene Togui met een prachtgoal de winkelhaak viseerde: 1-1. De Vereniging zwalpte nu en ontsnapte een paar minuten later aan een achterstand toen een vrije trap van Kaya nipt naast ging. De VAR corrigeerde echter en gaf KV Mechelen een strafschop na een fout van Serrano op Swinkels. Storm pakte het cadeautje dankbaar uit en bracht Rood-Geel verdiend op een 2-1 voorsprong. De bezoekers toonden weinig tot niets maar in de laatste tien minuten moest Castro toch een knappe redding uit zijn mouwen schudden bij een lage schuiver van Peeters. Aan de overzijde besliste De Camargo even later de wedstrijd door met een gelukje de 3-1 voorbij Badiashile te schieten. Zo schudden Vrancken en co een knappe 10/12 uit hun mouwen en staan ze na vier speeldagen mee bovenaan in de Jupiler Pro League. Voor Cercle wacht een lang seizoen degradatievoetbal.
Scoreverloop:
0-1 (24') Dabila, 1-1 (60') Togui, 2-1 (67') Storm (p), 3-1 (83') De Camargo

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Is dit KV Mechelen een kandidaat voor Play-Off I?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

143
143
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

68
68
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

464
464
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

315
315
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

370
370
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

171
171
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

412
412
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

177
177
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

96
96
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

297
297
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

388
388
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

230
230
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

452
452
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

51
51
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

300
300
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

458
458
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

249
249
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws