Vanaken deze zomer tóch nog weg bij Club Brugge?

door
Vanaken deze zomer tóch nog weg bij Club Brugge?

Enkel het Oostenrijkse LASK Linz staat Club Brugge nog in de weg om de Champions League te halen. Het bestuur van Blauw-Zwart deed er dan ook alles aan om coach Philippe Clement voldoende wapens te geven om Europees succes te behalen. Zo werd de kern flink versterkt en bovendien werd het contract van draaischijf Hans Vanaken opengebroken.


De Limburgse spelmaker verlengde afgelopen vrijdag immers tot 2024. Maar volgens analist Gilles De Bilde hoeft dat niet persé te betekenen dat een zomertransfer nu van de baan is, integendeel. "Het is niet omdat hij nu heeft bijgetekend, dat dit wil zeggen dat hij niet meer weg gaat. Hij heeft nog drie weken de tijd en als een ploeg opduikt die het totale pakket betaalt aan Club Brugge, kan hij alsnog vertrekken", klonk het bij Q2. "Die contractverlenging is juist een reden om te zeggen dat hij weggaat. Club kan nu meer voor hem vragen en hij kan meer verdienen", vulde Jan Mulder aan.

De contractverlenging kan dan ook een tactische zet zijn geweest van het Brugse bestuur. Hierdoor is zijn waarde immers opnieuw omhoog gegaan en heeft Club een sterkere positie aan de onderhandelingstafel. "Ajax is bijvoorbeeld een betere ploeg dan Club. Ze hebben meer kans op de titel in Nederland en meer kans op succes in de Champions League. En als zo'n Van de Beek naar Real Madrid gaat, kost hij 60 à 70 miljoen. Wat betaalt Ajax dan voor Vanaken? 40 miljoen? Dan kan Club dat niet laten liggen. En hij zou zijn salaris kunnen verdubbelen, dan ga je toch eens nadenken als Vanaken."

LEES OOK: Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Indien Club een bod van meer dan 25 miljoen krijgt, moet het Vanaken laten gaan ...

Meest recent

'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

8
8
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

23
23
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

126
126
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

96
96
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

62
62
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

186
186
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

95
95
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

682
682
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

129
129
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

101
101
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

22
22
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

441
441
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

511
511
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

367
367
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

406
406
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

128
128
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

226
226
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

327
327
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

321
321
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

257
257
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

148
148
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

504
504
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

380
380
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

119
119

Meer sportnieuws