Vanaken deze zomer tóch nog weg bij Club Brugge?

door
Vanaken deze zomer tóch nog weg bij Club Brugge?

Enkel het Oostenrijkse LASK Linz staat Club Brugge nog in de weg om de Champions League te halen. Het bestuur van Blauw-Zwart deed er dan ook alles aan om coach Philippe Clement voldoende wapens te geven om Europees succes te behalen. Zo werd de kern flink versterkt en bovendien werd het contract van draaischijf Hans Vanaken opengebroken.


De Limburgse spelmaker verlengde afgelopen vrijdag immers tot 2024. Maar volgens analist Gilles De Bilde hoeft dat niet persé te betekenen dat een zomertransfer nu van de baan is, integendeel. "Het is niet omdat hij nu heeft bijgetekend, dat dit wil zeggen dat hij niet meer weg gaat. Hij heeft nog drie weken de tijd en als een ploeg opduikt die het totale pakket betaalt aan Club Brugge, kan hij alsnog vertrekken", klonk het bij Q2. "Die contractverlenging is juist een reden om te zeggen dat hij weggaat. Club kan nu meer voor hem vragen en hij kan meer verdienen", vulde Jan Mulder aan.

De contractverlenging kan dan ook een tactische zet zijn geweest van het Brugse bestuur. Hierdoor is zijn waarde immers opnieuw omhoog gegaan en heeft Club een sterkere positie aan de onderhandelingstafel. "Ajax is bijvoorbeeld een betere ploeg dan Club. Ze hebben meer kans op de titel in Nederland en meer kans op succes in de Champions League. En als zo'n Van de Beek naar Real Madrid gaat, kost hij 60 à 70 miljoen. Wat betaalt Ajax dan voor Vanaken? 40 miljoen? Dan kan Club dat niet laten liggen. En hij zou zijn salaris kunnen verdubbelen, dan ga je toch eens nadenken als Vanaken."

LEES OOK: Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Indien Club een bod van meer dan 25 miljoen krijgt, moet het Vanaken laten gaan ...

Meest recent

Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

1
1
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

32
32
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

32
32
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

300
300
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

248
248
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

254
254
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

273
273
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

208
208
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

338
338
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

365
365
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

365
365
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

146
146
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

208
208
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

117
117
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

343
343
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

169
169
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

216
216
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

182
182
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

164
164
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

518
518
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

92
92
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

180
180
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

268
268

Meer sportnieuws