Vanaken deze zomer tóch nog weg bij Club Brugge?

2790 stemmen
Vanaken deze zomer tóch nog weg bij Club Brugge?

Enkel het Oostenrijkse LASK Linz staat Club Brugge nog in de weg om de Champions League te halen. Het bestuur van Blauw-Zwart deed er dan ook alles aan om coach Philippe Clement voldoende wapens te geven om Europees succes te behalen. Zo werd de kern flink versterkt en bovendien werd het contract van draaischijf Hans Vanaken opengebroken.


De Limburgse spelmaker verlengde afgelopen vrijdag immers tot 2024. Maar volgens analist Gilles De Bilde hoeft dat niet persé te betekenen dat een zomertransfer nu van de baan is, integendeel. "Het is niet omdat hij nu heeft bijgetekend, dat dit wil zeggen dat hij niet meer weg gaat. Hij heeft nog drie weken de tijd en als een ploeg opduikt die het totale pakket betaalt aan Club Brugge, kan hij alsnog vertrekken", klonk het bij Q2. "Die contractverlenging is juist een reden om te zeggen dat hij weggaat. Club kan nu meer voor hem vragen en hij kan meer verdienen", vulde Jan Mulder aan.

De contractverlenging kan dan ook een tactische zet zijn geweest van het Brugse bestuur. Hierdoor is zijn waarde immers opnieuw omhoog gegaan en heeft Club een sterkere positie aan de onderhandelingstafel. "Ajax is bijvoorbeeld een betere ploeg dan Club. Ze hebben meer kans op de titel in Nederland en meer kans op succes in de Champions League. En als zo'n Van de Beek naar Real Madrid gaat, kost hij 60 à 70 miljoen. Wat betaalt Ajax dan voor Vanaken? 40 miljoen? Dan kan Club dat niet laten liggen. En hij zou zijn salaris kunnen verdubbelen, dan ga je toch eens nadenken als Vanaken."

LEES OOK: Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Indien Club een bod van meer dan 25 miljoen krijgt, moet het Vanaken laten gaan ...

Meest recent

Ex-ref in alle staten: Rode Duivels bestolen tegen Iran?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

30
30
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

67
67
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

96
96
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

247
247
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

412
412
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

102
102
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

205
205
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

310
310
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

295
295
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

557
557
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

352
352
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

131
131
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

182
182
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

405
405
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

528
528
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

351
351
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

160
160
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

44
44
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

411
411
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

60
60
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

498
498
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

677
677
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

138
138
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

115
115
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

347
347

Meer sportnieuws