Dreigt Athene-scenario voor Clement en Club Brugge?

door
Dreigt Athene-scenario voor Clement en Club Brugge?

Club Brugge staat dinsdagavond voor het moment van de waarheid. Om de laatste voorronde van de Champions League te bereiken moet Blauw-Zwart op het veld van Dynamo Kiev een 1-0-voorsprong zien te verdedigen. Het is wel nog afwachten in welke formatie de vice-kampioen zal aantreden.


Normaal gezien zouden we de elf pionnen van Philippe Clement al grotendeels kunnen plaatsen, ware het niet dat er achter Eduard Sobol een groot vraagteken staat. De Oekraïense linksback deed maandag een deel van de groepstraining mee, maar het blijft een race tegen de klok om hem wedstrijdklaar te krijgen. Als alternatief beschikt Clement over Dion Cools, die viel zaterdag tegen KV Oostende echter stevig door de mand.

En dus zou de coach volgens Het Laatste Nieuws overwegen om met een driemansverdediging te starten. Daarbij zouden Mitrovic, Mechele en Deli het centrum bevolken. Mata en Dennis of Diatta nemen dan de vleugels op zich, op het middenveld de bekende driehoek en voorin zou Tau in steun spelen van Okereke. Afwachten dus wat Clement kiest, hij hoopt nog steeds op een fitte Sobol.

UPDATE 15U45
Indien Clement er effectief voor opteert om de hierboven vermelde veldbezetting te hanteren – mogelijk wel met Clinton Mata achterin in plaats van op de flank – zou dat in principe een terugkeer naar Ivan Leko zijn 3-5-2 zijn. De Kroatische voorganger van Clement in Jan Breydel liet zijn troepen twee jaar in dat systeem spelen, al zouden de offensieve bewegingen van het aanvalsduo Percy Tau-David Okereke er vermoedelijk wel heel anders uitzien dan die van Siebe Schrijvers en Wesley Moraes vorig seizoen.

Mocht Club Brugge de terugwedstrijd in Kiev op deze manier aanvatten roept dat wel enkele spoken op uit de zomer van 2017. Toen moest Blauw-Zwart in de voorrondes van de Europa League na een 0-0 gelijkspel in eigen huis tegen AEK Athene de klus gaan klaren in Griekenland. Leko besloot dan ook kortstondig terug te grijpen naar het recept van zijn voorganger Michel Preud'homme, maar in een 4-3-3 ging Club met de billen bloot en werd het 3-0 voor de thuisploeg. Hopelijk krijgen we vanavond dus geen déjà vu te zien.

LEES OOK: Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Teruggrijpen naar een 3-5-2 zou ...

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

33
33
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

19
19
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

34
34
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

47
47
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

43
43
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

75
75
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

90
90
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

258
258
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

105
105
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

276
276
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

39
39
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

398
398
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

87
87
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

139
139
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

413
413
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

123
123

Meer sportnieuws