Dreigt Athene-scenario voor Clement en Club Brugge?

door
Dreigt Athene-scenario voor Clement en Club Brugge?

Club Brugge staat dinsdagavond voor het moment van de waarheid. Om de laatste voorronde van de Champions League te bereiken moet Blauw-Zwart op het veld van Dynamo Kiev een 1-0-voorsprong zien te verdedigen. Het is wel nog afwachten in welke formatie de vice-kampioen zal aantreden.


Normaal gezien zouden we de elf pionnen van Philippe Clement al grotendeels kunnen plaatsen, ware het niet dat er achter Eduard Sobol een groot vraagteken staat. De Oekraïense linksback deed maandag een deel van de groepstraining mee, maar het blijft een race tegen de klok om hem wedstrijdklaar te krijgen. Als alternatief beschikt Clement over Dion Cools, die viel zaterdag tegen KV Oostende echter stevig door de mand.

En dus zou de coach volgens Het Laatste Nieuws overwegen om met een driemansverdediging te starten. Daarbij zouden Mitrovic, Mechele en Deli het centrum bevolken. Mata en Dennis of Diatta nemen dan de vleugels op zich, op het middenveld de bekende driehoek en voorin zou Tau in steun spelen van Okereke. Afwachten dus wat Clement kiest, hij hoopt nog steeds op een fitte Sobol.

UPDATE 15U45
Indien Clement er effectief voor opteert om de hierboven vermelde veldbezetting te hanteren – mogelijk wel met Clinton Mata achterin in plaats van op de flank – zou dat in principe een terugkeer naar Ivan Leko zijn 3-5-2 zijn. De Kroatische voorganger van Clement in Jan Breydel liet zijn troepen twee jaar in dat systeem spelen, al zouden de offensieve bewegingen van het aanvalsduo Percy Tau-David Okereke er vermoedelijk wel heel anders uitzien dan die van Siebe Schrijvers en Wesley Moraes vorig seizoen.

Mocht Club Brugge de terugwedstrijd in Kiev op deze manier aanvatten roept dat wel enkele spoken op uit de zomer van 2017. Toen moest Blauw-Zwart in de voorrondes van de Europa League na een 0-0 gelijkspel in eigen huis tegen AEK Athene de klus gaan klaren in Griekenland. Leko besloot dan ook kortstondig terug te grijpen naar het recept van zijn voorganger Michel Preud'homme, maar in een 4-3-3 ging Club met de billen bloot en werd het 3-0 voor de thuisploeg. Hopelijk krijgen we vanavond dus geen déjà vu te zien.

LEES OOK: Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Teruggrijpen naar een 3-5-2 zou ...

Meest recent

Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

3
3
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

8
8
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

150
150
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

66
66
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

79
79
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

319
319
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

155
155
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

79
79
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

101
101
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

188
188
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

45
45
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

47
47
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

472
472
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

174
174
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

224
224
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

205
205
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

627
627
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

289
289
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

184
184
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

96
96
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

174
174
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

242
242
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

491
491
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

349
349

Meer sportnieuws