De uitblinkers van speeldag 3: Gouden wissel en helden in stuntzeges

door
De uitblinkers van speeldag 3:  Gouden wissel en helden in stuntzeges

Na drie speeldagen behoudt enkel Club Brugge nog het maximum van de punten, met KV Mechelen en Moeskroen als verrassende eerste achtervolgers. Het afgelopen weekend morsten alle andere toppers dan ook met de punten en vielen er enkele verrassende uitslagen te noteren. Wij keken nauwlettend toe en zagen drie spelers in het oog springen.


Percy TAU (Club Brugge)
Zou hij het in Brugge ook zo gaan doen, of toch maar beter niet? Nadat Philippe Clement vorig jaar bij Genk veelvuldig roteerde was het een van de vragen die voor dit weekend op alle Blauw-Zwarte lippen rustte. Op bezoek bij KV Oostende volgde er zaterdag een duidelijk antwoord: de coach gunde maar liefst vijf – zes, als je Brandon Mechele voor Matej Mitrovic meetelt – basispionnen rust met het oog op het treffen tegen Dynamo Kiev van aanstaande dinsdag. Een van die titularissen die zo op de bank begon was Percy Tau, die plaats ruimde voor Siebe Schrijvers.



Het was echter pas toen de Zuid-Afrikaan na een uur zijn plekje op de rechterflank weer innam dat de Brugse machine aansloeg. Samen met David Okereke, die een bleke Jelle Vossen kwam vervangen en de bevrijdende 0-1 aantekende, gaf Tau zijn team een fikse kwaliteitsinjectie, met flukse dribbels die de defensie van de Kustboys meer pijn deden dan wat Schrijvers daarvoor of Krépin Diatta aan de overkant bij elkaar gevoetbald kregen. Als kers op de taart zorgde de huurling van Brighton op knappe wijze zelf nog voor de 0-2. Club kent voorin veel offensieve weelde, maar Tau lijkt voorlopig alvast zeker van zijn plaats.

Frank BOYA (Moeskroen)
Na de sterke terugronde die Moeskroen vorig seizoen afleverde kwam Standard al sterkhouders als Selim Amallah, Mërgim Vojvoda en laatst nog Noë Dussenne wegplukken. Ook Taiwo Awoniyi loopt niet meer rond op Le Canonnier, maar Frank Boya bleef voorlopig wel nog op post. De 23-jarige ruwe diamant liet vorig jaar al vlagen zien van zijn talent en moet dit seizoen meer constante in zijn prestaties leggen. Tot dusver lukt dat alvast naar behoren, want na beresterke optredens tegen STVV en Anderlecht was Boya ook in de zege tegen AA Gent een van de absolute uitblinkers.



Door het vertrek van Dussenne trok Bernd Hollerbach de Kameroener, die de voorbije wedstrijden nog op het middenveld had gespeeld, noodgedwongen een rijtje achteruit. Ook daar was Boya echter heer en meester over iedere situatie, waarbij hij met de nodige flair zowat elk gevaar wist te ontmijnen. Als toemaatje tekende de tweevoudige international met een afstandsschot zelfs nog zelf voor de gelijkmaker, al komt dat doelpunt na zijn kleine deviatie misschien wel nog op naam van Jonah Osabutey. Hoe dan ook verdient Boya zeker en vast zijn plaats in dit lijstje. En misschien stilaan ook wel enige interesse van de topteams.

Alexandre DE BRUYN (STVV)
Eerder op de dag had ook STVV al voor een stunt gezorgd door de drie punten thuis te houden tegen Standard, dat tot dan een foutloos parcours had afgelegd. Op Stayen botsten de makke Rouches echter op een stug blok, dat er bij momenten zelf ook wervelend uitkwam en kort voor rust zelfs zomaar 3-0 voor had kunnen staan. Yohan Boli liet evenwel na Alexandre De Bruyn aan te spelen voor een quasi leeg doel, anders was zijn plek in dit overzicht nog meer gerechtvaardigd. Al hoort de 25-jarige middenvelder na zijn puike optreden in de Truiense wederopstanding hier sowieso wel al thuis.



Wederopstanding is het juiste woord, want na de 6-0 pandoering in Brugge vorige week leek Sint-Truiden dood en begraven. Met een weergaloze treffer bracht De Bruyn dan ook vooral het geloof in eigen kunnen terug bij zijn ploegmaats, die hij in ware stijl van zijn bijna-naamgenoot in Manchester City vooral in de eerste helft naar een prima prestatie dirigeerde. Met ook nog een assist was het jeugdproduct van Anderlecht dan ook de grote uitblinker in de 2-1 zege van STVV, waar hij als laatbloeier pas vorige zomer arriveerde vanuit Lommel. Een parcours dat ons ietwat doet denken aan iemand die zopas zijn contract verlengde bij Club Brugge.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 3?

Meest recent

Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

0
0
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

3
3
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

22
22
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

27
27
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

272
272
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

212
212
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

284
284
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

113
113
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

314
314
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

203
203
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

841
841
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

108
108
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

144
144
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

237
237
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

91
91
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

166
166
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

97
97
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

174
174
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

68
68
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

337
337
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

107
107
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

400
400
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

369
369
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

107
107

Meer sportnieuws