De uitblinkers van speeldag 3: Gouden wissel en helden in stuntzeges

370 stemmen
De uitblinkers van speeldag 3:  Gouden wissel en helden in stuntzeges

Na drie speeldagen behoudt enkel Club Brugge nog het maximum van de punten, met KV Mechelen en Moeskroen als verrassende eerste achtervolgers. Het afgelopen weekend morsten alle andere toppers dan ook met de punten en vielen er enkele verrassende uitslagen te noteren. Wij keken nauwlettend toe en zagen drie spelers in het oog springen.


Percy TAU (Club Brugge)
Zou hij het in Brugge ook zo gaan doen, of toch maar beter niet? Nadat Philippe Clement vorig jaar bij Genk veelvuldig roteerde was het een van de vragen die voor dit weekend op alle Blauw-Zwarte lippen rustte. Op bezoek bij KV Oostende volgde er zaterdag een duidelijk antwoord: de coach gunde maar liefst vijf – zes, als je Brandon Mechele voor Matej Mitrovic meetelt – basispionnen rust met het oog op het treffen tegen Dynamo Kiev van aanstaande dinsdag. Een van die titularissen die zo op de bank begon was Percy Tau, die plaats ruimde voor Siebe Schrijvers.



Het was echter pas toen de Zuid-Afrikaan na een uur zijn plekje op de rechterflank weer innam dat de Brugse machine aansloeg. Samen met David Okereke, die een bleke Jelle Vossen kwam vervangen en de bevrijdende 0-1 aantekende, gaf Tau zijn team een fikse kwaliteitsinjectie, met flukse dribbels die de defensie van de Kustboys meer pijn deden dan wat Schrijvers daarvoor of Krépin Diatta aan de overkant bij elkaar gevoetbald kregen. Als kers op de taart zorgde de huurling van Brighton op knappe wijze zelf nog voor de 0-2. Club kent voorin veel offensieve weelde, maar Tau lijkt voorlopig alvast zeker van zijn plaats.

Frank BOYA (Moeskroen)
Na de sterke terugronde die Moeskroen vorig seizoen afleverde kwam Standard al sterkhouders als Selim Amallah, Mërgim Vojvoda en laatst nog Noë Dussenne wegplukken. Ook Taiwo Awoniyi loopt niet meer rond op Le Canonnier, maar Frank Boya bleef voorlopig wel nog op post. De 23-jarige ruwe diamant liet vorig jaar al vlagen zien van zijn talent en moet dit seizoen meer constante in zijn prestaties leggen. Tot dusver lukt dat alvast naar behoren, want na beresterke optredens tegen STVV en Anderlecht was Boya ook in de zege tegen AA Gent een van de absolute uitblinkers.



Door het vertrek van Dussenne trok Bernd Hollerbach de Kameroener, die de voorbije wedstrijden nog op het middenveld had gespeeld, noodgedwongen een rijtje achteruit. Ook daar was Boya echter heer en meester over iedere situatie, waarbij hij met de nodige flair zowat elk gevaar wist te ontmijnen. Als toemaatje tekende de tweevoudige international met een afstandsschot zelfs nog zelf voor de gelijkmaker, al komt dat doelpunt na zijn kleine deviatie misschien wel nog op naam van Jonah Osabutey. Hoe dan ook verdient Boya zeker en vast zijn plaats in dit lijstje. En misschien stilaan ook wel enige interesse van de topteams.

Alexandre DE BRUYN (STVV)
Eerder op de dag had ook STVV al voor een stunt gezorgd door de drie punten thuis te houden tegen Standard, dat tot dan een foutloos parcours had afgelegd. Op Stayen botsten de makke Rouches echter op een stug blok, dat er bij momenten zelf ook wervelend uitkwam en kort voor rust zelfs zomaar 3-0 voor had kunnen staan. Yohan Boli liet evenwel na Alexandre De Bruyn aan te spelen voor een quasi leeg doel, anders was zijn plek in dit overzicht nog meer gerechtvaardigd. Al hoort de 25-jarige middenvelder na zijn puike optreden in de Truiense wederopstanding hier sowieso wel al thuis.



Wederopstanding is het juiste woord, want na de 6-0 pandoering in Brugge vorige week leek Sint-Truiden dood en begraven. Met een weergaloze treffer bracht De Bruyn dan ook vooral het geloof in eigen kunnen terug bij zijn ploegmaats, die hij in ware stijl van zijn bijna-naamgenoot in Manchester City vooral in de eerste helft naar een prima prestatie dirigeerde. Met ook nog een assist was het jeugdproduct van Anderlecht dan ook de grote uitblinker in de 2-1 zege van STVV, waar hij als laatbloeier pas vorige zomer arriveerde vanuit Lommel. Een parcours dat ons ietwat doet denken aan iemand die zopas zijn contract verlengde bij Club Brugge.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 3?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

70
70
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

42
42
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

81
81
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

176
176
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

169
169
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

437
437
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

105
105
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

523
523
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

303
303
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

642
642
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

407
407
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

182
182
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

302
302
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

320
320
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

449
449
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

493
493
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

512
512
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

182
182
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws