De uitblinkers van speeldag 3: Gouden wissel en helden in stuntzeges

door
De uitblinkers van speeldag 3:  Gouden wissel en helden in stuntzeges

Na drie speeldagen behoudt enkel Club Brugge nog het maximum van de punten, met KV Mechelen en Moeskroen als verrassende eerste achtervolgers. Het afgelopen weekend morsten alle andere toppers dan ook met de punten en vielen er enkele verrassende uitslagen te noteren. Wij keken nauwlettend toe en zagen drie spelers in het oog springen.


Percy TAU (Club Brugge)
Zou hij het in Brugge ook zo gaan doen, of toch maar beter niet? Nadat Philippe Clement vorig jaar bij Genk veelvuldig roteerde was het een van de vragen die voor dit weekend op alle Blauw-Zwarte lippen rustte. Op bezoek bij KV Oostende volgde er zaterdag een duidelijk antwoord: de coach gunde maar liefst vijf – zes, als je Brandon Mechele voor Matej Mitrovic meetelt – basispionnen rust met het oog op het treffen tegen Dynamo Kiev van aanstaande dinsdag. Een van die titularissen die zo op de bank begon was Percy Tau, die plaats ruimde voor Siebe Schrijvers.



Het was echter pas toen de Zuid-Afrikaan na een uur zijn plekje op de rechterflank weer innam dat de Brugse machine aansloeg. Samen met David Okereke, die een bleke Jelle Vossen kwam vervangen en de bevrijdende 0-1 aantekende, gaf Tau zijn team een fikse kwaliteitsinjectie, met flukse dribbels die de defensie van de Kustboys meer pijn deden dan wat Schrijvers daarvoor of Krépin Diatta aan de overkant bij elkaar gevoetbald kregen. Als kers op de taart zorgde de huurling van Brighton op knappe wijze zelf nog voor de 0-2. Club kent voorin veel offensieve weelde, maar Tau lijkt voorlopig alvast zeker van zijn plaats.

Frank BOYA (Moeskroen)
Na de sterke terugronde die Moeskroen vorig seizoen afleverde kwam Standard al sterkhouders als Selim Amallah, Mërgim Vojvoda en laatst nog Noë Dussenne wegplukken. Ook Taiwo Awoniyi loopt niet meer rond op Le Canonnier, maar Frank Boya bleef voorlopig wel nog op post. De 23-jarige ruwe diamant liet vorig jaar al vlagen zien van zijn talent en moet dit seizoen meer constante in zijn prestaties leggen. Tot dusver lukt dat alvast naar behoren, want na beresterke optredens tegen STVV en Anderlecht was Boya ook in de zege tegen AA Gent een van de absolute uitblinkers.



Door het vertrek van Dussenne trok Bernd Hollerbach de Kameroener, die de voorbije wedstrijden nog op het middenveld had gespeeld, noodgedwongen een rijtje achteruit. Ook daar was Boya echter heer en meester over iedere situatie, waarbij hij met de nodige flair zowat elk gevaar wist te ontmijnen. Als toemaatje tekende de tweevoudige international met een afstandsschot zelfs nog zelf voor de gelijkmaker, al komt dat doelpunt na zijn kleine deviatie misschien wel nog op naam van Jonah Osabutey. Hoe dan ook verdient Boya zeker en vast zijn plaats in dit lijstje. En misschien stilaan ook wel enige interesse van de topteams.

Alexandre DE BRUYN (STVV)
Eerder op de dag had ook STVV al voor een stunt gezorgd door de drie punten thuis te houden tegen Standard, dat tot dan een foutloos parcours had afgelegd. Op Stayen botsten de makke Rouches echter op een stug blok, dat er bij momenten zelf ook wervelend uitkwam en kort voor rust zelfs zomaar 3-0 voor had kunnen staan. Yohan Boli liet evenwel na Alexandre De Bruyn aan te spelen voor een quasi leeg doel, anders was zijn plek in dit overzicht nog meer gerechtvaardigd. Al hoort de 25-jarige middenvelder na zijn puike optreden in de Truiense wederopstanding hier sowieso wel al thuis.



Wederopstanding is het juiste woord, want na de 6-0 pandoering in Brugge vorige week leek Sint-Truiden dood en begraven. Met een weergaloze treffer bracht De Bruyn dan ook vooral het geloof in eigen kunnen terug bij zijn ploegmaats, die hij in ware stijl van zijn bijna-naamgenoot in Manchester City vooral in de eerste helft naar een prima prestatie dirigeerde. Met ook nog een assist was het jeugdproduct van Anderlecht dan ook de grote uitblinker in de 2-1 zege van STVV, waar hij als laatbloeier pas vorige zomer arriveerde vanuit Lommel. Een parcours dat ons ietwat doet denken aan iemand die zopas zijn contract verlengde bij Club Brugge.

LEES OOK: Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 3?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

24
24
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

14
14
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

53
53
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

81
81
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

267
267
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

261
261
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

174
174
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

187
187
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

122
122
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

173
173
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

379
379
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

279
279
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

137
137
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

427
427
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

813
813
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

287
287
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

177
177
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

431
431
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws