De uitblinkers van speeldag 3: Gouden wissel en helden in stuntzeges

370 stemmen
De uitblinkers van speeldag 3:  Gouden wissel en helden in stuntzeges

Na drie speeldagen behoudt enkel Club Brugge nog het maximum van de punten, met KV Mechelen en Moeskroen als verrassende eerste achtervolgers. Het afgelopen weekend morsten alle andere toppers dan ook met de punten en vielen er enkele verrassende uitslagen te noteren. Wij keken nauwlettend toe en zagen drie spelers in het oog springen.


Percy TAU (Club Brugge)
Zou hij het in Brugge ook zo gaan doen, of toch maar beter niet? Nadat Philippe Clement vorig jaar bij Genk veelvuldig roteerde was het een van de vragen die voor dit weekend op alle Blauw-Zwarte lippen rustte. Op bezoek bij KV Oostende volgde er zaterdag een duidelijk antwoord: de coach gunde maar liefst vijf – zes, als je Brandon Mechele voor Matej Mitrovic meetelt – basispionnen rust met het oog op het treffen tegen Dynamo Kiev van aanstaande dinsdag. Een van die titularissen die zo op de bank begon was Percy Tau, die plaats ruimde voor Siebe Schrijvers.



Het was echter pas toen de Zuid-Afrikaan na een uur zijn plekje op de rechterflank weer innam dat de Brugse machine aansloeg. Samen met David Okereke, die een bleke Jelle Vossen kwam vervangen en de bevrijdende 0-1 aantekende, gaf Tau zijn team een fikse kwaliteitsinjectie, met flukse dribbels die de defensie van de Kustboys meer pijn deden dan wat Schrijvers daarvoor of Krépin Diatta aan de overkant bij elkaar gevoetbald kregen. Als kers op de taart zorgde de huurling van Brighton op knappe wijze zelf nog voor de 0-2. Club kent voorin veel offensieve weelde, maar Tau lijkt voorlopig alvast zeker van zijn plaats.

Frank BOYA (Moeskroen)
Na de sterke terugronde die Moeskroen vorig seizoen afleverde kwam Standard al sterkhouders als Selim Amallah, Mërgim Vojvoda en laatst nog Noë Dussenne wegplukken. Ook Taiwo Awoniyi loopt niet meer rond op Le Canonnier, maar Frank Boya bleef voorlopig wel nog op post. De 23-jarige ruwe diamant liet vorig jaar al vlagen zien van zijn talent en moet dit seizoen meer constante in zijn prestaties leggen. Tot dusver lukt dat alvast naar behoren, want na beresterke optredens tegen STVV en Anderlecht was Boya ook in de zege tegen AA Gent een van de absolute uitblinkers.



Door het vertrek van Dussenne trok Bernd Hollerbach de Kameroener, die de voorbije wedstrijden nog op het middenveld had gespeeld, noodgedwongen een rijtje achteruit. Ook daar was Boya echter heer en meester over iedere situatie, waarbij hij met de nodige flair zowat elk gevaar wist te ontmijnen. Als toemaatje tekende de tweevoudige international met een afstandsschot zelfs nog zelf voor de gelijkmaker, al komt dat doelpunt na zijn kleine deviatie misschien wel nog op naam van Jonah Osabutey. Hoe dan ook verdient Boya zeker en vast zijn plaats in dit lijstje. En misschien stilaan ook wel enige interesse van de topteams.

Alexandre DE BRUYN (STVV)
Eerder op de dag had ook STVV al voor een stunt gezorgd door de drie punten thuis te houden tegen Standard, dat tot dan een foutloos parcours had afgelegd. Op Stayen botsten de makke Rouches echter op een stug blok, dat er bij momenten zelf ook wervelend uitkwam en kort voor rust zelfs zomaar 3-0 voor had kunnen staan. Yohan Boli liet evenwel na Alexandre De Bruyn aan te spelen voor een quasi leeg doel, anders was zijn plek in dit overzicht nog meer gerechtvaardigd. Al hoort de 25-jarige middenvelder na zijn puike optreden in de Truiense wederopstanding hier sowieso wel al thuis.



Wederopstanding is het juiste woord, want na de 6-0 pandoering in Brugge vorige week leek Sint-Truiden dood en begraven. Met een weergaloze treffer bracht De Bruyn dan ook vooral het geloof in eigen kunnen terug bij zijn ploegmaats, die hij in ware stijl van zijn bijna-naamgenoot in Manchester City vooral in de eerste helft naar een prima prestatie dirigeerde. Met ook nog een assist was het jeugdproduct van Anderlecht dan ook de grote uitblinker in de 2-1 zege van STVV, waar hij als laatbloeier pas vorige zomer arriveerde vanuit Lommel. Een parcours dat ons ietwat doet denken aan iemand die zopas zijn contract verlengde bij Club Brugge.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 3?

Meest recent

Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

1
1
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

12
12
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

100
100
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

71
71
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

16
16
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

87
87
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

184
184
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

245
245
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

251
251
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

50
50
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

94
94
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

102
102
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

181
181
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

288
288
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

115
115
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

278
278
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

352
352
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

204
204

Meer sportnieuws