De uitblinkers van speeldag 3: Gouden wissel en helden in stuntzeges

door
De uitblinkers van speeldag 3:  Gouden wissel en helden in stuntzeges

Na drie speeldagen behoudt enkel Club Brugge nog het maximum van de punten, met KV Mechelen en Moeskroen als verrassende eerste achtervolgers. Het afgelopen weekend morsten alle andere toppers dan ook met de punten en vielen er enkele verrassende uitslagen te noteren. Wij keken nauwlettend toe en zagen drie spelers in het oog springen.


Percy TAU (Club Brugge)
Zou hij het in Brugge ook zo gaan doen, of toch maar beter niet? Nadat Philippe Clement vorig jaar bij Genk veelvuldig roteerde was het een van de vragen die voor dit weekend op alle Blauw-Zwarte lippen rustte. Op bezoek bij KV Oostende volgde er zaterdag een duidelijk antwoord: de coach gunde maar liefst vijf – zes, als je Brandon Mechele voor Matej Mitrovic meetelt – basispionnen rust met het oog op het treffen tegen Dynamo Kiev van aanstaande dinsdag. Een van die titularissen die zo op de bank begon was Percy Tau, die plaats ruimde voor Siebe Schrijvers.



Het was echter pas toen de Zuid-Afrikaan na een uur zijn plekje op de rechterflank weer innam dat de Brugse machine aansloeg. Samen met David Okereke, die een bleke Jelle Vossen kwam vervangen en de bevrijdende 0-1 aantekende, gaf Tau zijn team een fikse kwaliteitsinjectie, met flukse dribbels die de defensie van de Kustboys meer pijn deden dan wat Schrijvers daarvoor of Krépin Diatta aan de overkant bij elkaar gevoetbald kregen. Als kers op de taart zorgde de huurling van Brighton op knappe wijze zelf nog voor de 0-2. Club kent voorin veel offensieve weelde, maar Tau lijkt voorlopig alvast zeker van zijn plaats.

Frank BOYA (Moeskroen)
Na de sterke terugronde die Moeskroen vorig seizoen afleverde kwam Standard al sterkhouders als Selim Amallah, Mërgim Vojvoda en laatst nog Noë Dussenne wegplukken. Ook Taiwo Awoniyi loopt niet meer rond op Le Canonnier, maar Frank Boya bleef voorlopig wel nog op post. De 23-jarige ruwe diamant liet vorig jaar al vlagen zien van zijn talent en moet dit seizoen meer constante in zijn prestaties leggen. Tot dusver lukt dat alvast naar behoren, want na beresterke optredens tegen STVV en Anderlecht was Boya ook in de zege tegen AA Gent een van de absolute uitblinkers.



Door het vertrek van Dussenne trok Bernd Hollerbach de Kameroener, die de voorbije wedstrijden nog op het middenveld had gespeeld, noodgedwongen een rijtje achteruit. Ook daar was Boya echter heer en meester over iedere situatie, waarbij hij met de nodige flair zowat elk gevaar wist te ontmijnen. Als toemaatje tekende de tweevoudige international met een afstandsschot zelfs nog zelf voor de gelijkmaker, al komt dat doelpunt na zijn kleine deviatie misschien wel nog op naam van Jonah Osabutey. Hoe dan ook verdient Boya zeker en vast zijn plaats in dit lijstje. En misschien stilaan ook wel enige interesse van de topteams.

Alexandre DE BRUYN (STVV)
Eerder op de dag had ook STVV al voor een stunt gezorgd door de drie punten thuis te houden tegen Standard, dat tot dan een foutloos parcours had afgelegd. Op Stayen botsten de makke Rouches echter op een stug blok, dat er bij momenten zelf ook wervelend uitkwam en kort voor rust zelfs zomaar 3-0 voor had kunnen staan. Yohan Boli liet evenwel na Alexandre De Bruyn aan te spelen voor een quasi leeg doel, anders was zijn plek in dit overzicht nog meer gerechtvaardigd. Al hoort de 25-jarige middenvelder na zijn puike optreden in de Truiense wederopstanding hier sowieso wel al thuis.



Wederopstanding is het juiste woord, want na de 6-0 pandoering in Brugge vorige week leek Sint-Truiden dood en begraven. Met een weergaloze treffer bracht De Bruyn dan ook vooral het geloof in eigen kunnen terug bij zijn ploegmaats, die hij in ware stijl van zijn bijna-naamgenoot in Manchester City vooral in de eerste helft naar een prima prestatie dirigeerde. Met ook nog een assist was het jeugdproduct van Anderlecht dan ook de grote uitblinker in de 2-1 zege van STVV, waar hij als laatbloeier pas vorige zomer arriveerde vanuit Lommel. Een parcours dat ons ietwat doet denken aan iemand die zopas zijn contract verlengde bij Club Brugge.

LEES OOK: Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 3?

Meest recent

Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

9
9
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

27
27
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

143
143
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

184
184
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

54
54
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

450
450
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

120
120
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

440
440
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

229
229
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

162
162
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

616
616
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

74
74
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

143
143
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

389
389
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

44
44
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

86
86
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

407
407
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

186
186
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

52
52
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

214
214
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

237
237
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

347
347
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

312
312
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

49
49
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

121
121

Meer sportnieuws