Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

216 stemmen
Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

In een wedstrijd die gekruid werd met een paar betwistbare fases en VAR-momenten heeft Antwerp een eerste nederlaag geleden op het veld van Charleroi. De thuisploeg leek zichzelf in de voet te schieten met een late strafschopmisser maar had finaal het laatste woord.

Net zoals AA Gent en Club Brugge was het ook voor Bolöni hinken op twee gedachten: voluit gaan voor een negen op negen of wat mensen sparen met het oog op de terugwedstrijd in de Europese voorronde. De coach van Antwerp koos voor het tweede en bracht vijf nieuwe namen aan de aftrap: onder meer Richie De Laet kreeg een basisplaats. Charleroi zocht nog naar zijn eerste zege, Diagne en Bedia waren de nieuwe namen in vergelijking met vorige week.
Slaapverwekkende eerste helft met slordig voetbal
The Great Old had het niet onder de markt in de openingsfase en moest het initiatief aan Charleroi laten. Iets voorbij het kwartier zorgde Bruno met een fraaie schepbal voor het eerste gevaar, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde haalde De Laet hard uit, Penneteau was bij de pinken. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies in de eerste helft en we zagen nog weinig doelrijpe kansen. Het meest 'opwindende' moment was nog het tijdelijk stilleggen van de partij door ref Verboomen wegens spreekkoren in de tribunes. Halfweg stond het nog 0-0 in het Stade du Pays de Charleroi.

De wedstrijd werd even stilgelegd wegens kwetsende spreekkoren vanuit het Antwerp vak.
VAR wist Antwerpse voorsprong uit, Charleroi profiteert meteen
Voorlopig zagen we ook in het begin van de tweede helft weinig beterschap, beide ploegen bleven monddood in de zone van de waarheid. Uiteindelijk was het ex-Karolo Baby die na tien minuten in de tweede helft de ban leek te breken door na een warrige fase de bal in het dak van het doel te rammen. De VAR greep echter in omdat er voorafgaand handspel was, geen voorsprong voor de bezoekers. Even later was het aan de overzijde wel raak toen De Laet zich eerst veel te gemakkelijk liet uitkappen en Jukleröd vervolgens hopeloos onder de bal door ging, Fall profiteerde en schoot overhoeks raak: 1-0 voor Charleroi. Met de inbreng van Lamkel Ze en Refaelov ging Antwerp in de laatste twintig minuten nog voluit op zoek naar minstens één punt. Op een kwartier van het einde lukten de bezoekers de gelijkmaker toen Mbokani de vrijstaande Refaelov vond en die schoot van dichtbij raak: 1-1. De VAR keurde uiteindelijk dit doelpunt wel goed nadat er eerst voor buitenspel werd gevlagd. Lang kon Rood-Wit niet genieten want een paar minuten later werd Fall getorpedeerd door Bolat en de Karolo's kregen een verdiende strafschop. Perbet, die nog maar pas op het veld stond, miste echter vanaf elf meter. De bezoekers leken fysiek sterker maar werden in de slotminuut toch nog voor een voldongen feit gesteld toen Perbet zijn misser goedmaakte en in de rebound de 2-1 aantekende. De 3-1 van Henen werd nog afgekeurd na nogmaals een VAR-momentje, uiteindelijk won Charleroi na een bewogen wedstrijd en lijdt Antwerp zijn eerste nederlaag.
Scoreverloop:
1-0 (60') Fall, 1-1 (75') Refaelov, 2-1 (90') Perbet
Bijzonderheid:
Perbet(Charleroi) mist een strafschop (81')

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Waren de beslissingen van de VAR/scheidsrechter correct?

Meest recent

Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

0
0
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

314
314
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

72
72
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

41
41
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

58
58
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

52
52
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

8
8
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

62
62
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

178
178
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

77
77
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

282
282
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

83
83
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

117
117
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

488
488
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

159
159
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

306
306
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

233
233
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

122
122
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

177
177
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

452
452
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

82
82
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

549
549
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

126
126

Meer sportnieuws