Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

door
Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

In een wedstrijd die gekruid werd met een paar betwistbare fases en VAR-momenten heeft Antwerp een eerste nederlaag geleden op het veld van Charleroi. De thuisploeg leek zichzelf in de voet te schieten met een late strafschopmisser maar had finaal het laatste woord.

Net zoals AA Gent en Club Brugge was het ook voor Bolöni hinken op twee gedachten: voluit gaan voor een negen op negen of wat mensen sparen met het oog op de terugwedstrijd in de Europese voorronde. De coach van Antwerp koos voor het tweede en bracht vijf nieuwe namen aan de aftrap: onder meer Richie De Laet kreeg een basisplaats. Charleroi zocht nog naar zijn eerste zege, Diagne en Bedia waren de nieuwe namen in vergelijking met vorige week.
Slaapverwekkende eerste helft met slordig voetbal
The Great Old had het niet onder de markt in de openingsfase en moest het initiatief aan Charleroi laten. Iets voorbij het kwartier zorgde Bruno met een fraaie schepbal voor het eerste gevaar, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde haalde De Laet hard uit, Penneteau was bij de pinken. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies in de eerste helft en we zagen nog weinig doelrijpe kansen. Het meest 'opwindende' moment was nog het tijdelijk stilleggen van de partij door ref Verboomen wegens spreekkoren in de tribunes. Halfweg stond het nog 0-0 in het Stade du Pays de Charleroi.

De wedstrijd werd even stilgelegd wegens kwetsende spreekkoren vanuit het Antwerp vak.
VAR wist Antwerpse voorsprong uit, Charleroi profiteert meteen
Voorlopig zagen we ook in het begin van de tweede helft weinig beterschap, beide ploegen bleven monddood in de zone van de waarheid. Uiteindelijk was het ex-Karolo Baby die na tien minuten in de tweede helft de ban leek te breken door na een warrige fase de bal in het dak van het doel te rammen. De VAR greep echter in omdat er voorafgaand handspel was, geen voorsprong voor de bezoekers. Even later was het aan de overzijde wel raak toen De Laet zich eerst veel te gemakkelijk liet uitkappen en Jukleröd vervolgens hopeloos onder de bal door ging, Fall profiteerde en schoot overhoeks raak: 1-0 voor Charleroi. Met de inbreng van Lamkel Ze en Refaelov ging Antwerp in de laatste twintig minuten nog voluit op zoek naar minstens één punt. Op een kwartier van het einde lukten de bezoekers de gelijkmaker toen Mbokani de vrijstaande Refaelov vond en die schoot van dichtbij raak: 1-1. De VAR keurde uiteindelijk dit doelpunt wel goed nadat er eerst voor buitenspel werd gevlagd. Lang kon Rood-Wit niet genieten want een paar minuten later werd Fall getorpedeerd door Bolat en de Karolo's kregen een verdiende strafschop. Perbet, die nog maar pas op het veld stond, miste echter vanaf elf meter. De bezoekers leken fysiek sterker maar werden in de slotminuut toch nog voor een voldongen feit gesteld toen Perbet zijn misser goedmaakte en in de rebound de 2-1 aantekende. De 3-1 van Henen werd nog afgekeurd na nogmaals een VAR-momentje, uiteindelijk won Charleroi na een bewogen wedstrijd en lijdt Antwerp zijn eerste nederlaag.
Scoreverloop:
1-0 (60') Fall, 1-1 (75') Refaelov, 2-1 (90') Perbet
Bijzonderheid:
Perbet(Charleroi) mist een strafschop (81')

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Waren de beslissingen van de VAR/scheidsrechter correct?

Meest recent

'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

7
7
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

28
28
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

47
47
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

45
45
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

161
161
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

165
165
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

95
95
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

589
589
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

303
303
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

163
163
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

96
96
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

143
143
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

178
178
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

201
201
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

218
218
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

166
166
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

699
699
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

328
328
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

29
29
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

106
106
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

199
199
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

162
162
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

113
113
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

608
608

Meer sportnieuws