Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

216 stemmen
Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

In een wedstrijd die gekruid werd met een paar betwistbare fases en VAR-momenten heeft Antwerp een eerste nederlaag geleden op het veld van Charleroi. De thuisploeg leek zichzelf in de voet te schieten met een late strafschopmisser maar had finaal het laatste woord.

Net zoals AA Gent en Club Brugge was het ook voor Bolöni hinken op twee gedachten: voluit gaan voor een negen op negen of wat mensen sparen met het oog op de terugwedstrijd in de Europese voorronde. De coach van Antwerp koos voor het tweede en bracht vijf nieuwe namen aan de aftrap: onder meer Richie De Laet kreeg een basisplaats. Charleroi zocht nog naar zijn eerste zege, Diagne en Bedia waren de nieuwe namen in vergelijking met vorige week.
Slaapverwekkende eerste helft met slordig voetbal
The Great Old had het niet onder de markt in de openingsfase en moest het initiatief aan Charleroi laten. Iets voorbij het kwartier zorgde Bruno met een fraaie schepbal voor het eerste gevaar, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde haalde De Laet hard uit, Penneteau was bij de pinken. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies in de eerste helft en we zagen nog weinig doelrijpe kansen. Het meest 'opwindende' moment was nog het tijdelijk stilleggen van de partij door ref Verboomen wegens spreekkoren in de tribunes. Halfweg stond het nog 0-0 in het Stade du Pays de Charleroi.

De wedstrijd werd even stilgelegd wegens kwetsende spreekkoren vanuit het Antwerp vak.
VAR wist Antwerpse voorsprong uit, Charleroi profiteert meteen
Voorlopig zagen we ook in het begin van de tweede helft weinig beterschap, beide ploegen bleven monddood in de zone van de waarheid. Uiteindelijk was het ex-Karolo Baby die na tien minuten in de tweede helft de ban leek te breken door na een warrige fase de bal in het dak van het doel te rammen. De VAR greep echter in omdat er voorafgaand handspel was, geen voorsprong voor de bezoekers. Even later was het aan de overzijde wel raak toen De Laet zich eerst veel te gemakkelijk liet uitkappen en Jukleröd vervolgens hopeloos onder de bal door ging, Fall profiteerde en schoot overhoeks raak: 1-0 voor Charleroi. Met de inbreng van Lamkel Ze en Refaelov ging Antwerp in de laatste twintig minuten nog voluit op zoek naar minstens één punt. Op een kwartier van het einde lukten de bezoekers de gelijkmaker toen Mbokani de vrijstaande Refaelov vond en die schoot van dichtbij raak: 1-1. De VAR keurde uiteindelijk dit doelpunt wel goed nadat er eerst voor buitenspel werd gevlagd. Lang kon Rood-Wit niet genieten want een paar minuten later werd Fall getorpedeerd door Bolat en de Karolo's kregen een verdiende strafschop. Perbet, die nog maar pas op het veld stond, miste echter vanaf elf meter. De bezoekers leken fysiek sterker maar werden in de slotminuut toch nog voor een voldongen feit gesteld toen Perbet zijn misser goedmaakte en in de rebound de 2-1 aantekende. De 3-1 van Henen werd nog afgekeurd na nogmaals een VAR-momentje, uiteindelijk won Charleroi na een bewogen wedstrijd en lijdt Antwerp zijn eerste nederlaag.
Scoreverloop:
1-0 (60') Fall, 1-1 (75') Refaelov, 2-1 (90') Perbet
Bijzonderheid:
Perbet(Charleroi) mist een strafschop (81')

LEES OOK: 'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Waren de beslissingen van de VAR/scheidsrechter correct?

Meest recent

'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

17
17
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

21
21
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

136
136
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

119
119
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

141
141
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

718
718
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

365
365
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

152
152
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

145
145
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

78
78
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

206
206
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

190
190
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

538
538
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

637
637
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

314
314
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

592
592
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

472
472
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

668
668
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

294
294
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

97
97
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

278
278
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

325
325
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

416
416
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

172
172

Meer sportnieuws