Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

door
Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

In een wedstrijd die gekruid werd met een paar betwistbare fases en VAR-momenten heeft Antwerp een eerste nederlaag geleden op het veld van Charleroi. De thuisploeg leek zichzelf in de voet te schieten met een late strafschopmisser maar had finaal het laatste woord.

Net zoals AA Gent en Club Brugge was het ook voor Bolöni hinken op twee gedachten: voluit gaan voor een negen op negen of wat mensen sparen met het oog op de terugwedstrijd in de Europese voorronde. De coach van Antwerp koos voor het tweede en bracht vijf nieuwe namen aan de aftrap: onder meer Richie De Laet kreeg een basisplaats. Charleroi zocht nog naar zijn eerste zege, Diagne en Bedia waren de nieuwe namen in vergelijking met vorige week.
Slaapverwekkende eerste helft met slordig voetbal
The Great Old had het niet onder de markt in de openingsfase en moest het initiatief aan Charleroi laten. Iets voorbij het kwartier zorgde Bruno met een fraaie schepbal voor het eerste gevaar, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde haalde De Laet hard uit, Penneteau was bij de pinken. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies in de eerste helft en we zagen nog weinig doelrijpe kansen. Het meest 'opwindende' moment was nog het tijdelijk stilleggen van de partij door ref Verboomen wegens spreekkoren in de tribunes. Halfweg stond het nog 0-0 in het Stade du Pays de Charleroi.

De wedstrijd werd even stilgelegd wegens kwetsende spreekkoren vanuit het Antwerp vak.
VAR wist Antwerpse voorsprong uit, Charleroi profiteert meteen
Voorlopig zagen we ook in het begin van de tweede helft weinig beterschap, beide ploegen bleven monddood in de zone van de waarheid. Uiteindelijk was het ex-Karolo Baby die na tien minuten in de tweede helft de ban leek te breken door na een warrige fase de bal in het dak van het doel te rammen. De VAR greep echter in omdat er voorafgaand handspel was, geen voorsprong voor de bezoekers. Even later was het aan de overzijde wel raak toen De Laet zich eerst veel te gemakkelijk liet uitkappen en Jukleröd vervolgens hopeloos onder de bal door ging, Fall profiteerde en schoot overhoeks raak: 1-0 voor Charleroi. Met de inbreng van Lamkel Ze en Refaelov ging Antwerp in de laatste twintig minuten nog voluit op zoek naar minstens één punt. Op een kwartier van het einde lukten de bezoekers de gelijkmaker toen Mbokani de vrijstaande Refaelov vond en die schoot van dichtbij raak: 1-1. De VAR keurde uiteindelijk dit doelpunt wel goed nadat er eerst voor buitenspel werd gevlagd. Lang kon Rood-Wit niet genieten want een paar minuten later werd Fall getorpedeerd door Bolat en de Karolo's kregen een verdiende strafschop. Perbet, die nog maar pas op het veld stond, miste echter vanaf elf meter. De bezoekers leken fysiek sterker maar werden in de slotminuut toch nog voor een voldongen feit gesteld toen Perbet zijn misser goedmaakte en in de rebound de 2-1 aantekende. De 3-1 van Henen werd nog afgekeurd na nogmaals een VAR-momentje, uiteindelijk won Charleroi na een bewogen wedstrijd en lijdt Antwerp zijn eerste nederlaag.
Scoreverloop:
1-0 (60') Fall, 1-1 (75') Refaelov, 2-1 (90') Perbet
Bijzonderheid:
Perbet(Charleroi) mist een strafschop (81')

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Waren de beslissingen van de VAR/scheidsrechter correct?

Meest recent

De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

24
24
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

42
42
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

332
332
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

122
122
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

162
162
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

31
31
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

48
48
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

82
82
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

41
41
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

189
189
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

87
87
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

127
127
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

67
67
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

225
225
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

223
223
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

184
184
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

202
202
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

252
252
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

293
293
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

136
136
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

131
131
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

86
86
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

379
379

Meer sportnieuws