Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

door
Antwerp lijdt eerste nederlaag tegen Charleroi na beladen match vol VAR-momenten

In een wedstrijd die gekruid werd met een paar betwistbare fases en VAR-momenten heeft Antwerp een eerste nederlaag geleden op het veld van Charleroi. De thuisploeg leek zichzelf in de voet te schieten met een late strafschopmisser maar had finaal het laatste woord.

Net zoals AA Gent en Club Brugge was het ook voor Bolöni hinken op twee gedachten: voluit gaan voor een negen op negen of wat mensen sparen met het oog op de terugwedstrijd in de Europese voorronde. De coach van Antwerp koos voor het tweede en bracht vijf nieuwe namen aan de aftrap: onder meer Richie De Laet kreeg een basisplaats. Charleroi zocht nog naar zijn eerste zege, Diagne en Bedia waren de nieuwe namen in vergelijking met vorige week.
Slaapverwekkende eerste helft met slordig voetbal
The Great Old had het niet onder de markt in de openingsfase en moest het initiatief aan Charleroi laten. Iets voorbij het kwartier zorgde Bruno met een fraaie schepbal voor het eerste gevaar, zijn poging vloog op de lat. Aan de overzijde haalde De Laet hard uit, Penneteau was bij de pinken. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies in de eerste helft en we zagen nog weinig doelrijpe kansen. Het meest 'opwindende' moment was nog het tijdelijk stilleggen van de partij door ref Verboomen wegens spreekkoren in de tribunes. Halfweg stond het nog 0-0 in het Stade du Pays de Charleroi.

De wedstrijd werd even stilgelegd wegens kwetsende spreekkoren vanuit het Antwerp vak.
VAR wist Antwerpse voorsprong uit, Charleroi profiteert meteen
Voorlopig zagen we ook in het begin van de tweede helft weinig beterschap, beide ploegen bleven monddood in de zone van de waarheid. Uiteindelijk was het ex-Karolo Baby die na tien minuten in de tweede helft de ban leek te breken door na een warrige fase de bal in het dak van het doel te rammen. De VAR greep echter in omdat er voorafgaand handspel was, geen voorsprong voor de bezoekers. Even later was het aan de overzijde wel raak toen De Laet zich eerst veel te gemakkelijk liet uitkappen en Jukleröd vervolgens hopeloos onder de bal door ging, Fall profiteerde en schoot overhoeks raak: 1-0 voor Charleroi. Met de inbreng van Lamkel Ze en Refaelov ging Antwerp in de laatste twintig minuten nog voluit op zoek naar minstens één punt. Op een kwartier van het einde lukten de bezoekers de gelijkmaker toen Mbokani de vrijstaande Refaelov vond en die schoot van dichtbij raak: 1-1. De VAR keurde uiteindelijk dit doelpunt wel goed nadat er eerst voor buitenspel werd gevlagd. Lang kon Rood-Wit niet genieten want een paar minuten later werd Fall getorpedeerd door Bolat en de Karolo's kregen een verdiende strafschop. Perbet, die nog maar pas op het veld stond, miste echter vanaf elf meter. De bezoekers leken fysiek sterker maar werden in de slotminuut toch nog voor een voldongen feit gesteld toen Perbet zijn misser goedmaakte en in de rebound de 2-1 aantekende. De 3-1 van Henen werd nog afgekeurd na nogmaals een VAR-momentje, uiteindelijk won Charleroi na een bewogen wedstrijd en lijdt Antwerp zijn eerste nederlaag.
Scoreverloop:
1-0 (60') Fall, 1-1 (75') Refaelov, 2-1 (90') Perbet
Bijzonderheid:
Perbet(Charleroi) mist een strafschop (81')

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Waren de beslissingen van de VAR/scheidsrechter correct?

Meest recent

Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

0
0
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

18
18
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

74
74
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

90
90
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

87
87
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

62
62
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

253
253
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

33
33
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

129
129
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

307
307
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

70
70
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

350
350
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

310
310
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

194
194
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

515
515
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

184
184
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

216
216
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

157
157
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

243
243
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

282
282
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

137
137
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

441
441
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

109
109

Meer sportnieuws