Landskampioen gaat nu ook in eigen huis kopje onder tegen sterk Zulte Waregem

503 stemmen
Landskampioen gaat nu ook in eigen huis kopje onder tegen sterk Zulte Waregem

Na een abominabel slechte wedstrijd heeft Racing Genk in eigen huis verloren van een verrassend Zulte Waregem. De landskampioen was negentig minuten lang niet bij machte om enige druk te ontwikkelen en ging verdiend kopje onder. Met drie op negen lijkt de competitiestart van Felice Mazzu nu al mislukt.

Racing Genk begon wisselvallig aan zijn seizoen als landskampioen. De Limburgers wonnen nog wel de Supercup en de eerste wedstrijd tegen KV Kortrijk, nadien ging het bergaf met een non-match op het veld van KV Mechelen. Coach Mazzu gaf deze keer een basisplek aan Lucumi en Hagi, onder meer Nygren verdween uit de basis. Zulte Waregem verloor zijn eerste twee wedstrijden en speelde al met het mes op de keel. Berahino moest voorin voor de doelpunten zorgen vanavond, in doel kreeg Bossut opnieuw zijn kans en ook Seck en Humphreys begonnen aan de partij.
Essevee verrast de landskampioen in eigen huis
De thuisploeg begon het beste aan de partij met een vroege kans voor Samatta, Bossut was meteen bij de pinken. Aan de overzijde had Björdal minder medelijden en na amper vijf minuten spelen plaatste hij de bal netjes in doel: 0-1 zowaar voor de bezoekers. Zulte voetbalde nadien in een zetel tegen een onmachtig Racing Genk, pas halfweg de eerste periode moest Bossut nog eens ingrijpen op een vrije trap van Hagi. Op slag van rust kreeg Essevee nog een unieke dubbele kans op de 0-2 maar Coucke bracht knap redding op pogingen van Seck en Berahino. Halfweg moest Blauw-Wit grondig herbronnen na een zwakke eerste helft.

Een zwak Racing Genk moet halfweg achtervolgen tegen een verrassend Zulte Waregem.
Van kwaad naar erger bij zwak Racing Genk
Ook na de rust bleef Racing Genk monddood in de zone van de waarheid, pas iets voor het uur moest Bossut nog eens vol aan de bak op een knappe uithaal van Ito, ook de rebound van Heynen verdween niet in doel. Aan de overzijde was Coucke halfweg de tweede periode opnieuw alert op een uithaal van Berahino. Het was bij momenten ondermaats wat de landskampioen vanavond liet zien en Essevee hield al bij al gemakkelijk stand. Op dik tien minuten van het einde besliste Berahino de wedstrijd helemaal toen zijn schot via Dewaest voorbij een kansloze Coucke in doel verdween. Blauw-Wit had nadien geen reactie meer in huis en blijft met een flauwe drie op negen achter. Essevee pakt zijn eerste seizoenszege en kan weer omhoog kijken.
Scoreverloop:
0-1 (6') Björdal, 0-2 (77') Berahino

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Had u dit verwacht?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

13
13
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

43
43
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

99
99
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

17
17
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

32
32
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

46
46
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

86
86
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

72
72
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

161
161
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

202
202
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

442
442
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

200
200
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

309
309
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

32
32
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

43
43
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

175
175
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

205
205
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

501
501
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

189
189
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

46
46
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

133
133

Meer sportnieuws