'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

1100 stemmen
'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

Het had er alle schijn van dat hij gewoon nog een jaartje bij Club Brugge zou blijven, maar plots wordt Hans Vanaken toch nadrukkelijk aan een vertrek gelinkt. Woensdag geraakte immers bekend dat de Nederlandse kampioen Ajax zijn vizier heeft gericht op de Gouden Schoen. En een transfer naar de Johan Cruijff ArenA lijkt inmiddels weer een pak realistischer.

Ajax zou pas nadrukkelijk tot actie overgaan indien het zelf afscheid moet nemen van Donny van de Beek en de kans op zijn vertrek is donderdag flink toegenomen. Real Madrid had zijn zinnen in eerste instantie op Paul Pogba gezet, met Van de Beek als belangrijkste alternatief. Inmiddels is de transfermarkt in Engeland echter gesloten en haalde Manchester United geen vervanger voor de Fransman in huis. De kans is dan ook bijzonder klein dat de Mancunians hun middenvelder nog laten gaan.

Daarom zou Real-voorzitter Florentino Pérez volgens AS nu vol voor Van de Beek gaan. Eerstdaags zou opnieuw onderhandeld worden met Ajax, er wordt gewag gemaakt van een transfersom van 50 à 55 miljoen euro. Indien die deal afgerond is, komen de Amsterdammers hoogstwaarschijnlijk dus aankloppen op Jan Breydel. Toch wachten dan nog zware onderhandelingen met de vice-kampioen.

Club wil zijn draaischijf immers liefst behouden en gezien het feit dat hij nog tot 2023 onder contract ligt, willen de West-Vlamingen boter bij de vis. Zo schrijft De Standaard dat Ajax met een 'waanzinnig bedrag' zal moeten afkomen. Bovendien zal men het bij Club niet erg vinden om de gesprekken te rekken, zodat Vanaken nog zoveel mogelijk kan meedoen in de Europese voorrondes. Maar eerst is het dus uitkijken naar de onderhandelingen tussen Ajax en Real ...

UPDATE 22u45

Jammer genoeg dus voor Club Brugge wist Real Madrid Paul Pogba niet te strikken voor het einde van de transferdeadline in Engeland. Een vertrek kan nog steeds, maar zoals gezegd is die kans bijzonder klein daar United geen vervanger meer zou kunnen aantrekken. 

Echter kreeg Club vandaag toch een flinke boost dat Vanaken in Brugge zou blijven. Want zelfs mocht Van De Beek naar Real trekken, heeft Ajax mogelijk zijn vervanger al in eigen rangen. Het liet namelijk Jurgen Ekkelenkamp een driejarig contract tekenen. Het 19-jarige goudhaantje wordt bestempeld als een groot talent.

En wat belangrijk is voor Club: hij speelt net als Van De Beek als centraal/aanvallende middenvelder. Bovendien staan de Amsterdammers bekend om hun eigen jeugd volop kansen te geven, waardoor een transfer van Vanaken misschien naar het achterplan zal worden verschoven. Tijd zal echter uitwijzen welke richting het zal uitgaan.

LEES OOK: Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Indien Club een monstersom vraagt, zal Ajax dat nooit willen neertellen...

Meest recent

Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

1
1
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

11
11
'PSG in shock: Kompany legt 100M-transferbom klaar'

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

31
31
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

103
103
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

16
16
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

91
91
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

57
57
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

283
283
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

233
233
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

474
474
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

436
436
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

238
238
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

334
334
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

220
220
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

268
268
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

164
164
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

537
537
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

218
218
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

347
347
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

395
395
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

295
295
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

338
338
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

99
99
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

190
190
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

114
114

Meer sportnieuws