'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

door
'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

Het had er alle schijn van dat hij gewoon nog een jaartje bij Club Brugge zou blijven, maar plots wordt Hans Vanaken toch nadrukkelijk aan een vertrek gelinkt. Woensdag geraakte immers bekend dat de Nederlandse kampioen Ajax zijn vizier heeft gericht op de Gouden Schoen. En een transfer naar de Johan Cruijff ArenA lijkt inmiddels weer een pak realistischer.

Ajax zou pas nadrukkelijk tot actie overgaan indien het zelf afscheid moet nemen van Donny van de Beek en de kans op zijn vertrek is donderdag flink toegenomen. Real Madrid had zijn zinnen in eerste instantie op Paul Pogba gezet, met Van de Beek als belangrijkste alternatief. Inmiddels is de transfermarkt in Engeland echter gesloten en haalde Manchester United geen vervanger voor de Fransman in huis. De kans is dan ook bijzonder klein dat de Mancunians hun middenvelder nog laten gaan.

Daarom zou Real-voorzitter Florentino Pérez volgens AS nu vol voor Van de Beek gaan. Eerstdaags zou opnieuw onderhandeld worden met Ajax, er wordt gewag gemaakt van een transfersom van 50 à 55 miljoen euro. Indien die deal afgerond is, komen de Amsterdammers hoogstwaarschijnlijk dus aankloppen op Jan Breydel. Toch wachten dan nog zware onderhandelingen met de vice-kampioen.

Club wil zijn draaischijf immers liefst behouden en gezien het feit dat hij nog tot 2023 onder contract ligt, willen de West-Vlamingen boter bij de vis. Zo schrijft De Standaard dat Ajax met een 'waanzinnig bedrag' zal moeten afkomen. Bovendien zal men het bij Club niet erg vinden om de gesprekken te rekken, zodat Vanaken nog zoveel mogelijk kan meedoen in de Europese voorrondes. Maar eerst is het dus uitkijken naar de onderhandelingen tussen Ajax en Real ...

UPDATE 22u45

Jammer genoeg dus voor Club Brugge wist Real Madrid Paul Pogba niet te strikken voor het einde van de transferdeadline in Engeland. Een vertrek kan nog steeds, maar zoals gezegd is die kans bijzonder klein daar United geen vervanger meer zou kunnen aantrekken. 

Echter kreeg Club vandaag toch een flinke boost dat Vanaken in Brugge zou blijven. Want zelfs mocht Van De Beek naar Real trekken, heeft Ajax mogelijk zijn vervanger al in eigen rangen. Het liet namelijk Jurgen Ekkelenkamp een driejarig contract tekenen. Het 19-jarige goudhaantje wordt bestempeld als een groot talent.

En wat belangrijk is voor Club: hij speelt net als Van De Beek als centraal/aanvallende middenvelder. Bovendien staan de Amsterdammers bekend om hun eigen jeugd volop kansen te geven, waardoor een transfer van Vanaken misschien naar het achterplan zal worden verschoven. Tijd zal echter uitwijzen welke richting het zal uitgaan.

LEES OOK: Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Indien Club een monstersom vraagt, zal Ajax dat nooit willen neertellen...

Meest recent

'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

6
6
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

11
11
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

84
84
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

228
228
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

75
75
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

213
213
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

116
116
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

129
129
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

121
121
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

212
212
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

207
207
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

260
260
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

105
105
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

45
45
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1555
1555
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

219
219
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

278
278
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

313
313
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

161
161
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

817
817
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

43
43
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

195
195

Meer sportnieuws