'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

door
'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

Het had er alle schijn van dat hij gewoon nog een jaartje bij Club Brugge zou blijven, maar plots wordt Hans Vanaken toch nadrukkelijk aan een vertrek gelinkt. Woensdag geraakte immers bekend dat de Nederlandse kampioen Ajax zijn vizier heeft gericht op de Gouden Schoen. En een transfer naar de Johan Cruijff ArenA lijkt inmiddels weer een pak realistischer.

Ajax zou pas nadrukkelijk tot actie overgaan indien het zelf afscheid moet nemen van Donny van de Beek en de kans op zijn vertrek is donderdag flink toegenomen. Real Madrid had zijn zinnen in eerste instantie op Paul Pogba gezet, met Van de Beek als belangrijkste alternatief. Inmiddels is de transfermarkt in Engeland echter gesloten en haalde Manchester United geen vervanger voor de Fransman in huis. De kans is dan ook bijzonder klein dat de Mancunians hun middenvelder nog laten gaan.

Daarom zou Real-voorzitter Florentino Pérez volgens AS nu vol voor Van de Beek gaan. Eerstdaags zou opnieuw onderhandeld worden met Ajax, er wordt gewag gemaakt van een transfersom van 50 à 55 miljoen euro. Indien die deal afgerond is, komen de Amsterdammers hoogstwaarschijnlijk dus aankloppen op Jan Breydel. Toch wachten dan nog zware onderhandelingen met de vice-kampioen.

Club wil zijn draaischijf immers liefst behouden en gezien het feit dat hij nog tot 2023 onder contract ligt, willen de West-Vlamingen boter bij de vis. Zo schrijft De Standaard dat Ajax met een 'waanzinnig bedrag' zal moeten afkomen. Bovendien zal men het bij Club niet erg vinden om de gesprekken te rekken, zodat Vanaken nog zoveel mogelijk kan meedoen in de Europese voorrondes. Maar eerst is het dus uitkijken naar de onderhandelingen tussen Ajax en Real ...

UPDATE 22u45

Jammer genoeg dus voor Club Brugge wist Real Madrid Paul Pogba niet te strikken voor het einde van de transferdeadline in Engeland. Een vertrek kan nog steeds, maar zoals gezegd is die kans bijzonder klein daar United geen vervanger meer zou kunnen aantrekken. 

Echter kreeg Club vandaag toch een flinke boost dat Vanaken in Brugge zou blijven. Want zelfs mocht Van De Beek naar Real trekken, heeft Ajax mogelijk zijn vervanger al in eigen rangen. Het liet namelijk Jurgen Ekkelenkamp een driejarig contract tekenen. Het 19-jarige goudhaantje wordt bestempeld als een groot talent.

En wat belangrijk is voor Club: hij speelt net als Van De Beek als centraal/aanvallende middenvelder. Bovendien staan de Amsterdammers bekend om hun eigen jeugd volop kansen te geven, waardoor een transfer van Vanaken misschien naar het achterplan zal worden verschoven. Tijd zal echter uitwijzen welke richting het zal uitgaan.

LEES OOK: Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Indien Club een monstersom vraagt, zal Ajax dat nooit willen neertellen...

Meest recent

Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

11
11
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

37
37
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

78
78
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

176
176
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

49
49
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

271
271
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

59
59
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

120
120
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

115
115
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

65
65
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

101
101
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

270
270
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

805
805
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

361
361
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

280
280
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

743
743
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

195
195
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

680
680
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

469
469
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

146
146
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1000
1000
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

45
45
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

402
402
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

917
917
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

1106
1106

Meer sportnieuws