'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

door
'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

Het had er alle schijn van dat hij gewoon nog een jaartje bij Club Brugge zou blijven, maar plots wordt Hans Vanaken toch nadrukkelijk aan een vertrek gelinkt. Woensdag geraakte immers bekend dat de Nederlandse kampioen Ajax zijn vizier heeft gericht op de Gouden Schoen. En een transfer naar de Johan Cruijff ArenA lijkt inmiddels weer een pak realistischer.

Ajax zou pas nadrukkelijk tot actie overgaan indien het zelf afscheid moet nemen van Donny van de Beek en de kans op zijn vertrek is donderdag flink toegenomen. Real Madrid had zijn zinnen in eerste instantie op Paul Pogba gezet, met Van de Beek als belangrijkste alternatief. Inmiddels is de transfermarkt in Engeland echter gesloten en haalde Manchester United geen vervanger voor de Fransman in huis. De kans is dan ook bijzonder klein dat de Mancunians hun middenvelder nog laten gaan.

Daarom zou Real-voorzitter Florentino Pérez volgens AS nu vol voor Van de Beek gaan. Eerstdaags zou opnieuw onderhandeld worden met Ajax, er wordt gewag gemaakt van een transfersom van 50 à 55 miljoen euro. Indien die deal afgerond is, komen de Amsterdammers hoogstwaarschijnlijk dus aankloppen op Jan Breydel. Toch wachten dan nog zware onderhandelingen met de vice-kampioen.

Club wil zijn draaischijf immers liefst behouden en gezien het feit dat hij nog tot 2023 onder contract ligt, willen de West-Vlamingen boter bij de vis. Zo schrijft De Standaard dat Ajax met een 'waanzinnig bedrag' zal moeten afkomen. Bovendien zal men het bij Club niet erg vinden om de gesprekken te rekken, zodat Vanaken nog zoveel mogelijk kan meedoen in de Europese voorrondes. Maar eerst is het dus uitkijken naar de onderhandelingen tussen Ajax en Real ...

UPDATE 22u45

Jammer genoeg dus voor Club Brugge wist Real Madrid Paul Pogba niet te strikken voor het einde van de transferdeadline in Engeland. Een vertrek kan nog steeds, maar zoals gezegd is die kans bijzonder klein daar United geen vervanger meer zou kunnen aantrekken. 

Echter kreeg Club vandaag toch een flinke boost dat Vanaken in Brugge zou blijven. Want zelfs mocht Van De Beek naar Real trekken, heeft Ajax mogelijk zijn vervanger al in eigen rangen. Het liet namelijk Jurgen Ekkelenkamp een driejarig contract tekenen. Het 19-jarige goudhaantje wordt bestempeld als een groot talent.

En wat belangrijk is voor Club: hij speelt net als Van De Beek als centraal/aanvallende middenvelder. Bovendien staan de Amsterdammers bekend om hun eigen jeugd volop kansen te geven, waardoor een transfer van Vanaken misschien naar het achterplan zal worden verschoven. Tijd zal echter uitwijzen welke richting het zal uitgaan.

LEES OOK: Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Indien Club een monstersom vraagt, zal Ajax dat nooit willen neertellen...

Meest recent

Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

12
12
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

16
16
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

80
80
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

46
46
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

84
84
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

57
57
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

66
66
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

216
216
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

32
32
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

377
377
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

252
252
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

99
99
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

135
135
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

232
232
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

99
99
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

70
70
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

152
152
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

40
40
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

347
347
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

137
137
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

463
463
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

136
136
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

245
245

Meer sportnieuws