'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

1100 stemmen
'Ajax bezorgt Club Brugge flinke boost in affaire-Vanaken'

Het had er alle schijn van dat hij gewoon nog een jaartje bij Club Brugge zou blijven, maar plots wordt Hans Vanaken toch nadrukkelijk aan een vertrek gelinkt. Woensdag geraakte immers bekend dat de Nederlandse kampioen Ajax zijn vizier heeft gericht op de Gouden Schoen. En een transfer naar de Johan Cruijff ArenA lijkt inmiddels weer een pak realistischer.

Ajax zou pas nadrukkelijk tot actie overgaan indien het zelf afscheid moet nemen van Donny van de Beek en de kans op zijn vertrek is donderdag flink toegenomen. Real Madrid had zijn zinnen in eerste instantie op Paul Pogba gezet, met Van de Beek als belangrijkste alternatief. Inmiddels is de transfermarkt in Engeland echter gesloten en haalde Manchester United geen vervanger voor de Fransman in huis. De kans is dan ook bijzonder klein dat de Mancunians hun middenvelder nog laten gaan.

Daarom zou Real-voorzitter Florentino Pérez volgens AS nu vol voor Van de Beek gaan. Eerstdaags zou opnieuw onderhandeld worden met Ajax, er wordt gewag gemaakt van een transfersom van 50 à 55 miljoen euro. Indien die deal afgerond is, komen de Amsterdammers hoogstwaarschijnlijk dus aankloppen op Jan Breydel. Toch wachten dan nog zware onderhandelingen met de vice-kampioen.

Club wil zijn draaischijf immers liefst behouden en gezien het feit dat hij nog tot 2023 onder contract ligt, willen de West-Vlamingen boter bij de vis. Zo schrijft De Standaard dat Ajax met een 'waanzinnig bedrag' zal moeten afkomen. Bovendien zal men het bij Club niet erg vinden om de gesprekken te rekken, zodat Vanaken nog zoveel mogelijk kan meedoen in de Europese voorrondes. Maar eerst is het dus uitkijken naar de onderhandelingen tussen Ajax en Real ...

UPDATE 22u45

Jammer genoeg dus voor Club Brugge wist Real Madrid Paul Pogba niet te strikken voor het einde van de transferdeadline in Engeland. Een vertrek kan nog steeds, maar zoals gezegd is die kans bijzonder klein daar United geen vervanger meer zou kunnen aantrekken. 

Echter kreeg Club vandaag toch een flinke boost dat Vanaken in Brugge zou blijven. Want zelfs mocht Van De Beek naar Real trekken, heeft Ajax mogelijk zijn vervanger al in eigen rangen. Het liet namelijk Jurgen Ekkelenkamp een driejarig contract tekenen. Het 19-jarige goudhaantje wordt bestempeld als een groot talent.

En wat belangrijk is voor Club: hij speelt net als Van De Beek als centraal/aanvallende middenvelder. Bovendien staan de Amsterdammers bekend om hun eigen jeugd volop kansen te geven, waardoor een transfer van Vanaken misschien naar het achterplan zal worden verschoven. Tijd zal echter uitwijzen welke richting het zal uitgaan.

LEES OOK: ’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Indien Club een monstersom vraagt, zal Ajax dat nooit willen neertellen...

Meest recent

Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

47
47
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

27
27
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

30
30
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

114
114
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

42
42
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

42
42
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

85
85
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

76
76
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

33
33
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

299
299
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

52
52
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

175
175
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

237
237
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

63
63
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

165
165
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

256
256
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

191
191
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

378
378
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

241
241
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

239
239
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

280
280
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

424
424
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

275
275

Meer sportnieuws