Arsenal zorgt in extremis voor dé transfercoup op Deadline Day

430 stemmen
Arsenal zorgt in extremis voor dé transfercoup op Deadline Day

In Engeland is de transfermarkt nog een dag open en dus werken heel wat clubs nog druk aan hun laatste versterkingen. Bij Chelsea lijken ze echter vooral nog een vertrekker te moeten vrezen. Woensdag was David Luiz immers een opvallende afwezige op training. De verdediger zou nog een transfer willen forceren.

Dat beweert althans de Daily Telegraph. En Luiz zou niet zomaar een transfer willen forceren, hij zou namelijk naar een stadsrivaal willen vertrekken. De Braziliaan zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar Arsenal.

De Gunners moesten enkele dagen geleden afscheid nemen van Laurent Koscielny en zoeken dan ook wanhopig naar een centrale verdediger in het slot van de mercato. Het lijkt er dus op dat ze die bij een rivaal willen gaan zoeken, al blijft ook de naam van Daniele Rugani (Juventus) rondgaan.

UPDATE 08/08

David Luiz lijkt zijn zin te gaan krijgen, want David Ornstein, de transferautoriteit van de BBC, bevestigt nu dat Arsenal en Chelsea een akkoord bereikt hebben over zijn transfer. De Gunners zouden 8,5 miljoen euro betalen, terwijl Luiz voor twee jaar kan tekenen. Hij zal vandaag zijn medische testen afleggen, net als Kieran Tierney. De Schotse linksachter komt voor 30 miljoen over van Celtic en voor hem ligt een vijfjarig contract af. Arsenal heeft nog tot 18u om de transfers af te ronden, want dan sluit de transfermarkt in Engeland.

UPDATE 22u

Arsenal heeft in extremis zijn gewenste aanwinst kunnen strikken. David Luiz tekende namelijk een contract bij The Gunners. Deze overgang kan misschien wel worden bestempeld als dé transfer van deze Deadline Day. David Luiz komt namelijk over van aartsrivaal Chelsea, wat het sowieso al een speciaal tintje geeft.

Daarnaast weten we allemaal dat de Braziliaan over heel wat kwaliteiten beschikt en die diensten wisten The Gunners te verzilveren voor amper 10 miljoen euro, een koopje. Iets vroeger op de avond bevestigden de Noord-Londenaren overigens ook al de komst van Kieran Tierney van Celtic. Een meer dan geslaagde Deadline Day dus voor Arsenal.


LEES OOK: Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Dé transfer van Deadline Day?

Meest recent

Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

1
1
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

60
60
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

64
64
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

143
143
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

89
89
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

90
90
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

282
282
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

133
133
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

242
242
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

161
161
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

121
121
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

124
124
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

100
100
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

766
766
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

226
226
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

215
215
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

808
808
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

250
250
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1278
1278
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

477
477

Meer sportnieuws