'Plannen Kompany niet gesmaakt: onrust in selectie Anderlecht'

door
'Plannen Kompany niet gesmaakt: onrust in selectie Anderlecht'

De start van het seizoen verliep allerminst zoals gehoopt, maar Vincent Kompany weigert bij RSC Anderlecht om nog maar één millimeter van zijn oorspronkelijke plan af te stappen. Dat bleek afgelopen zondag eens te meer. Spelers die een week eerder nog aan de aftrap verschenen, zaten zelfs plots in de tribune.


Elias Cobbaut, Thomas Didillon en de inmiddels vertrokken Sebastiaan Bornauw werden zonder pardon naast de wedstrijdselectie gezet. Om nog maar te zwijgen van voormalige sterkhouders als Sven Kums en Adrien Trebel, die het wedstrijdblad al heel het seizoen niet meer halen. En dat blijkt nu toch voor wrevel te zorgen. "Vooral het gebrek aan duidelijkheid zorgt voor onrust. Spelers zitten in een situatie waarbij ze in één week tijd zomaar uit de basisploeg kunnen verdwijnen en in de tribune moeten plaatsnemen", schrijft men bij Sport/Voetbalmagazine.

Nochtans is de situatie op zich wel redelijk duidelijk volgens het weekblad. Zo is op dit moment praktisch iedereen bij Paars-Wit te koop. Dat geldt uiteraard niet voor de nieuwkomers van dit seizoen en ook de absolute goudhaantjes als Yari Verschaeren en wellicht Jérémy Doku mogen niet weg. Maar verder kan quasi iedereen beschikken bij een goed bod.

Kompany zou zoveel mogelijk spelers van de hand willen doen en die opbrengsten gebruiken om kwaliteitsvolle aanwinsten aan te trekken. Maar dat zorgt in Neerpede wel voor stressvolle laatste weken van de mercato. Als ook de resultaten niet snel volgen, zou dat wel eens tot vervelende situaties kunnen leiden.

LEES OOK: 'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

Anderlecht heeft te lang getalmd met de verkoop van spelers ...

Meest recent

Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

5
5
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

92
92
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

20
20
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

64
64
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

99
99
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

79
79
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

226
226
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

89
89
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

172
172
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

911
911
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

338
338
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

54
54
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

182
182
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

112
112
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

374
374
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

74
74
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

63
63
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

589
589
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

592
592
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

397
397
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

528
528
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

683
683
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1078
1078
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

42
42
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

697
697

Meer sportnieuws