'Plannen Kompany niet gesmaakt: onrust in selectie Anderlecht'

door
'Plannen Kompany niet gesmaakt: onrust in selectie Anderlecht'

De start van het seizoen verliep allerminst zoals gehoopt, maar Vincent Kompany weigert bij RSC Anderlecht om nog maar één millimeter van zijn oorspronkelijke plan af te stappen. Dat bleek afgelopen zondag eens te meer. Spelers die een week eerder nog aan de aftrap verschenen, zaten zelfs plots in de tribune.


Elias Cobbaut, Thomas Didillon en de inmiddels vertrokken Sebastiaan Bornauw werden zonder pardon naast de wedstrijdselectie gezet. Om nog maar te zwijgen van voormalige sterkhouders als Sven Kums en Adrien Trebel, die het wedstrijdblad al heel het seizoen niet meer halen. En dat blijkt nu toch voor wrevel te zorgen. "Vooral het gebrek aan duidelijkheid zorgt voor onrust. Spelers zitten in een situatie waarbij ze in één week tijd zomaar uit de basisploeg kunnen verdwijnen en in de tribune moeten plaatsnemen", schrijft men bij Sport/Voetbalmagazine.

Nochtans is de situatie op zich wel redelijk duidelijk volgens het weekblad. Zo is op dit moment praktisch iedereen bij Paars-Wit te koop. Dat geldt uiteraard niet voor de nieuwkomers van dit seizoen en ook de absolute goudhaantjes als Yari Verschaeren en wellicht Jérémy Doku mogen niet weg. Maar verder kan quasi iedereen beschikken bij een goed bod.

Kompany zou zoveel mogelijk spelers van de hand willen doen en die opbrengsten gebruiken om kwaliteitsvolle aanwinsten aan te trekken. Maar dat zorgt in Neerpede wel voor stressvolle laatste weken van de mercato. Als ook de resultaten niet snel volgen, zou dat wel eens tot vervelende situaties kunnen leiden.

LEES OOK: '5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Anderlecht heeft te lang getalmd met de verkoop van spelers ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

100
100
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

152
152
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

184
184
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

100
100
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

101
101
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

77
77
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1202
1202
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

528
528
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1063
1063
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

400
400
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws