'Roofe slaagt voor medische testen, maar is wel nog weken out'

867
'Roofe slaagt voor medische testen, maar is wel nog weken out'

In de zoektocht naar een nieuwe spits heeft RSC Anderlecht volgens diverse media zijn pijlen gericht op de Engelse tweede divisie. Zo zouden de Brusselaars dicht bij de komst van Kemar Roofe staan.


De 26-jarige Engelsman wordt naar verluidt permanent overgenomen van Leeds United. Een doorbraak in het dossier lijkt nabij, bepaalde bronnen melden zelfs dat er al medische proeven staan gepland.

Hoewel hij nog maar één seizoen onder contract ligt bij Leeds, is Roofe geen goedkope vogel. Volgens The Daily Mail schommelt de transfersom rond de 7 miljoen pond, een slordige 7.6 miljoen euro. Bij Sky Sports meldt men dat er momenteel onderhandeld wordt over de betalingsvoorwaarden en -termijnen.

UPDATE 05/08
Inmiddels lijken beide clubs tot een vergelijk te zijn gekomen. Volgens Het Laatste Nieuws is er een akkoord over een transfersom van om en bij de 7 miljoen euro. Normaal gezien zou Roofe maandag zijn medische proeven afleggen en kan hij vervolgens voor drie seizoenen tekenen.

Bij die medische testen wordt het wel uitkijken naar hoe het met zijn enkelblessure, die hem minstens tot speeldag vijf aan de kant zou houden, gesteld is. Blijkt die veel erger dan verwacht, dan is het nog maar de vraag of Paars-Wit de deal doorzet. Maar normaal gezien valt de schade goed mee en kan de transfer gewoon doorgaan.

UPDATE 19U15
Het Laatste Nieuws kreeg vanuit de entourage van Roofe zelf nu de bevestiging dat de deal een feit is. Anderlecht betaalt dus zeven miljoen voor de Engelse spits van Leeds United, die maandagmorgen met succes zijn medische testen aflegde.

De lichte enkelblessure die Roofe in de voorbereiding opliep heeft dan ook geen hinderpaal gevormd in zijn transfer naar het Astridpark, maar houdt hem wel nog eventjes aan de kant. Vincent Kompany zou ten vroegste op de vijfde speeldag een beroep kunnen doen op zijn nieuwe aanvalsleider.

LEES OOK: Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Wie zal uiteindelijk dit jaar de eerste spits worden bij RSCA?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

2
2
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

118
118
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

103
103
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

57
57
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

23
23
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

85
85
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

22
22
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

128
128
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

362
362
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

42
42
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

369
369
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

162
162
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

184
184
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

514
514
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

162
162
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

726
726
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

183
183
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

354
354
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws