EXCLUSIEF: "Roofe werkt keihard en is verrassend goed met het hoofd"

681 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht focust zich vandaag op de partij tegen Moeskroen, maar vanaf maandag zal alle aandacht wellicht op Kemar Roofe komen te liggen. De 26-jarige aanvaller tekent dan wellicht voor drie jaar in Brussel en de fans van Leeds United gaan het zeer jammer vinden dat hij vertrekt. Onze redactie sprak met Chris Hall, voorzitter van fanclub Leeds United Supporters Club, die dit jaar al honderd jaar bestaat.


Roofe is geen absolute doelpuntenmaker, met 29 goals in drie seizoenen, maar dat heeft zo zijn redenen. Het is pas sinds Marcelo Bielsa coach is van Leeds United dat hij als centrumspits wordt uitgespeeld, voordien was hij een flankaanvaller. "Dat is welllicht zijn beste positie", zegt Hall daarover. Vorig seizoen was Roofe goed voor 15 goals en 2 assists in 34 wedstrijden.



Verrassend sterk met het hoofd
Roofe is een type zoals Sergio Aguëro. Relatief snel, slim, goed positie kiezen en iemand die keihard werkt. "Hij werkt zeer hard voor het team en mede daardoor krijgt hij zeer veel respect van zijn ploegmaats. Het duurde even voor hij zijn plaats vond in het team van Leeds United, maar zijn werkkracht is zelfs uitzonderlijk. Hij scoorde ook een aantal geweldige doelpunten en ondanks zijn lengte (1m78, nvdr.) is hij toch verrassend goed met het hoofd", aldus Hall.

Roofe trekt wellicht voor 6 miljoen euro naar Anderlecht, met daarbij nog 500.000 euro aan bonussen. De 26-jarige aanvaller heeft nog één jaar contract bij de Engelse tweedeklasser, die achttien jaar geleden Anderlecht twee keer klopte in de Champions League, en een vertrek lijkt toch hard aan te komen bij de fans.

"Als een Leeds-fan zou ik het bijzonder jammer vinden als hij ons zou verlaten en ik weet zeker dat de meeste fans nog altijd hopen dat hij een nieuw contract tekent." Zo een vaart zal het wellicht niet lopen en de verwachting is dat Roofe maandag voor drie jaar zal tekenen bij Anderlecht.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Goede aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

5
5
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

16
16
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

15
15
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

102
102
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

58
58
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

66
66
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

58
58
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

34
34
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

141
141
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

52
52
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

241
241
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

104
104
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

218
218
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

33
33
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

296
296
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

185
185
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

923
923
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1193
1193
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

403
403
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

193
193
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

211
211
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

63
63
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

169
169

Meer sportnieuws