Romelu & Ronaldo: Het plan van Juventus met Lukaku

door
Romelu & Ronaldo: Het plan van Juventus met Lukaku

Na een hele zomer flirten met Inter ruilt Romelu Lukaku binnenkort eindelijk Manchester United in voor de Serie A. De bestemming is echter niet Milaan, maar wel Turijn. Daar moet onze nationale topschutter bij Juventus een koningskoppel gaan vormen met niemand minder dan Cristiano Ronaldo.


In de plannen van Ole Gunnar Solksjaer paste hij niet meer, maar de Portugese wereldster heeft het wél begrepen op Lukaku. Ronaldo zou dan ook een van de drijvende krachten zijn achter de komst van de Rode Duivel naar het Allianz Stadium en in hem de ideale aanvalspartner zien. Om de overgang te bespoedigen gaf CR7 zijn geliefde ploegmakker Paulo Dybala, die als onderdeel van de deal de omgekeerde beweging maakt, zelfs nog een duwtje in de rug om naar Old Trafford te trekken. Een gunstig voorteken voor Lukaku.

DE ROEP VAN RONALDO
Het is namelijk geen geheim dat Ronaldo het een en ander in de pap te brokken heeft bij Juventus. Dat prees zich allang gelukkig dat de vijfvoudige Gouden Bal ervoor koos om na zijn succesvolle periode in Madrid, waar zijn invloed op het transferbeleid nog groter was, naar Turijn te trekken en doet dan ook zijn uiterste best om diens wensen naar vermogen in te willigen. Vorig jaar werd zo al onder andere landgenoot en goede vriend Joao Cancelo in huis gehaald, eerder deze zomer volgde Ajax-sensatie Matthijs de Ligt.

Transfers waar Ronaldo volledig achter stond, wat nu dus ook met Lukaku het geval zou zijn. Hoewel de jaarlijkse titel in Italië ook wel leuk is, heeft de Oude Dame zeker sinds de komst van de Champions League-topschutter immers een ander objectief voor ogen: het kampioenenbal winnen. Ook voor Ronaldo zelf, die al vijf keer met de beker met de grote oren mocht staan zwaaien, is triomferen op het grootste toneel in het clubvoetbal het allerbelangrijkste. Toptransfers moeten dus vooral dáár hun bijdrage leveren.



In Lukaku ziet Ronaldo dan ook iemand die een grote meerwaarde kan zijn dan huidige ploegmaats Dybala en Mario Mandzukic. De Rode Duivel bewees voor United eerder al zijn waarde in de Champions League, waar hij in 14 optredens als titularis zeven keer raak trof. Belangrijker nog is dat de 81-voudig international op zijn eentje constant een verdediger of twee aan de praat kan houden, waardoor er meer ruimte zou ontstaan voor CR7. Lukaku als ultieme bliksemafleider: op het WK werkte het alvast prima tegen Brazilië.

LUKAKU & BENZEMA
De spits opereerde in dat duel wel opvallend vaak op de rechterkant, iets wat Solksjaer hem ook in Manchester het afgelopen seizoen geregeld liet doen. Ook Juventus heeft de laatste tijd een traditie van spitsen die op de vleugel worden uitgespeeld, met Mandzukic als recentste en beste voorbeeld. De Kroaat wist wel uit te blinken op die voor hem nochtans nieuwe positie, maar mocht na de komst van Ronaldo toch gewoon weer in de punt van de aanval postvatten. Een rol die nu dus voor Lukaku weggelegd lijkt.

Hoewel Ronaldo uiteraard ook zijn streng trekt als centrumaanvaller zou de 34-jarige superster naar verluidt immers toch liever naar binnen komen vanaf links, waar hij vaker kan ontsnappen aan de aandacht van de defensie. Zijn befaamde hattrick tegen Atlético Madrid scoorde hij vorig jaar wel als diepe spits, en dus werd hier en daar gesuggereerd dat Lukaku en Ronaldo samen een tweemanvoorhoede zouden gaan vormen. Het recente verleden van Maurizio Sarri – die een 4-3-3 prefereert – spreekt dat echter tegen.



Wel typerend voor het intussen beruchte Sarri-ball, dat de coach in Napoli het nodige succes opleverde maar waar Chelsea toch moeite mee kende, zijn de vele positiewissels. Lukaku zal zo af en toe zeker op de flank terechtkomen om ruimte te trekken voor Ronaldo, maar dat hoeft zijn eigen efficiëntie voor doel nog niet per definitie te verhinderen. Ook Karim Benzema speelde bij Real Madrid namelijk vooral in functie van de absolute ster, het weerhield de Fransman er niet van zelf 222 keer te scoren in 465 optredens.

SPITS VOOR SARRI?
Benzema is technisch gezien wel een zuiverdere voetballer dan Lukaku, al kunnen beide spitsen verrassend mooie assistcijfers voorleggen. Toch zien sommige waarnemers daar mogelijk een probleem ontstaan. Juventus speelt in de Serie A en tot op zekere hoogte ook in de Champions League vaak tegen een gesloten blok, en Lukaku staat nu niet bepaald gekend om zijn kwaliteiten op de korte ruimte. Volgens velen past de Rode Duivel bovendien niet bij Sarri, die meer geassocieerd wordt met een aanvaller als Dries Mertens.

Daarbij wordt evenwel iets te snel over het hoofd gezien dat de Italiaan in zijn eerste campagne bij Napoli met Gonzalo Higuain een klassieke spits als topschutter afleverde. De Argentijn scoorde toen maar liefste 36 keer, een evenaring van het Serie A-record. Na zijn vertrek werd met Arkadiusz Milik meteen opnieuw een echte goalgetter in huis gehaald, en ook hij begon met een karrenvracht aan doelpunten aan het seizoen. Pas toen de Pool geblesseerd raakte koos Sarri voor Mertens, die ook ei zo na nog topscorer werd.



Bij Chelsea kon Sarri zijn kunstje niet overdoen met spitsen als Michy Batshuayi, Alvaro Morata, Olivier Giroud of zelfs een oudere Higuain, maar laten we onze nationale topschutter geen oneer aandoen. Lukaku is vandaag beter en vooral trefzekerder dan de voormalige ploegmakkers van Eden Hazard en zou zo Sarri wel eens in staat kunnen stellen terug te grijpen naar zijn oude recept. De Rode Duivel wordt soms immers te gemakkelijk afgedaan als louter een spits om in de diepte duiken. Ook in de box is hij echter dodelijk.

ROMELU RECORDMAN
Natuurlijk wordt Lukaku niet het focuspunt van de aanval bij Juventus. Die eer is voorbehouden voor Ronaldo en niemand anders. De aanwezigheid van de Portugees eiste in zijn eerste jaar bij de Bianconeri dan ook duidelijk zijn tol, want behalve hijzelf – alweer goed voor 21 treffers – vond niemand meer dan negen keer de weg naar doel in de voorbij titelcampagne. Daarbij speelden ook wel nog andere factoren als blessures een rol, en in de Champions League trof Dybala dan bijvoorbeeld wel weer vijf keer raak.

Lukaku bewees tot dusver in zijn carrière echter altijd en overal te scoren, zeker indien de aanvoer van een hoog niveau is. Dat is bij Juventus, dat het middenveld verder stockeerde met Aaron Ramsey en Adrien Rabiot, zeker het geval. Bovendien geldt de eerdere opmerking over onze landgenoot als bliksemafleider voor Ronaldo ook in de omgekeerde richting. Mogelijk kan Lukaku dus profiteren van de aandacht voor CR7 en zo meer vrijheid genieten voor doel. De netten zal de Belgische topscorer dan zeker doen trillen.



Schampere opmerkingen alsof hij geen koele killer is voor doel konden namelijk niet meer uit de lucht gegrepen zijn. Op 26-jarige leeftijd hoort Lukaku al bij de twintig beste schutters aller tijden in de Premier League, waar hij in 252 optredens voor Chelsea, West Bromwich, Everton en Manchester United 113 keer scoorde. Bij de Rode Duivels doet de bonkige spits met 48 goals in 81 caps zo mogelijk nog straffer, zelfs het Europees record (88) van zijn toekomstige ploegmaat zou zo ooit wel eens in het vizier kunnen komen.

GRANDE ROM
Lukaku is altijd al een polariserende voetballer geweest, die overal zijn voor –en tegenstanders zal hebben. Niet iedereen smaakt zijn soms wat stuntelige stijl, waarbij de spits zichzelf niet echt helpt door geregeld zelf de controverse op te zoeken in de media. Vooral in Engeland werd hij zo te pas en te onpas afgemaakt in de pers en op sociale media, en ook zijn turbulente relatie met de Belgische supportersschare is welbekend. Het zwakke jaar dat hij bij United achter de rug heeft maakte van Lukaku zo een gemakkelijk slachtoffer.

Het voorbije seizoen taande de ster van de ex-speler van Anderlecht dan ook danig uit, waardoor zijn internationale status momenteel op een laag pitje staat. Dat is echter geen juiste inschatting van Lukaku zijn eigenlijke kwaliteiten, die al te vaak over het hoofd worden gezien. Gelukkig zijn er nog de attente Italianen, die blijkbaar wel beseffen van welke waarde hij kan zijn voor een Europese topclub. Voor de rest was niemand bereid om het – toegegeven, prijzige – prijskaartje te betalen. Aan Lukaku om aan de zijde van Ronalde te knallen bij Juventus en iedereen zijn ongelijk te bewijzen. Nog maar eens.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

Is Juventus de juiste keuze voor Lukaku?

Meest recent

Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

10
10
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

72
72
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

33
33
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

146
146
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

242
242
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

202
202
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

53
53
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

104
104
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

195
195
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

124
124
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

107
107
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

99
99
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

146
146
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

185
185
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

377
377
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

513
513
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

233
233
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

396
396
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

348
348
België naar WK: buitenlandse pers smult van één Rode Duivel

Als de balletjes op vijf december in de trommel gaan voor de loting van de groepsfase op het WK ...

438
438
Domper op feestavond: Garcia clasht met Gilles De Bilde

De Rode Duivels gaan naar het WK 2026! Zoals verwacht werd de kwalificatie dinsdagavond verzilverd ...

976
976
Met nieuwe bondscoach naar WK? 'Vincent Mannaert aan zet'

De Rode Duivels zijn sinds dinsdagavond zeker van hun WK-ticket na een mooie gala-avond tegen ...

296
296
Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

286
286
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

342
342

Meer sportnieuws