Romelu & Ronaldo: Het plan van Juventus met Lukaku

door
Romelu & Ronaldo: Het plan van Juventus met Lukaku

Na een hele zomer flirten met Inter ruilt Romelu Lukaku binnenkort eindelijk Manchester United in voor de Serie A. De bestemming is echter niet Milaan, maar wel Turijn. Daar moet onze nationale topschutter bij Juventus een koningskoppel gaan vormen met niemand minder dan Cristiano Ronaldo.


In de plannen van Ole Gunnar Solksjaer paste hij niet meer, maar de Portugese wereldster heeft het wél begrepen op Lukaku. Ronaldo zou dan ook een van de drijvende krachten zijn achter de komst van de Rode Duivel naar het Allianz Stadium en in hem de ideale aanvalspartner zien. Om de overgang te bespoedigen gaf CR7 zijn geliefde ploegmakker Paulo Dybala, die als onderdeel van de deal de omgekeerde beweging maakt, zelfs nog een duwtje in de rug om naar Old Trafford te trekken. Een gunstig voorteken voor Lukaku.

DE ROEP VAN RONALDO
Het is namelijk geen geheim dat Ronaldo het een en ander in de pap te brokken heeft bij Juventus. Dat prees zich allang gelukkig dat de vijfvoudige Gouden Bal ervoor koos om na zijn succesvolle periode in Madrid, waar zijn invloed op het transferbeleid nog groter was, naar Turijn te trekken en doet dan ook zijn uiterste best om diens wensen naar vermogen in te willigen. Vorig jaar werd zo al onder andere landgenoot en goede vriend Joao Cancelo in huis gehaald, eerder deze zomer volgde Ajax-sensatie Matthijs de Ligt.

Transfers waar Ronaldo volledig achter stond, wat nu dus ook met Lukaku het geval zou zijn. Hoewel de jaarlijkse titel in Italië ook wel leuk is, heeft de Oude Dame zeker sinds de komst van de Champions League-topschutter immers een ander objectief voor ogen: het kampioenenbal winnen. Ook voor Ronaldo zelf, die al vijf keer met de beker met de grote oren mocht staan zwaaien, is triomferen op het grootste toneel in het clubvoetbal het allerbelangrijkste. Toptransfers moeten dus vooral dáár hun bijdrage leveren.



In Lukaku ziet Ronaldo dan ook iemand die een grote meerwaarde kan zijn dan huidige ploegmaats Dybala en Mario Mandzukic. De Rode Duivel bewees voor United eerder al zijn waarde in de Champions League, waar hij in 14 optredens als titularis zeven keer raak trof. Belangrijker nog is dat de 81-voudig international op zijn eentje constant een verdediger of twee aan de praat kan houden, waardoor er meer ruimte zou ontstaan voor CR7. Lukaku als ultieme bliksemafleider: op het WK werkte het alvast prima tegen Brazilië.

LUKAKU & BENZEMA
De spits opereerde in dat duel wel opvallend vaak op de rechterkant, iets wat Solksjaer hem ook in Manchester het afgelopen seizoen geregeld liet doen. Ook Juventus heeft de laatste tijd een traditie van spitsen die op de vleugel worden uitgespeeld, met Mandzukic als recentste en beste voorbeeld. De Kroaat wist wel uit te blinken op die voor hem nochtans nieuwe positie, maar mocht na de komst van Ronaldo toch gewoon weer in de punt van de aanval postvatten. Een rol die nu dus voor Lukaku weggelegd lijkt.

Hoewel Ronaldo uiteraard ook zijn streng trekt als centrumaanvaller zou de 34-jarige superster naar verluidt immers toch liever naar binnen komen vanaf links, waar hij vaker kan ontsnappen aan de aandacht van de defensie. Zijn befaamde hattrick tegen Atlético Madrid scoorde hij vorig jaar wel als diepe spits, en dus werd hier en daar gesuggereerd dat Lukaku en Ronaldo samen een tweemanvoorhoede zouden gaan vormen. Het recente verleden van Maurizio Sarri – die een 4-3-3 prefereert – spreekt dat echter tegen.



Wel typerend voor het intussen beruchte Sarri-ball, dat de coach in Napoli het nodige succes opleverde maar waar Chelsea toch moeite mee kende, zijn de vele positiewissels. Lukaku zal zo af en toe zeker op de flank terechtkomen om ruimte te trekken voor Ronaldo, maar dat hoeft zijn eigen efficiëntie voor doel nog niet per definitie te verhinderen. Ook Karim Benzema speelde bij Real Madrid namelijk vooral in functie van de absolute ster, het weerhield de Fransman er niet van zelf 222 keer te scoren in 465 optredens.

SPITS VOOR SARRI?
Benzema is technisch gezien wel een zuiverdere voetballer dan Lukaku, al kunnen beide spitsen verrassend mooie assistcijfers voorleggen. Toch zien sommige waarnemers daar mogelijk een probleem ontstaan. Juventus speelt in de Serie A en tot op zekere hoogte ook in de Champions League vaak tegen een gesloten blok, en Lukaku staat nu niet bepaald gekend om zijn kwaliteiten op de korte ruimte. Volgens velen past de Rode Duivel bovendien niet bij Sarri, die meer geassocieerd wordt met een aanvaller als Dries Mertens.

Daarbij wordt evenwel iets te snel over het hoofd gezien dat de Italiaan in zijn eerste campagne bij Napoli met Gonzalo Higuain een klassieke spits als topschutter afleverde. De Argentijn scoorde toen maar liefste 36 keer, een evenaring van het Serie A-record. Na zijn vertrek werd met Arkadiusz Milik meteen opnieuw een echte goalgetter in huis gehaald, en ook hij begon met een karrenvracht aan doelpunten aan het seizoen. Pas toen de Pool geblesseerd raakte koos Sarri voor Mertens, die ook ei zo na nog topscorer werd.



Bij Chelsea kon Sarri zijn kunstje niet overdoen met spitsen als Michy Batshuayi, Alvaro Morata, Olivier Giroud of zelfs een oudere Higuain, maar laten we onze nationale topschutter geen oneer aandoen. Lukaku is vandaag beter en vooral trefzekerder dan de voormalige ploegmakkers van Eden Hazard en zou zo Sarri wel eens in staat kunnen stellen terug te grijpen naar zijn oude recept. De Rode Duivel wordt soms immers te gemakkelijk afgedaan als louter een spits om in de diepte duiken. Ook in de box is hij echter dodelijk.

ROMELU RECORDMAN
Natuurlijk wordt Lukaku niet het focuspunt van de aanval bij Juventus. Die eer is voorbehouden voor Ronaldo en niemand anders. De aanwezigheid van de Portugees eiste in zijn eerste jaar bij de Bianconeri dan ook duidelijk zijn tol, want behalve hijzelf – alweer goed voor 21 treffers – vond niemand meer dan negen keer de weg naar doel in de voorbij titelcampagne. Daarbij speelden ook wel nog andere factoren als blessures een rol, en in de Champions League trof Dybala dan bijvoorbeeld wel weer vijf keer raak.

Lukaku bewees tot dusver in zijn carrière echter altijd en overal te scoren, zeker indien de aanvoer van een hoog niveau is. Dat is bij Juventus, dat het middenveld verder stockeerde met Aaron Ramsey en Adrien Rabiot, zeker het geval. Bovendien geldt de eerdere opmerking over onze landgenoot als bliksemafleider voor Ronaldo ook in de omgekeerde richting. Mogelijk kan Lukaku dus profiteren van de aandacht voor CR7 en zo meer vrijheid genieten voor doel. De netten zal de Belgische topscorer dan zeker doen trillen.



Schampere opmerkingen alsof hij geen koele killer is voor doel konden namelijk niet meer uit de lucht gegrepen zijn. Op 26-jarige leeftijd hoort Lukaku al bij de twintig beste schutters aller tijden in de Premier League, waar hij in 252 optredens voor Chelsea, West Bromwich, Everton en Manchester United 113 keer scoorde. Bij de Rode Duivels doet de bonkige spits met 48 goals in 81 caps zo mogelijk nog straffer, zelfs het Europees record (88) van zijn toekomstige ploegmaat zou zo ooit wel eens in het vizier kunnen komen.

GRANDE ROM
Lukaku is altijd al een polariserende voetballer geweest, die overal zijn voor –en tegenstanders zal hebben. Niet iedereen smaakt zijn soms wat stuntelige stijl, waarbij de spits zichzelf niet echt helpt door geregeld zelf de controverse op te zoeken in de media. Vooral in Engeland werd hij zo te pas en te onpas afgemaakt in de pers en op sociale media, en ook zijn turbulente relatie met de Belgische supportersschare is welbekend. Het zwakke jaar dat hij bij United achter de rug heeft maakte van Lukaku zo een gemakkelijk slachtoffer.

Het voorbije seizoen taande de ster van de ex-speler van Anderlecht dan ook danig uit, waardoor zijn internationale status momenteel op een laag pitje staat. Dat is echter geen juiste inschatting van Lukaku zijn eigenlijke kwaliteiten, die al te vaak over het hoofd worden gezien. Gelukkig zijn er nog de attente Italianen, die blijkbaar wel beseffen van welke waarde hij kan zijn voor een Europese topclub. Voor de rest was niemand bereid om het – toegegeven, prijzige – prijskaartje te betalen. Aan Lukaku om aan de zijde van Ronalde te knallen bij Juventus en iedereen zijn ongelijk te bewijzen. Nog maar eens.

LEES OOK: 'Openda heeft transfer helemaal beet'

Is Juventus de juiste keuze voor Lukaku?

Meest recent

UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

0
0
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

48
48
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

15
15
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

42
42
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

34
34
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

55
55
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

60
60
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

55
55
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

337
337
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

336
336
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

63
63
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

184
184
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

234
234
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

63
63
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

157
157
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

51
51
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

384
384
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

480
480
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

404
404
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

54
54
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

43
43
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

350
350
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

367
367

Meer sportnieuws