Sterk KV Mechelen legt Racing Genk over de knie in duel der landskampioenen

782 stemmen
Sterk KV Mechelen legt Racing Genk over de knie in duel der landskampioenen

Na een nieuwe glansprestatie heeft KV Mechelen nu ook landskampioen Racing Genk verweesd achter gelaten. De manschappen van Wouter Vrancken legden een totaalprestatie op de mat en bekroonden dat in het slotkwartier met nu al één van de mooiste doelpunten van het seizoen. Met een schitterende zes op zes staat Malinwa zowaar mee aan kop.

KV Mechelen miste vorige week allerminst zijn start in de Jupiler Pro League. Malinwa speelde een uitstekende wedstrijd op het veld van Zulte Waregem en pakte verdiend zijn eerste driepunter. Wouter Vrancken speelde vanavond met exact dezelfde elf spelers tegen landskampioen Racing Genk Bij de Limburgers gaf Mazzu een basisplaats aan Paintsil, hij verving Benson; In doel stond Coucke, hij kwam in de plaats van de onfortuinlijke Vukovic.
KV Mechelen domineert maar slikt op slag van rust gelijkmaker
De thuisploeg begon vol passie en aanvalsdrift aan de wedstrijd en na een kleine tien minuten spelen dwong Storm Coucke tot een eerste redding met een lage schuiver. Blauw-Wit reageerde aan de overzijde met een vrije schietkans voor Nygren in de zestien meter, Thoelen redde uitstekend. Het was een schaarse tegenprik van de bezoekers want KV Mechelen was heer en meester en dwong Racing Genk voortdurend te kamperen voor de eigen zestien meter. Nog voor halfweg de eerste periode werd Malinwa ook beloond met een doelpunt toen Engvall na een knappe actie Togui vond en die kopte knap raak: 1-0 voor de thuisploeg. De landskampioen vond geen antwoord op de snedige acties van onder meer Storm en bleef het spel ondergaan. Op slag van rust was er ook in het AFAS-stadion een VAR momentje, Schoofs schoot op de hand van Heynen en uiteindelijk kreeg KV Mechelen geen elf meter. Een zure beslissing voor KV Mechelen want aan de overzijde kopte Samatta op slag van rust nog de gelijkmaker in doel: 1-1.

Togui kopt de 1-0 heerlijk in doel, op slag van rust maakt Samatta gelijk.
Landskampioen wordt afgetroefd door kampioen uit 1B
Racing Genk kwam deze keer beter uit de kleedkamers en Thoelen moest een paar keer attent zijn op een paar schoten van ver. Aan de overzijde kopte Togui iets voorbij het uur een metertje of twee naast. Beide ploegen hielden elkaar nadien goed in evenwicht en grote kansen waren er voorlopig niet meer. Op ruim tien minuten van het einde volgde uiteindelijk nog het orgelpunt van een mooie voetbalavond toen KV Mechelen uitpakte met de aanval van de speeldag, fijntjes afgewerkt door één van de uitblinkers van de avond: Engvall, 2-1 voor Malinwa. De thuisploeg was nu volledig bevrijd en twee minuten later werd De Camargo in het straatje gestuurd en hij schoot de bal voorbij Coucke: 3-1. Thoelen pakte op een paar minuten van het einde nog uit met een wereldredding op een kopbal van Odey. Zo werd het geen spannende slotfase meer en boekt KV Mechelen een verdiende prestigezege in het duel der landskampioenen.
Scoreverloop:
1-0 (18') Togui, 1-1 (45+4') Samatta, 2-1 (78') Engvall, 3-1 (80') De Camargo

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Is dit KV Mechelen sportief een aanwinst voor de Jupiler Pro League?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

9
9
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

24
24
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

22
22
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

65
65
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

24
24
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

200
200
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

80
80
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

529
529
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

48
48
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

230
230
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

226
226
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

483
483
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

424
424
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

518
518
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

73
73
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

104
104
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

170
170
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

218
218
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

161
161
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

144
144
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

273
273
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

549
549
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

333
333

Meer sportnieuws