Toon is gezet: Guardiola zet Klopp stevig op zijn plaats

door
Toon is gezet: Guardiola zet Klopp stevig op zijn plaats

Zondagnamiddag strijden Manchester City en Liverpool FC om de Engelse Supercup, de Community Shield. In aanloop naar die clash gooiden beide coaches alvast extra olie op het vuur. Zo is Pep Guardiola niet te spreken over de uitspraken die Jürgen Klopp onlangs deed over zijn ploeg.


De Duitse coach liet verstaan dat Liverpool geen geld uit ramen en deuren kon smijten en zich wat transfers betreft moest houden aan de wetten van de markt. "We leven niet in een fantasiewereld waar je gewoon krijgt wat je wilt. Dat kan je niet constant doen. Het lijkt erop dat vier clubs in de wereld dat wel constant doen: Real Madrid, Barcelona, City en Paris Saint-Germain", klonk het.

Guardiola maakte vrijdag echter duidelijk dat hij niet blij is met de uitspraken van zijn collega. "Ja, dat stoort me", wordt de manager van City geciteerd door Sky Sports. "Want we hebben echt niet iedere transferperiode 220 miljoen euro uitgegeven. En het is ook Liverpool, you'll never walk alone. Het is geen kleine ploeg."

Guardiola vindt de uitspraken van zijn conculega dan ook niet correct. "Natuurlijk vind ik dit niet leuk van Klopp, want het is niet waar. De vorige keer hebben we netto twintig miljoen euro uitgegeven aan één speler. Twee seizoenen geleden spendeerde ik veel meer, want ik nam toen het team over met tien of elf spelers van dertig jaar of ouder. Dan moet je verversen. Liverpool heeft vorig seizoen bijvoorbeeld 220 miljoen uitgegeven en dit jaar niet."

LEES OOK: Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Welke trainer schat u het hoogst in?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

48
48
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

113
113
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

185
185
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

554
554
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

107
107
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

330
330
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

545
545
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

524
524
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

405
405
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1035
1035
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

293
293
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

444
444
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1215
1215
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

226
226
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

355
355
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

479
479
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws