TRANSFERUURTJE 2/2: 'Miljoenenslag Club Brugge, Bayern schrijf geschiedenis'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Miljoenenslag Club Brugge, Bayern schrijf geschiedenis'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge rinkelde de kassa op donderdag. In de voormiddag werd Arnaut Danjuma verkocht aan Bournemouth, niet veel later werd ook de transfer van Marvelous Nakamba naar Aston Villa afgerond. In totaal leverde het Blauw-Zwart een slordige 30 miljoen euro op. Een deel van dat bedrag zal zeker gespendeerd worden aan een rechtstreekse vervanger voor die laatste. Hans Vanaken werd dan weer gelinkt aan SS Lazio, maar concreet is die interesse niet.

RSC Anderlecht rondde de komst van Hendrik Van Crombrugge af, de doelman tekende voor vier seizoenen. Verder werd Paars-Wit opnieuw gelinkt aan Alhassan Yussuf. Het goudhaantje zou zelf de voorkeur hebben voor een overgang naar RSCA. Maar IFK Göteborg zou volgens Score Nigeria maar liefst 7 miljoen euro verlangen voor zijn middenvelder, waardoor een transfer momenteel onmogelijk lijkt.

Volgens La Dernière Heure zou er al weken geleden een akkoord gevonden zijn tussen Standard en Noë Dussenne. In alle discretie zou dit stilgehouden zijn omdat Moeskroen en Standard onderling geen overeenkomst vonden. Maar de Franstalige krant weet dat er ondertussen wel een deal is voor de som van 800.000 euro. Dussenne zou normaal gezien voor vier seizoenen tekenen op Sclessin. Guillermo Ochoa blijft aan de Mexicaanse topclub America gelinkt worden.

Moeskroen heeft ondertussen zelf een extra aanwinst op de kop getikt. Zo communiceerde de club officieel de komst van de Nigeriaanse aanvaller Cedric Omoigui. De 24-jarige spits zat zonder club nadat zijn contract afliep bij het Spaanse CF Fuenlabrada, dat uitkomt in de tweede klasse, de La Liga 2.

BUITENLAND
Bayern München zou de strijd om Leroy Sané dan toch hebben gewonnen. Zo schrijft Kicker dat de transferdeal dicht bij een ontknoping staat. Het blad, dat het heeft over de 'duurste transfer ooit in de Duitse geschiedenis', stelt dat Sané uiteindelijk toch voor een vertrek bij Manchester City heeft gekozen. Bayern zou zo'n 100 miljoen euro betalen aan de Engelse kampioen, Sané kan voor vier à vijf seizoen tekenen.

Lukebakio mag zich nu ook officieel een speler van Hertha Berlijn noemen, de club uit de hoofdstad kondigde de recordtransfer donderdagnamiddag officieel aan. De aanvaller tekende een contract van lange duur en kreeg het rugnummer '28' toegewezen. In totaal zou Hertha zo'n 20 miljoen euro betalen om hem definitief van Watford over te nemen.

Malcom lijkt FC Barcelona al na amper één seizoen alweer te verlaten. De Braziliaanse aanvaller verscheen donderdag al niet meer op training, volgens AS gebeurde dat met toestemming van het bestuur in afwachting van zijn transfer. Het is dus slechts een kwestie van tijd vooraleer zijn vertrek naar Zenit Sint-Petersburg afgerond zal worden. De Russen betalen 40 miljoen euro plus 5 miljoen in bonussen.

LEES OOK: Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Club moet nog een extra vervanger voor Danjuma halen ...

Meest recent

‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

4
4
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

20
20
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

105
105
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

2
2
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

176
176
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

108
108
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

103
103
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

25
25
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

147
147
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

53
53
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

34
34
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

70
70
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

103
103
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

79
79
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

67
67
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

559
559
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

55
55
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

264
264
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

161
161
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

54
54
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

194
194
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

213
213

Meer sportnieuws