TRANSFERUURTJE 2/2: 'Miljoenenslag Club Brugge, Bayern schrijf geschiedenis'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Miljoenenslag Club Brugge, Bayern schrijf geschiedenis'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge rinkelde de kassa op donderdag. In de voormiddag werd Arnaut Danjuma verkocht aan Bournemouth, niet veel later werd ook de transfer van Marvelous Nakamba naar Aston Villa afgerond. In totaal leverde het Blauw-Zwart een slordige 30 miljoen euro op. Een deel van dat bedrag zal zeker gespendeerd worden aan een rechtstreekse vervanger voor die laatste. Hans Vanaken werd dan weer gelinkt aan SS Lazio, maar concreet is die interesse niet.

RSC Anderlecht rondde de komst van Hendrik Van Crombrugge af, de doelman tekende voor vier seizoenen. Verder werd Paars-Wit opnieuw gelinkt aan Alhassan Yussuf. Het goudhaantje zou zelf de voorkeur hebben voor een overgang naar RSCA. Maar IFK Göteborg zou volgens Score Nigeria maar liefst 7 miljoen euro verlangen voor zijn middenvelder, waardoor een transfer momenteel onmogelijk lijkt.

Volgens La Dernière Heure zou er al weken geleden een akkoord gevonden zijn tussen Standard en Noë Dussenne. In alle discretie zou dit stilgehouden zijn omdat Moeskroen en Standard onderling geen overeenkomst vonden. Maar de Franstalige krant weet dat er ondertussen wel een deal is voor de som van 800.000 euro. Dussenne zou normaal gezien voor vier seizoenen tekenen op Sclessin. Guillermo Ochoa blijft aan de Mexicaanse topclub America gelinkt worden.

Moeskroen heeft ondertussen zelf een extra aanwinst op de kop getikt. Zo communiceerde de club officieel de komst van de Nigeriaanse aanvaller Cedric Omoigui. De 24-jarige spits zat zonder club nadat zijn contract afliep bij het Spaanse CF Fuenlabrada, dat uitkomt in de tweede klasse, de La Liga 2.

BUITENLAND
Bayern München zou de strijd om Leroy Sané dan toch hebben gewonnen. Zo schrijft Kicker dat de transferdeal dicht bij een ontknoping staat. Het blad, dat het heeft over de 'duurste transfer ooit in de Duitse geschiedenis', stelt dat Sané uiteindelijk toch voor een vertrek bij Manchester City heeft gekozen. Bayern zou zo'n 100 miljoen euro betalen aan de Engelse kampioen, Sané kan voor vier à vijf seizoen tekenen.

Lukebakio mag zich nu ook officieel een speler van Hertha Berlijn noemen, de club uit de hoofdstad kondigde de recordtransfer donderdagnamiddag officieel aan. De aanvaller tekende een contract van lange duur en kreeg het rugnummer '28' toegewezen. In totaal zou Hertha zo'n 20 miljoen euro betalen om hem definitief van Watford over te nemen.

Malcom lijkt FC Barcelona al na amper één seizoen alweer te verlaten. De Braziliaanse aanvaller verscheen donderdag al niet meer op training, volgens AS gebeurde dat met toestemming van het bestuur in afwachting van zijn transfer. Het is dus slechts een kwestie van tijd vooraleer zijn vertrek naar Zenit Sint-Petersburg afgerond zal worden. De Russen betalen 40 miljoen euro plus 5 miljoen in bonussen.

LEES OOK: 'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club moet nog een extra vervanger voor Danjuma halen ...

Meest recent

Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

7
7
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

8
8
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

50
50
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

186
186
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

163
163
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

25
25
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

68
68
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

52
52
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

39
39
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

103
103
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

52
52
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

67
67
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

82
82
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

162
162
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

527
527
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

174
174
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

215
215
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

285
285
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

208
208
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

490
490
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

267
267
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

162
162

Meer sportnieuws