Charleroi vecht zich in slotfase naar duur bevochten puntendeling tegen AA Gent

door
Charleroi vecht zich in slotfase naar duur bevochten puntendeling tegen AA Gent

Na een matige partij hebben Charleroi en AA Gent uiteindelijk billijk de punten gedeeld. De bezoekers leken lange tijd op weg naar de zege na een blunder van Penneteau maar in de absolute slotfase maakte de thuisploeg alsnog gelijk.

AA Gent mocht als enige Belgische ploeg al proeven van Europees voetbal dit seizoen. De Buffalo's speelden eerder deze week een spektakelrijke wedstrijd tegen Viitorul die gewonnen werd met vooroorlogse 6-3 cijfers. Coach Thorup bracht zomeraanwinsten Ngadeu en Castro-Montes aan de aftrap, Lustig was niet fit. Bij de thuisploeg verving Belhocine de vertrokken Mazzu als T1, voor de rest onderging de kern van Charleroi nauwelijks wijzigingen. Goudhaantje Osimhen was er nog steeds maar zat nog niet in de kern omdat hij pas laat terugkeerde van de Afrika Cup.
Weinig spektakel in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen zwak aan de wedstrijd en pas halfweg de eerste helft zorgde Bruno voor het eerste gevaar met een puntertje, doelman Kaminski had er de nodige moeite mee. AA Gent gaf voorlopig niet thuis in het Stade du Pays de Charleroi en kreeg geen enkele kans in de eerste 25'. Nadien liep het iets beter bij de Buffalo's maar op het halfuur maaide Jaremtsjoek naast de bal op een voorzet van Dejaegere. De bezoekers drukten nu door maar misten voorlopig precisie in de zone van de waarheid, een kopbal van David was te centraal om Penneteau te verrassen. Uiteindelijk stond het bij de rust nog 0-0 na een teleurstellende eerste periode.

Na zijn korte interim bij Anderlecht mocht Belhocine het nu proberen als hoofdcoach bij Charleroi.
Ngadeau straft blunder van Penneteau af, Bruno scoort in Mazzu-time
AA Gent begon het beste aan de tweede helft en al snel werd een doelpunt van Kubo afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Jaremtsjoek. Tien minuten later was het wel raak toen Ngadeu bij een hoekschop Penneteau aftroefde en de 0-1 in een leeg doel kopte. De Buffalo's hadden nu de volledige controle over de wedstrijd en gaven Charleroi voorlopig geen enkele kans om langszij te komen. Op tien minuten van het einde moest Kaminski nog eens optreden op een gevaarlijke voorzet, meer dan een hoekschop puurden de Zebra's daar echter niet uit. Even later had de Gentse doelman het geluk aan zijn zijde toen een deviatie van Perbet nog net tussen zijn voeten bleef steken. In de slotfase vloog een kopbal van Plastoen nog naast, aan de overzijde maakte Bruno in het absolute slot toch nog de gelijkmaker na een prima assist van Henen. Zo houden beide ploegen een billijk puntje over aan hun eerste competitiewedstrijd.
Scoreverloop:
0-1 (56') Ngadeu, 1-1 (89') Bruno

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

Zal Charleroi Play-Off I halen?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

70
70
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

63
63
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

463
463
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

75
75
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

138
138
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

245
245
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

563
563
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

354
354
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

413
413
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

488
488
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

255
255
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1228
1228
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

357
357
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

373
373
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

141
141
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

190
190
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

847
847
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

525
525
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

124
124
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws