Charleroi vecht zich in slotfase naar duur bevochten puntendeling tegen AA Gent

door
Charleroi vecht zich in slotfase naar duur bevochten puntendeling tegen AA Gent

Na een matige partij hebben Charleroi en AA Gent uiteindelijk billijk de punten gedeeld. De bezoekers leken lange tijd op weg naar de zege na een blunder van Penneteau maar in de absolute slotfase maakte de thuisploeg alsnog gelijk.

AA Gent mocht als enige Belgische ploeg al proeven van Europees voetbal dit seizoen. De Buffalo's speelden eerder deze week een spektakelrijke wedstrijd tegen Viitorul die gewonnen werd met vooroorlogse 6-3 cijfers. Coach Thorup bracht zomeraanwinsten Ngadeu en Castro-Montes aan de aftrap, Lustig was niet fit. Bij de thuisploeg verving Belhocine de vertrokken Mazzu als T1, voor de rest onderging de kern van Charleroi nauwelijks wijzigingen. Goudhaantje Osimhen was er nog steeds maar zat nog niet in de kern omdat hij pas laat terugkeerde van de Afrika Cup.
Weinig spektakel in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen zwak aan de wedstrijd en pas halfweg de eerste helft zorgde Bruno voor het eerste gevaar met een puntertje, doelman Kaminski had er de nodige moeite mee. AA Gent gaf voorlopig niet thuis in het Stade du Pays de Charleroi en kreeg geen enkele kans in de eerste 25'. Nadien liep het iets beter bij de Buffalo's maar op het halfuur maaide Jaremtsjoek naast de bal op een voorzet van Dejaegere. De bezoekers drukten nu door maar misten voorlopig precisie in de zone van de waarheid, een kopbal van David was te centraal om Penneteau te verrassen. Uiteindelijk stond het bij de rust nog 0-0 na een teleurstellende eerste periode.

Na zijn korte interim bij Anderlecht mocht Belhocine het nu proberen als hoofdcoach bij Charleroi.
Ngadeau straft blunder van Penneteau af, Bruno scoort in Mazzu-time
AA Gent begon het beste aan de tweede helft en al snel werd een doelpunt van Kubo afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Jaremtsjoek. Tien minuten later was het wel raak toen Ngadeu bij een hoekschop Penneteau aftroefde en de 0-1 in een leeg doel kopte. De Buffalo's hadden nu de volledige controle over de wedstrijd en gaven Charleroi voorlopig geen enkele kans om langszij te komen. Op tien minuten van het einde moest Kaminski nog eens optreden op een gevaarlijke voorzet, meer dan een hoekschop puurden de Zebra's daar echter niet uit. Even later had de Gentse doelman het geluk aan zijn zijde toen een deviatie van Perbet nog net tussen zijn voeten bleef steken. In de slotfase vloog een kopbal van Plastoen nog naast, aan de overzijde maakte Bruno in het absolute slot toch nog de gelijkmaker na een prima assist van Henen. Zo houden beide ploegen een billijk puntje over aan hun eerste competitiewedstrijd.
Scoreverloop:
0-1 (56') Ngadeu, 1-1 (89') Bruno

LEES OOK: Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

Zal Charleroi Play-Off I halen?

Meest recent

'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

6
6
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

11
11
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

55
55
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

72
72
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

231
231
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

494
494
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

128
128
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

268
268
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

49
49
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

564
564
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

126
126
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

170
170
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

928
928
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

317
317
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

327
327
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

213
213
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

522
522
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

595
595
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

262
262
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

136
136
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

203
203
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

616
616
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

412
412
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

218
218
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

386
386

Meer sportnieuws