Charleroi vecht zich in slotfase naar duur bevochten puntendeling tegen AA Gent

door
Charleroi vecht zich in slotfase naar duur bevochten puntendeling tegen AA Gent

Na een matige partij hebben Charleroi en AA Gent uiteindelijk billijk de punten gedeeld. De bezoekers leken lange tijd op weg naar de zege na een blunder van Penneteau maar in de absolute slotfase maakte de thuisploeg alsnog gelijk.

AA Gent mocht als enige Belgische ploeg al proeven van Europees voetbal dit seizoen. De Buffalo's speelden eerder deze week een spektakelrijke wedstrijd tegen Viitorul die gewonnen werd met vooroorlogse 6-3 cijfers. Coach Thorup bracht zomeraanwinsten Ngadeu en Castro-Montes aan de aftrap, Lustig was niet fit. Bij de thuisploeg verving Belhocine de vertrokken Mazzu als T1, voor de rest onderging de kern van Charleroi nauwelijks wijzigingen. Goudhaantje Osimhen was er nog steeds maar zat nog niet in de kern omdat hij pas laat terugkeerde van de Afrika Cup.
Weinig spektakel in matige eerste helft
Beide ploegen begonnen zwak aan de wedstrijd en pas halfweg de eerste helft zorgde Bruno voor het eerste gevaar met een puntertje, doelman Kaminski had er de nodige moeite mee. AA Gent gaf voorlopig niet thuis in het Stade du Pays de Charleroi en kreeg geen enkele kans in de eerste 25'. Nadien liep het iets beter bij de Buffalo's maar op het halfuur maaide Jaremtsjoek naast de bal op een voorzet van Dejaegere. De bezoekers drukten nu door maar misten voorlopig precisie in de zone van de waarheid, een kopbal van David was te centraal om Penneteau te verrassen. Uiteindelijk stond het bij de rust nog 0-0 na een teleurstellende eerste periode.

Na zijn korte interim bij Anderlecht mocht Belhocine het nu proberen als hoofdcoach bij Charleroi.
Ngadeau straft blunder van Penneteau af, Bruno scoort in Mazzu-time
AA Gent begon het beste aan de tweede helft en al snel werd een doelpunt van Kubo afgekeurd wegens voorafgaand buitenspel van Jaremtsjoek. Tien minuten later was het wel raak toen Ngadeu bij een hoekschop Penneteau aftroefde en de 0-1 in een leeg doel kopte. De Buffalo's hadden nu de volledige controle over de wedstrijd en gaven Charleroi voorlopig geen enkele kans om langszij te komen. Op tien minuten van het einde moest Kaminski nog eens optreden op een gevaarlijke voorzet, meer dan een hoekschop puurden de Zebra's daar echter niet uit. Even later had de Gentse doelman het geluk aan zijn zijde toen een deviatie van Perbet nog net tussen zijn voeten bleef steken. In de slotfase vloog een kopbal van Plastoen nog naast, aan de overzijde maakte Bruno in het absolute slot toch nog de gelijkmaker na een prima assist van Henen. Zo houden beide ploegen een billijk puntje over aan hun eerste competitiewedstrijd.
Scoreverloop:
0-1 (56') Ngadeu, 1-1 (89') Bruno

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Zal Charleroi Play-Off I halen?

Meest recent

Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

13
13
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

52
52
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

52
52
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

96
96
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

510
510
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

207
207
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

93
93
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

88
88
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

81
81
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

233
233
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

117
117
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

169
169
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

85
85
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

278
278
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

245
245
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

296
296
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

403
403
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

334
334
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

151
151
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

196
196
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

211
211
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

456
456

Meer sportnieuws