Beerschot laat affaire-KVM niet los: "Wij zullen blijven vechten"

1386 stemmen
Beerschot laat affaire-KVM niet los:

K Beerschot VA zal komend seizoen dan toch opnieuw in de Proximus League moeten aantreden. De Antwerpenaren hadden gehoopt om KV Mechelen te vervangen als promovendus. Maar hoewel KVM door het BAS schuldig werd bevonden aan matchfixing, mag de club uiteindelijk toch aan de Jupiler Pro League deelnemen.


Daar legt Beerschot zich echter niet zomaar bij neer. Uit protest werd de competitieopener tegen Lokeren gedoopt tot 'Propere Vrijdag'. Op de clubwebsite geeft men meer uitleg bij dit initiatief. "Vrijdag 2 augustus wordt de dag waarop we de historische nederlaag herdenken die het Belgische voetbal leed. KV Mechelen werd schuldig bevonden voor wedstrijdvervalsing maar kreeg nauwelijks een straf. Beerschot zal dit onrecht blijven bestrijden en dit schandalige voorval aangrijpen om te vechten voor proper voetbal", klinkt het.

En daar blijft het niet bij. Ook met de shirts waarmee tegen Lokeren wordt gespeeld, lijkt men te verwijzen naar de hele affaire. "Beerschot zal, net als tegen Panathinaikos, de eerste wedstrijden spelen met 'We will strike back' op de shirts. De officiële wedstrijdshirts zullen gepresenteerd worden bij de tweede thuiswedstrijd, op vrijdag 30 augustus tegen Union."

LEES OOK: "Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
70

Beerschot kan zich hier beter bij neerleggen ...

Meest recent

Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

10
10
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

103
103
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

27
27
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

109
109
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

145
145
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

52
52
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

105
105
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

213
213
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

125
125
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

117
117
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

315
315
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

196
196
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

172
172
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

216
216
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

349
349
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

242
242
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

501
501
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

265
265
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

108
108
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

484
484
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

317
317
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

272
272
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

111
111

Meer sportnieuws