'Club troeft Anderlecht en Genk af: zesde topaankoop is binnen'

2272
'Club troeft Anderlecht en Genk af: zesde topaankoop is binnen'

Club Brugge haalde deze zomer al de nodige versterking binnen. Met Odilon Kossounou, Eduard Sobol, Amadou Sagna, David Okereke en Simon Deli staat de teller momenteel al op vijf nieuwkomers en het lijkt erop dat er nog een zesde aanwinst bij zal komen. Net als vier van de vijf eerdere aanwinsten gaat het opnieuw om een speler met Afrikaanse roots.

Club Brugge maakt immers werk van een extra aanvaller en is in die zoektocht uitgekomen bij Percy Tau. De 25-jarige Zuid-Afrikaan speelde vorig seizoen voor Union, waar hij indruk maakte en verkozen werd tot beste speler van 1B. Hij is echter eigendom van Brighton and Hove Albion, maar volgens Het Laatste Nieuws komt hij in Engeland niet in aanmerking voor een werkvergunning. Daar kan Club van profiteren, want Tau trekt daardoor mogelijk op huurbasis naar Jan Breydel.

UPDATE 24/07

Het heeft er alle schijn van dat Tau volgend seizoen in een blauw-zwart shirt te zien zal zijn. Volgens RMC is de deal op enkele details na rond. Het Zuid-Afrikaanse SoccerLaduma stelde eerder nog dat Brighton een definitieve transfer heeft geweigerd, eigenaar Tony Bloom ziet hem liever niet vertrekken, maar de aanvaller wel wil verhuren en daarbij beschikt Club dus over de beste papieren.

De transfer is wel nog niet helemaal rond. Zo wacht Tau, onlangs nog actief op de Africa Cup, nog steeds op een nieuw visum om naar Europa te mogen afreizen. Eenmaal dat in orde is, kan het wel snel gaan.

UPDATE 10u35

De transfer zou van Percy Tau naar Club Brugge zou volgens de Waalse journalist Sacha Tavolieri van bovengenoemde RMC helemaal afgerond zijn. Het lijkt dus enkel nog wachten op de officiële bevestiging van Brighton & Hove Albion en/of Club Brugge.

De Bruggelingen zouden zo dus hun zesde aanwinst beet hebben. Één die kan tellen, want Tau was een absolute smaakmaker bij Union vorig seizoen. Dat hebben ook Anderlecht, Antwerp en Racing Genk gezien, want volgens Zuid Afrikaanse media zouden ook zij interesse hebben getoond voor de flamboyante winger. Club lijkt hen dus echter te snel af te zijn.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Een topaanwinst voor Club?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

12
12
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

11
11
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

61
61
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

25
25
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

96
96
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

58
58
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

177
177
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

165
165
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

224
224
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

127
127
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

213
213
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

219
219
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

287
287
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

238
238
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

311
311
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

473
473
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

204
204
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

184
184
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

164
164
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

50
50

Meer sportnieuws