De voorspelling van VN: de Gouden Stier 2019/20

1319
De voorspelling van VN: de Gouden Stier 2019/20

Na een tussenseizoen dat bol stond van de transferrecords, staat de Jupiler Pro League weer klaar om uit de startblokken te schieten. En hoewel de spelerskernen er tegen eind augustus weer helemaal anders kunnen uitzien, waagde VoetbalNieuws zich toch al aan een vijfdelige vooruitblik op een ongetwijfeld interessant seizoen. Vandaag in deel één: de Gouden Stier, oftewel mogelijke topschutters.


De afgelopen twee campagnes kroonde Hamdi Harbaoui zich als speler van Anderlecht en vooral Zulte Waregem tot de beste goalgetter in onze competitie, maar hij loopt er dit jaar niet meer bij. De Tunesiër besloot zijn status immers te gaan verzilveren in de zandbak van Qatar, waardoor de Jupiler Pro League op zoek moet naar een nieuwe primus van de klas. Wie zijn de vroege favorieten om in zijn voetsporen te treden en het komende seizoen dus af te sluiten met de Gouden Stier op de rug?

OPVOLGER(S) VAN SAMATTA
De zilveren medaille in de voorbije topscorersrace ging naar Ally Samatta¸ die de rol pas helemaal op het einde loste en de eer uiteindelijk dus aan Harbaoui moest laten. Indien hij blijft is de Tanzaniaan dan ook dé grote favoriet om nu wel op het hoogste schavotje te eindigen, maar Samatta trekt de deuren van de Luminus Arena deze zomer zo goed als zeker achter zich dicht. De landskampioen anticipeerde alvast op zijn nakende vertrek en haalde met Stephen Odey reeds een opvolger in huis.

De 21-jarige Nigeriaan trapte vorig seizoen 15 keer raak voor FC Zürich en kan dat totaal als speerpunt van het vernieuwde Genk misschien nog wat verder opschroeven. Philippe Clement zal hem daar dus wel niet bij kunnen helpen, al leverde Felice Mazzu met Jérémy Perbet bij Charleroi ook al eens een topschutter af. De kaart van Odey lijkt alleszins vol getrokken te zullen worden, want voor de rest oogt de spoeling voorin voorlopig dun. Al worden ook van Théo Bongonda de nodige doelpunten verwacht.



De laatste keer dat een flankaanvaller met de Gouden Stier ging lopen is ondertussen al maar liefst negen jaar geleden, toen Ivan Perisic 22 keer raak trof voor Club Brugge. Als er één winger in staat moet zijn om dat unicum te evenaren is het echter wel Bongonda. In steun van Harbaoui was hij vorig seizoen al goed voor 14 rozen, op 23-jarige leeftijd staat hij nu op het punt om helemaal door te breken. Met zijn neus voor goals is de duurste binnenlandse transfer ooit zo minstens een gevaarlijke outsider.

ERVARING VS TALENT
Achter Harbaoui en Samatta gaapte vorig jaar een enorm gat, maar de derde beste doelpuntenmaker was verrassend genoeg toch Ivan Santini. De verguisde Kroaat mag desondanks liefst beschikken in het Astridpark, al is het nog lang niet zeker of een transfer er wel van komt. Als hij zich toch in de plannen van Vincent Kompany weet te wrikken is Santini alvast een garantie voor goals, zo niet zijn de Paars-Witte ogen in afwachting van een nieuwe spits (Vincent Janssen?) massaal gericht op Landry Dimata.

De ex-jeugdinternational van Anderlecht herstelt momenteel echter nog van een blessure en zal de nieuwe jaargang zo met een achterstand moeten aanvatten. Het is dus vooral de vraag of hij wel aan genoeg minuten komt om echt mee te kunnen dingen voor de titel van topschutter. Hetzelfde geldt voor Siebe Schrijvers, zij het om andere redenen. De pocketaanvaller was zijn trefzekere zelf in zijn eerste seizoen bij Club Brugge, maar lijkt moeilijk in te passen in het systeem van de nieuwe coach.



Die zal voor de doelpuntenproductie van zijn team vooral kijken in de richting van recordaankoop David Okereke. De 21-jarige Nigeriaan scoorde vorig jaar ‘slechts’ tien keer in de Serie B en komt dan ook niet meteen over als een pure killer in de zestien, maar heeft wel hetzelfde profiel als Samatta en lijkt aldus mogelijke spek voor de bek van Clement. Mocht de jonge spits falen ligt er met Jelle Vossen in Jan Breydel overigens nog steeds een bewezen sluipschutter op de loer om zijn plaats over te nemen.

NOSTALGIE & PROGRESSIE
Ook in Antwerp loopt er met Dieumerci Mbokani zo een exemplaar rond. De 33-jarige Congolees bewees vorig seizoen met zijn 13 competitietreffers, waarvan twee in de Europese barrageduels tegen Charleroi, nog lang niet afgeschreven te zijn en kent de Jupiler Pro League als zijn broekzak. Doorheen de reguliere competitie miste hij af en toe nog een beetje ritme, maar in Play-Off I zagen we de beste Mbokani van bij Anderlecht of Standard terug. En dat is nog altijd iemand om rekening mee te houden.

Standard heeft voorin dan weer een karrevracht aan spitsen in huis, waarvan vooral Renaud Emond en Orlando Sa al lieten zien dat ze de goal wel weten staan. Toch zet Michel Preud’homme volgens ons best in op Felipe Avenatti, die overgenomen werd van Bologna na zijn goede beurt bij KV Kortrijk vorig seizoen. Daar kwam de Uruguayaan vooral op het einde van de campagne helemaal boven water, bij de Rouches moet hij nu nog beter kunnen doen dan de 15 stuks die hij vorig jaar al liet optekenen.



Nog iemand die beter moet kunnen doen – maar niet van werkgever veranderde – is Jonathan David. De vinnige aanvaller van AA Gent leverde met 12 doelpunten lang geen slecht seizoen af, maar liet bij vlagen zien dat hij eigenlijk tot nog veel meer in staat is. Zo blonk de 19-jarige Canadees recent nog uit op de Gold Cup, waar hij zich met zes treffers zelfs tot topscorer van het toernooi kroonde. Een eer die hij met nog wat meer constante in zijn prestaties dus ook in België in de wacht zou kunnen slepen.

NIEUWE GEZICHTEN IN PLAY-OFF II (?)
Harbaoui deed het de voorbije twee jaar gemakkelijk lijken, maar voordien slaagde sinds de invoering van de play-offs enkel Perbet erin om vanuit Play-Off II bovenaan het pak te eindigen. Door de hervorming worden daar vanaf dit seizoen bovendien minder matchen afgewerkt dan voorheen, en dus kijken we na het vertrek van de Tunesiër dan ook vooral naar de ploegen bovenin het klassement om de topschutter te leveren. Al zien we ook bij de teams net daaronder enkele mogelijke kandidaten rondlopen.

Na het mooie maar vruchteloze sprookje van vorig jaar hoopt zo STVV de volgende stap te zetten. Prijsbeest Daichi Kamada zal daar helaas niet meer bij helpen, Yuma Suzuki wel. De Japanner etaleerde in zijn thuisland al zijn neus voor goals, hoewel hij momenteel nog in de lappenmand ligt kan hij de volgende worden die helemaal open bloeit onder de regie van Marc Brys. Die verrichtte eerder al wonderen met Yohan Boli, met iets meer efficiëntie in de afwerking kan ook hij een outsider zijn.



Tot slot ving Zulte Waregem het vertrek van Harbaoui op met Cyle Larin, op een zijspoor bij Besiktas maar voordien goed bij schot in de MLS. De Canadees is eenzelfde type en met zijn ervaring direct inzetbaar, al moet hij dan wel de concurrentiestrijd winnen van die andere nieuwkomer Dimitri Oberlin. Francky Dury telt zo twee kanshebbers in de rangen, als hij er opnieuw eentje optimaal kan laten renderen resideert de Gouden Stier wie weet dus wel gewoon voor het derde jaar op rij aan de Gaverbeek.

DE VOORSPELLING VAN VN
De gevestigde waarden bovenin het Belgische topschuttersklassement zijn stuk voor stuk vertrokken – of staan op het punt dat te doen – en dus is het nog moeilijker dan anders om een onderbouwde prognose te maken. Bovendien situeren er zich toch nog heel wat vraagtekens rond het merendeel van onze vroege favorieten, die allemaal nieuw zijn in de Belgische competitie, een andere coach als oefenmeester krijgen, hun hoogtepunt al voorbij zijn of nog even kampen met een blessure. Allemaal, behalve eentje.

De voorspelling van VN is daarom dat Jonathan David zijn werk vanop de Gold Cup gewoon doortrekt en zich het komende seizoen ook in de Jupiler Pro League tot topschutter kroont. De jonge Canadees beschikt alvast over het vereiste killerinstinct, zo bewees hij al toen hij als diepe spits onder Yves Vanderhaeghe zes doelpunten in elf wedstrijden liet noteren. Onder Jess Thorup opereerde hij aanvankelijk iets lager op het veld, maar in de rol van schaduwspits was hij ook in Play-Off I toch ook weer goed voor vier treffers.



Gent liet al verstaan dat het goudhaantje enkel voor een recordbedrag weg mag en gelooft net als wij dus rotsvast in zijn verdere progressiemarge. De Buffalo’s focusten zich op de transfermarkt dan ook enkel op defensieve versterking en trekken zo voorin vol de kaart van de polyvalente goalgetter, bij zijn land ook al goed voor tien rozen in amper acht optredens. Daar is de toevoer zelfs nog beperkter dan in de Ghelamco Arena, waar nu alle ogen op hem gericht zijn om de aanval te dragen. De Canadees lijkt echter opgewassen tegen de taak en voor het jaar van de absolute doorbraak te staan. Wij verwachten ons dan ook aan een karrenvracht aan doelpunten, en roepen David daarom uit tot dé favoriet voor de titel van Gouden Stier 2019/20.

LEES OOK: ‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Wie wordt volgens u topschutter het komende seizoen?

Meest recent

KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is aan het snoeien. Na het ontslag van bondscoach Rudi Garcia ...

14
14
‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Matias Fernandez-Pardo wil deze zomer een stap hogerop zetten. De aanvaller kende een sterk seizoen ...

50
50
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

142
142
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

409
409
Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

30
30
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

96
96
Compper pakt uit: wereldreiziger komt Antwerp versterken

Marvin Compper werd aan het begin van het seizoen aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Zijn ...

153
153
STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

54
54
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

506
506
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

741
741
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

302
302
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

281
281
'Licht aan einde van tunnel: Premier League-transfer Zirkzee'

Toen hij destijds indruk maakte op huurbasis bij RSC Anderlecht en daarna bevestigde in Italië, ...

121
121
'Saliba heeft transfer beet: Anderlecht boekt woekerwinst'

Met nog anderhalve week te gaan op de zomerse transfermarkt, staan bij RSC Anderlecht verschillende ...

579
579
Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

502
502
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

124
124
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

1102
1102
'Anderlecht onverbiddelijk: keiharde boodschap Bertaccini'

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de zomerse transferperiode nog enkele spelers van de hand ...

674
674
'Alle zeilen bijgezet: Club op zucht van miljoenendeal'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

649
649
JPL-trainers duiden kampioen nu al aan: twéé uitdagers

De Jupiler Pro League is nog maar een drietal speeldagen ver, voor sommige ploegen zelfs nog maar ...

817
817
Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

In de Engelse Premier League heeft Chelsea FC een goede start gemaakt onder nieuwe trainer Xabi ...

210
210
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

485
485
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

610
610
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

129
129
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

339
339

Meer sportnieuws